Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 09.06.24 
Природни науки
   >> Математика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: My two penceнови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано16.09.09 15:44



"впрочем интересно ми е какво би казал боян, ако още чете тоя форум. "

:)))) Интересно какво би казал Боян. :)))))



Тема Re: My two penceнови [re: нaив]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано16.09.09 15:46



Филма би трябвало да се превежда "Танцува с вълци".



Тема Re: My two penceнови [re: zaphod]  
Автор linjack ()
Публикувано16.09.09 16:15



Ще отговоря тук, защото подозирам, че ако аз гравитирам около опасни идеи, ти живееш с безумното разбиране, че си открил истината за живота в пълното отрицание на идеите на "либралния" интелектуализъм.
Е, драги - примерът с 8-годишната булка в Саудитска Арабия бе интересен, но това е случаен шум на фона на данните от последните ~2000 години. Може да не знам какви ще са моралните ценности на обществото след сто години, но знам, че те ще бъдат повлияни от настоящите. Интересно е например, че помалко от пет години след самоубийството на Тюринг, във Великобритания е публикуван първият научен доклад върху необоходимостта за декриминализиране на хомосексуалните актове...

Но да се върнем на темата. Наясно съм с напрежението, което съществува между идеите на мулти- и интеркултурализма и културния и нравствен релативизъм:


Но не виждам това като вътрешнопротиворечаща си аксиома. Допускам, че една култура може да валидна, за ощбеството, с което е свързана, но това не я прави идеална за същото това общество. Много е опасно да се прави градация на културите, но смело мога да кажа, че има много пътища за развиване на дадена култура, приложена към съответното й общество - без да се отрича нейната идентичност - чрез приемане и вплитане на нови и външни идеи или развитието на вътрешни течения.

Затова, аджеба, се водят тези културни войни - защото някои хора все още вярваме в това, че всечи човек има "вродено достойнство" и "неотменни права".


----
бял подпис на бяло поле

Тема Re: My two penceнови [re: harish_chandra]  
Автор нaив (тя)
Публикувано16.09.09 16:34



Какво толкова смешно има. Какво би казал Боян?

Не е ли Танци с вълци? Да не говорим, че заглавието, под което филмът е излъчван в България, е както го написах.

П.П. А, това му е името на човека, сигурно е Танцува с вълци, но не върви много на български...

Редактирано от нaив на 16.09.09 16:49.



Тема Re: My two penceнови [re: нaив]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано16.09.09 16:48



"Какво толкова смешно има. Какво би казал Боян?"

:)))) Не е смешно, това са усмивки, просто е забано.

"Не е ли Танци с вълци? Да не говорим, че заглавието, под което филмът е излъчван в България, е както го написах."

Знам какво е заглавието на български, затова казах 'би трябвало да се превежда'. Не смятам, че 'Танци с вълци', името го дадоха индианците на главния герой затова 'танцува с вълци'.

Стига отколонения. Да се върнем на Тюринг и темата.



Тема Re: My two penceнови [re: harish_chandra]  
Автор нaив (тя)
Публикувано16.09.09 16:53



Ами изобщо не знаех какво му се е случило на Тюринг и какви закони е имало. Нито за ябълката. Лоша работа.:(



Тема Re: My two penceнови [re: linjack]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано16.09.09 17:15



хаха, забавна темичка си пуснал в клуб философия, ще я прочета като се прибера от работа.

обичам да гледам как интелектуалци се гърчат в здравата хватка на тежки противоречия, сещам се колко беше забавно като четох "сенките на забравените прадеди" на карл сейгън




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: My two penceнови [re: zaphod]  
Автор noTeH_HEgaP (член)
Публикувано16.09.09 17:50



аз коментирах конкретно паралелите между хомосексуализма и педофилията като често срещан, но доста неадекватен аргумент и толкоз. какви са тия извинения и баташки кланета. и тука в сащ се поднасят едни извинения за рабовладелческия период и подобни глупости. не виждам причина защо аз трябва да нося бремето и отговорността за действията на разни бледолики навремето и да се извинявам на някого за нещо, за което не чувствам да нося няква морална вина. така че за тия извинения съм съгласен че са глупости



Тема Re: My two penceнови [re: noTeH_HEgaP]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано16.09.09 18:34



Все пак трябва да се прави разлика между извинение, в смисъл на поемане на отговорност, и изразяване на възмущение от и съжаление за случилото се. И доколкото разбрах от статията, става дума за второто, нищо че автора на тема тук е написал "примиера се извинява".



Тема Re: Британския премиер се извини на Алън Тюрингнови [re: croesus]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано16.09.09 18:40



Нека да кажа и аз какво мен ме възмущава. Разбира се това което са правили с него и други като него е нечовешко и ме възмущава, но то е второстепено. Това което най-много ме възмущава е, че не са си затворили очите за него. Все пак става дума за гениален математика и е можело да потулят нещата. За да не тръгне разговора в друга пососка да отбележа, че това че е математик не е съществено, а това че е изключителен ум.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.