Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Jazikot kako del od nacionalnata temaнови [re: Zevs makedonski]  
Автор Zevs makedonski ()
Публикувано21.05.00 16:29



Nacionalnosta ima svoi zakoni i ne mozesh da gi izbegnesh. Ako sakash da dojdesh do nekakov logistichki kraj ne izbegnuvaj od temata koja vo site aspekti na ovoj forum te izaziva.Ke si zashtedish vreme,a isto taka tolku verbalni presmetki bez nikakva stojnost. Iljadi pati ke go povtoram,tri iljadi pati ke go potretam za da se nauch nekoj dali vie ste nashi ili obratno. nikogash ne bidi ropski zabluden na ANTI-NACIONALNA osnova. Jas veruvam deka i vie so zaednichkiot koren od drugata strana na SPOROT okolu SOZNANIETO ke morate kochnicite da gi upotrebuvate po chesto. Rgata koja so golem itenzitet ja unishtiva nashata vrednost kako obichna bezvredna kakafonija e ochevadna i vo dvete zakarani strani.FORUMOT MAKEDONIJA mu dava za pravo na sekoj diskutant pravo da se zaprasha samiot,dali vo nego uchestvuva kako graditel ili provokatori na idejata "razdeli pa vladaj"Amerikanskite profesori kako Stammler i red drugi slavistichki tutori i mozgachi na ideite na NOVIOT SVETSKI POREDOK ZA KATASTROFI,se dosta izvezbani za super pragmatizam so zaednichki idej.Od drigata strana na rampata za diskusii sekogash se potvrduva (bozem)vistinata na nerazbranata bugarska strana za neodtugivoto pravo na opeka nad makedonskoto soznanie bilo od sekogash pod znak-?.da zememe primerok na literaturni normi-vo jazikot jazikot kako literaturna forma moze da bide smesten bo sekakov vid forma koga avtorot ne postoi ili e vo minato vreme i za da go prosledish ke ti odzeme vreme koe verbalno mozesh da go smestish vo rusuzam,srbizam bugarizam grcizam i slichno. Ako ve zaprasham samo edno prashanje,dali postoeshe ruska azbuka,srpska azbuka,grchka azbuka bugarska azbuka beloruska azbuka ???????????????????!Diskusijjata na NACIONALNITE TEMI vo ovoj forim se potrebni kako katalizator za da vidime na koi zaednishki bran stoime. dali Heinrich A.Stammler pishuva na negoviot dialekt ili gi mesha poimite so dialektite ili srodnosta megu amerikanskiot i angliskiot dialekt????? jas samo prasham a odgovorot dali ke go dade VLADO,P.M. ili B.B.,ili STAMBOLOV ili bilo koj rezultatot nema da zadocni.Go ochekuvam vashiot odgovor na temata za i okoli NACIJATA-NASHA I VASHA na zaednichki branovi i zaednichki koren na jazik i se drugo shto ke ne zblizi.Za znaenjeto i soznanieto posle toa.ZEVS MAKEDONSKI.OLIMPIISKI.

Тема малко "анти-македонска" пропаганда...нови [re: Acnapyx]  
Автор Момчил Белота ()
Публикувано22.05.00 08:33



Привет Аспарухе, благодаря за статиите, но за съжаление ще те разочаровам като ти кажа, че скоро няма да ги погледна, просто нямам желание.На фона на политическата простотия и проблемите в България, нямам останали нерви, а и сърце да чета за безчинствата на гърци и гръкомани в Солунско.Нямам никакво желание и сили. Да ти призная както често се случва - П.М. повлиява на мнението ми, и от неотдавна достигнах до убеждението, че да спориш с "македонисти" е чиста загуба на време, щото те не вдяват, лъжат и само наливат допълнително масло в огъня на души ни.Те не разбират, че тяхната глупащина и безочие нас ни боли, а особено боли непризнаването и непочитането! Щом така искат - да си трошат главите, натам са тръгнали ...

Тема otto kronsteinerнови [re: torbesh]  
Автор Stambolov ()
Публикувано22.05.00 20:32



Ti naprimer, torbesh, govorish mnogo posrybcheno. U doma v Sofija beshe edin majstor-bojadzhija, kojto si govoreshe normalen bylgarski s makedonsko udarenie, a beshe ot Skopie. Preporychvam ti da prochetesh " Za makedonckite raboti" pa da vidish razlikata. Drugoto sa stihovete na Venko Markovski otpredi 1944. Principno takiva sravnenija sa mnogo trudni imajki se v predvid, che predi sytvorjavaneto na skopskata norma v "Prohor Pchinski" pisanija na "makedonski" ne e imalo. Malkoto izkljuchenija sa Misirkovite neuravnovesenosti i rechnikyt na Pulevski, koito kakto znaeme sa bili finansirani ot Stojan Novakovich.

Тема otto kronsteinerнови [re: Stambolov]  
Автор torbesh ()
Публикувано22.05.00 20:53



jas ne se trudam premnogu okolu pishuvanjevo moe ama mislam ne upotrebuvam srbizmi. nemam vreme za gradenje stilovi i ppovekje me interesira sushtinata. toa shto tebe te nauchile deka makedonskiot jazik e posrben pa se shto ne te potsekja na bugarski mislish deka e srbizam toa e druga rabota. ajde kazhi kade sum upotrebil srbizmi pa kje ti objasnam. eve na primer ti upotrebuvash u a kaj nas toa se smeta za srbizam. inaku, ako ne si znael, skopskata norma ne e stvorena vo manastirot i ne e nishto stvoreno tuku e samo napraven izbor od postoechkoto. aj sega da ne ja shiram, nauchi neshto sam. i dosta so toj novakovik be. mi gi poduvte. ako eden srbin bil tolku pameten da gi izlazhe bugarite deka se makedonci togash vie bugarite mora da ste mnogu glupav narod. e sega kazhi mi glupavi ste ili ne?

