Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 30.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Виж сега, откако за први патнови [re: MupaM]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано27.05.24 16:19



Не знам от теб описаната група дали е основната . Масата от българите не ходят там. И малко бях неточен, българина знаеше / подозираше към 2018 проблема си , но предпочиташе доказаната поза на щраус . Варшавския Договор ни пазеше, после НАТО , в краткия период без покритие , те се набъркаха в само избиване ,( най вече ментора и ще Сърбия ) конфронтация с гърците …
Първия директен негатив съм чул от приятели от Троян ; не искаше и да чуе за макетата . През 70те ходили група туризъм , всички от Троян ( буден град) на посещение . Основно музеи . Имало учителка по история с тях , по информирана . Почнала да спори с гида в Охрид кое какво е в същност . Обадил се на полицията , арестували я. Трябвало консула да я спасява , групата след това буквално я екстрадирали . Сега, защо никой не ги е предупредил за проблема - заплахата? Защо изобщо са приети били , да слушат и приемат лъжи без да коментират ? Да бъдат дори те промивани ?



Тема Re: Виж сега, откако за први патнови [re: torlakov-93629]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано27.05.24 17:26



Сега някои българи казват : ветото е грешка пускайте ги (явно не виждат заплаха от последствията ), други - в разни блянове броят българи там и се цепят идиотски. Трети , барикадираха се с условия и си седят радостно - ЕУ сега ни пазела . А в същност не сме проактивни на дипломатическо ниво да сложим граници на нормалността . То и Гърция не можа , и тя през 2018 си взе почивка ….



Тема Ок, друго ми беше поентатанови [re: tuzlija-179435]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано28.05.24 01:45



именноЧ

Според пописот на населението на Македонија од 2002 година, селото имало 221 жител, од кои 93 Македонци, 126 Срби и 2 останати.

Според последниот попис од 2021 година, во селото живееле 189 жители, од кои 116 Македонци, 69 Срби, 2 останати и 2 лица без податоци.

т.е. новото поколение Срби на пописите се повеќе се изјаснуват за Македонци.

Пред 80+ години, кога се родил таткото на мојот баджанак(види *), во селото не е имало македонци !


* стариа се казва Илија (дали му го некои побратим блгарин преди војната) , а трите сина, внимавај:

Урош, Фрањо и Југослав



Тема Епа нема де, и аз това казвамнови [re: jingiby]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано28.05.24 01:52



ама вие упорито искате да го врнете времето. Не казвам че кабаета не е при нас, но балгарштината се е разцепила некога заради нешто, а счупена стомна не се лепи обратно а нито парчетата од глина ше станат железо. МАлко иде като растурен брак с деца.



Тема Това дето е направил Боико много го прецењаватенови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано28.05.24 03:20



Франција се нуждаеше од 2-3 години спирка в процесите с индијанците от Западен , со или без Боики, саштата е.
А иначе дали некои за нешто не пита наистина е интересен вапрос. 1943 не не питаха и ни сатвориха држава, без да сме виновни или должни за ништо . От тогава па до днес, само бог знае дали нешто се е случило в тази држава по наша волја !? Маи не е ? Обратно, всичко което не сме го искали , се е случило. Така че ....



Тема Re: Виж сега, откако за први патнови [re: torlakov-93629]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.05.24 06:09



За нормалността никаква активност нямаме, да. Мисля, че част от причината е неинформираността широко у нас за проблема. Не единствена причина, но допринася. Неинформираност и на групата на "пускайте ги, защо така подло и бабаитски им правим мръсно", и на "те са си българи", и на "нещата са прости - Москва и Белград", на повечето.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 28.05.24 06:10.



Тема Re: Епа нема де, и аз това казвамнови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано28.05.24 09:32



МАлко иде като растурен брак с деца.
---

Ама вие упорито отричате изобщо да е имало харесване, а не да говорим за брак, пък камо ли деца, е това е проблема.

Урош, Фрањо и Југослав






Тема Re: Това дето е направил Боико много го прецењаватенови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано28.05.24 22:20



Имате основоположен проблем Саше, и дори ти си се омотал като пате в кълчища в него:
1. Независима Македония е 100 %, изцяло и само БЪЛГАРСКА ИДЕЯ.
2. Независима Македония е държава само, 100 %, и изцяло благодарение на БЪЛГАРИЯ. На никой друг!!!
3. Македония без българи, огън да я гори - библейско проклятие!
Вие правите всичко, за да ви я няма държавата, като видиш 1, 2 и 3.
Следователно няма да имате държава, много е просто. Върти, сучи, това е. Случва ви се това, което сте направили и заслужили. Южна Бановина со южносърбиянци, това е!
Сега вече си имате председател на Собранието албанец, скоро ке клекнете като патица-мътачка за ВСИЧКИ яйца и изисквания на Макрон, Вакрон и разбира се - на България! Или ке се споите со Србия! Па тамо како ке се тепате со албанците си е ваша работа.
Убихте сами Македония! Няма как да я имате!



Тема Можеби това че сам се омотал и не е толкованови [re: NAVYBG]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано29.05.24 01:49



лошо, ја знаеш онаа српската поговорка “Ко овде не полуди, није нормалан„ ?



Тема Re: Можеби това че сам се омотал и не е толкованови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано29.05.24 09:56



Тая не я знам, знам една друга сръбска: "Ако во некой рат незнаш кой да удриш, удри бугарите, нема да сгрешиш"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.