Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 02.07.24 
Природни науки
   >> Математика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търси се клубнови  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано27.03.09 12:53



Като разглеждах правилата на модератора в един друг клуб се сетих, че в много клубове в дира има правило да се трият или заключват теми, които нямат нищо общо с клуба или по някаква причина не са за този клуб, като се има предвид името на клуба. В тази връзка ще въведа термина не "принадлежат" на този клуб.

Затова моят въпрос е, може ли да съществува клуб такъв, че всяка тема да принадлежи на клуба?

Като страничен ефект няма да може да съществува правило да се трият теми, които нямат нищо общо с клуба.

Как ще се казва такъв клуб. Първото ми хрумване е да се казва "Клуб за всичко", но не съм сигурен дали е издържано логически, защото някой може да напише там тема с име "Тема, която не принадлежи в Клуба за всичко" и стигаме до противоречие, затова може би трябва да е друг клуб или пък такъв не може да съществува.



Тема Re: Търси се клубнови [re: Пaньo Дoнeв]  
Авторпи ниrъ (Нерегистриран)
Публикувано27.03.09 17:04



преоткриваш няква форма на парадокса на ръсел на ниво дир-бе-ге ли?





Тема няма такава теманови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.03.09 09:49



модератора трие темата ако тя не е за този клуб, а не ако съдържанието и е невярно. така например модератора на клуб физика не трие темите за вечни двигатели и анти 100, нищо че са неверни - те са по темата на клуба. тема която твърди че не е за "клуб за всичко" пак е за него, но просто е с лъжливо съдържание.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема не се знае още [re: zaphod]  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано28.03.09 12:44



Това дали името на темата лъже усложнява много нещата, защото тогава и името на клуба може да лъже. По-добре да не тръгваме в тази посока.

Може би трябва да дефинирам по-тясно проблема и да го опростя, за да стигнем до обосновано решение.

По дефиниция:

1 Цялата информация за клуба се съдържа в името.

2 Цялата информация за темата се съдържа в името.

3 Името на клуба дефинира множеството от теми, които принадлежат на клуба.

4 Тема принадлежи на даден клуб, ако е част от множеството на клуба.

5 Темата НЕ принадлежи на даден клуб, ако не е част от множеството на клуба.

Тези правила не са пълни, в смисъл, че може да съществува тема за която да не можем да кажем дали е част или не е част от даден клуб, защото не можем да определим дали е или не е част от множеството.


Сега да видим нашия пример с клуба за всичко и темата, която не част от клуба за всичко.

Според името на клуба всичко теми за част от клуба.
Според името на темата, тя не е част от клуба.

Тоест според 4 принадлежи, според 5 не принадлежи. Това вероятно означава, че дефиниции 4 и 5 си противоречат, нещо като задачата за всепомитащото гюле и непоклатимия стълб.

Май трябва да помисля малко повече на какво се дължи противоречието и какво означава това.

Редактирано от Пaньo Дoнeв на 28.03.09 12:45.



Тема Re: не се знае ощенови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.03.09 13:19



Това вероятно означава, че дефиниции 4 и 5 си противоречат, нещо като задачата за всепомитащото гюле и непоклатимия стълб. как се казваше тая книга дайба






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: не се знае ощенови [re: zaphod]  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано28.03.09 13:29



Да бе, как се казва тази книга.



Тема Re: няма такава теманови [re: zaphod]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано29.03.09 00:03



А кой е арбитърът?

100 символа не стигат!



Тема Re: няма такава теманови [re: Ray of Light]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.03.09 10:33



трудно се отърсва човек от демократичните индоктринации

как кой - модераторът разбира се, що за въпрос.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема За такива "проблеми" имаше философскинови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор comprehension (непознат)
Публикувано30.03.09 16:27



термин, ама съм го забравил.

Сетих се за подобен проблем, който измислих навремето. При социализъма.

Направиха ме някакъв комсомолски секретар - няма искаш-неискаш. Вика ме един ден по-големия комсомолски секретар и ми съобщава, че е постъпила една другарка на комсомолска възраст, ама не била в Комсомола, защото била вярваща. На всичко отгоре - католичка. Да съм я бил извикал, да съм поговорел с нея, да съм я разубеждавал. Викам си на акъла: - Абе, идиоти такива!!! Да си вярва в каквото си ще, не пречи на никого!

Извиках я, оня слуша:

- Вярваш ли в Бог?
- Да!
- Вярно ли е, че Бог може всичко?
- Да!
- А, може ли да направи пръчка, която никой и нищо във Вселената не може да счупи?
- Да!
- А, щом Той може всичко - ще може ли да я счупи?
- (учудено мълчание)


Край на превъзпитанието, изпълних си комсомолския дълг!





Тема Я ми кажете тази дир-ска логика каква е?!нови [re: zaphod]  
Автор comprehension (непознат)
Публикувано30.03.09 16:35



...
Мнението не се проверява

...

Имате право да четете и пишете в този клуб.
Мненията, които не са за този клуб се трият.


Хем мнението не се проверява, хем се трие ако не е за този клуб.

Ако нямам право да чета - как ще пиша??? Има два такива клуба, но те са скрити за обикновен човек...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.