Тема otto kronsteinerнови [re: torbesh]  
Автор Stambolov ()
Публикувано24.05.00 07:55



Tyj verno, glupavi sme. Glupavi sme, che rodihme raznite tam Misirkovci, Konevci, Apostolovci, Kolishevci i t.n. Oshte po-glupavi sme, che imahme Georgi Dimitrov (samijat toj preselnik ot Makedonija) i vsichki ostanali komunisticheski perekendeta! Da ne ti objasnjavam kolko sme glupavi, za tova che govorime samo za romantichni strani ot istorijata, a ne kazheme : stiga ni kradohte istorijata! Ili sme imali vzaimna istorija do 1913, ili vashta istorija zapochva ot 1913. Mozhe bi shte mi kazhesh, zashto vsichki nashi vyzrozhdenci ot Makedonija se deklariraha kato bylgari? Ili bjaha te tolkova glupavi, kolkoto sme nie dnes? Zashto kato nekoj pobegneshe ot Makedonija ta idvashe v Bylgarija, a ne v Syrbija (kato mahnesh srybskite mekereta a la Misirkov, kojto sled tova se e pokajal, ala nali znaesh - sled dyzhd kachulka....) Stojan Novakovich ne uspjal da zabludi nikogo, osven samija sebe si mozhe bi. Dori Misirkov mu go e navrel otzad, kato go e zavlekyl s pari i mu e pokazal naj-bylgarskoto si kachestvo -) Za sytvorenieto na skopskata norma : po toja vypros ima protokoli i te se pazjat v Skopskata biblioteka - mozhesh sam da prochetesh, ako te dopusnat. Interesni sa bili sporovete mezhdu Venko i Blazhe, kojto kakto znaeme e bil otkrit syrbomanin i dori govorel na srybski s drugite makedoncheta v srybskoto uchilishte, zashtoto kakto razkazva toj v svoite memoari "ne mogyl da razbira kavadarskija dialekt". Izliza, che avtoryt na skopskata norma ne ja e znael kakto trjabva. Misli samo za natrapvaneto na Vukovata azbuka, za mahaneto na "tymnija vokal", za navlizaneto na vsichki syrbizmi ot tipa na "postoenje", "pasosh", "jas" vmesto az i taka natatyk. Za "u" vmesto v. U e mnogo tipichno za bylgarskite govori i ne e syrbizym, a "slavjanizym", zashtoto go ima i v drugi slavjanski ezici kato cheshki i slovashki, koito pochti ne sa imali kontakt sys srybskija. Pozdravi

Тема otto kronsteinerнови [re: Stambolov]  
Автор torbesh ()
Публикувано24.05.00 08:48



se toa sum prochital, go ima i na vashiot website. znam koj bil blazhe i koj bil venko. no ne go gledam seto toa kako vie shto go gledate. toa e dolga diskusija od koja nema sega potreba. toa u ti go spomnav za da ti kazham deka nie vo pishaniot jazik sme alergichni na srbizmi. toa u se upotrebuva vo skopsko i kumanovsko no lichi na srpsko pa nikade nema da go vidish vo nieden vesnik, kniga isl.

Тема Имам и за торбешинови [re: torbesh]  
Автор Acnapyx ()
Публикувано24.05.00 14:09



Ти пак стигна до много сериозен извод. Как реши, че съм се уплашил и от какво има да се плаша или толкова ти е омръзнал живота, та "отчиташ активнот" и си уплатняваш времето, като слагаш на всяко гърне мерудия по форумите, само и само да напишеш нещо? Щом казваш, че по-големи македонци от Егейците няма, значи сигурно е така - в тоя форум са няколко и аз нямам абсолютно никаква дилемa односно тяхната народност. Знам, че вие торбешите сте мерцедеса на македонците. Още ли си оспорвате първенството кой е "по-македонец" със циганите и власите? Смело напред, вярвам, че няма да ме разочаровате. ;-)

Тема Уф, уф, утрепа менови [re: torbesh]  
Автор Acnapyx ()
Публикувано24.05.00 14:11



Ти явно си бил на 50 годишнината на МПО, че знаеш толкова подробности за Stammler. А в каква валута му платиха и колко? Как си получи парите - кеш или с чек? Как разбра, че е фашист - всеки, които е роден в Германия е фашист, всеки професор в USA университет е фашист, всеки който притежава докторска степен по славянска филология е фашист, всеки, служител в германското посолство в Москва и София е фашист? … Да ти имам "аргументите" бе, торбеш. ;-)

Тема boli boliнови [re: Acnapyx]  
Автор torbesh ()
Публикувано24.05.00 14:23



da ne beshe sluchajno komunist shtom raboteshe po ambasadi. abe auspuh daj malku pomisli so toa glavata. shto mislish ti kogo hitler prakjashe na teren? i kazhi mi zoshto otto izbega vo amerika? a po tekstot mozham da zaklucham deka go viknale za da im kazhe toa shto sakaat da slushnat. i toj sigurno ne doshol za dzabe. ima takvi kako nego koi zhivejat dobro od takvi raboti. samo kazhi mi zoshto go viknale... zatoa shto imaat potreba nekoj da im gi potvrdi lazhnite ubeduvanja. sakaat od drug da slushnat za da se ubedat deka e vistina. i tie se kako tebe.

Тема za site imash ama ne i za sebeнови [re: Acnapyx]  
Автор torbesh ()
Публикувано24.05.00 14:27



ne e rabotata samo da imash i da naveduvash tugji misli. daj malku neshto i so svoja glava kazhi. a za mene ne beri gajle, imam pauzi koi treba da gi popolnam.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.