Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 24.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Hmmm..zabava??нови  
Автор Django ()
Публикувано10.01.00 23:06



Treba li sega da izmislam nova sintagma??..dosadna mi e starata..eve vaka..>>>Bulgaro-Komunistichka propaganda<<< zaebite onoa..srbo-komunistichka..ova e POJAKO i PONOVO...kje obrazlozam..Bugarite nemaat shansa da preziveat vojni i umiranja i masovni grobnici i siluvanja i zatoa ushte mnooooogu dolgo kje drkaat na tema Makedonizam...zalno

Тема Hmmm..zabava??нови [re: Django]  
Автор Аспарух ()
Публикувано11.01.00 00:39



Дали е забавно???? Всичките войни водени от България през 20-ти век са били за освобождение на нашите братя в Македония останали под робство, първо турско, после още по-лошо - сръпско и грътско, за това войните НИКОГА не можем да ги преживеем. Кога ми говориш за умиранja, масови гробници и силуванja ми покажи и някакви доказателства за това, само да не ми извадиш и ти статия от "Nova Makedonija" за масов гроб на заклани от Българите през 1915 македонци, които не искали да бъдат Българи, щото тогава ще ме насмеяш доста и ще ти кажа, че тия неща са взети от изявите и податостите на чобанот бай Кире и унуката на сръпския джандар Синиша-кьоравиот. ...и да не вземеш след некой друг ден да викаш, че като си ходил в Българския форум са ти завирали трески под ноктите...

Тема Hmmm..zabava??нови [re: Аспарух]  
Автор Django ()
Публикувано11.01.00 08:35



ne beeeeeeeeeeeeeee...ti zboruvam za poslednite vojni koi srbite gi vodea i koi neshto nauchija...primetuvash deka vekje ne go "osloboduvaat" makedonskiot narod??...si slushnal vo posledno vreme "velika srbija"??...e oni poslednive 10 godini "nabija" ogromno iskustvo od retorikata, koja sega, a i vo minatoto ja koristat bugarite zatoa vikam...nauchete neshto od srbite a tija "vsichkite" vojni shto gi vodele bugarite vo 20 vek....hmmmm...postojano na pogreshna strana....aaaaaaaaahahahaaaaaaaaa.....i pak ne gi"oslobodile" makedoncite aj vaka..."oslobodete " gi makedoncite od Pirin i kje praime muabet za "osloboduvanje"..ja lichno ne chuvstvuvam potreba da bidam "osloboden" i od shto treba da bidam "osloboden"???..od bugarsko-komunistichka propaganda??!!!??

Тема Hmmm..zabava??нови [re: Django]  
Автор Андрей ()
Публикувано11.01.00 12:48



И на какво да се учим от сърбите? Добили били риторика. Ай сиктир..... Тая риторика оправи ли им насрания задник пред света? С тая риторика ли изгубиха Косово? Може би с нея убедиха албанците, че са югославяни и в Косово цари мир и любов. Лошото е, че май тебе са успели да те убедят в това. Точно обратното се случва в България - имахме проблем с турците през 1989 обаче го решихме и в момента и през акъла не им минава да се занимават със сепаратизъм. А сега ми кажи кой от кого трябва да се учи. А за Пирин - ЗАБРАВИ. Прочети резултатите от последните избори и ще видиш колко са македонците там.

Тема Hmmm..zabava?? - Пириннови [re: Django]  
Автор Васил ()
Публикувано11.01.00 13:05



