Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 02.07.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема МАКЕДОНЕЦ, продаваш кон за кокошка!нови  
Автор купувача ()
Публикувано22.12.99 17:05



Абе Македонец, не знам колко си македонец, ама че обичаш да слагаш на едно кон и кокошка се вижда от пръв поглед. Какви са тия глупости които ги ръсиш тука? Какво искаш да ми кажеш - че македонците не са били българи? Абе това цел свет го знае, повечето македонци вече го знаят сигурен съм че и ти го знаеш, тука ми пъчиш мускули и се правиш на интересен. Абе момче, не ти верваме бе, не разбра ли! Не ти верваме! Не верваме на хора които преди 50 години са били "благонадеждни" българи като таткото на нацията ви г-нот Глигоров, после станахте най-големите югословени. Не ви верваме, че мислите и за пиринските македонци, защото видехме колко мислите за егейските македонци. За историческите спорове си има семинари за това - там историците от различни страни се събират и дискутират НАУЧНО, а не плагиатстват като тебе. Твоята история, братко неудачник, важи за една малка територийка от Европа - от Гевгелия до Куманово. Нещо напоследък и в тоя диапазон не може да намери почва… Нема да седна да споря с тебе. То е все едно да си говоря с радиото. Ако толкова те интересува историята на Македония - запиши се студент в София, Атина, Истанбул, Москва, Париж, Оксфорд и т.н. - там където има наука, а не плагиатстване. Можеш ли ми каза в кой университет в света, освен в скопския се учи тоя виц наречен "Историjа на македонскиот народ"? Имай предвид че тук на този форум много хора учат в световни университети и веднага ще те хванат в лъжа. Виж какво момче, може би да си и некакъв "идеалист". Много си назад, разбери. Общувай с повече хора, прочети повече, не слушай само "баба ти и дедо ти", чуй и други баба и дедо и тогава тръгни да раздаваш ум и разум. Ние признаваме ФАКТИТЕ - днешният факт - Република Македония, днешният македонски език, днешната македонска нация. Ние държиме на ФАКТИТЕ - в миналото македонска народност е нямало, а е имало географско понятие македонец (и то появило се във втората половина на XIXвек) ), между другото Ататюрк до края на живота си е казвал "АЗ СЪМ МАКЕДОНЕЦ" А славянското население на Македония през всичките плебисцити в рамките на Османската Империя открито се декларира за българската си народност. А пък за това има толкова много документация, че нема смисъл въобще да говорим. Защо е имало влашка, циганска, гръцка сръбска,АЛБАНСКА народност в турските "пописи" само македонска нема! Ами за мене тогава македонската народност е била най-абдалската по онова време, че да нема уста да каже ние сме македонци, по-големи АБДАЛИ от албанците! Ебати резила! Виж какво, ако имаш некакви проблеми с твоята лична национална "припадност" не се мъчи да я прехвърлиш на другите. Има много хубави курсове на Дейл Карнеги, прочети ги. Още нещо - познавам много македонци от Република Македония. Всичките са горди македонци и аз ги обичам като приятели и затова. Но същите тези хора разсъждават върху историята и приемат неоспоримите факти. Не са лъжливи "македонци" като тебе а ОСЪЗНАТИ МАКЕДОНЦИ. Да си македонец не е само да псуеш "бугарите", да вадиш "факти" от МАНУ. Македонското име е изградено в борбата за свободата на Македония от всекаква тирания. НА МАКЕДОНИЯ, момче, не на некаква македонска националност. Македонската националност я има днес, ние я обичаме и й помагаме и ще и помагаме въпреки такива като тебе. Желая ти успех в душевните ти търсения. Най накрая ще ти кажа че съм наследник на македонци от Егея. С най добри пожелания в личният ти живот. Щастливо прекарване на Коледа и Нова година на теб и на всички на форума!

