Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 29.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема От всички тук Константин изглежда е най-нормалният  
Автор skydiver ()
Публикувано05.06.00 15:36



От всички тук Константин изглежда е най-нормалният. Всички останали тъпчеме на едно место и се изживяваме, или пък само нещо да кажем. Макар, че не съм много съгласен с определенията за съвременната фашистка сила, с останалите неща съм напълно съгласен с него. Аз лично влизам в пложението на македонците и съм сигурен, че която и нация да беше на местото на техната, така щеше да постъпва. За съжаление обаче изроди има и от едната и от другата страна, които еднакво не искат да чуят аргументите на отсрешната. Аз все пак се надявам, че разумът и при българи и при македонци ще надделее, за да разберем, че нема по-близки един на друг както сме си ние, че заедно ще бъдем далеч по силни, по-независими и ще живеем по-добре. Мене ме плаши развитиета на албанския елемент в Македония. Македония скоро време ще има нужда от България и то много, затова колкото по-скоро си опрвим окончателно отношенията толкова по-добре за Македония. Защото България ще се справи без Македония, докато за Македония въобще не съм сигурен. Много от тех разчитаха на сърбите да се оправят с албанците, видехме сърбите какво стана с тех, ще видиме, че дори и кръвните им братя черногорците вече не ги искат. Те просто требва да престанат с рефрените залепени ни от сърбите за "татарите", за монголидните българи с "косите" очи, требва да изолират такива шизофреници като Донски и Манговски, те просто требва да затворят една страните от историята си която отдавна изигра своята роля в живота им и да погледнат нещата в истинските им измерения. Аз далеч не отричам вината на България в целата тая ситуация. България е сторила много глупости по отношение на Македония, в критичните моменти за Македония, България поне досега, в огромната си част е проявявала своя егоизъм и то в най-лощата си форма. Примери мога да дам колкото си искате - какво ще кажете за ролята на България в Илинденското въстание - тогава когато македонците са имали най-много нужда от нас, нашите затварят границата, какво ще кажете за пазарлъка със сърби и гърци за подялбата на Македония, какво ще кажете за забраната на ВМРО 1934, това дава пагубно влияние за българщината там? какво ще кажете за разделението на пиринските от вардарските македонци, за отказа на България (в първия момент) да приеме егейците през 1949? Основания македонците да не обичат България и да не й верват, мисля че имат достатъчно. Затова нищо лошо нема, че имат вече своя нация. Нищо лошо че имат своя държава, дори че ще имат и църква. Но техната ксенофобия продължи просто много дълго. През последните години България по мое скромно мнение, с малки изключения, води една много добра политика по отношение на Македония. Просто сега нема от какво да се оплачат, затова е техен ред да извървят своя път до нас. Поздрави специално за Константин! И до всички, които милеем за Македония и България

Тема Нещо да добавянови [re: skydiver]  
Автор skydiver ()
Публикувано05.06.00 17:42



В потвърждение на това, което написах за съвременната политика на България по отношение на Македония, бех много радостен да чуя новината, че нашата делегация в преговорите ни с Европейския съюз е отказала да анулира споразумението между България и Македония за свободна търговия, нещо което направи Румъния с Молдова. Техните отношения са нещо подобно на нашите.

Тема Ето това имах предвид:нови [re: Hit-yr 5-yr]  
Автор skydiver ()
Публикувано06.06.00 09:50



