Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 26.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Псориазис...нови  
АвторABATAP (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 00:57



От два месеца съм с диагноза псориазис.Може ли някой да сподели опит по отношение на лечението?Унгвентите и мазите,които ползвам са без особен ефект.Наскоро ми препоръчаха някакво ново лекарство"Daivonex"Има ли някой впечатления от него?Ще бъда благодарен на всеки,който сподели мисли.



Тема Re: Псориазис...нови [re: ABATAP]  
Авторhealer (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 20:47



На колко години сте? Има ли някаква причина с която да свързвате появате на псориазиса - стрес емоционален или нещо друго? С мазила само не знам някой да е излекуван от псориазис. Слънцето и морето действат много добре. Има и естествени методи, с които може да се излекува или поне подобри състоянието.
Daivonex (calcipotriol) е на основата на вит. D и се свързва с рецепторите на кожата за вит. D. Намалява лющенето, дебелината на плаките и зачервяването.



Тема Re: Псориазис...нови [re: ABATAP]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 21:54



psoriazisa e psihosomatichno zabolqwane. Oswen che e swyrzano sys stres i naprejenie, swyrzwa se i s problemi w cherniq drob.
bqha mi preporychali prochistwashta dieta. Ne trqbwa da se qde mazno, kofein, shokolad, kafe, gazirani napitki. moje ha glladno da se wzima 25grama zehtin smesen s limonow sok( zada ne se powryshta:) - pak za prochistwane...
na men nai-dobre mi wliqe Clobederm - no se opitwam da go prilagam, samo kogato se wloshi.
i razbira se - slynce, pqsyk i more....i nikakyw stres i naprejenie....



Тема Re: Псориазис...нови [re: ABATAP]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано28.05.02 22:09



Псориазисът е болест на целия организъм - не само на кожата / засяга също белия дроб, кости, бъбреци в разл. степен/.
Веднъж диагностициран, той се приема като даденост и с него човек трябва да се научи да живее. Целта на лечението е длъготрайна / с години/ ремисия. Но 2 месеца са твърде кратък срок, за да се улучи лечебната кобминация. А и често, лекарствата са недостатъчни, за да предизвикат ремисия.
Не съм специалист и не знам детайлите, но има специални диети за псориазис, слънчеви бани по схема, дори климато лечение.
Стресът - и физически и психически е наистина доказан фактор при това заболяване.
Наследствеността също има роля...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Псориазис...нови [re: ABATAP]  
АвторИCTИHA (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 01:24



Това е много коварна болест,но изцяло е лечима.Трябва упоритост от болния.Тук всички мнения са
вярни с добавка че е необходима стриктна хигиена най вече на тялото а и на духа.Но в зависимост от
местото на фуликулите/пъпките/ по тялото се прилагат и различни методи за лечение.Тъй като
обикновено това са окосмени места е доста трудно третирането им с различни мазила и лекарства.
А те са различни и самите размери и дълбочина на пораженията по кожата.Ако е на главата-под
косата-обикновено се използват серен/сулфасенов/ сапуни,бирена мая,лекарства от типа на ,,Синалар
и други.Ако е по тялото освен различни предписани от дерматолог мазила,се използват и различни
билки за прочистване на кръвта/зависи от дълбочината на поражението/.Слънце,чист въздух и спокойствие също повлияват добре.За водата-трябва да е чиста.Ако не може да се постигне
излекуване /до 6-12 месеца/,се прибягва и до механично/чрез елекро/ премахване на гнойните гнезда
За лекуване е необходимо:много добър лекар,спазване на правилата за лечение и хигиена,упоритост
и постоянство.
Успех.



Тема Re: ужаснови [re: ИCTИHA]  
Авторпoтpeceн (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 23:42



Поредният "специалист"; и то какъв!



Тема Re: ужаснови [re: пoтpeceн]  
АвторИCTИHA (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 11:48



Този ,,специалист" бе излекуван и благодарение на тези правила.Който се ужасява-да не чете.
Да ужасно е като си болен от тази болест.Но на чужд гръб много ужаси са поносими.



Тема Re: Псориазис...нови [re: ИCTИHA]  
Авторsabcho (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 19:16



ti mai barkash psoriasis s acne, tai mi se vidi



Тема Re: Псориазис...нови [re: ИCTИHA]  
АвторИcтинa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.02 22:50



От акнето до псориазиса има голяма разлика,но тук не е Медицинска академия за обучение.Дори
много от студентите по медицина не могат да различат разните видове пъпки и поражения по кожата.Атези поражения са от твърде разнообразен характер.Затова един кожен лекар е добър,
когато постави правилната диагноза.За псориазисът добре повлияват боракс/сапун,шампоан/,
сяра/сапун,шампоан/,но това е специфична информация.