Тема МАКЕДОНЕЦ, продаваш кон за кокошка!нови [re: купувача]  
Автор MAKEDONEC ()
Публикувано22.12.99 17:34



Gledam deka sum te trefnal za da ja napises "biblijava", dobro e toa, znaci citas, mi se dopagas da ti kazam pravo. I sto postignavme, ete sega neli postoime, uste malku treba i ke svatis deka sme postoele. Citaj ponatamu, gledam deka obrazovanieto na ignorantnite raboti. Malku ke boli vo pocetokot bidejki svakas deka si lazen i izmamen, ne ti se veruva vo ona sto go gledas a znaes deka e vistina, te boli, se macis, no potoa koga ke slegne ke svatis deka nekoj ubavo te izlazal. Milo mi e sto jas sum toj sto te doveduva na prav pat. Prodolzi da citas fakti i argumenti, ke ti bide polesno, eden den ke mi se zablagodaris sto ti gi otvoriv ocite, :))))). Blagodaram za ubavite cestitki, istite ti gi posakuvam i tebe i na tvojata familija. I se nadevam deka vo noviot milenium ke ima poveke razbrani luge kako tebe, ne si seuste zrel, ama si na prav pat, bravo za toa. Se najubavo i da znaete deka realnosta e edna, vasata idea i posakuvanjata drugo, a prodolzete da citate i ke svatite deka vistinata ke ve oslobodiu od site breminja i predrasudi sto gi imate.

Тема МАКЕДОНЕЦot bil, e i ke bideнови [re: купувача]  
Автор MAKEDONEC ()
Публикувано22.12.99 17:44



Mnogu nesto se potpiras na prazni muabeti. No eve nekolku fakti za tebe. Neli Makedonci ne postoele pred 1944 godina (nekoi Bugari taka vikaat), ti prv rece deka ete spored tebe ne postoele od pred vtorata polivina na XIX vek, a sega demek postojat. Aha, znaci nestata odat napred. No eve za tie kako tebe nekolku fakti od pred i okulu polovinata na XIX vek: ----------------------------------------------------------------------- 1846 ...I learnt the Slav alphabet from my father Makedonski, who calls himself so because we are Macedonians, and not Greeks.... Georgija Makedonski, Bogosluzhbena kniga "Opshti minej" - vo crkvata vo s. Radibush, Kriva Palanka, posledna nepagirana stranica. ------------------------------------------------------------------------ 1851 Bulgarian Comments on the language of J.H. Dzinot ...May the inhabitants of Skopje and those who speak similarly forgive me, but they do not understand our language and cannot speak either... "Bolgarski", Tsarigradski Vestnik, nbr. 55 (6.X.1851, p. 19). ------------------------------------------------------------------------------------ 1858 Education in Veles ....Archbishop Antim declared to his peers that all peoples have been enlightened by the Greeks and so it is necessary that Greek should be taught in the schools of Veles, and not Macedonian, since the children alrady know their own language from their home... J. N. Iz Velesa u Makedoniji: Srbski Dnevnik, nbr. 44 (1858) (according to Branislav Vraneshevic, Vojvodinska javnost, p. 320-321). ----------------------------------------------------------------------------------- Pa ete vidi i sam. prvoto e od 1846 godina, znaci pred vtorata polovina na XIX vek. Kako treba da te narecam? Lazgo, neobrazovan, ignoranten, ili pa ne e tvoja krivica sto te lazele i ne ti ja kazale vistinata, pa da te narecam pogresno informiran. Bilo kako da te narecam, jas te fativ vo laga, kako sto mnogu od vas Bugarite znaete da lazete i prikrivate istoriski fakti i podatoci. Dali diskusijata so tebe vredi? Mislam da, sakam da te obrazovam. Se prasuvas koj sega treba da cita i da se obarzuva, da se proseta po svetski univerziteti, da prestane da cita knigi od kujnata na Todor Zivkov? Heh, edno vreme mi bese smesno, no sega veke preminuva vo tragedija. Nemam nikakva namera da se raspravam so tebe, no prodolzi da citas, gledam deka pocnuvas da ucis.

Тема хайде стига с глупоститенови [re: MAKEDONEC]  
Автор П.М. ()
Публикувано22.12.99 18:28



I sto postignavme, ete sega neli postoime, uste malku treba i ke svatis deka sme postoele. Аз не мога да ви разбера какъв ви е проблемът... Какво толкова има да ни доказвате, че и преди 100 години ви е имало? Всеки народ се е създал в един или друг исторически момент. Българите съществуваме от 7-8 век, вие македонците от 20-ти. Къде е проблемът? Вие май като малките деца разсъждавате: батко, кога и аз ще стана колкото теб голям?

