Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 23.04.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема паметник на общинското бездушие  
Автор haritov (непознат )
Публикувано05.07.09 23:27



Всичко започва преди 8г в гр Добрич,управлява кмета Лъчезар Росенов.Тогавашния кмет започва подготовка за кампанията си,като отпуска годишен бюджет на центъра 10пъти по-малък от този на другите звена за работа с деца,с ясната цел да го докара до фалит и да бъде продадено на частни фирми които са негови спонсори.Но в този център се открива шах клуб и неговите членове(сред които съм и аз)стават вице шампиони на България и си намират спонсор и оцеляват.Идват избори,победител за наше щастие е Детелина Николова която е дала обещание да спаси центъра.4г всичко е ок,има състезания на международно ниво където побеждаваме,освен това цутнт Добрич огранизира 5г подред Дарове на земята водата и въздуха на чието детско изложение имаше над 5000 души от различни държави.Центъра макар и трудно процъвтява.Но на следващите избори г-ж Николова премина към друга партия (ГЕРБ) и всичко започна отначало финансирането намаля и нямахме пари за състезания и всичко замря.Скоро след това с решението само на 1 политическа партия в Добрич бе взето решение за закриване,на трите центъра за работа с деца в града http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=267393.
Решението беше пратено за подпис от министъра на образованието,който подписа.След внимателен преглед на нещата от директора на цутнт г-н Тодор Спиров,се разбра,че има сериозни нарушения:
1решението е внесено седмица след изтичане на срока и министъра,няма право да подписва заповед за закриване.

2по закон цутнт Добрич е собственост на мон и трябва да бъде преструкторирано,а всъщност по проект на кметицата то ще бъде продадено на частни фирми (нейни спонсори,демек ще си прави кампания).

В този момент започнахме дело срещу министъра за дето е подписал НЕВАЛИДНО РЕШЕНИЕ,и бе спечелено на 3 членна комисия.
В последствие отново оцеляхме. http://www.ndt1.com/article.php/20090113100051954

Скоро след това имаше обжалване и сега се води дело на 5 членна комисия,която бави решението си вече месец.

Но наглоста на местното управление не спира до тук имаше опит за палеж,за наш късмет огъня бе потушен но изгоря музеят ни с препарирани животни (един от най-красивите в страната)и бе обвинен директора г-н Тодор Спиров за палежа.

И въпреке трудностите отново сме на ниво,подържаме връзки с Румъния и Русия редовно има състезания,ние сме вице шампиони на България по шах спечелихме международното изложение за деца Абена.

И не сме сами на 18.06.09г получихме подкрепата,на г-ж Антония Първанова (която е била на уроци в същия този център) и министъра на правосъдието Миглена Тачева се застъпиха за нас и направиха дарение,от 1500лв за състезания,също така свормираха комисия за спасяването на цутнт в състав:
аз Георги Харитов- главен прецедател,Антония Първанова - почетен прецедател,Лазарина Лазарова,Тодор Спиров и Миглена Тачева.

В момента чакаме решението на 5 членната комисия което ще е окончателно.


Искам да Ви попитам честно ли е да ни закрият ние сме вице шампиони на България подържаме връзка с други държави организираме най-големите мероприятия в страната и имаме най-модерния шах клуб на балканите ?

По-добре ли да бъде отнета възможността на децата да се развивават,по-добре ли да седят на улицата и да се дрогират?

И това само за едната кметска кампания.

Аз помня как като бях малък съм идвал да играя шах в студа на минусови температури,защото общината нямаше пари за отопление и не бях сам имаше още 20 човека които идваха всеки ден.

Някои не станаха шахматисти,но имахме невероятно детство с много приятелства и приятни спомени,и сега щом се видим вече пораснали си спомняме с усмивка за всичко преживяно.

Стискайте палци да оцелеем отново,защото нашето бъдеще нашите деца заслужават да имат такова страхотно детство и да развият таланта си.




Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.