Какво означава, ако България се беше намесила в Илинденското въстание, немаше да я има? Аз не ти говоря за намеса директно във война. Да ти кажа нещо: Сърбите в Босна винаги ще си останат сърби. Сърбите където и да са винаги ще си останат сърби. Защото сърбите от Сърбия преживяха разни ембарга, бомбандировки, воюваха едва ил не срещу целия свет за своите си хора и ако имаха един по-свестен ръководител на държавата си щеше дори да спечелят. А България затваря границата за оръжие по искане на Турция. Да ти напомня още нещо - далеч преди Букурещкия договор, България се съгласява на дележ на Македония. Със сърбите са се разбрали да дадат Куманово, Крива паланка, Скопие - града, където първи се обявяват за български попове през 19 век, далеч преди по другите краища на България да се сетили че може да има нещо такова. Това не е ли дележ? Още нещо, станахме съюзници с най-големите врагове на Македония - сърби и гърци, същите с които македонските чети се бият повече отколкото с турците. За мен това си е чисто предателство, пък кой каквито аргументи иска да ми вади. След това Междусъюзническата война и Букурещкия договор е след дъжд качулка. Какво ще кажеш за Стамболийски - дето се целуваше със сърбите и разправяше вземайте ги македонците, писна ми от тях, само бели правят. С нищо не мога да оправдая забраната на ВМРО. С нищо не мога да оправдая и отказа да приемем и бежанците от Егея през 1949. Много неща не мога да оправдая. Вчера забравих да спомена още един факт от най-близкото минало, което според мен само потвърждава двуличната ни политика към Македония. В най-критичния момент за тях, когато им се струпаха над 350000 албанци, ние се направихме на луди и отказахме да ги облекчим. Нали са ни братя? Нали към тях сме толкова безкористни, толкова благородни като държава майка? Е, дори и да е имало некакъв остатък от такива чувства към нас, според мен са си отишли, защото в критичния за всеки един човек и нация се познава кой истински те обича и кой само на думи е такъв. Така че, нека се погледнем първи ние. Познат ти е предполагам отговора на Исус: Човече първо извади гредата от окото си преди да вадиш сламката от чуждото. Пак повтарям, без да отричам всичко положително каквото сме направили, ние направихме страшно много глупости по отношение на тези хора. Затова е много по-добре че те си създадоха своя нация. Но пък с нищо не мога да оправдая и техните щуротии и изцепки - какво да направиш - едно племе сме и си носим едни и същи простотии. С ПОЗДРАВИ

Тема Така, и все пак...нови [re: skydiver]  
Автор Хитър 5ър ()
Публикувано06.06.00 18:41



...мисля, че като цяло, за предателство можеше да се говори, ако България следваше една последователна политика на отказ от Македония. Както знаеш, обаче България воюва (при това сама срещу всички) за Македония десетилетия наред. Погледнато така нещата придобиват съвсем друг характер. Характер на грешки а не на предателство. Не забравяй, че от перспективата на времето е лесно да се каже какво е било по-добре да се направи но в момента на избора... Разбира се в очите на жертвата не можеш да очакваш, че една такава непоследователност няма да се приеме като предателство. *** Абе, и дълга и широка и заплетена... Лошото е, че историците не могат да вземат думата от политиците (макар да ми се струва, че това последното е много по-вярно за Македония отколкото за България). Поздрав.

Тема Така, и все пак...нови [re: Хитър 5ър]  
Автор skydiver ()
Публикувано06.06.00 19:21



"Характер на грешки а не на предателство. " Чакай сега малко да се разберем. Защо винаги "грешките" ги правим когато ни изнася?

Тема A, tuk ne sym syglasen.нови [re: skydiver]  
Автор Hit-yr 5-yr ()
Публикувано07.06.00 12:55



Pak ti kazvam - greshkate v tezi neshta se ustanovqvat dosta po-kysno. Kogato se vzema edno reshenie to vinagi e syobrazeno s interesite na vzimashtiq tova reshenie. Eto, za Kosovskite bejanci. Ne mislish li , che priemaneto im tuk shteshe edinstveno da razklati i bez tova nezavidnoto ni ikonomichesko systoqnie, bez pri tova da donese i edin glas v polza na Bylgariq ot strana na makedoneeshtite ni se bratq? Az lichno ne sym si vyobrazqval, che kato napravim tozi jest i otvyd Osogovo shte kajat: Bravo! Sega e nash hod - nie se priznavame za bylgari. Edinstvenoto koeto shteshe da se postigne e , che shteshe da ima dve strani, vmesto edna s bejanski problem. Nali znaesh che v samoletite, v sluchai na avariq, roditelqt se griji pyrvo za svoqta kislorodna maska i posle za taq na deteto si, shtoto v protiven sluchai shte ima dvama myrtyvci, a taka ediniq (po-silniq) moje da pomogne na drugiq sled tova.