... >aj vaka..."oslobodete " gi makedoncite od >Pirin i kje praime muabet za "osloboduvanje".. Позволявам си да препратя едно писмо от Macedonia for the Macedonians Forum, където става дума точно за Пирин. ============================== http://members.boardhost.com/nicholov/msg/16824.html PIRIN Posted by Gospodin Nikolov on 1/10/2000, 8:26 pm 195.100.225.2 RoM will not get Pirin "back" in the foreseeable future. Macedonians have to get it through their thick skulls that they are weak and THEREFORE will NOT DICTATE the future of Pirin. No Pirin will ever be given "back" to such a controversial republic with an enormous identity crisis. Macedonians should persist in destroying everything Serbian in Macedonia and fully aknowledge its close historical and cultural ties to Bulgaria. A nation that has LIVED WITH SERBS isn't going just to get trusted and be handed "back" Pirin just like that. It will take years n' years to build up the RIGHT trust! A LESSON FOR ALL THE "VIKTOR'S" OUT THERE Bulgaria stong n' friendly, Macedonia weak n' confused (ungrateful). Heh! Not to hard, eh? LESSON #2. Other neighbours also strong BUT dangerous. Are u with me? Bulgaria has to first look out for its own interests AND the security of the state. Bulgarians who FIRST recognized RoM can't trust such a young (ungrateful) nation yet. There are lots of factors AND who asks the Macedonians? None, that's who! Bulgaria has had Pirin for a long time and RoM has had it, eh? Bulgaria isn't just going to rip out Pirin from Bulgaria and hand it over to a Srboman rich RoM the next day! We are talking about land with people, history, value, resources, etc etc.... What has Macedonians to offer for trust? THINK ABOUT IT!!! BULGARIA ISN'T JUST GOING TO HAND OVER PIRIN JUST BECAUSE U FEEL LIKE GETTING IT FOR FREE! LIFE ISN'T FREE! U CAN'T JUST GET SOMETHING LIKE PIRIN JUST LIKE IF IT WAS A SIMPLE THING. It also depends on the people living within Pirin who might NOT be so thrilled into joining someone they don'r really know or can trust. + the idea of joining someone who is about to be overrun by shiptars doesn't get many or ANY votes! Sure Bulgarians wants to help RoM. But just hand over Pirin like if it's a piece of loaf? LMFAO!!!!! YEAH, RIGHT! THERE ARE TWO CHOICES, HERE! EITHER STAND UP AND RECOGNIZE YOURSELFS FOR WHO U REALLY ARE! OR.......... CONTINUE BEING ANTI-BULGARIAN, b###h N' SCREAM ABOUT PIRIN AND GET DOWN ON YOUR KNEES AND BLOW EVERY NEIGHBOURIAN COCK THAT U CAN GET HOLD ON SO U CAN LIVE ANOTHER DAY BECAUSE U ARE IN CONSTANT FEAR OF BEING INVADED N' RIPED UP AND MOST FOOLISHLY DON'T TRUST THE ONE WHO REALLY WANTS TO HELP! They more u scream for Pirin the LESS chance u will ever see it!

Тема Hmmm..zabava??нови [re: Django]  
Автор MAKEDONEC ()
Публикувано11.01.00 18:09



Django. Kako sto gledas Bugarcinjava uste ne svakaat kolku e saatot. Da ne im ima nikoj ukazano na praviot pat, aj da kazes da gi svatis. Ama i pokraj toa sto ja citaat vistinata, pa sakaat da si ja drzat glavata vo gazot i da povtaraat po na Todor Zivkov rasipanata gramafonska ploca. Tuku mislam deka starata komunisticka poraka tuka potpolno odgovara: I po Toshko (Todor Zivkov), pak Toshko! Znaci Bugarive nisto ne se mrdnale od ona sto bile kako 'bratski sovetski satelit'. Dodeka Evropa odi vo 21 vek, tie se vrtat vo mesto vo 19 vek. No, koga ke dojde vreme za naplata, togas ke se smeeme. Bugarija seuste ne e clenka na EZ, a za da stigne do tamu treba da gi zadovoli site otvoreni prasanja so sosedite, ehehehehe. E tuka ke vidime kako ke go zadovolat prasanjeto za Pirin.

Тема Hmmm..zabava??нови [re: Django]  
Автор Аспарух ()
Публикувано11.01.00 18:20



За Велика Сърбия не съм чувал в последно време, няма и да чуя скоро. Мнението си за "Велика Сърбия" /Югославия/ хората казаха още по времето, когато безсмъртния герой от Марсилия Владо Черноземски се "отблагодари" на крал Александър абсолютно подобаващо за мъките на македонците - още тогава трябваше да умре тая Велика Сърбия, заедно със своя Александър! Какво ми предлагаш да науча от сърбите???? От кой да се поуча - от Обреновичите, Жика Лазич, Александър Карагеоргевич, Пашич, Темпо, Милошевич … не, благодаря! В 2-те Световни войни бяхме на страната на губещите, в Балканската бихме турците, в Междусъюзническата бихме сърби и гърци заедно, за румънците нямахме сили. Не можахме да освободим Българите в егейско и вардарско. Защо пишеш "ослободуванje" /в кавички "."/? За какво ги водехме тия войни, заради "големобугарската пропаганда" ли???? Как разбираш освобождението на македонците от Пирин? Само кажи и одма правя гладна стачка, протестен митинг-шествие, подписка, която ще изпратя в Страсбург, каквото кажеш това ще направя за освобождението им! Само кажи какво значи за тебе "освобождение на македонците от Пирин". Къде въобще са тия поробени македонци в Пирин? Сега няма от какво да бъдеш освобождаван, ти трябва САМ да се освободиш от предразсъдаците, митовете и легендите за Българите, от които страдаш. Твойта "Българско-комунистическа пропаганда" ми звучи точно, като разсипаната плоча за "Българи-татари-простаци" по две много сериозни причини. 1. Комунизъм в България няма /за Македония не мога да кажа същото/! 2. Много по-важната причина - ИСТИНАТА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРОПАГАНДА!!! Кажи ми какво от това, което съм казал ти звучи, като пропаганда, за да ти кажа на какво съм се позовал, за да го кажа. За македонистко-комунистическа пропаганда можем да поговорим, но за българо-комунистическа нямаш основание да говориш. Вземи прочети малко книги, направи го, за да повишиш общата си култура, а не заради пропагандата …. след това можем да поговорим отново.