Тема хайде стига с глупоститенови [re: П.М.]  
Автор MAKEDONEC ()
Публикувано22.12.99 19:08



Cekaj sega. Znaci sepak postoime kako poseben narod taka? Znaci Makedonci se edno, a Bugarite drugo? Dva razlicni naroda, dva razlicni jazika? Tocno te svativ za gornoto? Da povtoram, Makedoncite ne se Bugari, da ili ne?

Тема хайде стига с глупоститенови [re: MAKEDONEC]  
Автор B v l g a r i ()
Публикувано22.12.99 23:19



I da povtorime i da potretime, Makedonskiot e Bulgarski Dialekt izp'stren so Srbismi i Anglikanismi i toa e to! Najdi mi ethnografski karti od *independent source* kade postoi "Makedonska nacija" vo minatiot vek! Nema takvi!

Тема МАКЕДОНЕЦot bil, e i ke bideнови [re: MAKEDONEC]  
Автор josif ()
Публикувано23.12.99 02:18



Abre Makedonec na kogo se probas da mu dokazuvas OVIE luge se ne civilizovani ,Jas ne sum mnogu shkolovan pa i ne moza da mu go razbera ovoj pusti Bugarski"Tatarski"jazik jas znam kako da mu odgovaram samo nekoi zbora ne gi razberam i taka ke ve prata vo vasite razgovori i ke molcam,ne znam kakva koris imat ovie Tatari i ako sme Tatari sto ke dobiete .Si imame svoja drzava za kratko vreme ke bidime i podobri Nie sme Nova drzava .Vo 1997 god.bev vo Makedonia i na Bugarite argati mu plativ da ja pokosat trevata vo seskite grobista. Vi blagodaram sedete so zdravje.

Тема МАКЕДОНЕЦot bil, e i ke bideнови [re: josif]  
Автор B v l g a r i ()
Публикувано23.12.99 06:07



Abe ti samo na "Makedonecot" li ke mu odgovarash? To ako taka e trgnalo odete si na Chat Kanal da si praite Muabet. Kontra prasanje 1: Ti kakva korist imash da narichash Bulgarite- "Tatari"? ---"--- ---"--- 2: Srbin li si ili si uchil vo Beogradskiot Istoricharski Fakultet? ---"--- ---"--- 3: Imeto Josif dosta li e razprostranento vo MK? "Vo 1997 god.bev vo Makedonia i na Bugarite argati mu plativ da ja pokosat trevata vo seskite grobista." Ohoho, minal si se(Bulgarski zhargon) samo so trevata. Jas na edni Makedonski argati(abe vikaa deka se MKci ama mozhi i Shiptari da bea, eba li im mamata) mi okastria klonkite na brezava na dvorov i trevata vo komshijava i dazhe mi vratia Ambalozhot za Vtorichni surovini. Eeeeei na toa se vika Chevrsti argati i kusur!

Тема МАКЕДОНЕЦot bil, e i ke bideнови [re: B v l g a r i]  
Автор josif ()
Публикувано24.12.99 02:50



A bre priatel da ti odgovora i tebe jas mu rekov na ptriatelot Makedonec deka ne sum mnogu skolovan i ne sum fakultetski obrazovan ne sum bil vo Belgradskiot fakultet,samo kako sto gi citam rabotite vas Bulgarite ve maci koga ke recime deka sme druga nacia od vasata i imame drugo pismo slcno na vaseto,Jas na primer nekoj zbora ne vi gi razberam kako storekov nemam mnogu skolo i malku sum od vasata granica mnogu daleku sum od SAMOILOVATA prestolnina stom imame vakvi razliki zasto barate od nas da bideme kako vas , daj da si bideme dobri komsi da gi otvorime granicite da imameodenje i idenje Vie bidetesi Bugari nie ke si ostaneme MAKEDONCI i taka ke si imame pogolema milos,nisto sosila ne biduva ; Bvlgari da mi si ziv i zdrav da ti srekna Novata 2000 godin isto i sreken ti Bozik -----Imeto Josif e pravoslavno ime ,mozebi go ima i voBugaria pa i vo Srbija

Тема МАКЕДОНЕЦot bil, e i ke bideнови [re: josif]  
Автор SOTIR ()
Публикувано24.12.99 08:10



OLICNO JOSIF -MAKEDONIA NA MAKEDONCITE-


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.