Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 24.04.24 
Филмови
   >> Манга
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kakwo e OVA/OAV ?  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано14.01.03 15:44



Znam che OVA oznachawa Original Video Animation ( a OAV - Original Animated Video ), no ne mi e jasno kakwo tochno e towa. Tasukete kudasai, ne? ( njamam ideja dali go kazah prawilno...)



Тема Re: Kakwo e OVA/OAV ?нови [re: Safiir]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано14.01.03 21:23



OVA е това, което излиза и се продава на видеокасети или DVD, тоест, не се дава по телевизията (е, може и да го дадат по някоя pay-per-view телевизия). Един OVA eпизод е по-дълъг от TV епизод, няма eyecatch за реклама (защото няма реклама по средата). Има и други разлики, но като цяло това е най-същественото - OVA е все едно TV епизоди, ама за продан, а не за гледане по телевизията.
Ох, бих обяснил и малко по по-подробно, ама сега нямам време. От около седмица съм без Интернет и трябва да изчакам да ми сложат кабелния. Ама скоро ще се върна пак тук у дома и отново ще раздавам мъдрости наляво и надясно, в характерния ми стил.

"No one can escape the eternal beautiful slumber called death." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Kakwo e OVA/OAV ?нови [re: Tomoe]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано14.01.03 22:30



Suglasna sum s Tomoe. OVA naisitna e tova. Puskat gi napravo na nositel, a ne na kino.
I ne ne go kaza pravilno. Tasukete se izpolzva kogato si v beda, i pomoshtta e po-skoro fizi4eska. Za takava pomosht trqbva da kajesh tetsudatte kudasai.


Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: Kakwo e OVA/OAV ?нови [re: Hikaru]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано15.01.03 08:08



Mersi za objasnenieto i za poprawkata :)



Тема Re: Kakwo e OVA/OAV ?нови [re: Hikaru]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано15.01.03 21:39



A da i se setih za oshte edno neshto, koeto iskah da te pitam Hikaru. Kakwa e razlikata mezhdu gozaimasu i gozaimashita?



Тема Re: Kakwo e OVA/OAV ?нови [re: Safiir]  
Автор Hikaru (Хенна Сенсей)
Публикувано16.01.03 00:43



Mnogo prosto - gozaimashita e minaloto vreme na gozaimasu ^.^

Doko ni datte hito wa tsunagatte iru no yo!


Тема Re: Kakwo e OVA/OAV ?нови [re: Hikaru]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано16.01.03 08:15



Hahaha jasno :) Arigato gozaimasu togawa :)



Тема Re: Kakwo e OVA/OAV ?нови [re: Hikaru]  
Автор TomoeМодератор (аниме гуру)
Публикувано22.01.03 18:05



Тюх, най-после в линия...
Safiir: Друга особеност на OVA, която незнам дали съм споменал, е че те са по-дълги от обикновени епизоди. Стандартна OVA е от 30 минути, но може да стигат и до 1 час.

Hikaru: Това, което казваш за "gozaimashita" ме озадачава малко. Както сигурно знаеш, доста от MP3 файловете ми с японски песни са от Live концерти (предпочитам Live изпълнения пред запис в студио...) и в някои от тях ясно се чува как певецът благодари на публиката след песента, като казва "Arigatou Gozaimashita", вместо "Gozaimasu". Да не би да е някаква лексикална особеност, защото не ми се вярва изпълнителят да благодари в минало време. ^^

singing
"Vanishing Trooper" by Hironobu Kageyama

"ARAYASHIKI: Death is not the final stage." Virgo Shaka, Saint Seiya


Тема Re: Kakwo e OVA/OAV ?нови [re: Tomoe]  
Авторbondagekitten (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 01:19



az ne znam mnogo za iaponska gramatika ama..."gozaimashita"mai e neshto kato plural? O_o;;;;...........*cough*...te v iaponskia ezik imat tolkova dymi koito zvycat po edin i sashti nacin i mogat da oznacavat 5 razlicni neshta O_o;;;;;;;;;;;;;;;.........*will be quiet now before she makes a fool outta herself*...


Ei...Tomoe-san...stop showing off....you and your mp3s-_________-;;;*patpat*



Тема Re: Kakwo e OVA/OAV ?нови [re: bondagekitten]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано23.01.03 11:07



E towa weche za mnozhestwenoto chislo mi zwuchi mnogo logichno. W smisal che napalno sawpada s moite nabljudenija :) Primerno sega se seshtam w Noir kak edna babichka beshe kazala na Mireillu mislja "arigatou gozaimashita", koeto ako e naistina w mnozhestweno chislo bi se prewelo kato mnogo wi blagodarja ( demek pokazwa uchtiwost ili neshto takowa ) dokato ako e w minalo wreme njama da ima smisal. E tuj to. Gledal sam 2 godini fansubs i weche si mislja che znaja japonski. Sega e wreme spezialistite da se izkazhat :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.