Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 26.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Дайте...  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано17.02.24 19:24



...да се скараме за нещо, че много скучно стана





Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.02.24 19:42



Навални почина от ваксина.



Тема Re: Дайте...нови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано17.02.24 19:49



Според мен от прекомерна употреба на водка на младини





Тема Re: Дайте...нови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано17.02.24 20:12



спънал се, а насреща му кофа с новичок. малшанс.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Дайте...нови [re: tormentor]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.02.24 20:20



Тука без Куманич няма да стане кавгата, как си требе.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Дайте...нови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.02.24 21:18



Фифти-фифти е работата. Бая хора получиха тромби. Повечето бяха ваксинирани.
Да, най-лесно е да си помислим, че са го убили, но може и да е просто малшанс, съвпадение на кофти обстоятелства, най-важното, от които е, че е зад полярния кръг в зандана.



Тема Re: Дайте...нови [re: goga]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.02.24 21:42



Мен лично малко ми идва вповече това възвеличаване на Навални, който е общо взето г-н Никой там, едва ли би събрал и 5-6 %. Но... На путлер всичко му пречи, параноя. Уби Немцов, който му бе сериозен противник, сега този хохльо. А Навални за чий се прибра - едвам го спасиха след Новичока, и знаеше, че ще го бутнат вв тюрмата... Ама на - стана мъченик...
Убийството му бе предопределено, въпрос на време.



Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.02.24 22:13



Каракачанов днес се е върнал на бял кон като шеф на ВМРО-БНД, като един вид е нашокал камбата на Джамбазки.



Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано17.02.24 22:36



Тия които преди ни изхвърлиха с фалшиви структури, сега реват от същото





Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано17.02.24 22:47




https://webnews.bg/uploads/images/95/1595/461595/768x432.jpg?_=1579070752

Редактирано от sofijanec на 17.02.24 22:47.



Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано17.02.24 22:54



Ако ще се караме — ето прекрасна тема от мен:

Ел колите са бъдещето :)
Твърдя, че след 7 години, поне 1/4 от новият внос в България ще е ел. коли и хибриди със зареждачка.

====
32% от колите в света, продадени през декември са или ел (24%) или с хибрид със зарядно (8%).

24% от колите продадени през 2023 ;)

====
Свързани новини:
Нема да се плашите, Китайско—индийската експанзия иде :)
Мениджъра на Форд си призна, знаел от години, че нямат шанс да произвеждат ел. колк на цената на BYD. И търси съюз с всички Японо—Европо—Американски автомобилни компании, че да правят батерии на конкурентна цена, с поне близо до китайското !? качество.

====
А Тесла пикъпа от неръждавейка … ръждясва за 11 дни пред къщи през зимата ;) обаче е брониран.





Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.02.24 22:55



Да, не е особено популярен. Пичът не успя да прецени точно ситуацията. След като веднъж прескочи трапа, беше чиста лудост да се връща в бърлогата на звяра. Направи го с някакви месиански мотиви с идеята да спечели политическо влияние на терен като заложи живота си. Сега резултатът е, че остави децата си без баща, и руската опозиция е без значим лидер.
Но пак казвам - аз не съм убеден, че смъртта му е плод на пряка целенасочена намеса на руските служби - в смисъл, с употреба на някаква отрова или химическо вещество, което имитира инфаркт. Твърде е възможно просто да е получил запушване на кръвоносен съд. В такава ситуация и в най-добрата болница може да умреш за минути. Да, възможно е и да е убит. Не отричам.



Тема Re: Дайте...нови [re: goga]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.02.24 23:00



Гари Каспаров е човека, който може да стане лидера на опозицията. Но в Русия не си поплюват - тюрма, и трепане.



Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано17.02.24 23:07



https://slivensega.files.wordpress.com/2018/09/karakachanov-kaska-e1536104168612.jpg





Тема Re: Дайте...нови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано18.02.24 00:02



може и щатния бияч в наказеталната колония /гулаг/ де е нямал ден и да се е престарал. вероятно никога няма да разберем истината.
четейки водещите материали в последните два дена в сиенен и бибиси, оставам с впечатлението, че навални е бил голяма работа приживе. по сиенен нашия грозев, рече, че е напълно съгласен и подкрепя изказването на байдън, че кремълския психопат е отговорен за убийството. зеленски и той каза нещо подобно.
по сиенен му припомниха, че навални преди време е казал по повод незаконната анексия на крим, че крим си бил руски и украинците нямали да си го върнат никога /в случай, че е забравил завалията/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Дайте...нови [re: tormentor]  
Автор nikolayds ()
Публикувано18.02.24 01:07



Навални, по украйнският въпрос в личните си съобщения не се отличава от Путин. Обидни квалификации към украинците (хохли както казва), иронизира и т.н.

