Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 17.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Hepatit C  
Автор Fallen_Angel (Lucifer)
Публикувано07.08.03 00:59



Zdraveite,
Saptugat na moia priatelka e "bivsh" narkoman, koito sega e na metadon.
Pri upotreba na obshta igla se zaraziava s Hepatit C.
Vaprosut mi e, ima li lechenie tazi forma na Hepatita?
Znam che se razprostraniava po kruven i polov put, kakto i che interferona zabavia deistvieto mu.

++ Santo Domini ++


Тема Re: Hepatit Cнови [re: Fallen_Angel]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано07.08.03 02:32



зависи какво разбираш под "излекуване"...
Можа да се постигне доста добър резултата с Рибавирин и Интерферон до степен ,че да няма промени в черния дроб на биопсия и да намалее вируса в кръвта до под нивото на откриване...
Дали бих го нарекла "излекуване"...почти...

А СПИН има ли?



Тема Re: Hepatit Cнови [re: doktorka]  
Автор Fallen_Angel (Lucifer)
Публикувано07.08.03 08:42



S drugi dumi, da si ostane virusonositel, neshto podobno na Australiiskia variant na Hepatit A?
Niama SPIN i slava bogu, che sa mnogo sviastna dvoika inache, a i toi sia si bie glavata v stenata veche :))

++ Santo Domini ++


Тема Re: Hepatit Cнови [re: doktorka]  
Авторotbil se (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 15:49



interferona e dosta toksichen i sas stranichni efekti, dosega ne sam chuval za niakoi izlekuvan s nego. S estestveni metodi na lechenie, pravilno hranene i promiana na nachina na jivot, chovek moje da se opravi napalno s mnogo po-goliama sigurnost, otkolkoto s izmisleni sredtsva kato goreposochenoto. No doktorkata e ortodoxalen medic taka che edva li ima predstava ot drugi nachini za lechenie osven "standartnite"



Тема Може тя и да има аманови [re: otbil se]  
Авторbira_more (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 19:15



дали ти си наясно с ортодоксалните?
И като казваш това което казваш би ли го подкрепил с малко статистика?
Например
Колко процента от лекуваните от хепатит C с интерферон са получили усложнения, колко са получили подобрение и колко са умрели?
И колко процента от хората използващи твоите препоръки са получили усложнения, колко са получили подобрение и колко са умрели?
И най-вече има ли пречка освен интерферона да се прилага и правилния начин на живот, диета и почивка? Дали си наясно че всеки уважаващ себе си лекар препоръчва на първо място именно това а лечението ако е необходимо?
Дали си чувал фразата "Дозата прави лекарството"?
Аман от всезнайковци, лекуващи с пенкилер и рак и мерак и далак.
От друга страна именно тези хора осигуряват влошаване на състоянието при по лековерни пациенти и съответно повече работа за лекари и гробари.



Тема Re: Може тя и да има аманови [re: bira_more]  
Авторwhisky_more (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 23:07



pi4, pii si birata i ne se pravi na otvorenkvo ti razbira birenia korem ot medicina



Тема Разбира, разбиранови [re: whisky_more]  
Авторbira_more (Нерегистриран)
Публикувано10.08.03 14:25



при това достатъчно.
Поне да не се обаждам където незнам



Тема Re: Разбира, разбиранови [re: bira_more]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано11.08.03 06:27



ммм....тук ми "намирисва" на "война между бирата като такава и уискито"...
Аз казвам да гласуваме...
Аз предпочитам Бира...По-вкусна ми е...

Обикновеното Бургаско пиво беше много вкусно навремето...



Тема Бирата в USA?нови [re: doktorka]  
Авторbira_more (Нерегистриран)
Публикувано11.08.03 13:35



Мои колеги са ми разправяли че бирата в USA била много кофти ама незнам :)
Иначе най-добрата бира е двойната, на аванта :)))))



Тема Re: Бирата в USA?нови [re: bira_more]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано11.08.03 21:16



ама има "вносна"...бира тук..



Тема Re: Hepatit Cнови [re: doktorka]  
Авторlenexa (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 15:07



Дъщеря ми си свали анти-телата до минимума,чернодробните изследвания са и почти нормални/малко над нормалното/след като пи,,реза,, и йонизирана със сребро вода-сребърна вода.не е опасно и е евтино и най важното--- не вреди по никакъв начин.



Тема Re: Hepatit Cнови [re: lenexa]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано09.09.03 20:45



Благодаря ти, ще предам където трябва... Радвам се за дъщеря ти, дано положението се подобрява все повече! :)



Тема Re: Hepatit Cнови [re: lenexa]  
Авторинтepecyвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 21:02



Откъде взехте "реза"-та и йонизираната със сребро вода?



Тема Re: Hepatit Cнови [re: Fallen_Angel]  
Автор Taisha ()
Публикувано10.09.03 05:05



Здравей,
По данни на Кандаското министерство на здравеопазването - с интерферон и рибавирин успевамеостта-пълно и окончателно излекуване е 40 процента.
Аз лично обаче НИКОГА не бих се подложила на такова лечение,което по същество е химиотерапия.Безумно токсично,с ужасни странични ефекти.
С класическа хомеопатия и промяна в начина на живот човекът има много по-големи шаснове отколкото иначе.

