Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 28.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Законно ли е?нови  
Автор Hиkoлaй (експерт)
Публикувано05.02.03 09:43



Дядо ми постъпи в болница по спешност и се нуждае от кръвопреливане. От там ни казаха че трябва да плащаме по 60 лева за банка кръв. Това законно ли е и ако не е, към кого трябва да се обърна?



Тема Re: Законно ли е?нови [re: Hиkoлaй]  
АвторЛT (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 17:18



Не е. По-скоро проблемът е че няма достатъчно дарители и вероятно няма кръв за планови операции. Така че вариантът е да се дари кръв от близките на болния. Ако сте в София може да се обърнете към Националния център, който се намира до Централна гара - ул. "Братя Миладинови" ако не се лъжа. Дарявате кръв, вземате си бележка, че сте дарили и я носите в болницата.



Тема Re: Законно ли е? [re: Hиkoлaй]  
Авторharry (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 05:17



Ако вече сте дали пари (кагато опре ножът в кокала и когато хората не са наясно, плащат), си поискайте квитанция с печат и подпис, касова бележка или някакъв друг документ. Сигурно нищо няма да ви издадат, защото подобна практика няма, но вие настоявайте и си търсете правата пред шефа на отделението, болницата и т.н., напишете жалба и изобщо не оставяйте нещата така, защото след вас ще пострада някой друг, а въпросният лекар ще си и сложи парите в джоба.



Тема Re: Законно ли е?нови [re: harry]  
Автор Hиkoлaй (експерт)
Публикувано06.02.03 09:52



Не сме дали пари, в крайна сметка нещата се оправиха пак с помощта на приятели. А момента наистина беше решаващ, тъй като живота на човека висеше на косъм и ако наистина се беше наложило щяхме да платим. Лошото обаче е че това не е единичен случай и че компетентните власти нехаят. Обадих се на т.нар горещ телефон на НЗОК, от там ме пратиха на трета глуха-на подобен телефон в министерството на здравеопазването, на който никой не отговаряше. А аз не исках да се разправям за действията на лекарите, просто исках да ми посочат основание на което да платя, тъй като юрист такова не ми беше известно.
п.с. Горещият телефон на НЗОК е 0800-14-800, на цената на един импулс от цялата страна. Ако на някой се наложи, нека им звъни, това им е работата.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.