Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 18.04.24 
ТВ предавания
   >> Господари на ефира
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Паркирането в София - рекет от Софииска община  
АвторPaди (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 13:28



Предполагам, че темата не е нова и едва ли няма шофьор в София (а и множество от временно пребивавалите в града), които да не се е сблъскал с проблема - узаконен РЕКЕТ наречен "Паркинги и Гаражи", както и Софииски инспекторат - Служба Озеленяване или както там се нарича ...



Тема Re: Паркирането в София - рекет от Софииска общинанови [re: Paди]  
АвторPaди (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 14:27



Ще ви ракажа една история (имената ги пропуска съвсем умишлено):

Зимен ден някъде през февруари. Ден като всеки друг.

Лек автомобил е паркиран срещу бизнес сградата на Братя Василеви, както много други на насипа към ж.п. линията минаваща покрай Сточна гара.

Изведнъж от някъде допълзяват паяците на общинска фирма "Паркинги и гаражи" и започват с бясно темпо да вдигат колите. Няма предупреждение, няма нищо ..., та нали важна е изненадата, може някой да се усети и да си премести МПС-то доброволно и как тогава ще напишат множество квитанции за УСЛУГАТА !!! преместване с Паяк!

На вечерта собствениците с горчив вкус в устата (и някой неприлични думички които няма да цитирам) установяват, че са жертви на поредния рекет на ...

Учудването е засилено и от факта, че не са нарушили знаци, паркирали са от дясната страна по посока на движението, ... общо взето преговарят си всички причини поради които може да са ги вдигнали и ... нищо. Явно като отидат да си вземат колите ще ги чака ИЗНЕНАДА!

Така се и оказва: ПАРКИРАЛИ СА В ЗЕЛЕНА ПЛОЩ ОТ ЗЕЛЕНАТА СИСТЕМА НА ГРАД СОФИЯ.



На въпроса към служителката на СО (Столична община) прилежно пишеща поредния акт по какъв начин да се разбере, че този насип е злена площ се получава ехидния отговор: "Щом е кално значи е зелена площ!!!".

За бога колеги, внимавайте с локвите - те може да се окажат водни площи ...

За да съм напълно коректен трябва да добавя, че като продължение на горната реплика беше обяснено, че колегите (с паяците) вдигали по карта и грешки не можело да има. А къде има такава карта за гражданите ... ами нямало. Оправяйте се според горното правило ...

Направената справка с Общия устройствен план на София и Столична община (единственото до което има свободен достъп) се установи, че въпросния терен е отреден за прилежащ към инфраструктурата на БДЖ, а не за озеленяване.

След направено обжалване пред СО и 3 месечно чакане, отговор на жалбата не беше получен (дори с едно изречение, че е отхвърлена с еди кви си мотиви), а директон се получава НАКАЗАТЕЛНО ПОСТАНОВЛЕНИЕ за глоба в размер на ... отгатнете де ... дааа и аз не можах да отгатна, докато не го видях с очите си - 100 лв. Много нали? И на мен така ми се стори. Особенно при положение, че в члена по който е наложена глобата се казва от 20 до 100 лв. Налагане на максимална глоба без да са нанесени щети на дървета, храсти, трайни и нетрайни насаждения - е това вече си е рекет!

Не ме разбирайте погрешно и аз съм за запазване на Зелениете площи, ама когато са ЗЕЛЕНИ, а не кални !!!

А и цивилизования начин е да се предопредят водачите, че са в нарушение и при повторно провинение ... ОК глоба. Но такива масирани акции не мога да ги оправдая с нищо друго освен с желание на СО за попълване на бюджета си и последващо биене в гърдите как са го преизпълнили! А резултат никакъв - пак газим кал и локви и си трошим колите по дупките.



Тема Re: Паркирането в София - рекет от Софииска общинанови [re: Paди]  
Авторtop.lady (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 19:57



В България не само от "Паркинги и гаражи" ни рекетират.
А по всякакъв възможен начин.
НО ТЕЗИ СА НАПРАВО НАГЛИ!!!



Тема Re: Паркирането в София - рекет от Софииска общинанови [re: Paди]  
АвторMiteka (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 22:25



Много е тъпо с тая измислена фирма!
Само трябва да се застане с една камера пред наказателните пакинги на "Козлодуй" и на "Красно село" и да се заснеме как тия смешници просто правят по едно кръгче от около 30 метра и веднага прибират най-близките им коли. Друг е впросът, че вече слагат знаците за забранено паркиране и в жилищните заони. Това си е чиста проба рекет, а не начин за разрешаване на проблема с паркирането!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.