Една добавка-не знам дали сте наясно но метадонът е само кратковременно помощно средство за отказване на хероина.Ако тои до година-две след като е минал на метадон не го откаже и него,ще си "стопи" мозъка до степен да няма значение има ли хепатит ,спин или каквото друго там и да има...
В тази връзка хомеопатията може да му помогне и за това спиране на метадона и детокс на организма.

Успех!

ако имате нужда от координати на добри хомеопати в БГ/софия/ пуснете ми бележка



Тема Re: Hepatit Cнови [re: интepecyвaщ ce]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано10.09.03 22:00



"сребърната" вода се продава в аптеките.

To find riches is a beggar's dream, but to find love is the dream of kings.


Тема Re: Hepatit Cнови [re: интepecyвaщ ce]  
Авторлeнekca (Нерегистриран)
Публикувано12.09.03 12:36



Реза има в едно пернишко село,май Мошино се казваше там като питаш всеки ще ти каже къде е човека.6, пакетчета се пият по едно на ден през6 месеца почивка,после може ще 6п.\\\\\\\сребърна вода в аптеките-по чаена лъжичка на ден ,разстворена в чаша вода,може да се пие до безкрайност.



Тема Re: Hepatit Cнови [re: Taisha]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано30.09.03 23:55



Ами проблема е, че човека, който се нуждае от помощ, не е в България...

Иначе благодаря ти за съвета, нещо по-позробно можеш ли да ми кажеш? В смисъл, хич ме няма в медицинските хави и хомеопатията ми звучи малко едно такова... странно да го кажем :)

Знам саво, че е базирана на природни продукти, ако е така, в случая какви неща биха помогнали?



Тема Re: Hepatit Cнови [re: Taisha]  
Автор dma (irq)
Публикувано03.10.03 15:13



Извинете, но може ли да попитам откъде си черпите информацията засягаща метадона?

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Hepatit Cнови [re: dma]  
Автор Taisha ()
Публикувано03.10.03 21:07



От работата ми в сферата на Addiction recovery.



Тема Re: Hepatit Cнови [re: Fallen_Angel]  
Автор Taisha ()
Публикувано03.10.03 21:10



Хомеопатията е индивидуализирано лечени и по тази причина не мога да препоръчам конкретни лекарства.Не е на принципа на хранителните добавки.Съжелявам,че не мога да помогна с повече информация.Успех.



Тема Re: Hepatit Cнови [re: Taisha]  
Автор dma (irq)
Публикувано04.10.03 19:48



Без да съм лекар (просто бях дошла тук, за да задам един въпрос), мога смело да кажа, че грешите жестоко относно влиянието на метадона върху мозъка. Мога да твърдя, че по една случайност, имам контакт с доста хора, които са от години наред на метадон и нито един от тях не е изгубил и една йота от мозъка си. Също така, личния ми лекар е един от тричленната комисия към Министерството на здравеопазването тук- комисия, която се занимава с контролирането, координацията и следенето на метадоновите програми. Та като за лаик, поназнайвам нещичко по въпроса.

Искам само да кажа, че е подигравка с хората, които карат от години с тази субстанция и се опитват да се измъкнат от нещо толкова тежко - наркотичната зависимост, да се подхвърля с толкова лека ръка абсолютно невярна информация.

Ако можете да докажете твърдението си, ще оттегля думите си.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Hepatit Cнови [re: dma]  
Автор Fire walker ()
Публикувано04.10.03 19:56



Аз пък работа една година в център за лечение на наркомани в Торонто и познавам хора не метадон,които не могат да си съсредоточат вниманието за 3 секунди вече....
Да се мисли че метадона е безвреден е илюзия.Токсичен е и е само помощ -временна -за тези които искат да се откажат от хероина, а не нещо,което да си пият цял живот.



Тема Re: Hepatit Cнови [re: Fire walker]  
Автор dma (irq)
Публикувано04.10.03 20:22



Ха и няколкото пациента, които имат проблеми със съсредоточаването ви водят до мислълта - цитирам :

"ще си "стопи" мозъка до степен да няма значение има ли хепатит ,спин или каквото друго там и да има.. "?

За да бъде толкова категоричен човек в изказванията си нали би трябвало да е изследвал добре и дълго време сюжета?

Ако сте сигурна, в това, което казвате, то напишете наблюденията си, гарантирам ви, че ще отидат в правилните ръце, за да не предписват повече от 1 година метадон на никой. Нали е опасно... Не е ли малко егоистично, да оставяте в невидение толкова много хора за рисковете от продължително метадово лечение?

Аз знам нещо друго. Тук от години вече се прави дългосрочна статистика (ако щете го наречете изследване) на пациентите на метадон. От самото им започване на някоя програма се попълват всеки 6 месеца анкетни фишове, които дават обща картина за цялостното здравословно и приблизителното психологическо състояние на пациента. Засега никой не е забелязал "стопяване" на мозъка.

There's no place like 127.0.0.1



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.