Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 16.04.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ще ме съдят заради одраскване от куче  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 14:41



нека ви разкажа една смешна история но колкото смешна толкова и трагична поне за някои
преди няколко дена си изкарвам кучето на разходка (то е лабрадор бебе на 7 месеца)и си слизам по стъбите с него а един съсед седи и си говори на стълбите с магазинера (има магазин в кооперацията) и така тои не се отдръпва и сътветно моя любимец иска да си играе и скача да му се радва и тогава го одрасква по ръката (можете да СИ представите голко го е отраскал) и тогава той нищо не каза но ови вчера разбирам че докато съм била на работа са дошли полицаи да ме търсят а какво е станало си мислите моя съсед отишъл да си изкарва медицинско

съответно не са му изкарали и му се изсмяли тогава тои вбесен отива в полицията и пише жалба срещо моя домашен любимец за нападение и приченяване на телесна повреда а да забравих да ви спомена че тои винаги е на каишка и не е пускан свободно за да не стресне някои понеже е много игрив и много обича хората и игрите и така сега той ще ме съди за 1000лв за телесна повреда и така и не мога да разбера до къде може да стигне хорската глупост и простотия, за мен това е човек които се чуди как да изкара пари от някого като го осъди за глупост или просто гледа много фюлми



Тема Re: ще ме съдят заради одраскване от куче [re: cиcи]  
Автортиrъp-ЧO (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 19:11



тук има нещо друго.Ти не казваш цялата истина, сисо. Играело си кучето, и видите ли, както си играело, от радост одраскало съседа. И сега съседа си изкара медицинско, щото ще ме съди. Браво на съседа, браво на него! Ще те съди, ами.Да ти дойде акъла в главата да си държиш песа на каишка.Абе, жена, що ставаш смешна-любимецът ти винаги бил на каишка. Ми като не може да мине съседа, щото сте заели цялото пространство, дръпнете се, направете му път, да мине човека! Какво се оправдаваш тук и сега, че било леко одраскване.Било на майтап. Бе, ти нас тука за кви ни вземаш??? Човека няма току-така да отиде и да си извади медицинско.Миналата седмица, една такава като тебе извела песа си в парка, ама го пуснала боща. И оня ми ти пес бега насам натам, сере в парка, дето играят децата, а каишката й в ръцете.Баси и нахалницата. Направих й забележка, а тя не стига, че е виновна, ама и като отвори една уста, не ти е работа. И не го върза на каишка. Ама като мина 100 м. му сложи каишката. То не хапело. Абе, алан колун, не хапе, щото песа си е твой, ама хора, дето не познава....... Всичко може да се очаква с неговата първосигнална система. Така, че сисо, и аз да съм на мястото на съседа ти, ще те съдя одма!





Тема Re: ще ме съдят заради одраскване от куче [re: тиrъp-ЧO]  
Автор Бpyrилдa (непознат)
Публикувано06.06.08 04:07



Абе дай да се заяждаме с някой защото гледа куче, а? Ха!
Май не четеш много внимателно, че медицинско съседът не е успял да си извади. Пък и как ли!? Айде отърсете се малко от насадената ви паника срещу кучетата и разберете, че никое куче не би нападнало човек, освен ако не е специално обучено за това или е било предизвикано (в това включвам и опит да защити стопанина си, ако отсрещния го заплашва). Да, изразяват радостта си много по-бурно от хората. Нямат ръка, с която да хванат човешката. Правят го с муцунка. Но го правят нежно и внимателно. В такъв момент човекът може единствено да се нарани сам на някой зъб на кучето като си издърпа рязко ръката. Самата аз имам куче и ме притесняват не неговите реакции спрямо хората, а именно обратното.
Била съм и на гости на приятели с куче. При това порастнала овчарка (8-9 месечно куче си е вече голямо). Кучето ме виждаше за първи пат. Заигра си с мен. Естествено играта му е свързана с хапане. Оставих го да ме хапе. Може и да стискаше малко повече като се разгорещи, но нито веднъж не стисна толкова, че да ме нарани.
Това им е играта. Не ви допада? Викнете на стопанина да си го дръпне ако сам не се усети (макар че е почти невъзможно да не се сети сам). Ако не виждате стопанина наоколо просто не реагирайте на опитите на кучето да ви заиграва по този начин. Това включва всякакво ръкомахане, тропане с крака и опити за избутване на кучето. Последните действия то ги възприема като част от играта и ще я продължи още по-въодушевено. В противен случай ще му станете безинтересни и много бързо ще се откаже изобщо да се занимава с вас. Ако просто ви е страх от кучето, предупредете стопанина, че не жилаете дори да ви доближава. Повечето стопани (с изключение на някои тъпи бабаити) ще се съобразят с желанието/нежеланието ви. И последно - доверявайте се малко повече на хората, които са с кучето. Ти познават поведението и реакциите на любимците си и могат да упражнят контрол над тях в случай на нужда.
В случая момичето е преценило грешно не кучето, а съседа си. Явно си е помислила, че искрената радост на животинката ще разведри деня и на съседа (незнам защо си го представям като сърдит на света и на живота чичка), но уви не. Само му е дала тема за размисъл накъде да насочи събралия се в него негативизъм.