Айде да не го правим на икона светец. Даже не съм го гледал нито филма, нито “не е нашият Димон”, след 10 минута.

Все пак може и да не съм прав, Бог да го прости.



Тема Re: Дайте...нови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.02.24 06:28



След инвазията си коригира позицията. Отказа се от Крим.
Иначе, в ранните си години като политик е бил близо до крайните националисти, които също са били преследвани от Путин по онова време. 90% от опозицията и сега са си имперци.

Редактирано от goga на 18.02.24 06:29.



Тема Re: Дайте...нови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано18.02.24 06:38



Странни хора сте. За вас не е важно, че в империята до нас убиват всеки, който мисли нещо различно, за вас е важно, че убитият всъщност не е 100% ангел.



Тема Гръцка трагедиянови [re: komitaO3]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано18.02.24 06:39



Гръцка трагедия. Античка.

https://m.dir.bg/dnes/svyat/gartsiya-stana-parvata-pravoslavna-strana-odobrila-ednopoloviya-brak





Тема Re: Дайте...нови [re: DannyDeVito]  
Автор nikolayds ()
Публикувано18.02.24 07:33



Не казвам, това,
Казвам, че да го правим мъченик и светец и “бъдещето” на русия — не е особено коректно. Иначе мъжествена постъпка да се върне след отравянето. Освен това в главите на руснаците в момента се сражават за “оцеляване”. Поне моите познати и роднини дори, така мислят. Сериозно така мислят. Даже и в САЩ.
Така че, едно на ум.



Тема Re: Дайте...нови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.02.24 07:47



Кой казва, че не е важно? Ако не беше, нямаше да се обсъжда толкова.
Коментираме и другата крайност.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Дайте...нови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.02.24 07:53



То кво излиза, че там ненационалисти на практика няма. ;)

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Дайте...нови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.02.24 07:47



Казвам просто, че технически не е 100% ясно дали е убит или просто си е починал.
Да, съмненията остават. Още повече тялото го няма.



Тема Re: Дайте...нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.02.24 07:58



Ами, исторически погледнато на 80% от територията на Русия руснаците са окупатори.



Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано18.02.24 11:32



Фиромците пикаят газ, че трябва да си сменят документите и да станат официално северджанци...





Северняк=Югоговняк!

Редактирано от jingiby на 18.02.24 11:40.



Тема Re: Дайте...нови [re: nikolayds]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано18.02.24 11:52



и аз не съм го гледал филма с оскара /а и няма да го гледам/. не ми е интересно житето-битието на навални /или пък която и да е друга руска политическа фигура от наши дни/. спомням си че колегата куманич доста разпалено го коментираше тоя филм като излезе.
колкото до руското отношение към украинците или да го кажем "руския прочит" на "общата им история", ето една "фактчек" статия в бибиси по повод историческите моменти в путиновото интервю от преди няколко дни:



не мога да се насиля да изгледам глупостите на путин във въпросното интервю, но и тая статия, въпреки гръмкото заглавие съдържащо пак думата "глупост/и" е доста далеч от аргументирано разбиване /фактчекиране/ на путиновия исторически наратив. там с едно малко изключение относно това че поляците уж били колаборирали с хитлер преди всв. изобщо доста постна, слаба и повърхностна статия.
иначе е интересно как "западната/либерална" историография борави с добре познатия ни вече "мултиперспективен" подход особено за по старата история /с клишираните локуми за аморфни маси с липсващо национално съзнание/.
интересно е да се видят тия неща поради многото аналогии с нашия македонистки случай.
а и самия путин дето е зациклил на тема ленин и болшевиките като създателите на украинската нация, директно кореспондира с нашето клише за "коминтерна".

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано18.02.24 11:49



"Ако не бях турчин и не бях миралай, щях да тръгна след този човек!
- Ти си луд, Тефик бей! – възкликва Орхан бей. – Неговите дири свършват до бесилото.
- Не! Те започват от бесилото! Ти нищо не разбираш – ние с тебе живеем, за да умрем. Той умира, за да живее!..."

***
Слава Україні!


Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано18.02.24 13:10



Вчера феновете на "Левски" в Благоевград изпънаха надпис "Навални значи свобода". Копие на рефрена "Левски значи свобода".

***
Слава Україні!


Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано18.02.24 14:07



Тъй и тъй стана дума за футбол, само да отбележа, че вчера на стадиона в Коматево отборът на Коматево-2 победи Коматево-1. Не съм сигурен, дали номерацията е правилна.



