Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 27.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Националност "македонец" в Р.Б.и мак.бъл  
Автор dimitrov ()
Публикувано16.03.00 12:23



Проблема поне според мене е чисто психологически между двете ни държави. Ние не сме свободни общества, не сме свободни по дух - нито България, нито Македония. Робуваме на отминали парадигми, всеки със своите си манийки в главата. Да, Лаци е прав, в България наистина е трудно (или предпологом че е трудно) да бъдеш по националност македонец. И то не защото полицаите ще те бият, или нема да те вземат на работа, или нема да ти дадат право на личен живот или ще бъдеш "роб". НЯМА ДА ТИ ПОВЕРВАТ, в това е проблема. Нема да ти поверват дори и най-близките ти хора. Интередсното е че наистина има защо ДА НЕ ТИ ВЕРВАТ. Защо ли? Защото македонците които са в България не са имали нещо общо с македонците които са останали във Вардарска Македония повече от другите българи. Тези неща които са формирали съзнанието на днешните вардарци са коренно различни от тези с които ние сме расли. Това е. Затвърдяването на македонската национална свест става след 1925-1930 година и то главно във Вардарска Македония при абсолютно различни политически и икономически условия от нашите. Така, че когато некой нашенец се изцепи и каже аз не се чувствам българин, а само македонец, първото което идва в главата на най-обикновения човечец е "Тоя пък, какво се прави на интересен". Проблемът е тъкмо тук, ЧЕ ТОЙ ИМА ПРАВО ДОРИ ДА СЕ ПРАВИ НА ИНТЕРЕСЕН. Защо не? Нека си каже манийката. Нека си я има организацииката. Ако една организация е способна да катурне 8.5 милионна нация, тогава действително е много тъжно за тая нация. Абсолютно огледалният образ го има и в Македония. Вие какво очаквате от една нацийка, чийто интелектуален елит е учила само преди 5-6 години на едно своите простосмъртни братя? Сега да се обърне на 180 градуса? ТОЗИ ЕЛИТ Е ГОСПОДАРЯТ НА ТАЗИ СЪВЕСТ КОЯТО Е В ГЛАВИТЕ НА МАКЕДОНЦИТЕ. Този елит е създаден в условия, в които да кажеш за общите корени с бугарите те пращат в хапсаната или по-малкото зло е да станеш последната дупка на кавала. Ето това е. Този елит е грешен. Прошка за грешката винаги има, но не винаги има толкова силни характери, а и едва ли хората ще повярват на такъв човек, който макар и искрено разкаял се, е променил становището си. Та значи, затова не вервам много и на тези македонци от РМ които казват - jas sum b'lgarin, ne sum makedonec. Не е нормално това. Нещо гнило има. Вероятността този човек да се прави на интересен е огромна. Много съм далече от мисълта че няма македонски българи в Македония. Мисля че са много, много повече от "етничките" македонци в България. Но те винаги са били македонски българи, не само македонци, не само българи. ЗА ТЕХ НЕМА РАЗЛИКА!!! КАКТО И ЗА МЕНЕ НЕМА РАЗЛИКА, ДА, АЗ СЪМ МАКЕДОНЕЦ, НО СЪМ И БЪЛГАРИН и не искам некакви мърлювци да ми слагат рамка и правила в мозъка какъв да бъда (ЧЕРЕН ИЛИ БЕЛ), без значение от коя страна на границата ще бъде МЪРЛЬОТО. ПОЗДРАВ Съветва Далеч съм от мисълта, че нема

Тема Moja националност e Mакедонецнови [re: dimitrov]  
Автор MAKEDONEC ()
Публикувано16.03.00 22:45



Nie Makedoncite nemame nikakvi problemi, znaeme koi sme i sto sme, kako i zosto sme. Jas sum Makedonec od tatko mi, toj od dedo mi, toj od pradedo mi, i taka natamu. Baraj si gi sopstvenite porblemi, ostavi ne nas Makedoncite nadvor od toa, voopsto nemame potreba od tvoite problemi i psihologii.

Тема Националност "македонец" в Р.Б.и мак.бълнови [re: dimitrov]  
Автор igor ()
Публикувано20.03.00 17:42



mislish deka m,nogu znaesh ama neznaesh jas sum makedonec sum uchel i bugarska i makedonska i srbska istorija i svetska ziveam vo sofija ne znaesh kolkav e pritisokot na makedoncite vo bugarija jas ne sum bugarin , ami makedonec ti ne si go pochuvstvuval pritisokot od kolegite studenti, od asistentite ili od vesnicite nikoj ne kazuva deka e makedonec i deka makedoncite i bugarite se razlichni narodi za da se pravi interesen posle sekoe kazuvane na mojata vistina sote me smetaat za ponenormalen i pobudala i nikoj ne saka da gi turni 8,5 milioni bugari, samo makedoncite sakaat chovekovi prava predvideni so sovetot na evropskata rezolucija i so deklaracijata od hag koja shto ja ima potpishano i r.bugarija sekoja pochit kon tvojata filozofija koja e od edna retrospektivna tochka i ne e kompetentna za da go pretstavi chuvstvoto na makedonecot od republika makedonija koj shto zivee ili raboti vo bugariaj iumeno ima i makedonci koi se preselile vo dijasporata[amerika , kanada] i tier ne bili pod srpska vlast i niv nikoj ne im go perel mozokot tie za sebe imaat samoznanie za makedonci a ne za bugari tie fakti ne se demantiraat kako i faktite deka vo bugariaj ziveat 225000 makedonci minimum koi fakti se od megunarodni organizacii znaesh kako vikaat "gavran na gavran oko ne vadi" ama "bugarin na makedonec oko vadi" bodi pozdraven

Тема Националност "македонец" в Р.Б.и мак.бълнови [re: igor]  
Автор Dobrin ()
Публикувано21.03.00 06:59



Igor kakav Makedonec si s tova Rusko ime. Vtoro minimuma na Makedoncite v Bulgaria ne beshe li 2-3 miliona po vashite izchislenia? I kade e dvizhenieto na tia Makedonci za zapazvane na tiahnoto etnichesko samosuznanie? Kolko organizacii ima suzdadeni ot tiah i kolko sa chlenovete im? Az zashto imam chuvstvoto che vsichki tia organizacii kato Omo nikoga ne sa imali za cel da funkcionirat kato istinski organizacii na Makedoncite v Bulgaria. Che te ako naistina iskaha da rabotiat za Makedoncite a ne samo da vdigat shum shtiaha li da izlizat pred Bulgarskata obshtestvenost s lozungi che sme bili okupatori, da organizirat mitingi v susedni durzhavi na koito se vika Bugari tatari i Bulgaria v Africa. Dori i da priemem che kazvat kakvoto misliat kak te smiatat da rabotiat v polza na Makedoncite? Kato suzdavat antibulgarski nastroenia? Che ot tova li imat nuzhda te? Pak posle ti se oplakvash che Bulgarite bili losho nastroeni kum hora kato tebe. Ami koi e vinoven? Da ne sum az vinoven che tia vashite lideri imat mozuk kolkoto na sredno gramotna kokoshka.

Тема Националност "македонец" в Р.Б.и мак.бълнови [re: igor]  
Автор MAKEDONEC ()
Публикувано23.03.00 19:41



Sekoja cest Igor. Od mene, i od site Makedonci na ovoj svet imas podrska od srce.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.