В Сумрака няма разлика
между отсъствието на светлина
и отсъствието на мрак!


Тема Re: ще ме съдят заради одраскване от куче [re: cиcи]  
Автор Бpyrилдa (непознат)
Публикувано06.06.08 04:14



Хич не им се връзвай на подобни недоволни от всичко и всички мижитурки. Яд ги е, че собственият им живот е скапан и не понасят това, че ти имаш такъв искрен, чист и дружелюбен приятел. Да те осъди няма да успее, но ще ти загуби време по съдии и адвокати. Само пази животинчето, да не реши да отмъщава на него. Не си му ти проблема. Дразни го кучето и причината не е нито в одраскването, нито дори в парите, които така или иначе няма да ти вземе, а в собственото му безцелно живуркане. Да не ти пука от него, но се пази да не му даваш други поводи да се заяжда с теб и кучето. Но това вече сигурно и сама си си го решила. Нама защо да ти го казвам.



В Сумрака няма разлика
между отсъствието на светлина
и отсъствието на мрак!

Редактирано от Бpyrилдa на 06.06.08 04:16.



Тема Re: ще ме съдят заради одраскване от куче [re: тиrъp-ЧO]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 12:18



първо да ти кажа че явно не можеш да четеш защото аз написах че в болницата му са се изсмяли и са му казали че за такива глупости не може да се изкара никакъв докомент ти какво според теб трябва да напишат в медецинското като да ти кажа една котка може да те одере много по сериозно а относно това че не съм му дала път първо аз излизам о домъ си а тои като иска да си лафи да ходи да го прави пред неговия блок какво прави нпред нас и още нещо мили мой аз не си пускам кучето първо защото е малко и сега го уча на команди второ ако реша да го направя то е след 10 часа на плага и няма жива душа. а оносно това да си пускаш кучето сред децата съм на твоето мнение и твърдо съм зад тезата че деца и животни не трябва да играят на едно място дали хапе или не едно куче няма значение дори само да си играе може да изплаши някое дете все пак има и нещо друго че от хигенична гледна точка не е правилно и пак ти казвам че дори в полицията му са се изсмяли а и се замисли над това че тои няма право да ми пречи да мина още повече не живее там да не говоря че и когато се засичаме с съседи от блока винаги чакам те да минат първи



Тема Re: ще ме съдят заради одраскване от куче [re: Бpyrилдa]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 12:31



благодаря ти за съвета
и наистина си го представяш много точно но има и нещо друго че това са хора без работа които са си такива и само се чудят на кой може да му вгорчат живота по един или друг начин
наи- смешното знаеш ли кое беше че когато полицая доиде и го видя и ми каза че това е поредната глупост с която може да се занимава полицията
а наистина на 7 месеца е голям като ръст но още е с дедско мислене
точно за това и не го пускам свободно а и само да ти оточня одрасканото не е от зъби а от лапичките



Тема Re: ще ме съдят заради одраскване от куче [re: cиcи]  
АвторReibak (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 22:56



Неграмотна работа бре!



Тема Re: ще ме съдят заради одраскване от куче [re: cиcи]  
Авторyoudude (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 22:29



Сиси, аз ще те съдя ако не се научиш да пишеш! Може и да те осъдя





Тема Re: ще ме съдят заради одраскване от куче [re: cиcи]  
Авторsamurai (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 22:55



ако вземе да те осъди за телесна повреда, редно е да му се причинят истински такава, като му е скучно и си търси разнообразие, нека си го получи. Не че съм подстекрател, но съм за Правдата. Каквото се обадило, такова му го начукали



Тема Re: ще ме съдят заради одраскване от куче [re: cиcи]  
Автормдa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 22:36



ще те осъди що да не те осъди. Има си правата ти си собственик на куче, имало е действително съприкосновение със съответната телесна повреда /драскотина/ но ако потърпевшия е развил инфекция поради слаба имунна система или дори само заради това одраскване да е ходил до болницата за да се ваксинира против тетанус без други последствия има остатъчни основания. Такъв е закона човекът просто може да не обича кучета или да има чиста изгода но това е дереджето. Осъдят ли те ще си плащаш. А и да ти кажа честно много собственици на кучета не се съобразяват с останалите. Дори не почистват след тях като се изходят по нужда, така че трябва да се научат че кучетата са отговорност не само добър приятел!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.