Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 26.06.24 
Природни науки
   >> Математика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: My two penceнови [re: zaphod]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано16.09.09 20:29



Ами Боян вече се е изказал по въпроса. От около 6-7 месеца съм с друг ник. Извинението ми харесва, въпреки известните резерви и смятам, че е стъпка в правилната посока.



Тема Re: Британския премиер се извини на Алън Тюрингнови [re: harish_chandra]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано16.09.09 20:37



Смятам, че донякъде именно това е продиктувало извиненията. И това е до голяма степен символичен акт с цел да се покаже съвременното отношение на правителството към ЛГБТ хората.



Тема Re: Британския премиер се извини на Алън Тюрингнови [re: harish_chandra]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано16.09.09 20:41



харесва ми насоката в която разсъждаваш - хората са равни, но някои са по-равни


идеята ти е принципно добра, но не знам дали там, още повече тогава, е възможно затварянето на очи. дори и сега, отчитам като едно от предимствата на българия именно това - българинът с мангалския си манталитет много по-лесно си затваря очите пред глупостите на закона, затова ние не сме жертви на юристпрудентщината, както са в америка да речем.
отделно че ченгетата едва ли са знаели за приноса му, после и да са разбрали веднъж задействана машината не може да се спре. така че продължавам да смятам него основен виновник за издънката, дето така с лека ръка се е уличил в криминално деяние.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Британския премиер се извини на Алън Тюрингнови [re: zaphod]  
Автор нaив (тя)
Публикувано16.09.09 21:10



"харесва ми насоката в която разсъждаваш - хората са равни, но някои са по-равни"

Вие накрая ще вземете и да се прегърнете.;))



Тема Re: My two penceнови [re: Oberonbg]  
Автор нaив (тя)
Публикувано16.09.09 21:15



"Ами Боян вече се е изказал по въпроса. От около 6-7 месеца съм с друг ник."

И толкова си е променил стила на изказване и темите, по които се изказва!? Или нов ник, нов човек.;)



Тема Re: Британския премиер се извини на Алън Тюрингнови [re: harish_chandra]  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано16.09.09 21:30



И аз съм си мислил това, но намерих, че "Turing’s work remained secret until the 1970s. "

Щяло ли е това да окаже влияние върху съда, ако са знаели? Вероятно. Не. Да. Няма значение. Не е там работата.

Заради хомофобия, ксенофобия, расизъм, религиозен фанатизъм, анти-семитизъм са извършвани огромни несправедливости и трагедии. Затова това извинение е важно за да помнят хората от къде сме дошли и накъде отиваме.



Тема Re: Британския премиер се извини на Алън Тюрингнови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано16.09.09 21:34



От полицая не очаквам нищо, но съдията и останалите по-начетени са можели да направят нещо по въпроса. Могли са да го обевят за луд. Все пак какъв освен луд може да твърди че човешкия мозък е изчислителна машина. И понеже лудоста му не е деградивна и той не е опасен няма да го затваряме в санаториума а само ще го регистрираме като луд и го пускаме да си ходи.



Тема Re: Британския премиер се извини на Алън Тюрингнови [re: нaив]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано16.09.09 21:36



"Вие накрая ще вземете и да се прегърнете.;))"

Е, ти ще искаш и да се целуваме. Не, само може да си стиснем ръцете като 'истински мъже' нищо повече.



Тема Re: Британския премиер се извини на Алън Тюрингнови [re: zaphod]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано16.09.09 21:38



Значи какво. Ограбват и той трябва да си мълчи. Или тук у нас, бият един гей и той да си мълчи. Уволняват транссексуален и той/тя да да си мълчи ли?

Виновна е именно полицията.

И директно, бил ли си в САЩ, за да даваш оценка на тяхната законодателна система?



Тема Re: Британския премиер се извини на Алън Тюрингнови [re: Oberonbg]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано16.09.09 21:57



Не трябва да си мълчи, но би било хубаво да си премълчи факта че е гей. Още повече, че гей или не, това не трябва да има отношение към грабежа. Не знам в неговата ситуация дали е било възможно, но той май не се е опитвал. Твърде наивен и искрен. Ако аз варя нелегално ракия и ме оберат, като доиде полицията няма да кажа "Докато си варях ракия са ме обрали", а ще скрия казана и тогава ще ги викам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.