Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 28.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема 4 nacionalna katastrofaнови  
Автор Zevs makedonski ()
Публикувано11.05.00 20:38



Pametna beleshka:Da ne gi zaboravite rabotite shto treba vechno da gi pamtite. Povod: Blgarija se naoga na pragot na chetvrtata v novata si istorija nacionalna katastrofa, statija od Stanislav Veselinov vo "Monitor" na 29.april 2000:Dragi pomaci -Torbeshi od make- donski proizhod, gi sledam vashite napisi po inttternet forumite i se mislam so koj temi da ve odslikamnaj dobro za da vie sami razberete kolku vi chini pametot za da vi se skroi kapata bidejki vashata LAZEBUGARSKA drzava propadna mnogu po odamna pa sega ete site vo internet diskusiite se ponesuvate kako da ste zavrshile KARLUKOVSKATA umstvena akademija. Se prashuvam sam sebe shto e na red,Trakija i Makedonija da tochno taka tie se na poodamneshna meta na Anglija, Francija, satelitot Ispanija,Italija i se taka do Grcija.jas nemam namera da ve vregam zatoa shto temite vo koi sakam da ve vovedam da gi diskutirate ne mozam da vi gi nametnam na vrat zar tie se po tezki od greovite sprema ludiloto protiv Makedonija i nejzinata nacionalna kulturna i civilizaciiska vrednost.Tema koja gi okupira svetskite mediumi vo glavno denes se Olimpiiskite igri koi se blizat vo Septemvri vo Avstralija.Olimpiiskiot ogan se zede od planinata Olimp kojshto lichno tatkoto na Mskedonskata olimpiiska vera ZEVS preku soncheviot lach molnja go frla vrz urnata na pobedata na vechnosta kako znak na dobra volja vo sportskiot natprevar pod simbolot na Makedonskiot simbol SONCETO NA DEDO ILIJA bog na Olimpiiskata i Hristijanska veroispoved. So vashite neleposti i neozbilni diskusii za makedonija i nejzinata nacionalna gordost, se odnesuvate kako luge koi nemat nikakvo chovekovo dostoinstvo ili pak nekakvo poznavanje na istoriskata vistina za MAKEDONSKATA MITOLOGIJA KULTURNA SVETLOST I CIVILIZACIISKA VREDNOST zatoa shto se dadovte vo vpregata na ultra modernite trikovi na ANGLOAMERIKANSKITE dalekusezni zamisli da ja unishtat makedonija so odzemanjeto na makedonskiot simbol SONCETO,da go izbrishat imeto MAKEDONIJA kako nacionalno i politichki poim i so toa vo ovoj diplomatski poteg tie vas ve koristat kako maloumni sushtesva od stariot madedonski koren. Dobro do ovde pa na vas makedonski moi braka po krv i veroispoved vo mnogu navrati vo vashi izjavi vie samite kako pripadnici na (spored mene)LAZEBUGARSKIOT ko-ren velite deka:vie ste bezsmrtni zatoa shto vashata sila ja crpite od duhod na vasheto postoenje.Dali nie koi se osekame po duh makedonci go nemame toa sveto pravo da se inspirirame so makedonskiot duh za makedonija ne mozesh da ja sprovedesh i sporeduvash so temite na nepostoechkite nacii na drzavichkite Grcija ili za Jugoslavija,Jugoslavija se stori posle prvata svetska vojna,verojatno jas ili nekoj poedinec ov vasha strana kako diskutanti neke ja storime. jas nema da opishuvam hronologija na tochnosti vo dati meseci ili minuti kako taa kutra Jugoslavija se stori,taa za vas i nazi se stori ama da gledate da ne se omotate so nejziinite pajakovi prozorci zatoa shto ete vo ovaa vasha i nasha cetvrta nacionalna katastrofa ne ke imate brojki na matematichkata tablica za da gi cifruvate padot i degradacijata vo koja se naogate vie a pokraj vas i nie so zaednichkiot koren na eden dobar diskutant od Makedonskiot forim -pod imeto "KONSTANTIN" se gleda chovekot vi kaza deka nashiot koren e zaednichki ama vie umesto da go prifatite vo diskusijata na Makedonskiot forum kako frlena rakavica za dvoboj vie se vrativte vo "LSKAVATA KAL" i ete vi ja ne cetvrtata tuki miljon i chetvrtata nacionalna katastrofa ne samo na vashata LAZE-GURARIJA tuki i ushte po taka samo da sakate da vidite do kake ke vi ukazev od kade da pozajmevte ochi nazaem ,zar vie kako- shto ja pratam rabotata slepiloto i podagrata se bolesti koi se nacionalno slepilo na koe patot vodi samo vo propas od koja izlas nema, barem ako ste resheni kako takva slepachka nacija da prosperirate vi porachuvame nie makedoncite na dobar vi pat ,ama ako sakate o nas da ne zaveduvate po slepiot drum na bludnite sinovi,toa e neshto sosema drugo. Jas od sekogash sum-bil so vremeto na realnostite pa toa nikogash ne me vodi do katastrofi nito nebulozni fantazii ,zatoa shto ako vie tonete vo kalta i smrdlivata igra na Anglo-Amerikanskata zamisla da go osvoite ovoj svet togash ke najdeme sili da se odbranime od takviot zlochin. so toa ja zavrshuvam mojata verna poraka so devizata:Makedonija e do tamu kaj shto dostignuva Olimpiiskoto vreme Hristoviot krst i Monetarbiot sistem na Filip Vtori Makedonski. Nikogash ne e kasno da se vratite od zabludite za seto ovaa koe go pishuvam ke storam se za da ve ispravam po patot na Makedonizmot patokaz na site cesni luge na planetata. so pozdrav vash ZEVS MAKEDONSKI!...

