Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 23.06.24 
Природни науки
   >> Математика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: естественонови [re: Boian]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 20:38



sushtestvuva li izpuknal chetiriugulnik na koito stranite mu sa ravni na diagonalite?

a neizpuknal?



Тема Re: Квадратът правоъгълник ли е?нови [re: Heдeв]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 20:41



lele, Nedev e nabojen!



Тема Re: Квадратът правоъгълник ли е?нови [re: josarjan]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 20:48



lele ! pomosht !

ochite mi goriat !!! - jaba, i to GROZNA!!!

kak ne te beshe sram momche, da pishesh takiva gluposti?!

za exception da si chuval? primerno SquareFormatException?




Тема Re: естественонови [re: edno momiche]  
Автор Boian (ентусиаст)
Публикувано16.10.02 21:50



vsichkite strani ili samo nyakoi ot stranite?
Boian



Тема Re: естественонови [re: Boian]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 22:23



vsichkite razbira se



Тема Re: естественонови [re: edno momiche]  
Автор Boian (ентусиаст)
Публикувано17.10.02 04:23



e to e ochevadno che ne mozhe da imash chetiriugulnik kydeto chetirte strani da sa ravni na dvata diagonala. Mozhe chetirte da sa ravni na edin diagonal. togava imame romb... inache ima edna teorema na Brettschneider (ili podoben speling) deto e analog na kosinusovata teorema ot geometriyata. tya mozhe da kazhe mnogo



Тема Re: Квадратът правоъгълник ли е?нови [re: edno momiche]  
Автор josarjan ()
Публикувано17.10.02 11:04



Ами не знам дали е точно Java това (нещо такова е, ама никога не съм твърдял, че се компилира или работи). Така или иначе - езика едва ли има значение. Това, което исках да кажа е, че не винаги математическия модел е подходящ. Просто модела, зависи от това, което искаш да постигнеш. Нали това е абстракция - взимаш само ония свойства, които ти трябват, т.е. абстрахираш се от другите. Е, в програмирането е по-добре (според мен) квадрата да *не е* правоъгълник.
А, това с exceptions - хм, да хвърлящ exception само защото не си направил нещо както трябва. Не знам, аз не бих го направил. Ще трябва този exception да го обявиш и в базовия клас (или интерфейса) и кво - клиентите на този клас ще трябва да си имат едно наум че това може и да не е правоъгълник. Ами дай направо да си правят if (rect instanceof Rect) {..} else if (rect instanceof Square) { ..} и т.н.
Така по-добре ли ти се струва?



Тема Re: Квадратът правоъгълник ли е?нови [re: josarjan]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 17:58



ne e jaba? System.out.println?
ti sheguvash li se?!

prav si, ezika niama znachenie. modela - ima, object-modela, koito po pravilo otraziava svoistvata na realni obekti

vzemi procheti niakolko knijki po OOP - shte ti e ot polza

i btw - jabeshkia model e tochno takav - hvurlia exceptions kogato pravish neshto ne kakto triabva. a exceptionite se nestvat. i izobshto, otvori primerno Number.java i Integer.java i ela posle mi obiasniavai kolko ne sum prava

.edno momiche



Тема Re: Квадратът правоъгълник ли е?нови [re: edno momiche]  
Автор josarjan ()
Публикувано18.10.02 11:18



Уф, имам чувството, че задълбавам в измислен спор, ама както и да е:

ne e jaba? System.out.println?
ti sheguvash li se?!


Добре, ако бях написал std::cout << "alabala" << std::endl или пък printf("%s\n", "alabala") това щеше ли да промени нещо. Исках да използвам някакъв псевдокод, ама стана най близко до Java. Това има ли значение?


prav si, ezika niama znachenie. modela - ima, object-modela, koito po pravilo otraziava svoistvata na realni obekti

Да ама кои свойства - не можеш да моделираш обектите абсолютно точно, защото този модел ще бъде точно това, което моделираш, т.е. ползата от него е такава каквато и от оригинилния модел. Налага се да се абстрахираш от някои свойства и да вземеш само тия които имат отношение към модела и проблема. И затова е възможно да имаш модел, в който квадрата не е удачно да "изглежда" като правоъгълник.


vzemi procheti niakolko knijki po OOP - shte ti e ot polza

Ами чел съм доста. Не че няма какво още да се чете де. Ама вземи и ти да прочетеш - дилемата, която се опитах да представя си е дадена на много места. Не съм я измислил аз. И много добре представя нещата, които аз за съжаление явно не успях да обясня.

i btw - jabeshkia model e tochno takav - hvurlia exceptions kogato pravish neshto ne kakto triabva. a exceptionite se nestvat. i izobshto, otvori primerno Number.java i Integer.java i ela posle mi obiasniavai kolko ne sum prava

Нали уж говорехме за нещата по принцип. Не виждам защо ми даваш модела на Java за пример. Аз и без това не ми харесва (не намирам за много правилна) идеята да хвърляш exception (все пак това е "изключение"), за нещо което може да се направи и по по-добър начин, ама така са решили хората. Всяко нещо си има и плюсове и минуси.
И какво трябваше толкова да видя само не разбрах. Имаш един базов клас, дето имаш операции за конвертиране. И какво? Да и в случая може да се направи това. Може и примерно да си направиш Rect-а immutable и тогава нещата ще са OK (няма set методи).

Те така де.



Тема Re: Квадратът правоъгълник ли е?нови [re: josarjan]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 18:57



>> vzemi procheti niakolko knijki po OOP - shte ti e ot polza

> Ами чел съм доста.

ne ti lichi

> Нали уж говорехме за нещата по принцип. Не виждам защо ми даваш модела на Java за пример

davam primera koito ti dade. otvori vaprosnite source files, i exceptionite koito se izpolzvat, i togava ela da mi filosofstvash - kakto veche kazah. dali shte e jabeshki ili c++-ski model e vse edno. obektite se designvat s misul, a misulta e da otraziavat realni svoistva. drugoto e diletantshtina

bezmisleni sporove s personaji nepodgotveni po temata prosto niama da provejdam

.edno momiche




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.