Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:09 25.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Tatari - Badijaldzhii!!!нови  
Автор BlaBla ()
Публикувано11.12.99 21:48



Tek sega svakam sto pleme ova tatarive se...pa do koga majkumu ke se zanimavate so ova prasanje!!??? Koga ednas ke se prekine so vakvi diskusii!? Koga ke se pocne da se zboruva za prosperitet...ekonomija...kultura... Ali...se dodeka vie tataro-ciganitene se osvestite i ne gi sogledate problemite vo vasata drzava i prestanete da se mesate vo tugju raboti na drugi drzavi - Balkanot ke bide onakov kakov e sega - poslednata dupka vo Evropa. Gledajte si gi vie vasite problemi, a za Makedonskiot narod ama ich da ne vi e gajle...ako treba ke si pomagame - na ekonomski plan...ke sorabotuvame na kulturen, sortski i sekakov plan...no NISTO poveke od toa! Ednas za sekogas - Makedonci imalo, ima i ke ima zasekogas...i TOCHKA!!! Toa ne go promenivte koga ja okupirvte MKD vo povekre navrati...toa ne im uspea na srbijancite, ni na grcite....i na nikoj nema da mu uspee, osobeno ne sega vo slobodna Makedonija! Ako imate vreme za trosenje na vakvi propagandisticko adolescentni temi...bujrum! Od mene samo ednas - tolku...pa navalete tatari, pisuvajte...

Тема Tatari - Badijaldzhii!!!нови [re: BlaBla]  
Автор Volk ()
Публикувано12.12.99 08:51



Ей лайнар! да ти еба путката майна на тебе! сам не знаеш колко бой те очаква, лайно нещастно! Сега ти пиша на родния ти език и на родната ти азбука, измекярин неден, че да можеш по-добре да разбереш, или както се казва на акцента дето го говориш- арно. Къв ти е проблема, бе? Да не сме се занимавали. Ми разкарай си глиставия задник от тука, шибаняк комунистически! Татари....майка ти е татарка на тебе и са ебала с турските манафи, педал грозен! всички, които са за съществуването на Македония като отделна държава са мръсни, долни, жалки и мизерни копелета! МИЗИЯ, ТРАКИЯ, МАКЕДОНИЯ Б Ъ Л Г А Р И Я !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Volk

Тема Za tatarinot od Kisela Voda [re: BlaBla]  
Автор B v l g a r i ()
Публикувано12.12.99 09:23



Lele, balak, stalno ni bendisa site, tolku mnogu ni uplashi!?! xa xa xa Makedonskiot narod se "an endangered species", vsushnost vo idnina(kako e trgnalo...) ke se se govori za Shqupitarskiot i Bulgarskiot narod. Ti kon koi narod ke sakash da spagjash?

Тема Фолк, спокойно бе...нови [re: Volk]  
Автор П.М. ()
Публикувано12.12.99 17:54



"Татарин" е обикновена дума за македонеца, то е нещо като "добър ден"... Не се люти, не се горещи, че ще се разтопи клавиатурата. Остави ги ония, на александАр чедата да си трошат главите у картите на Персия да гледат кАде нЕма никогаШ да стАпJат повеКе. Ей, туй макидонскут изик лесин бил би, ех, да съ ибъ в главътъ мизийскъ да съ ибъ...

Тема Фолк, спокойно бе...нови [re: П.М.]  
Автор Volk ()
Публикувано12.12.99 21:14



ха ха ха ха ах ах а ПМ - обра точките! :))))))) абе и аз така се чудя и не може да ми ми стане ясно как мога да говоря македонски без да съм срещал македонец преди, без да съм чел македонско четмо, и без да съм слушал македонския езикпо радио или телевизия. май съм се научил без да искам....... баааа, как искам ей така да се науча на немски да речем.......или на квото и да е друго..... иначе не съм Фолк....:) не е от Deutsch...така ли се пише, дайе не знам Volk

