Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 19.05.24 
Природни науки
   >> Математика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема магистратура по математика  
Авторнaчинaeщa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.09 20:47



Иска ми се да запиша някаква магистратура по математика или приложна математика в СУ. Някакви идеи дали евентуално ще мога да си намеря работа след това?
Математиката е сигурно единствената дисциплина, която ми се отдава (друг е въпроса колко

)
и все пак... някой ако може да ме посъветва нещо



Тема Re: магистратура по математиканови [re: нaчинaeщa]  
АвторУтoчни (Нерегистриран)
Публикувано31.05.09 22:28



Уточни каква работа искаш да си намериш? Работа с математика и особено приложна математика - бол. Ако можеш да програмираш и високата заплата ти е в кърпа вързана. Работа за учители по математика, математика и информатика - също бол.



Тема Re: магистратура по математиканови [re: Утoчни]  
АвторHaчинaeщa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 01:20



Колебая се между тези:




Аз съм все пак от Бургас. В София сигурно работата е бол, но за тук се съмнявам..



Тема Re: магистратура по математиканови [re: Haчинaeщa]  
АвторУтoчни (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 09:23



Точно с тези трите трудно ще имаш широк избор на работа - прекалено теоретични са, освен ако не си се насочила да ставаш асистент по математика - нещо, което не те съветвам, защото е ниско платена работа - за млад асистент старта ако не се лъжа е 450лв, а щом не си от София това си е едно абсолютно нищо (квартира- минимум 200-300, транспорт, храна - няма да ти стигнат).

Специалностите с които лесно можеш да намериш много добре платена работа в София (от 1500-2000 нагоре) са в информатичните и приложни дисциплини. Но там трябва да можеш да програмираш (не кой знае какви сложни кодове - програми за видеоигри, мрежи и прочие), а от избора ти виждам, че имаш по-теоретичен вкус.

Ако пък направиш магистратура в катедра образование можеш да си намериш работа като учител по математика даже и в Бургас, а със сигурност и в София, защото много учители след стачката напуснаха (пак не е кой знае каква заплата, но има възможност за докарване отгоре с частни уроци и то немалко). Ако вземеш магистратура по математика и информатика (което е точно учителската специалност) можеш да избираш между учител и програмист или подобно. Почти никой който завършва това не ходи да работи като учител - е колежките може би по време на майчинство, защото има социални осигуровки и дълъг отпуск, но после всичко се изнася в ИТ, поради бесмислено ниското заплащане в училище.



Тема Re: магистратура по математиканови [re: Утoчни]  
АвторHaчинaeщa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 13:54



За приложна математика нужен ли ми е програмен език? Java дали е достатъчен?



Тема Re: магистратура по математиканови [re: Haчинaeщa]  
АвторHaчинaeщa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 14:11



Всъщност "Уравнения на математичната физика и приложения" е към приложната математика, да разбирам ли, че точно с тази магистратура няма работа



Тема Re: магистратура по математиканови [re: Haчинaeщa]  
АвторУтoчни (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 20:26



Под приложна се рабира нещо, което включва програмиране. Те тези магистратури са ги писали "приложни" колкото да привлекат хора - има нещо приложно, но то е теоретико-приложно в най-общ смисъл - моделиране на процеси и прочие, което сега няма къде да се работи реално в България. Евентуално ако знаеш добре английски после да идеш да правиш докторат някъде в чужбина и там да работиш.



Тема Re: магистратура по математиканови [re: нaчинaeщa]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано04.06.09 16:17



Тия защо си ги прескочила?





Статистиката има приложение, определено.

В света финансовата математика е много търсена, а тука не сме много в света.



Тема Re: магистратура по математиканови [re: kkk]  
Авторнaчинaeщa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.09 01:10



Тази специалност ще ми е трудна, така като гледам въпросника за прием..





Тема Re: магистратура по математиканови [re: нaчинaeщa]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано06.06.09 02:03



music_world@mail.bg магистър в фми по една от специалностите към, които си се насочила. ако искаш мога да дам полезно инфо... мен нямаше кой да ми даде когато избирах. а би било хубаво да имаше...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.