Тема " тежко , брате , се живее . . . " !нови [re: ABATAP]  
Автор Kontra (потен сельо)
Публикувано07.06.02 23:41



Вече 8 месеца откак имам такова - при мен е на тиквата - и по тоя случай имам само едно нещо да кажа :

ЕБАЛ СЪМ МУ МАМАТА НА ПСОРИАЗИСА , ЕБАЛ СЪМ ИМ МАМИТЕ НА ВСИЧКИ " ЛЕКАРИ - СПЕЦИАЛИСТИ " ДЕТО САМО СИ ПРАВЯТ ПИШКИ СЪС ЗДРАВЕТО НА ХОРАТА. МРЕТЕ СКАПАНИ НЕКАДЪРНИЦИ !

Отивам при първата дерматоложка - вика ми :
- Тва обикновено стаа от мноо стрес . . .
- Ебал съм го , в гората ли да отида да живея - NIRVANA AT LAST ?!
- Храната също влияе чат-пат мазно , чат-пат . . .
- Вегетарианец съм , месо не лизвам , кафе и газирано не пия .
- О , чудесно !
Бам фолиева киселина на таблетки , бам нещо наречено Дипросалик за мазане -
- Тва псориазиса е много индивидуално заболяване. Ако не помогне - ела пак , ще променим лечението . . .

Един шибан месец Дипросалик и фолиева кисена - файда никва. Бащата е лекар във Вита - пита и ми намира некъв прочут дерматолог. Чат-пат доцент , цял живот все научни трудове за псориазис бил писал. Отивам при него :

- Тва не е точно псориазис , не е и себорея - себориазис е. Ще направим всичко възможно заболяването да премине в по-благоприятната форма ! Храната . . .
- Вегетарианец съм !
- Стресът . . .
- Е да взема да се гръмна ли ?
Бам фолиева киселина , бам некво нещо за мазане - нещо , за дето той поръчвал съставките и сам си го приготвял. Да съм мажел докато се оправи. Като се оправело да съм се появил да му кажа " Здрасти-здрасти , евалла , копеле дърто ! " Пих , мазах тоя път два месеца - никва файда - не отидох да му кажа здрасти.

Отивам при трети дерматолог :
- Ъ-ъ-ъ-ъ . . . тва може би . . .хммм . . . . като се къпеш си прави фрикциики с топла вода. Ще взема тука да ти напиша и едно нещо за мазане , ама . . хмм . . .ъ-ъ-ъ . .
- Нема нужда да го записвате , запомних го - приятен ден !

Връщам се при оная първата :
- Твойто е лека форма на заболяването - освен тези две мънечки кръгчета на лактите е разпространено само на главата. . .
// слон
леко да ти го постави крив и космат у гъза мазен
Не се е оправило викаш ? Изобщо не се притеснявай ! Знаеш ли , че 700 000 човека в България са болни от псориазис и 5 млн в Щатите ?
- Не , не знаех , но ще ми е максимално интересно да си го припомня следващия път като ме засърби тъпата тиква.
Бам Псанол за мазане , бам Лоринден пак за мазане , бам витаминчета за пиене ( дори и оная усети , че вече съм се счупил от фолиева киселина ) .
- А-а-а- а и . . . - морето много помага за тва заболяване ( хихихихи ) - пожелавам ти през лятото да отидеш на екскурзия до Хавайте !
// А аз ти пожелавам слонът да не пипа леко

Пих 30 дена витамини , мазах 30 дена с Лориндена ( на шибаната котия пише да не се маже повече от 10-15 дена , щото става лошо , ама оная каза 30 . . . ) . Докато мазах може би имаше минална файда , като спрех - кел файда - все едно изобщо не съм мазал. Псанолът ми е зачислен в увеличаващи се интервали от време . . . докато не се оправи. Възнамерявам . . . във втората половина на предпоследното тримесечие на 2004 г. . . . все пак да престана. Тва хубаво , ама все си мисля . . .

ЕБАЛ СЪМ МУ МАМАТА НА ПСОРИАЗИСА , ЕБАЛ СЪМ ИМ МАМИТЕ НА ВСИЧКИ " ЛЕКАРИ - СПЕЦИАЛИСТИ " ДЕТО САМО СИ ПРАВЯТ ПИШКИ СЪС ЗДРАВЕТО НА ХОРАТА. МРЕТЕ СКАПАНИ НЕКАДЪРНИЦИ !


Редактирано от Kontra на 07.06.02 23:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.