Тема Ти си знаешнови [re: BlaBla]  
Автор Прифатлив ()
Публикувано13.12.99 12:39



Публикувам ти го пак за да го запомниш шиптър глупав!! Набий си в главата, че такава дупка на картата (Македония) е временно явление. Вас все някой ще ви казва какво да правите защото сами не можете. И за каква /соработка/ на културния фронт ми приказваш?! Все едно да правим културен обмен сами със себе си.......... Абе не ви ли писна?! Къв референдум и кой ги пита македонците какво да се случи на Балканите. Не ги ли виждате, че са един стадион хора. Само дето устите са им големи и сънуват мокри сънища за национално обединение. Парата им е само в свирката. Кога са имали независима държава? Все някой ги управлява. Първо турците, после ние, накрая сърбите, скоро албанците. Не им стига акъл едни избори да направят. Сега подсмърчат за велика югославия. Добре било, можели да пътуват, не били гладни.............. Е така е шиптърчета. Аз може и да съм татарин, обаче имам самочуствието, че живея в държава, която не е била част от федерация и има традиции. Освен това дори и да имаме татрско потекло - те поне са били воини а не п.......и като вас, дето от А. Македонски, оня дето е бил грък, нямате една спечелена битка. Айде със здраве и да учите здраво албански, че това ви чака.

Тема Za tatarinot od Kisela Vodaнови [re: B v l g a r i]  
Автор Прифатлив ()
Публикувано13.12.99 12:43



Братче що се мъчиш с тоя диалект. Не че не го говоря ама ония и така разбират какво им говориш. Говори се, че даже и кирилица могат да четат.......................

Тема Bugarija i tradicija!!???? Da, no Makedonska!!нови [re: Прифатлив]  
Автор BlaBla ()
Публикувано13.12.99 14:32



E, ne mozev a da ne odoleam na ova sranje!!! Bugarija imala tradicija - vo kultura??? Pa zar ne vi e sram koga 90% od muzikata prikazana kako t.n. Bugarski folklor e od Makedonija! Ovaa Makedonija, Republika Makedonija - Vardarska Makedonija!!! Koga pismenosta vasa od Makedonski predeli poteknuva!? Zar ne vi e sram da se 'gordeete' so nesto sto ne e vase! Pa i da poglednam od vasa perspektiva - od nesto sto ne poteknuva od vasa teritorija!! A za toa dali nekoj gi prasuva Makedoncite za toa sto se slucuva na Balkanot - pa ne znam koj i bugarite gi prasuva...a voedno, celata poenta na mojot prv post bese i e - Makedoncite ne si imaat grizhi za Balkanot - vadete si ochi vie tamu vo BG, YU,. GR...samo nas ostavete na mir!! A za toa dali Makedonija e minliva pojava - pa neli nekoj vikase deka nema da izdrzime ni pola godina po osamostojuvanjeto vo 1991!!? Batka..ti ich da ne mu ja mislis za Makedonija...a veruvaj, nikoj ne sonuva za velika Jugoslavija vo MK...kolku sto nie Makedoncite ve "sakame" vas tatarite, tolku i srbijancite i grcite i siptarite... I uste za prasanjeto za toa koja drzava bila podobra, pa barem za poslednive 50 godini sve e jasno...se uste mi se svezi sekjavanjata koga bugarkte doagjaa vo MKD da kupuvaat zenski hulahop corapi...oti toa bese nesvatliva kategorija vo prekrasnata zemja bugarija...bugarija na bednite...o, da bednite no gordi tatari so Makedonsko kulturno nasledstvo! Neka vi sluzi na cesta! A, kako malo kulturolosko prosvetluvanje vi isprakjam pasos od vcerasnoto intervju so Radovan Pavlovski, emionenten Makedonski poet objaveno vo 'Vecer'. Pozdrav moi mili bugarcinja...BON APETIT vo sluzenjeto so Makedonskata istorija, kultura, jazik... BEDNICI! ************************************************************************************* * Bi Ve zamolile za elaboracija na eden Vas stav deka ne nie, tuku sosedite nasi imaat problemi so svojot identitet? - Vo kriti~nosta na osamostojuvaweto jas dosta pisuvav vo javnosta, pisuvav za naseto ime, zatoa sto osamostojuvaweto e povrzano so identitetot na kulturata. Ne mo`e da se smeni imeto na pokojnite. Na `ivite mo`e, megjua na pradedovcite ne moze I togas doagja do politici problem do civilizaciski problem so sosedite. Zatoa sto balkanskata civilizacija, koja e most megju Evropa i Azija uste od stariot zavet, tuka genetski, krvno prisutna, zna~i site balkanski narodi se anti~ki narodi. Ne se samo gr~kite anti~ki narodi. Prviot probiv na antikata na svetot proizleguva od anti~ka Makedonija, koja ne e bez kultura. Vo taa smisla tie sekoga{ imale problem so sopstveniot identitet, otkolku so na{iot. Pa postoi li narod vo svetot da nema odnos so majkata, so tatkoto, so drugite jazici. Mislam deka nema, a da se zboruva deka e taka, toa e nesto poveke od zelba za genocid i ottuka sekoga{ me iritiralo toa. Kako mo`e preku antikata, koja najmnogu se znae preku Makedonija, da se znae za Elinite, za Grcite, Ilirite, Tracanite, za Keltite, za Dardanite, za Rimjanite, za site carstva, a nisto da ne se znaelo za Makedonija. Vooduseven sum od taa golemina na na{eto ime, na na{iot narod, koj kako i site narodi na Balkanot ima vrska so anticka Makedonija, oti taa na site im bila krvotok i ja imaat vo genite, ama mislam deka najmnogu nie. * So kakvo cuvstvo i ocekuvawe vleguvate vo noviot milenium? - Vo odnos na vekovite i mileniumite Makedonija opstojuva zatoa sto e po malku aritmicna i zatoa e taa mozebi uste podaleku od naredniot vek. Taa ima nekoja svoja pateka vo civilizaciite, ba{ vo kontekst na seto ova sto go govorevme. Taa zna~i vo noviot milenium ne vleguva so tehnoloski procesi, nitu so svetskiot poredok na demokratijata, koja e krsliva, koja e "lomliv materijal", kako {to velat vo Postata, tuku taa kako porano da e vlezena vo idniot vek. Mislam deka ona sto se slucuva vo Makedonija }e se slucuva i vo noviot milenium. Takvo pretcuvstvo imam.