***
Слава Україні!


Тема Re: Дайте...нови [re: goga]  
Автор dilber_tanasovski (минаващ)
Публикувано19.02.24 11:03



Ами, исторически погледнато на 80% от територията на Русия руснаците са окупатори.
--------------------------------------------------
Понеже Куманича(вероятно кара щастливи старини в Тайланд) го няма , а както знаем "другата гледна точка е важна" - аз ще кажа , че руснаците са освободили 80 % от територията през годините.



Тема Re: Дайте...нови [re: dilber_tanasovski]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.24 15:15



Като си казал А, кажи и Б. Чакай да предположа: освободила е 80 % от териториите от местното и население!





Тема Re: Дайте...нови [re: kuduger965O6]  
Автор dilber_tanasovski (минаващ)
Публикувано19.02.24 16:33



Важно е да се ползва правилния термин - в случая е "освобождавам", другото е без значение





Тема Re: Дайте...нови [re: dilber_tanasovski]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано20.02.24 10:57



Апропо "правилните" термини: бях го споменал и другаде - ако на руснаците им вземеш най-изтърканата от пропагандна употреба дума "победа", мисля че този народ ще изгуби своята идентичност и ще се разпадне за шепа години...



Тема Re: Дайте...нови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано20.02.24 16:39



Ваксините бяха за дигитализиране на тялото вече. Много ваксинирани излъчваха Bluetooth LE сигнал, който е на 2.4 гхц и се вижда с обикновен телефон на Андроид.

Ювал Харари каза, че след време като се обърнем назад ковид ще се помни като моментът когато наблюдението е влязло под кожата. И Клаус Шваб каза, че в близките 10 години "нашето физическо, биологическо и дигитално ще се слеят в едно". Мичио Каку още преди години говореше, че в бъдеще компютрите ще са навсякъде като електричеството...

Там, че американци финансирали лабораторията в Ухан, пък били изпуснали вирус от свръхсекретна (уж) лаборатория близо до пазара, където бил прилепът, и после другите променили гените на хората за да произвеждат спайк протеини. Това е нонсенс...

В телефона: Настройки --> система --> опции за разработчици --> Показване на Bluetooth устройства без имена. Това се включва и се виждат. В България доколкото знам около 45% хората го излъчваха, сега не знам какво е положението.



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано21.02.24 12:43



Една усмивка да беше турил някъде, да знаем че си правиш майтап. Че иначе си за психиатрията, не за тука... Защото не мога да повярвам, че си се надрусал толкова рано.



Тема Re: Дайте...нови [re: WlSP]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано21.02.24 13:48



Мисля, че е съвсем сериозен.



Тема Re: Дайте...нови [re: Darkages]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.02.24 03:12



Бях сериозен и когато написах, че ще въведат QR код и няма да може да пътуваш със самолет ако нямаш. Това беше по време на "Свободния свят", в който никой не може да те накара...

Да, наноелектроника е.



Тема Re: Дайте...нови [re: WlSP]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.02.24 03:23



За психиатрията бяха хора, които казваха, че трябва да бъда натикан в лагер, да ми налагат жестоки глоби и да не мога да работя защото не съм се ваксинирал, та те да се върнели към "нормалния" ритъм на живот. Помисли пак кой е психо. Ако можеш.



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.02.24 10:45



Айде малко по-сериозно! У нас бе един от най-либералните режими в целият свят по време на пандемията. За това обаче платихме съответната цена, изразяваща се в загуба на човешки животи, твърде голям, като процент от населението. Другото е в сверата на конспирациите и не струва коментара!



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано22.02.24 13:14



Плоскоземец, ясно.



Тема Re: Дайте...нови [re: kuduger965O6]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.02.24 15:56



Това обвинения ли са? По-скоро очаквах извинение. Не от теб, и не буквално разбира се. Обаче никой не ни е спуснал отгоре либерален режим. Това е защото не се подчинявахме на пишман пазванти.

И каква е тая цена? Онкоболния ми чичо дето го писаха ковид ли? Тия дето умряха от ваксините ли? Това го казвам, защото съм го видял. Плановите операции? Затваряне на онкологията в София, това знаеш ли го? Не мисли, че аз и близките ми не сме минали през такива неща и никой не е видял и не е разбрал.

Може би трябва да отворя някоя сериозна историческа книга и да препиша нещо, за да се сетиш, да ясновиждаш направо, че това НЕ е пандемия.

За сферата на конспирациите щом така смяташ, не го коментирай. Аз си го пиша.



Тема Re: Дайте...нови [re: WlSP]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.02.24 16:07



В природата няма плоски форми и прави линии. По време на пