Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 28.09.24 
Природни науки
   >> Математика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема за амбицията на шибаните преподавателинови  
Автор kenny mccormick (ninja)
Публикувано17.12.05 09:47



защо гадните преподаватели късат нормалните хора, които мразят математиката, а пускат гадните зубъри, които по цял ден ядат сборници. Имам предвид че математиката е полезна някъде до 9ти клас, всичко останало след това са само глупости и аз правилно спрях да ги уча, но чашата преля с Математика 2, тоя предмет е измислен от хитлер, защото газовите камери са прекалено хуманни сравнение с мат2.



Тема Re: за амбицията на шибаните преподавателинови [re: kenny mccormick]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано17.12.05 10:49



Случайно да си обърнал внимание, че висшето образование не е задължително и никой не те кара насила да учиш?



Тема Re: за амбицията на шибаните преподавателинови [re: kenny mccormick]  
АвторMath 2 (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 10:50



EEEEE...9-ti klass. Mnogo vreme si i dal(a) na mathematikata!!! Ia po-dobre idi da si igraesh na Zmiata na telefona ti ...



Тема Re: за амбицията на шибаните преподаватели [re: kenny mccormick]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 12:15



математиката не е за тъпанари, пробвай се на някой строеж или да миеш кенефи...



Тема Re: за амбицията на шибаните преподавателинови [re: haha]  
Автор kenny mccormick (ninja)
Публикувано19.12.05 18:06



vice versa
точно тъпанарите разбират математиката, заедно със социопатите и зубърите. именно тези хора остават нереализирани в живота и донякъде за това е виновна математиката, която ги е зомбирала. аз те разбирам, че ти е гадно и че не можеш да върнеш всички години зубрене обратно, но за това си си виновен само ти.



Тема Re: за амбицията на шибаните преподавателинови [re: kenny mccormick]  
Автор1o1 (Нерегистриран)
Публикувано19.12.05 22:32



Моцарт е казал: "за да стане някой добър музикант, се иска 1% талант и 99% труд". Без да гадаем за точността на числата, нещо такова трябва да важи за всяко искуство и всяка наука.

Аз бих искал да посоча, че трябва да се прави разлика между глупав-зубар-подмазвач, и човек (ученик) който наистина е решил да научи нещо от математиката, поради каквито и да е мотиви.

Понеже математиката наистина е трудна наука, и ако някой желае да се образова по математика, освен да има претенции че не е тъп, трябва да се потруди доста. Както да рече някой да учи физика, биология, или химия .. пак ще трябва да се потруди допълнително.

Съзнателния, добронамерен труд, човешкото любопиство, и желанието да знаеш повече, не може да се хули с неприятни думи като "зубрач".

---
Но защо някои хора завиждат на онез дето разбират от математика?
Едва ли някой бъдещ математик ще има повече пари от някой свой не-разбиращ-математика съученик, който дори без каквото и да е висше образование, най-спокойно може да си отовори една бакалийка да продава сирене и краставици.

Но какво значи сиренето и краставиците пред възвишеността на математическата мисъл? Не значи абсолютно нищо, освен математика да има достатъчно пари за сирене и краставици, ... та да не умре от глад.




Тема тва че си тъп не е вина на даскала.нови [re: kenny mccormick]  
Автор MA3HbO (юнак чутовен)
Публикувано20.12.05 15:13



Нито факта, че ходиш напушен на изпит!

Свободно! Поправи се!


Тема Re: за амбицията на шибаните преподавателинови [re: kenny mccormick]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 17:51



точно тъпанарите разбират математиката
ама колко си далече от истината само, но "пази боже сляпо да прогледа", не съм аз човека, който ще ти обяснява елементарни неща от живота. Пак ти казвам, като си тъп - мий чиний, не ми реви като ощипана дрисла тука. А ако си тъп и те мързи едновременно, еми май за такива лек няма, така че...



Тема Re: за амбицията на шибаните преподавателинови [re: 1o1]  
Авторhmm (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 19:47



това същото изказване го приписват и на гьоте, само че и двамата са били толкова над нормалния талант, че едва ли би било проблем да станат велики и без много труд. Трудно може да се сравняваме с такива велики личности, но все пак надеждата умира последна...



Тема Re: за амбицията на шибаните преподавателинови [re: hmm]  
Авторhmm (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 19:48



и още нещо, човек, да кажем с нормално количество качества (талант) в дадена област, каквото и да значи това, трудно би достигнал и 1/10 от гения и творчеството на гьоте или моцарт само с много труд. Но с много труд поне всеки би могъл да се приближи до собствения си максимум..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.