Тема Hmmm..zabava?? [re: MAKEDONEC]  
Автор Аспарух ()
Публикувано11.01.00 18:43



Къде мога да прочета "vistinata"? Нещата, които пращаш в тоя форум ли са "vistinata"? Аз ти посочих една страница със книги, мога да ти посоча още два пъти по толкова - това е истината! Да видя нещо написано от Българин там? ... нещо от Тодор Живков? И въобще какъв е тоя ваш комплекс за Тодор Живков, коя е разсипаната му грамофонна плоча? - това, че по негово време темата "Македония" беше табу ли? Тошко умря, след него няма да има тошковци. Вие в Македония скандирахте "после Тито иде Тито", ... или и това не е истина?! Какво е прашанjето за Пирин, че в Пирин има македонци ли?! В Пирин има македонски Българи, в цяла България има такива, но те са преди всичко Българи, а след това македонци. На последните избори се видя колко са "македонците" в България. Според тебе как ще станем член на ЕС, като признаем 2.5млн. "горди македонци" в Пирин ли?? ... Е, ще ги признаем ако трябва, колко му е - не е болка за умиране. Може ли в 21 век да живеят хора под окупация и робство?! - не може. И на Джанго казах - аз лично ще се заема да им защитавам правата, ти само ми кажи къде са македонците в Пирин. Това искам от тебе....ако е за тия 0.00000001% просто не си заслужава да троша време обаче! Човече, можеш доволно да ме насмееш, но не можеш да ми кажеш нищо, което да не съм чувал преди това. Бляновете ви за Пирин и "македонци" в България ще си останат само блянове. Остани си със здраве и вземи си извади ти главата от газот, ... нужно ти е, за да се осъзнаеш и да станеш човек!

Тема Hmmm..zabava??нови [re: Аспарух]  
Автор Django ()
Публикувано11.01.00 23:20



>> Не можахме да освободим Българите в егейско и вардарско<<< na kogo be ti toa???..OSNOVA NA SPOROT...tie se Makedonci..na koi ne im treba "BUgarsko osloboduvanje" >> Къде въобще са тия поробени македонци в Пирин? << eden sloboden popis bez pendreci i policija i kje se vidi >>1. Комунизъм в България няма<< DA formalno nema...ama mentalno ushte edno trieset godini kje se osloboduvate od nego >>ИСТИНАТА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРОПАГАНДА!!!<< c...c.c...VASHATA vistina e dokaz kolku silno propagandata vi e pod koza

Тема Hmmm..zabava??нови [re: Django]  
Автор Аспарух ()
Публикувано12.01.00 00:55



na kogo be ti toa???..OSNOVA NA SPOROT...tie se Makedonci..na koi ne im treba "BUgarsko osloboduvanje" *Това го казваш ти, да ти дам да прочетеш малко дали не са го искали това освобождение и от кой са го искали и чакали да ги освободи? Какво ще ми кажеш тогава, че тия са били "предавници", "бугаромани", "бугараши" ? Такива ли бяха новобранците в Крагуевац, които не искаха да служат в сръпката армия, защото бяха Българи? Такава ли беше четата на Атанас Джамот, която се биеше редом с Българската войска срещу англофренците при с. Житолуп? Такива ли бяха 35 000 доброволци от XI дивизия /Македонска дивизия/, 1000 души от Планинската дружина от Моравската областна военна инспекция и останалите 22 000 македонски Българи от другите дивизий, които се биеха срещу сърбите? ... мога да ти дам още много примери. eden sloboden popis bez pendreci i policija i kje se vidi *За какво е тоя попис? Съвсем скоро в България имаше избори, без пендреци и полиция и се видя. Ходи в Пирин па търси "македонци", може и да намериш, ама нема да е скоро! DA formalno nema...ama mentalno ushte edno trieset godini kje se osloboduvate od nego *Голем политолог се извъди бе! То се вижда добре кой от какво се освобождава и кой те първа в 21 век иска да строй комунизъм отново. Не ми ги говори на мене тия. c...c.c...VASHATA vistina e dokaz kolku silno propagandata vi e pod koza *За тебе не може и да е друго. Списъка с "пропагандата" си седи, за хора, като теб го публикувах, темата е "малко литература". Кажи ми кое е пропаганда. Ще излезе, че германци, англичани, американци, испанци, немци, австриици, въобще целия свят се е юрнал да помага за "българската пропаганда" ... и то още от началото на миналия век ... е нема кво - и тях сигурно Тодор Живков ги е подучил ...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.