Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 20.04.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Убиват ли хора Банките  
АвторMapo (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 16:14



Отивам в банка Райфайзен да пусна документи за заем!Пиша всичко к'вото треа и подавам заявлението.След 3 дни ми се обажда некав чиновник от банката и ми казва че не съм одобрен.Питам го "защо", отговорът е че незнае.Незнае и към кой отдел на банката да се обърна за да получа така необходимата ми информация.
След 6 месеца пробвам отново.Този път използвах мобилен агент на банката, който случайно мина край работното ми място.Жената изглеждаше много веща в нещата и каза че няма да имам никав проблем.Ноо,пак получих отказ след няколко дни!Пак не ми дадоха убяснение ...
След още 6 месеца банката пусна услуга по заем по телефона.Само с лична карта! Пак ми отказах и пак никаква информация,защо,какво ги спира,кой ми прави запор и т.н.
Откриха клон на банката тук в Банкя.Реших да пробвам отново да получа информация.Отидох и говорих с Управителката.Жената ме посъветва да подам документи в ръководения от нея клон.Само така можела да вземе под внимание молбата ми и да види какво може да стори.Съгласих се и подадох документи за кредитна карта до 500лв.Отново минавам през цялата бюрокрация и накрая пак отказ!Отидох при нея за съвет и тя ми каза че неможе да направи нищо!Понеже това било решение на картовия отдел на банката.И трябвало към тях да се обърна за инфо!И ако съм искал да пробвам отново трябвало да минат отново 6 месеца за да кандидатствам. Звъннах на картовия отдел,категоричен отказ за информация от страна на служителя.Такава била политиката на банката!
2 месеца по късно работодателя ми започна да ми превежда заплатите на карта към същата банка. Реших да се пробвам пак!Този път просто за майтап, да видя какво ще стане.Изчаках 3 месеца и си подадох документите за овърдрафт.10 дни чаках отговор.Накрая ми се обади неква мацка и ми каза че ми били отказали.Започнах да се смея,питам я защо!?Не знаела!Питам я кого да питам тогава.Каза че незнае.
Е тва вече беше туш! ПРЕДАДОХ СЕ.
6 години работя за фирмата в която съм.Плащат ми осигоровките хората.Имам си работа и изкарва пари и допълнително.Не съм осъждан и нямам криминално досие!Нямам задължения куъм други банки и никога не съм имал ...от както се помня...... Това са нещата за които се сещам в момента.
Аз разсъждавам така:
Аз съм пълноценен гражданин на тая държава мамка му!Имам си права.Ако някой ме обвинява в нещо имам правото да се защитя!Ако ми бива отказана услуга от обществено заведение,имам право да знам защо ми се отказва.Иначе как мога да разбера проблема за да го отстраня?Не мисля че и адвокат може да помогне в този случай!Той просто няма за какво да се хване,въпреки че това което банката прави не е справедливо.Не съм чувал за съществуването на частни банкови консултанти!Как мога да разбера какво да правя.
Значи ако от отпускането на този заем зависи живота на болен човек.Както е в моя случай и парите ми трябват за сърдечна операция.То излиза че банките убиват хора !Тая безкрайна секретност и бюрокрация .....човекът би издъхнал докато чака.
Пробвал съм и в други банки !Райфасйзен беше просто една от тях.И в другите банки съм имал подобни проблеми.Ужасно обидно е да те третират като непълноценен . С други думи имам проблем, а незная какъв е за да го оправя!
Какво да правя????



Тема Re: Убиват ли хора Банкитенови [re: Mapo]  
АвторCъчyвcтвaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 22:24



Не разбрахте ли, че Райфайзен имат само двама клиенти, чиито портрети висят в офисите им и чийто живот единствено се върти около промоциите на въпросната банка. Всички останали, които не приличат на тях, явно няма нужда да се пънат...


Просто сменете банката, има достатъчно читави...



Тема Re: Убиват ли хора Банкитенови [re: Mapo]  
АвторPoзичka (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 14:59



Намерете сайта на Кредитен консултант и попълнете анкетата, която дава възможен процент за отпускане на заем и ще ви стане ясно, че ако нямате кола, собствен недвижим имот и др.п., които определят дали сте платежоспособен - не разчитайте да ви отпусне кредит никоя банка. Най-лесно получавате заем от Банка ДСК с поръчители.



