Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 23.04.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Христо Явашев и Тайната на Философския Камък  
Автор Masta Killa (аниме психопат)
Публикувано16.03.03 13:03



Ставам сутринта и когато погледна през прозореца отново позната картинка-някой мургавел или изпаднал човек отново рови в кофата(в някой случаи това е самата perfect bitch, която прогонвам с дряновката), излизам навън отново скитници, които блуждаят като призраци, влачещи след себе си кашони като вериги. Сядам в градинката с моя човек Бла и си пием бира, а палваме и по един фас, защото сме леко сдухани и двамата напоследък. После под пейката за трети път тази седмица намираме крадена чанта-вътре има портфейл-опразнен разбира се, снимки на класа и лична карта със снимка на красиво момиче. Какво ли й се е случило питам се? Носим чантата в 5то РПУ, където друго момиче плаче, защото са й взели всички пари, които майка й е взимала в заем в Плевен, за да може детето й да учи в София...
Ебаси мизерията. Питам се в това велико блато, където всички бавно се давим, освен богоизбраните като Азис и някое и друго еврейче, как може да се очаква сериозно културно издание за каквото и да е. Ние нямаме кино, нямаме литература(копелетата продължават да дъвчат едни и същи стари автори), театър, опера, балет-това са неща на ръба на оцеляването-физическо и морално. Защото просто на никой не му пука, а просто гледа да върже двата края, да излъже, да окраде или да се изрепчи...
Има тук хора-реалисти като Таск и Hellmare, има наивни хора с добро сърце като Томое, има и напразни мечтатели като Хадору, има и такива дето за нищо не стават освен да псуват и крякат безмислие като Perfect bitch... Хадору-не търси под вола теле-какви очаквания изобщо може да има някой тук-Томое и за тебе се отнася. Живеем в една от най-скапаните държави на земното кълбо-страната на похабените заложби и излъганите надежди. В тази велика мизерия, човек губи достойнството си и себе си, накрая остава само призрак. Как може да се очаква морал или воля за култура в такива условия, в които човек главно е загрижен за оцеляването си. Хадору ти си си лафил с чуждестранни фенове и те имали по задълбочено мнение по въпроса-много ясно-живял съм в Щатите-тия лапета харчат по 500-600 долара на ден-кво има да си говорим. Чувал ли си за пирамидата-най горното ниво е стремежът към духовното-на първите нива са удовлетворяване на първичните нужди към храна вода и секс, после финансовата част, после себеуважението и прочие. ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА ПРЕМИНЕ КЪМ ПО ГОРНИЯ СЛОЙ НА ПИРАМИДАТА БЕЗ ДА Е УДОВЛЕТВОРИЛ ПРЕДИШНИЯ...
Аз съм добре осигурен съм докато завърша следването, после какво ще правя не знам. Японците последния път ми казаха нещо от сорта на-издайте го с ваши пари засега, пък после ако потръгне и ние ще дадем. Браво! Ако тръгнем да вадим от собствения си джоб-тиражът ще е толкова смешен, че няма смисъл изобщо да го обсъждаме, какво остава да се търси печалба. Така че това, което всъщност, казаха е нещо от сорта на: "Чакайте да видим кокошката дали снася, пък после ще ви дадем пари да си я купите..."
Та нека си продължа мисълта. Много неща се изприказваха за тоя човек Христо Явашев-повечето лоши. Защо? Какъв е смисъла? Защо по дяволите са ви толкова приказки? Аз като човек, който дълго се е занимавал с журналистика съм се научил да се придържам към фактите и само фактите, а информацията тук за Ицето се дели главно на факти и слухове.
Слухове: Христо Явашев е подлец и мутант. Той е вероотстъпник и диктатор. Той се стреми единствено към лични изгоди на наш гръб, той нехае за любимия на всички ни жанр, той безмилостно критикува и редактира, той е лош човек, нека го лаем... Уау-бау-уау...
Факти: Христо явашев ЩЕ издава списание за игри. Дотук добре! Има достатъчно фенове за да си избие парите, че и да поспечели. В това списание ЩЕ има раздел Аниме. Длъжен ли е Христо Явашев да включва такъв раздел вътре? Не. Феновете не са толкова много в БГ да се търси изгода. Христо Явашев е върнал статия на Томое. Голяма работа. Това значи ли, че Христо Явашев ще връща всички статии с аниме тематика. Мисля, че не.
Дотук информацията ясно може да се раздели на факти и слуховете. Истината е, че Христо Явашев не ме е засегнал или обидил с нищо и аз няма да говоря срещу чавек, който дори не познавам, колкото и да го плюят някои хора тук. Истината е, че Христо Явашев е един от много малкото хора, които наистина им дреме за аниме. И докато повечето от вас си скъсаха да си чешат езиците сега когато съм изправен пред дилемата да спра Казе или да вадя от собствения си джоб с риск за възвращаемост 1 към 1000 някой от вас ще ми даде ли пари да закърпим тиража. НЕ НАЛИ! Всички ще продължавате да си чешете езиците до безкрай, като излезе първия брой ще ме похвалите, а когато изданието фалира още на втория ще ме оплюете едно хубаво, и мен ще наричате куче и мен ще ме наричате мутант.
Ами какво още има да си говорим питам се. Мисля, че казах достатъчно...



Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Masta Killa]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано16.03.03 13:22



Iskash fakti? Eto ti fakti. Ti i horata ot NeoGamer iskate da pishete samo za animeta, w koito ima kraw i nasilie bez da se zamislite che te predstawljawat gore-dolu 1/10 ot japonskata animazija ako i tolkowa ima. Njama da pishete za detski anime-ta? Che kakwo po-detinsko ima ot towa? Sedja si w awtobusa i slusham kak 10 godishni hlapeta si prikazwat koj kak e prasnal na njakogo glawata w CS. Tezi animeta sa za hora, koito ne iskat da widjat smisala, idejata, filosofijata w animeto. Ne kazwam che e taka waw wsichki sluchai, no powecheto hora, koito biha se pointeresuwali ot tezi anime-ta, za koito smjatate da pishete biha go naprawili samo za da widjat karwishta i nishto drugo.
Taka che ili se hwanete da pishete obektiwno za anime ili waobshte ne pishete.

We need YOU



Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Masta Killa]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано16.03.03 13:56



Дрън-дрън-дрън-дрън!
Пак си изпаднал в словесна полюция.
Трябва наистина да преброя колко пъти използваш местоименната форма "аз" и всякакви глаголи в първо лице, единствено число. На бас, че си рекордьор.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Tomoe]  
Автор Hadoryu (Anime no kami)
Публикувано16.03.03 19:24



Мисля, че Safiir каза всичко което беше необходимо, така че аз нямам какво да добавя. Радвам се, че някой ме е разбрал, все пак.

А, Killa, феновете не бяха американски. Имаше от Полша, Финландия, Швеция, Сингапур, дори Япония. Американските фенове не са на това ниво, защото не зависи от парите, а от това колко си склонен да се обогатиш духовно.

=======================
Bite me!


Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Hellmare]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано16.03.03 19:56



Простотии са точно въпросните заглавия, които са лишени от "бездънно-дълбок" смисъл. Разбира се, че трябва да имат дълбок смисъл - това е аниме. Hello!? Забравихте ли каква е първата и най-съществена разлика между аниме и cartoons. Май да.
Относно чуждестранните форуми - РАЗБИРА СЕ и то е ОЧЕВИДНО, че правят точно такива задълбочени анализи на творбите. Знаете ли какви факти и детайли се разнищват, за да се разбере философията на анимето. Дори в повечето форуми е абсолютно забранено да кажеш нещо от сорта "Харесвам Dragonball" или "Харесвам Vegeta". Такива post-ове се трият, защото се считат за пълна загуба на време и web-пространство. Трябва да се уточни поне в едно малко параграфче ЗАЩО харесваш или не харесваш определен герой. Постепенно като почнеш да обясняваш, анализирането идва от само себе си.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Masta Killa]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано16.03.03 21:04



Аз само искам да добавя, че тоя Христо Явашев не го познавам, не съм комуникирал с него. Но пък познавам Боян и днес като си преглеждах архива на кореспонденцията, попаднах на следната мъдра мисъл, изречена от него:

spisanieto ne e za visokointeligentni hora

Ммм, явно.

