Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 28.05.24 
Природни науки
   >> Математика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема От - донови  
Автор Day (or Night?)
Публикувано15.10.09 14:57



Моля за помощ:

Ако нещо включва "от 5 до 50 броя", това какво означава: че може да включва 5 броя или най-малкият брой е 6???




*****



Тема Re: От - донови [re: Day]  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано15.10.09 15:58



Ако не си казал, какво означава "от-до", то може всичко да включва, включително и 256 и 3.1415 и песента "Танго" на Лили Иванова.

Иначе има доказателство от Дийсктра, че най-ефективният начин за представяне на граници на редици е с включена долна граница и изключена горна граница.



Тема Re: От - донови [re: Day]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано15.10.09 19:18



Според мен значи със 5, но без 50. Демек от 5 до 49 включително 5 и 49.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: От - донови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.10.09 21:25



Иначе има доказателство от Дийсктра, че най-ефективният начин за представяне на граници на редици е с включена долна граница и изключена горна граница.
ибаси, аз точно така и правя, и псувам секи който не прави така, но съм леко смутен от мисълта че подобно нещо може да се докаже. звучи ми като да докажеш че социализма е най-добрия строй, имаше такива доказателства, не си измислям.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: От - донови [re: zaphod]  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано16.10.09 07:20



Как! Не си чувал за EWD831? Ето тук:





Тема Re: От - донови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Day (or Night?)
Публикувано16.10.09 10:21



За горната граница имаше уточнение, моя е грешката, че не използвах целия израз - "от 5 до 50 човека включително". В този интервал възниква определено задължение и затова проблемът ми е с долната граница, тъй като не е уточнено...





Тема Re: От - донови [re: Day]  
Автор нaив (тя)
Публикувано16.10.09 12:22



Уточнението "включително" не е ли за двете граници? Подобно е за дати - "от трети до десети включително" са почивни дни - естествено, че включва и долната граница. Как се е почивало миналата година?

Седем почивни дни по Коледа и Нова година
10 Ноември 2008

По Коледните празници ще се почива от 24 до 28 декември включително, както и на 31 декември 2008 г. и 1 януари 2009 г., съобщи правителствената информационна служба.


Редактирано от нaив на 16.10.09 12:22.



Тема Re: От - донови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано16.10.09 22:57



че то това не е доказателство, а просто риторика.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: От - донови [re: zaphod]  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано17.10.09 12:46



Не разбрах от какво си недоволен. Ти какво очакваше? Професора е разгледал всички варианти и обяснил причината един да е най-добър.

Иначе то на всичко може да се каже, че е просто риторика.



Тема Re: От - донови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.10.09 14:45



не съм недоволен, напротив отдъхнах си облекчено.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.