Тема 4 nacionalna katastrofaнови [re: Zevs makedonski]  
Автор Kaiser ()
Публикувано12.05.00 03:47



Zdravo tamu, Zevse! Vo tie migovi mnogu sakam da sboruvam so BOG! Ako mi dozvolish, imam zhelba da te prasham kurtuazno, dali nekogash slizash dole od tvojata visoka planina -- Olimp! Ako dodesh kaj nas, pa dori i za malku, ke vidish shto Makedonija ostanuva slepo crvo na Balkanot, a albancite, nesomneno, skoro kje barat konfederacija. Mislam deka za vas makedoncite, kako vistinski internacionalisti -- zar ne bevte nekogash bugari, posle stanavte Grci, Srbi, antichki makedonci i neznam ushte kakvo -- toa ke bide dobre doshlo. Ne bi sakal vo ovaa smisla da pravam golemi izvodi, ama mi se vidi shto odamna e doshlo vremeto da zaboravite za bozhestveniot si proizhod i da mislite povekje vo ramkite na deneshnata situacija. Pozdrav! Kaiser

Тема Kaiser-Shmeiserнови [re: Kaiser]  
Автор Angel Petrov ()
Публикувано12.05.00 07:35



Pukas vo prazno Shmeiser! Kjorci ili nemas municija? Makedonija sekogas bila "slepo crevo",ne samo na Balkanot,tuku i vo celiot "Star Svet". A Bugarija bila...."DEBELO CREVO"! Takva e i deneska. Koj kolku ostavil zad sebe.... Nekoj "slepo",nekoj "DEBELO CREVO"! Makedonija ragjala GOLEMI lugje,ama i mali,t.e. "internacionalisti",em Bugari,em Makedonci, kako tebe i slicni. Ke napravat li eden den DNA na Balkanot pa da vidime koj e od Olimp,koj e od Azija? Kaiser,da ne si go turis opasot na gazot,a ne na celo? Pozdrav, Angel Petrov

Тема Колега...нови [re: Zevs makedonski]  
Автор П.М. ()
Публикувано12.05.00 14:16



като си спомня, ти в Карлуково по-високи оценки от всички ни вземаше...

Тема за да има национална катастрофанови [re: Zevs makedonski]  
Автор П.М. ()
Публикувано12.05.00 14:19



трябва най-напред да има нация, затова бъдете спокойни, във ваше село национална катастрофа няма да има, само провинциална, тя отдавна е започнала, скоро няма да свърши, ама ще си стигнете само до "първата", а ние и "четвъртата" ще надживеем, не се безпокой за нас. Зевс Витошки, Посейдон Варненски, Дионис Балкански и Афродита от Дунав-Мост, специалисти по национални катастрофи.

Тема He he he! Kazi ushte eden vic te molam...нови [re: Zevs makedonski]  
Автор Hityr Petyr ()
Публикувано12.05.00 17:55



...za Zevs i negovite sledovnici od Skopje. PP Samo nemoj da chetesh istorichki knigi da ne puknesh od vistinata.

Тема Kaiser-Shmeiserнови [re: Angel Petrov]  
Автор Kaiser ()
Публикувано13.05.00 00:47



Abe pukam vo prazno.... Kazhi mi ti bache, kako e mozno da nosish takvo ubavo Bugarsko ime (Angel Petrov) a da si tolku zabluden? Za kakov 'Olimp' zborish be, majka? Vo Makedonija nema li kvalitetno gragansko obrazovanie? Zoshto si polnish glavata so gubre? 'Olimp'....Aman od prazni pretenzii! Da ti kazham vistinata -- ponekogash mi e zhal za site makedonisti i bukefalisti. Ne vidam jas tamu zhivotna energija, optimisam i sila. Vidam samu edna GOLEMA GROZNA GROTESKA! Bidi pozdraven! Kaiser

Тема 4-та катастрофанови [re: Zevs makedonski]  
Автор Еми ()
Публикувано13.05.00 02:34



Разбирам, че ви харесва да се самовеличаете, но понякога се чудя как е възможно да си вярвате. Бога ми сега бях направо изумена- щом и Зевс намесихте.....

Тема за да има национална катастрофанови [re: П.М.]  
Автор Zevs makedonski ()
Публикувано13.05.00 02:35



Gospodo P.M. so golem respekt sakam da vi odgovoram na vashiot mlitav odgovor po tvrdenjeto deka vie ke ja nadziveete i cetvrtata nacionalna katastrova.Toa e poveke od sigurno ama vo Mrtovechkiot sanduk shto ste staveno od bordot na svetskata Evrejsko Amerikanska Bsnkovska korporacija. so pozdrav ZEVS MAKEDONSKI-OLIMPIISKI VLADETEL.

Тема Do Emiнови [re: Еми]  
Автор Kapanezc ()
Публикувано13.05.00 10:40



Gospozhizce ili Gospozho tuk na toja forum shte Vi bade nuzhno poveche tarpenie zashtoto tuk ima hora koito sa im promivali mozazcite v komunisticheskata Macedonija i za da moge takiva hora da se otarvat po lesno ot zabludite s koito sa natovareni e nuzhno mnogo takt i vnimanie dori i kogato se govorjat ochevidni gluposti a e verno i drugo chast ot tezi hora mogat da badat i srabski provokatori koito da nasaskvat horata edin sreshtu drugi ( imashe takav edin na forum Kosovo yzh Bezrodnik a pak toi srabski enichar) Pozdravi


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.