Virgo Shaka, Saint Seiya

Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Tomoe]  
Автор MeTaLoN (шугийоша)
Публикувано17.03.03 00:46



ама ский наистина! то май списанието ще е за богати хора които няма къде да си похарчат парите .... хмм общо взето съм и обиден колкото и странно да ви се струва Томое прав си защото аниме ме научи на толкова много неща за живота и хората, човешките отношения и .... абе всичко което обикновенния и комплексиран тийн ще изрази с "дрън-дрън" и "глупусти" и няма да "вникне" в смъсъла на каквото и да е. Вярно че повечето хора се кефат на зрелищата ... аз определено съм на някакво друго ниво (не знам над тях или под но ...) че да не ги разбирам (макар и да се опитвам) просто ... не знам ... странно да им се смееш ли, да им завиждаш ли или да ги съжаляваш ....



Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Masta Killa]  
Автор Masta Killa (аниме психопат)
Публикувано17.03.03 15:18



Тук май никой не е разбрал за какво става дума/какво имам предвид.
Линията между измеренията е тънка и рушима.
Дали пък не съм говорил на сомалийски или ливански диалект-толкова ли е трудно да се получи адекватна реакция-Хадору беше прав някои хора тук не са в час...
p.s. Гледах Lain и се разбих-сигурно не съм разбрал и 10 %, но какво от това. Важното е, както винаги пички да има и купон да става...
p.s. Съзнанието е обременено от визии и илюзии-къде ще налмери простор всичката тази агресия... Ще успее ли индивидът да се дистанцира от Господ...
всичката тази любов
под масата
над масата
и масата



Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Masta Killa]  
Автор MeTaLoN (шугийоша)
Публикувано17.03.03 16:36



то се видяло че секи пише кот му падне
"ако искаш да видиш някои от твоите врагове мъртви - отиди на реката, седни и скоро ще видиш трупа му да се носи по течението"
..... аз утиам до реката да си почина малко

"Най-добрата атака е контраатаката, най-добрата защита е задължителна."


Тема Re: Христо Явашев и Тайната на Философския Камъкнови [re: Masta Killa]  
Автор Hadoryu (Anime no kami)
Публикувано20.03.03 00:06



С какво аниме е различно от поредния тъп американски филм, ако няма дълбока история и философия? Защо да гледам аниме тогава, като мога да гледам Spawn или нещо такова? Та нали и то е анимирано.

Да гледаш аниме, и да не вникваш в дълбочината му е чисто пилеене на изкуството. Дори екшън като Ninja Scroll не просто повърхностен. Какво остава за едно наистина стоиностно аниме? Jin-Roh само кръв и насилие ли е?

Hellmare, не разбирам какво казваш. Какво общо има красотата на аниме с дълбочината му? "Колко по-хубаво нарисувано е едно аниме, толкова и сценария му е уникален и завладяващ". Това каза, нали? Това не е ли като да бъдеш фен на Памела Андерсън заради интелекта и? Кой е казал, че красотата на аниме име нещо общо с кръв и насилие? Често пъти е точно обратното. Това съотношение за качество/сценарий също не го разбирам. Нима казваш, че колкото е по-красиво едно аниме, толкова по-добър е сценария му? Може би Love Hina има по-добър сценарий от Lain? Или Kite има по-добър сценарий от Evangelion? Или може би Pokemon има по-добър сценарий от DB/Z/GT? Или DNA^2 има по-добър сценарий от Grave for fireflies? Като си помисля, анимето с най-добър сценарий тогава сигурно пада под знаменатля hentai. Съжалявам, че трябва да го кажа, но хората в чуждите страни не казват неща като приятеля ти. Те казват неща като това, че Keel от Еvangelion е в същност Longinus, проклет от Бог с вечен живот, и изпълнен с решимост да завърши Human Instrumentality проекта, за да може да се върне в потока на човечеството, спрямо който е бил изгнанник толкова векове. Това май го нямаше изписано с големи красиви букви в Evangelion. Преди да ми кажеш, че това са измислици, вземи в предвид, че Hideaki Anno е потвърдил това заключение. Може би ти и Shingo имате повече общо отколкото е привидно.

=======================
Bite me!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.