Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 14.05.24 
Природни науки
   >> Математика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Здравейте математицинови  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано04.03.07 17:55



Моля ви за професионална помощ за разрешението на спор.
Въпросът ми е, възможно ли е по следващото описание да се начертаят така описаните фигури или смятате че това е невъзможно?

"Но преди това нека да направим един чертеж. От дясно нанесете точка. Придвижете точката на ляво и образувайте по този начин права линия. Начертайтее елипса, на която правата или част от правата е малката ос Имайте предвид, обаче че голямата и ос трябва да е страна на равностранен триъгълник, на който точката е десния връх. Елипсата начертайте после за да се съобразите с двете окръжности вътре в нея."?

Благодаря ви.

Никой не знае, освен позналите, а те и не искат да знаят.



Тема Re: Здравейте математицинови [re: ПЪTниk]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано04.03.07 18:22



Ако махнем последното изречение - може, и то по безброй начини. То обаче се нуждае от обяснение. Какви са тия 2 окръжности и какво значи "да се съобразите" с тях?



Тема Re: Здравейте математицинови [re: Orнeдишaщ]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано05.03.07 17:46



Здрасти,
Благодаря за отговора.
Мислех да спестя цялата информация, като се интересувах само от математическата част, но за да получа отговора ти ще дам всичката информация, като искам да знаеш, че ме интересува само математическата част. Не мога напълно да си представя как биха се получили описаните тук фигури и въобще възможни ли се при това обяснение. Обяннението ли не е точно или аз не го разбирам?
Това се опитвам да сравня.


Давам: “...Казано по-просто числата, буквите, тоновете, цветовете и формите са и могат да бъдат прояви и на микросвета или на Божествените добродетели, докато планетите, звездите, зодиака домовете както и всички техни обективни проекции извън нас са околната среда, която ни въздейства и ние трябва да се съобразяваме с нея. По тази причина, не случайно астрологията помага за формирането на личността, докато кабалата или нейната Първоизворна Божествена Майка се отнася към индивидуалността. По принцип, новата онтологична наука, на базата на нумерологията трябва да рисува произхода на нещата от Отца. Най-подходящ в този план е геометричният език, от който всичко се изяснява визуално. Определеността, носена от Ясновселената е математика и геометрия, носителки на порядъка, равновесието и пространствените форми. Мостът към създаването на света следователно е нумерологията.
Опитайте се да проникнете в дълбочините на това, което сега ще ви открия. Но преди това нека да направим един чертеж. От дясно нанесете точка. Това е образ на Абсолютния Дух, макар и много обективиран. Придвижете точката на ляво и образувайте по този начин права линия. Може да се каже,че посоката на ляво означва проява на Абсолюътния Дух. Единицата значи произхожда от това движение. Когато се начертае елипса, на която правата или част от правата е малката ос ще оживите Мировта Душа. Имайте предвид, обаче че голямата и ос трябва да е страна на равностранен триъгълник, на който точката е десния връх. Елипсата начертайте после за да се съобразите с двете окръжности вътре в нея. Лесно е сега да разделите окръжностите на по три цвята, но не с прави линии, а с особени вълнообразни, като най долният цвят, отгоре, образува вълнообразната основа на числото 2, а най горният, отдолу, на числото 7. Останалите третинки разграничете с криви линии, симетрично обратни на първите. Сега вече съм спокоен, че от тази космологическа фигура или още по-точно онтологическа, можете да разберете как мъдреците получиха арабските т.е. индийските числа.”

Никой не знае, освен позналите, а те и не искат да знаят.



Тема Re: Здравейте математицинови [re: ПЪTниk]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 18:09



Това обяснение повече ми прилича на бръщолевене на умопомрачен в пияно състояние.

И липсват инструкции за построяването на 2-те окръжности. Обаче елипсата трябва да се съобрази с тях.

Лайна бих казал, извинете за израза.



Тема Re: Здравейте математицинови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано05.03.07 21:11



Сбора е лайна?
Така ли?
Моля те пак прочети, да не би да имаш грешка при възприемането на условията...трудно мога да повярвам, че математик може да извърши действия чиито краен резултат да е лайна.
Освен да си някой обикновен дрисльо пишещ тук.
Ще проверя изявите ти в този клуб...за всеки случай.



Никой не знае, освен позналите, а те и не искат да знаят.

Тема Re: Здравейте математицинови [re: ПЪTниk]  
Автор Пaньo Дoнeв (продавам семки)
Публикувано05.03.07 22:37



Не знам защо реши, че точно някой сбор е лайна. Аз никъде в безумията не видях сумиране.

Имах предвид, че писанията на автора на книгата или каквото е това недоразумение от което цитираш са лайна. Това аз го употребих в преносен смисъл, но все пак е най-близката асоциация.

Знам, че религията е трудна област и то независимо за коя религия става дума, но мразя, когато някой малоумен фанатизирам олигофрен използва математиката, за да убеждава други олигофрени, че бога в който вярва е истински.

А, ако искаш да изследваш твочеството ми провери в други клубове, като програмисти и телевизия, както и религия.



Тема Re: Здравейте математици [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано06.03.07 07:05



Добро утро и лек ден ти желая.
Язвителните ми заклюючения се дължаха на нерегистрирания ти ник.
Моля да ме извиниш сега така. Не дойдох тук с намерение да дразня който и да е и най- малко теб. Аз нямаше как да зная че лично ти не понасяш когато някой малоумен фанатизирам олигофрен използва математиката, за да убеждава други олигофрени, че бога в който вярва е истински. Заради това не пуснах цялата информация в началото, но се оказва че и пусната пак не е пълна и достатъчна и е нужна интерпретация, което няма нищо общо с математеката. Останалото с изразяването на твоите мисли и чувства няма да го коментирам и не се съмнявам че си образован човек.
Моля да ме извиниш.

Никой не знае, освен позналите, а те и не искат да знаят.



Тема Re: Здравейте математицинови [re: ПЪTниk]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 16:12



Моля! Въобще няма нужда от извинения, тъй като не съм се почувствал засегнат с нищо. Даже аз трябва да се извиня, но не ми е в природата.

А ако имаш още някои математически въпроси с радост бих помогнал отново.



Тема Re: Здравейте математицинови [re: ПЪTниk]  
Авторнaтaли (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 21:12



Аз съм учителка в София..... И да ти кажа не може да се познае кои са фигурите....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.