Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 18.05.24 
Природни науки
   >> Математика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема връзка му Пи и Фибоначи каква е тя?нови  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано06.02.09 09:19



Имам въпрос
Здравейте,
Имам въпрос
има ли връзка между Числото Пи и Фибоначи?
Дълги месеци аз занимавах клуб Физика с някаква машинария
Те не успяха да помогнат кой знае колко .
Няма лошо.
джаджата е меко казано странна- изградена е от пластмаса ,магнити, лагерчета разни....
лошото е че работи тая играчка криво ляво но работи после се появи още една подобна машинария за изумление мое лично и тя работи
После се появи и трета и тя работи Правени са от хора с не особено големи познания академично погледнато единият е авиатор другият е продавач на къщи третия е ,,, ми нешо като автомонтьор или майстор на мивки и тоалетни
Няма лошо И трите устройства като че ли са конструирани на базата на сметките на Фибоначи и при трите се наблюдава превес на позитивен (използваем) въртяш момент който е около .... не, да го кажа по просто
изважданата енергия я делим на вложената и се получава резултат 3,14
Това са на пръв поглед симетрични конструкции които обаче работят само ако в тях бъде предизвикан някакъв дисбаланс механичен Все едно да завариш 10 килограмово парче желязо на лявото предно колело на автомобила си та да друса и замята и изведнъж колата (вече съвсем не образно казано) да започне да се движи сама без да си палил двигателя.
Устройствата работят продължително с устойчив въртяш момент
Бих ги показал на картинка анимация или филмче но нека първо да видим дали ще се отзове някой т.е. дали би го заинтересувало по някакъв начин
Честно казано звучи ми като магия и на мене все още цялата тая работа.
все още . Никой не знае за какво това става. и резонанс пробваха за обяснение и статично електричество пробваха и таласъмокинезия и джамбазотерапия но не би, обяснение няма за сега.



Тема Re: връзка му Пи и Фибоначи каква е тя?нови [re: P. - koвaчa]  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано06.02.09 12:32



С теб съм Раче. И аз съм забелязал, че в клуб физика са големи глупаци всичките там. Един прост перпетуум мобиле не могат да измислят. Какви физици са това питам аз?!



Тема Re: връзка му Пи и Фибоначи каква е тя?нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано06.02.09 15:48



Подигравай се !
Много прецизна техника се разработва за разкриване на явлението.Работят я фирми в които ако ти си на работа всеки ще ти сваля шапка.До края на 2009 предстои лицензиране Значи че нещо се случва.За нещо някой е наясно повече от теб и мен.И въобще защо не пишеш по темата а клеймиш, но някой нещо е постигнал независимо какво мислиш и казваш.
За какво ли ти обръщам внимание.
Да видим други такива има ли

Редактирано от P. - koвaчa на 06.02.09 15:50.



Тема Re: връзка му Пи и Фибоначи каква е тя?нови [re: P. - koвaчa]  
АвторHeдeв (Нерегистриран)
Публикувано06.02.09 20:47



Ма верно, може ли да се подиграва...
И аз с много чертане открих грешка в Питагоровата теорема и мисла как да изкарам пари с излишната дължина в хипотенузата. Обаче е заради такива като Паньо ме е страх да си призная - ше земе да ми се подиграе и на мене, и после кво ше права?



Тема Re: връзка му Пи и Фибоначи каква е тя?нови [re: P. - koвaчa]  
Авторпи ниrъ (Нерегистриран)
Публикувано07.02.09 06:34



Pi = 4*[1/F(3)+1/F(5)+1/F(7)+1/F(9)+.....].

къде е летящата чиния ся?



Тема Re: връзка му Пи и Фибоначи каква е тя?нови [re: P. - koвaчa]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано07.02.09 22:06



Паньо здравейте,
Извинете за поста ми към Вас
Аз съм много чувствителен и раним .Не се занимавам с антиСТО и звездобройство нямам знания нито свръхспособности
ето накратко за устройствата:
Това на авиатора е пластмасово кръгче развърта се с ръка има там вътре и някакви магнити веднъж развъртяно вдига около над 1000 оборота самичко и ги държи около десет часа тежи към 150 грама отдава около 17 ватчаса след десетия час почва бавно да се забавя и спира след 30 часа
може веднага да се рестартира в произволно избран момент и след всеки рестарт пак така се случва с въртенето му описано е в сайта


