Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Тема NOV IZVESTAJ ili KOGA GOCE PROGOVORI MAKEDONSKIнови  
Автор MANU ()
Публикувано01.09.00 18:36



Lele sto najde MANU vo istoriskite arhivi! VMORO pisuvala site svoi dokumenti na literaturn Burgarski. Site zacuvani pisma na Goce i Dame, na primer, se napisani na ovoj jazik. Isto taka - vesnicite na Organizacijata "Svoboda ili Sm'rt" (Mak. "Sloboda ili Smrt"), "Revoljucionen list" (Mak. "Revolucioneren list") i taka natamu. Uste Bugarski starini od Makedonija - vesnik "Narodna volja" na Narodno-federativnata partija (Partijata koja ja sformirale Hadzhidimov i Sandanski), "Makedonsko delo" na poznatiot Vlahov. Seto toa na BUGARSKI. Duri zboruva nasekade za Makedonski Bugari. Eve koga Srbite go uapsile Panko Brasnarov vo 1929, Vlahov pisuva vo "Makedonsko delo" deka "izvestnijat makedonski b'lgarin Panko Brashnarov e zatvoren". Ama dobro, taka i MANU kje ima rabota - ima mnogo sto mora da preveme. Kje se najde i za nas leb. Zimi majka, dobro kje si pomineme. Vakvite sostojbi MANU dobro znae kako da gi izkoristi. Victor A. Friedman(oski) Pocituvan clen na MANU

Тема NOV IZVESTAJ ili KOGA GOCE PROGOVORI MAKEDONSKIнови [re: MANU]  
Автор Dobrin ()
Публикувано02.09.00 04:59



Lele sto najde MANU vo istoriskite arhivi! VMORO pisuvala site svoi dokumenti na literaturn Burgarski Ami sega shto ke praime? Kak shte gledame naroda v ochite? Literaturen Bulgarski, ... uzhas da ti nastrahne kosata. To pone da ne beshe literaturen ama i toia rezil ne ni go spestiha. Tia gadni negatori.

Тема golema rabota [re: Dobrin]  
Автор Laci ()
Публикувано04.09.00 02:37



pishuvale kako shto nauchile. ako sekoj pishuvashe na svojot dijalekt kako kje se razberea?

Тема golema rabotaнови [re: Laci]  
Автор Dobrin ()
Публикувано04.09.00 20:08



E Laci ama nie s teb dobre se razbirame nali?

Тема golema rabotaнови [re: Dobrin]  
Автор Otec Laci ()
Публикувано05.09.00 01:30



pa se razbirame bidejki se trudime da pishuvame pravilno. ako jas ti pishuvam na mojot originalen dijalekt a nekoj po Srushki ili Strumichki teshko deka site kje se razberat. druga rabota e shto nie preku internet sekoj den komunicirame i imame prilika da gi sovladame razlikite. inaku jas razbiram podobro od drugi bidejki imam chitano bugarski knigi a i sum bil tamu. no i mene mi e teshko sekoj tekst da go razberam. ushte poteshko e da se razbira govorniot jazik.

Тема golema rabotaнови [re: Otec Laci]  
Автор Peshterata v Sitovo ()
Публикувано05.09.00 12:27



Kakvo mu e tezhkoto na govorimija ezik?


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.