Тема Re: Убиват ли хора Банкитенови [re: Poзичka]  
АвторMapo (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 19:36



Неее,не не ....извинявам се че така ще го кажа,но вие изглежда не сте схванали живеца на моята тема.На мен не ми е проблема в това че банката ми отказва.РОБЛЕМА Е,ЧЕ НЕ ПОСОЧВА ПРИЧИНАТА!!! За да мога аз да я взема под внимание и да я елиминирам.Аз,както и всеки едни Българин,катко и всеки един човек ако щете,си имам права!В случая банките в България нарушават човешките ми права както и на много други българи като мен.И по този начин възпрепятства моето развитие в дадена насока или възпрепятстват делата ми.
Ако отидите в някоя чуждестранна банка и ви бъде отказан кредит или заем,хората ще ви убяснят подробно защо ви се отказва кредита.По този начин вие като клиент оставате само с неудобството че банката ви отказва.Но пък имате насока в която да работите в следващите месеци за да може следващия път когато кандидатствате в банката или в някоя др. банка проблемат който сте имали и е било по силите ви да отстраните да е елиминиран.А не както правят у нас,да ти откажат кредита и да те оставят на произвола да се луташ като обезглавено пиле!Извинявамс е ама това е подигравка и безобразие!Оставете другото,ами и няма консултанти които да ви помогнат.Освен консултантите които работят в банките!И така се получава ,че ако нямате познат работещ в бака,който да ви влезне в положението,няма кой да ви помогне.И тогава остава само да потпалите фитилите един ден и да влезнете някаде и да вдигнете един невероятен скандал (както направи един мой приятел)и тогава всички се разтичват да си гледат съвестно работата.Но за целта,човек наистина трябва много да се инфектира за да прибегне към подобно действие.Истината е че банките разчитат именно на това,че е прекалено голяма галимация и на хората им е писнало и не им се занимава да си търсят правата!Ако някой е достатачно мутивиран и настойчив,сигурен съм че и до съд може да ги докара,па и да ги осъди даже.
А що се отнася до платежоспособността ми!Кой е казал че аз нямам какво да дам като ипотека!?Имам имоти,но нямам строежи върху тях!Но и тази земя може да се ипотекира!Въпросът е че пак някой трябва да ме запознае с вариантите за да фо обмисля!Само че аз се явявам обикновенно,заради някоя реклама за кредитна карта или кредит с минимален лимит (понеже нямам особенна нужда от пари и го правя просто ако ми се наложи да съм подготвен) и за това никой не се и сеща да ми предложи тези равианти.
Но незнам защо ви казвам това,просто е смешно и нелепо да се молиш на банката за 1000лв. кредитна карта,която искаш да притежаваш просто ей-така!Ако случайно те бутне кола и ти се наложи да правиш нещо спешно и ти трябват пари в кеш.Недай си боже!
Смешно е защото на мен месечната ми заплата е 1000 лв. но само си представете че на края на месеца,точно пред заплата ,някой пиян тъпак ви бутне на пътя и ви счупи крак,ръка,ребра.В болницата не питат кога вземате парите си.Казват ви цената и ако нямата пари в кеш,сигурен съм че изобщо няма да ви обърнат внимание!
Това е!Не съм против,нека ми отказват кредита,обаче е редно да ти посочат причината.Мое право е да зная защо ми се отказва и ако е по силите ми да го коригирам!



Тема Re: Убиват ли хора Банкитенови [re: Mapo]  
Авторюдюд (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 19:48



...може би са ти отказали заради нелепите ти "Убяснения" или пък се страхуват да не ритнеш камбаната след операцията.



Тема Re: Убиват ли хора Банкитенови [re: Mapo]  
Авторюдюд (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 19:53



абе то някой може да ти прехвърли няк'ва собственост и да вземеш кредит, ама проблемът (с"Ъ" и с "П") е че требе да се сетиш





Тема Re: Mapoнови [re: Mapo]  
Автор AGLER ()
Публикувано30.06.08 20:28



Вероятно си в списъка на лоши дебитори
поради непратени сметки към БТК, мобилни оператори
при закрит телефон, Софийска вода или нещо друго!

Получавал ли си писма или обаждания от фирми събиращи
неприбрани вземания.
Ако има нещо такова, това обяснява всичко.



Тема Re: Убиват ли хора Банкитенови [re: Mapo]  
АвторЛюдмилa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 22:13



имам познат-учител. Искал да тегли пари от банката, но са му отказали. Мотива, който изтъкват е повече от смешен-на учители не разрешавали да теглят кредити.



Тема Re: Убиват ли хора Банкитенови [re: Людмилa]  
Авторyoudude (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 20:34



..mi to s tia sme6ni zaplati





Тема Re: Убиват ли хора Банкитенови [re: youdude]  
АвторЛюдмилa (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 20:50



смешни, смешни, ама човека си е платежоспособен.



Тема Re: Убиват ли хора Банкитенови [re: Mapo]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 01:29



Е, много ясно, че няма да ти кажат причините, та после да ходиш и да си фалшифицираш това, което ти е "проблемно". Аз от Райфайзен имам кредитна карта Виза Голд с лимит 10000 лв, както и Райкарт с лимит 500... Отпуснаха ми ги без никакъв проблем... Е, отрязаха ме, като кандидатствах за лизинг за нова кола, но пък ми го отпуснаха от Интерлийз... Като цяло съм доволен от Райфайзен!



Тема Re: Убиват ли хора Банкитенови [re: Mapo]  
АвторKaзak (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 23:19



като не си достатъчно мУтивиран, аз знаЯ, че няма да ти Убяснят защо не ти дават кредит или овръдрафт. Може би трябва да завършиш осми клас?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.