това на гърка -продавача на къщи пък е като клатеща се кулиса завърта се принудително може и с манивела само с няколко тласъка след което след около 45 минути самичко достига 1500 оборота и ги държи твърдо отдава около 100 ватчаса за период около 50 часа след което почва бавно да се забавя тежи към 7 килограма

[url]http://peswiki.com/index.ph
p/OS:Achilles_Ligeras'_Magnetic_Engine_(ALME)[/url]
има още едно но то не отдава никаква забележима енергия то е на Финсруд и е паркирано в един музей край Осло- Норвегия


други за които съм чувал да са правели подобни работи са Ошаку и неговия прецесионно магнитен двигател както и Стюарт Харис и Хауърд Джонсън а и още един фермер в щатите За български такива джаджи знам за един Сава Канев от Пловдив неговата била обаче инерционна а не магнитна Починал е човекът по миналата година От Пловдив е.
Говоря само за устройства а не за теории Теориите са значително по много
Защо в поста си най горе писах за Фибоначи ами защото чрез Фибоначи могат така да се подредят даден брой късчета магнити с еднакви размери че да се стигне до на тези изредените от мен устройства Ниото едно от тях не съм виждал наяве но те ме впечатлиха и се опитвам да разбера какъв е принципа колкото и несериозно това да звучи .Вече 3 години с това се занимавам Честно казано за зарядно на един Джи Ес Ем или дори за захранване на лаптоп или дори за велосипед ... Знам че няма да ви се стори полезно но не мога да се спра сега искам да разузная защо защо тези неща се приказват Както жадното пате тъпо но си е тръпка никога не спира да пие вода че и аз така

Редактирано от P. - koвaчa на 07.02.09 22:19.



Тема Re: връзка му Пи и Фибоначи каква е тя?нови [re: пи ниrъ]  
Авторpoten negar (Нерегистриран)
Публикувано07.02.09 23:12



Pi = 4*[Arctan(1/F(3))+Arctan(1/F(5))+Arctan(1/F(7))+Arctan(1/F(9))+.....].
iztarvah arkangensite gore...



Тема Re: връзка му Пи и Фибоначи каква е тя?нови [re: poten negar]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано07.02.09 23:21



Благодаря Ви
Беше си по темата
Не знам какво повече да питам тук Дано намерите време да разгледате линковете Ще Ви е нужен английски. Аз продължавам по пътя си.



Тема Офтопик -не е за пренебрегваненови [re: P. - koвaчa]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано08.02.09 09:19



Това бе яко:)))намерих го случайно
"Егати и клубо сте.Аз се потресох,нападате яко и сте злобари до класа.А ако некой ви каже че сте улавци, малеееееее , еби му майката става.
Ама аз си мисла че сте всички алкохолици от класа.Я идете у некой друг клуб да се поразведрите че тук сте замрели яко.Появи се некой неграмотен на тема математика и го изяждате со се гащите.
А сега ми решете те това...."
... , мислете без да хапете ората по гъзо!


Ето машинка само с кондензатори Никакъв инпът, краде ли, преде ли но бачка. Знам че руснаци преди 4 години бяха направили един 60 ватов такъв но тогава не се интересувах и съм загубил следата. Ето ви американски:

това е за развлечение хубав самолет си е направил тоя чичко



Ако тази разработка

е направила впечтление на някой нека знае че и аз я харесах
Такива процеси протичат в колелото за което ви говоря Кофти е че не можем да установим кое ги провокира
Намерих я случаино разглеждайки клуба за довиждане
Този академик трябва да потърся.

и от това не бих се отказал направо чупи всякакъв Maglev:




Това е от колекцията на един турчин но си е американско пак става въпрос за резонанс не за таласъми:[urlhttp://www.ulinkx.com/video/2167612/turkish_inventor_free_energy_motor_generator1[/url]

Редактирано от P. - koвaчa на 08.02.09 11:13.



Тема Re: връзка му Пи и Фибоначи каква е тя?нови [re: P. - koвaчa]  
Автор Пaлячo ()
Публикувано08.02.09 23:27



Доколкото знам и Лудолф и Фбоначи са били дюстабанлии.
А иначе, не е проблем да се измисли перпетуум мобиле, проблема е как да се използва. Стария ми бойлер наистина произвеждаше повече енергия, отколкото комсумираше, ама откак започнах да си правя кафето в него изгоря



Всъщност не съм сигурен дали от кафето, или от боба.

Редактирано от Пaлячo на 08.02.09 23:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.