Тема И аз не съм съгласеннови [re: Hit-yr 5-yr]  
Автор skydiver ()
Публикувано07.06.00 16:29



По логиката на bvlgari приемането на 20-30.000 бежанци след Илинденското въстание е върховна братска помощ. И дотук.. Интересно, тогава по същата логика и гърците и американците и сърбите им са братя като нас, защото макар и да не е в същите размери, също са приемали емигранти. Несериозен аргумен според мен. След това, говорим за "спорни зони". Интересен ми е критерия по който една зона е спорна и коя не. Дележ, пазарлък има, без коментар. А това че воювахме като ужилени след като сърбите ни прецакаха, докато нашият велик Цар Фердинанд се беше видял в ролята на византийски император -затова нема смисъл да говорим. Винаги сме прокламирали че сме за независима Македония - що не й дадохме независимост 1941, когато имаше тази възможност? А с оправдания от смисъла, че през 1949 комунистите са били на власт, ама хич не ме грее. Че така македонците винаги могат да се оправдават. Че тази власт е била от българи, пък били те и комунисти. Поздрави засега, после може да продължа

Тема И аз не съм съгласеннови [re: skydiver]  
Автор Avitohol ()
Публикувано07.06.00 17:13



Bratko Vuzstanieto e ILINDENSKO-PREOBRAJENSKO i moia Pradedo ot LOZENGRAD E BIL KOMITA V EDNA OT SMURTNITE DRUJINI :-))))))))) DA NE GOVORIM, CHE POCHTI TSIALOTO ORUJIE DOIDE OT BULGARIA I KOMITITE IMAHA POMOSHT SAMO OTTUK. DA NE GOVORIM ZA CHETITE KOITO VLIAZOHA OT BG V TURCIA. POVECHETO BIAHA OT DEISTVASHTI VOENNI I OFICERI. NAPRIMER STAMAT IKONOMOV - EDIN OT VODACHITE V 9-ti ODRINSKI REVOL. OKRUG...

Тема И аз не съм съгласеннови [re: Avitohol]  
Автор skydiver ()
Публикувано07.06.00 18:21



Добре, твоят дедо е бил от смъртните дружини, моят пра-пра-дедо е бил пък войвода на селската чета, дето е била отговорна за три села. И какво? С моят дедо, Бог да го прости, много сме говорили, кое как е било. Аз на него вервам. Защото той е чувал от ушите си от неговия, а самият той не е роден в България, а в днешна Гърция. Това е много тежка тема. По-добре да не я захващаме, защото много можем да спорим. Хората които имат македонска кръв във себе си и искрено обичат рода си, потеклото си и историята му, далеч нема да съгласни с безгрешността на България, да не говорим за югославска Македония. Трагедията на тоя народ (за мене има македонски народ - народ за мене са хора от една националност С ЕДНАКВА СЪДБА) е голяма и вината поне в огромната част не е в него. Говориш ми за оръжието, добре, повечето е от България. Ти да не си мислиш че са го давали ей така, дай ми, на ти. Пари са давани от македонците и то много пари, събирани от селяни, чрез рекет, афери и т.н. Имало е случаи за изземване на целото оръжие за хиляди левове от българската държава. Пак ти повтарям, ако искаш да спорим немаш проблеми, доста добре съм запознат с тематиката. Моята тема в първия ми пост обаче имаше друга идея. Поздрав

Тема Уважавайте достойнството на македонецанови [re: skydiver]  
Автор skydiver ()
Публикувано07.06.00 18:35



Ако не сте разбрали досега, македонците имат болезнено чувство за собствена чест и достойнство.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.