Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 13.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Подсичане  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 18:03



Много Ви моля да споделите как мога да се справя с т.нар. подсичане.
Всъщност не знам дали това е точното определение. След секс напоследък усещам малки ранички около срамните устни, които кървят и съответно парят при уриниране. Отблизо раничките изглеждат сякаш са нанесени от тънко бръснарско ножче и са дълги между 3 и 5 милиметра. Днес при уриниране успоредно с тези около срамните устни усетих същата режеща и пареща болка около ануса, а тоалетната хартия беше цялата в тънички ивички кръв.
Спазвам строга хигиена, т.е. къпя се всеки ден, нося само памучно бельо, затова смея да твърдя, че не става дума за спарване.
Отчаяна съм, затова се надявам да ми дадете съвет как да третирам раничките, какви мазила се използват, пудра ли да слагам......... и аз вече не знам!



Тема Re: Подсичаненови [re: Иpa]  
Автордpyra жeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 22:13



Случва се често подобно нещо. Ами спри да правиш секс известно време, докато заздравеят раничките, защото така непрекъснато ги травмираш и няма скоро да ти минат. Много са нещата, които можеш да направиш: Прави си 2 пъти дневно промивки със смрадлика, може и с памучета с Риванол да обтриваш мястото, може и с антибиотичен крем да се мажеш-напр.Гентамицин или пък с антибиотична пудра Немибацин и т.н. Измивай се след всяко ходене до тоалетна, но по-добре да не е със сапун, а само с вода, защото сапунът може да дразни възпаленото място. Ще ти мине до 4-5 дена, но продължи процедурите още няколко дни след това.



Тема Re: Подсичаненови [re: Иpa]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано24.09.02 02:20



опитай с крем Здраве. много е добър против подсичане. една приятелка в чужбина страдаше 4 години от подсичане на кожата под гърдите (пълничка е), направо и бяха станали отворени рани. предписваха и кортизон и много други мазила, само крем Здраве я оправи. донесох й 3 кутии (едната е по 1.30 лева, синя кyтийка) и на втората вече се оправи.

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts.


Тема Re: Подсичаненови [re: Иpa]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.02 22:53



По дяволите!
Не е минало досега изобщо! Лошото е, че съм в командировка и нямам финансовата възможност да отида на гинеколог!
Правя си компреси от лайка, мацам се с какви ли не кремчета, а не минава.
Боцка, щипе, сърби........ не е от секса, явно е някаква трудна инфекция!
Раничките не кървят, но при миене дори само с вода пак щипе, а при уриниране не!
Инфекцията плъзна и над ануса, по цепката нагоре към гърба. Там се образува нещо като нова рана; извън срамните устни кожата е протрита, вече се чудя дали не е от праха за пране - течен ариел????????
На друго място нямам нито обриви, нищо!
Моля помогнете, защото е много изнервящо!



Тема Re: Подсичаненови [re: Иpa]  
Автордpyra жeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.02 22:29



Позволих си да ти дада по-горе написаните съвети, защото имах същия проблем и аз. Наистина може да е някаква алергия, но много вероятно е и да е инфекция. И при мен мина доста трудно. Мазах го с какво ли не и не разбрах точно от какво ми мина - и антибиотичен крем, и с Риванол, и с крем "Здраве", но при мен имаше и един друг проблем - малко преди това бях на море и там получих гъбична инфекция на влагалището. Струва ми се, че се е била пренесла и по външните полови органи и чак до ануса. Май когато започнах да се мажа отвън (навсякъде) с противогъбичков крем (плюс свещичките във влагалището) взе да ми минава. Може и при теб да има някоя влагалищна инфекция, която да съпътства, но да не ти причинява чак такива оплаквания, както възпалението на външните полови органи. Наистина е по-добре да отидеш на гинеколог. Мисля, че имаше начин да ползваш гинеколог към Здравната каса, но трябва да си носиш здравната книжка и да отидеш преди това при някое DJ в града, в който си. Не съм много сигурна в това, но можеш да попиташ в някое ДКЦ.
Иначе ще трябва да се лекуваш напосоки, но така май повече пари ще похарчиш.



Тема Re: Подсичаненови [re: Иpa]  
Автордpyra жeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.02 22:31



Обърках се - вместо "DJ", разбирай JP (личен лекар)



Тема Re: Подсичаненови [re: дpyra жeнa]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.02 20:31



Благодаря за съветите, вдругиден имам час при гинеколога, да видим какво ще каже.



Тема Re: Подсичаненови [re: дpyra жeнa]  
Автор lratha (амазонка)
Публикувано09.10.02 00:13



Ako si imala kontakti sys "symnitelni" individi?
A ako e gybi4na infekciq (mnogo nepriqtno no nad 90% ot jenite prez jivota si minavat nai malko po 1-2 pyti takava) probvai s Nizoral - ima go pod forma na sveshti4ki i tabletki i ..mislq i ungvent ne sym sigurna.
Kakto ve4e te posyvetvaha - otvara ot smradlika naistina bi pomognala no ako e po leko. Ako naistina e tolkova tejko kolkoto opisvash e po dobre da se vzemat nqkakvi medikamenti.

Push the limits!


Тема Re: Подсичаненови [re: lratha]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 01:21



Не мисля, че са гъбички. Нямам болки и парене във влагалището.



Тема Re: Подсичаненови [re: Иpa]  
Автор Yordanski666@abv.bg (непознат )
Публикувано11.10.16 07:45



Здравейте!
Този проблем го има и при мен и няма оправяне. Лекарите незнаят какво е. След мазане с крем минава за два дни и после пак се цепи кожата.
Незнам това дали е заразно, дали се презава по полов път, или е нещо автоимунно...
Ира, ако има някакво развитие и напредък при Вас, моля пишете...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.