Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Лазар Колишев-мъртъв !нови  
Автор Доктора ()
Публикувано08.07.00 20:35



Vcera vo Skopje Umre Lazar Kolisevski Vcera vo Skopje vo 86-ta godina od zivotot umre Lazar Kolisevski, edna od najkontroverznite politicki licnosti vo povoenata istorija na Makedonija. Roden e vo Sveti Nikole na 12 fevruari 1914 godina, pripadnik na rabotnickoto i komunistickoto dvizewe, ucesnik vo NOV, politicki rakovoditel, naroden heroj od 1952 godina, clen na KPJ od 1935 godina. Po raspadot na kralska Jugoslavija (1941), po odluka donesena od CK KPJ, pristignal na partiska rabota vo Makedonija, kade se sudril po sustinskite politicki prasawa so togasniot sekretar na PK KP vo Makedonija, Metodija Satorov - Sarlo. Bil pretsedatel na Narodnoto sobranie na NR Makedonija, republicki i sojuzen pratenik od 1945 do 1972 godina, clen i pretsedatel na Pretsedatelstvoto na SFRJ i dosleden sproveduvac na politikata na KPJ vo odnos na Makedonija i makedonskoto nacionalno prasane. Pogrebot na posmrtnite ostanki na Kolisevski ke se izvrsi denes na Partizanskite grobista vo Butel. v.Nova Makedonia

Тема Лазар Колишев-мъртъв !нови [re: Доктора]  
Автор Laci ()
Публикувано09.07.00 03:38



zoshto na partizanski grobishta?

Тема Лазар Колишев-мъртъв !нови [re: Laci]  
Автор Доктора ()
Публикувано09.07.00 05:19



Ajde de,ti kazi sho ke diri Laze vo partizanskite grobista,sled kato vojnata prespal vo bulgarski zatvor(za po golema sigurnost) i sled kato nai-smireno se pomolil na Negovo velicestvo Car Boris III da go pomilva,zastoto toi i po rozdenie i po srce si e bulgarin. Ili moze bi ima zaslugi da bide polozen sred partizanite,zaradi partizanskite mu postapki v politikata.

Тема Лазар Колишев-мъртъв !нови [re: Доктора]  
Автор Zevs MAKEDONSKI ()
Публикувано09.07.00 10:17



Gospodin doktore, ako lazo e mrtov, ti da ni bidesh ziv, toa e denes po vazno deka ni gi otvarash temite za megusebna diskusija.Ako Lazar mu se pomolil na Borisa kako na Car vo toa ne viduvam neshto tolku sramno nitu ponizno vo ovoj sluchaj,Drugo e prashanjeto kaj tebe, kako doktor verojatno titulata ja imash ne samo za da dobiesh penzija tuku da mi odgovorish mene,Ako Lazar mu rekol na Boris Ferdinandov Koburgotski, deka e Bugarin zoshto ti samiot ne svatish deka Boris, Vashiot car ne e nikakov Bugarin tuku NEMEC.Naravno vie so Lazara ne ste na jasno koj poveke laze vo istorijata i koj zatonuva vo Lskavata kal na istoriskite pomii i batasi.Lazara Makedonecot go izlaza Borisa Nemecot i taka tie se eden sprema eden,ama kazi mi ti koj te tera denes tebe da lazesh bre Doktor MENGELE???????Sram da ti Bide.

Тема И такива гробища ли има?нови [re: Laci]  
Автор Аспарух ()
Публикувано09.07.00 18:23



Кога е имало партизани в Македония, че да има партизански гробища, или така само се казват, а иначе погребват такива, като Колишевски в тях?

Тема Лазар Колишев-мъртъв ! [re: Zevs MAKEDONSKI]  
Автор Доктора ()
Публикувано09.07.00 20:06



Vse pak bi triabvalo da si po-tocen.V kakvo sam islagal,moze li da osvezis pametta mi. Za da bade po lesno za tebe,ste potvtoria tova koeto napisah.Negovo velicestvo Car Boris III bese bulgarski car,pri tova toi bese covek blizak do naroda,izrasnal sred naroda,obicast naroda.Drug e vaprosa kakav e toi,Cariat,po narodnost.Tova edva li promenia s nesto fakta,che nai-golemia "partizanin" v Makedonija i borec srestu "bugarstinata" ima kazano che e cist bulgarin i che vinagi se cuvstval takav.(v koeto razbira se vsicki se samniavame).Toi bil golem makedonski patriot toia covek,deto v zavisimost ot tova otkade duha viatara stava bulgarin,makedonec,srbin.Pak na vsickoto otgore go e sram i ot bastinoto mu ime-Lazar Kolisev. Az ne sam komunist (i nikoga niama da bada) no znam,che po vremeto kogato v Bulgaria komunistite sa bili izdirvani i hvarliani po zatvorite(mnogo pati savsem osnovatelno) mnogo ot tiah ne sa se otkazali ot ideite si dori pred ocite na smrta.Imase daze edin "ne covek-a zeljazo". Kakvo e podtiknalo Kolisev da stane kominist,ostavam na tebe da razberes.

Тема И такива гробища ли има?нови [re: Аспарух]  
Автор Доктора ()
Публикувано09.07.00 20:35



Haha verno be.Cuval li si,Uvigi,za sluckata s partizanite ot Kratovo mislia che bese.Ta tam sedeli si te v planinata i cekali da se iznese bulgarskata armija ot grada.Taka i stanalo i na sledvastia den te sleznali (dvajsetina coveka) v grada,vaorazeni s puski,no se oglezdali na vsiaka kracka,da ne se pojavi bulgarski vojnik otnekade.Kato vidiali che niama nikoi se pouspokoili.No taka stanalo che druga cast na Bulgarskata armija triabvalo da premine prez grada na pat za Bulgaria.Ta partizanite resili che za teh ste bade po-sigurno ako se vrnat za niakolko dena obratno v gorata. :) Tova sa partizanite im. Mezdudrugoto samia Tempo priznava,che prez nomevri,1943 godina kogato toi vzima upravlenieto na "otpor" v Makedonija niama nito edin partizanin.Komunistite ot makedonija pak smiatali che niamam srestu koi da se borat i imali prieto resenie da se predadat dobrovolno vsicki orazia na t.nar."okupacionni sili". abe mani...

Тема imaнови [re: Доктора]  
Автор Laci ()
Публикувано10.07.00 00:35



ama ne se znae tochno kade se site. a za tie od kratovo da znaesh deka im bilo zhal da ve tepaat. imale rodnini vo bugarija a megu bugarskata vojska imalo i makedonci.

Тема Na suvestta muнови [re: Доктора]  
Автор Avitohol ()
Публикувано10.07.00 12:00



lejat 60 000 izbiti i 120 000 zapreni po zandanite na Goli Ottok i Idrizovo. Bog nema da mu prosti i familiite na site bulgari - muchenitsi za Rod i Otechestvo vo Macedonia! Drugariat Lazo ne moja da ia obezbulgari zemiata nasha sveshtena - vupreki che ostavi mnogo surbomanski kopeleta-izdunki po neia - takiva kato Laci i dr. urodi nerazumni -:)))))))))))

Тема Na suvestta muнови [re: Avitohol]  
Автор Boris ()
Публикувано14.07.00 14:47



Purvo ,Lazar ne e bulgarin .Basta mu e surbin i sinut mu susto. ne moze tolkowa dolen chovek da e bulgarin


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.