Тема Ти си знаешнови [re: Прифатлив]  
Автор Прифатлив ()
Публикувано13.12.99 17:31



Абе Бла, на тая територия, дето и викат "FYR Macedonia", независима държава не е имало никога. От 91 ва се опитвате да имитирате независимост ама нещо не се получава. Все някой ви пречи - Клинтън, Милошевич, албанците, ние... Сменихте си знамето с некав вентилатор, понеже на гърците не им харесва. Погледнете се какви сте. С тези 2,5 млн население /вкл. алабанците и сърбите/ къде сте тръгнали? И не ми разправяй, че сте повече от 1 млн. Много добре знам колко сте. Едно време може и да съм ходил на пазар в Скопие ама сега и гащите са ти от България. И изобщо не си мисли, че можеш да ме обидиш с това /татари/. Знаеш ли колко ми пука за какъв ме мислиш? Аз знам какъв съм и ми е добре. Май вие имате проблем с /идентитетот/ само това ви е в главата. Айде много ти здраве бла-бла от FYR и да си учиш албанския........

Тема Ти си знаешнови [re: Прифатлив]  
Автор MAKEDONEC ()
Публикувано13.12.99 19:10



Razbira nekoj sto saka da kaze ciganov? Ili turski da ne e? Ili Mongolski? Tatarite turci bile ili cigani? More da ne bile Eskimi? Ili imas direktno poteklo so Adam i Eva? Interesna rabota ej. Identitet? Sto e toa? Jas mojot go imam, kade e tvojot? Ili imas isto poteklo so djukelite? Po se izgleda. Ti se dopaga ova cigan? Ene ti gi brakata vo Istanbul, te cekaat.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.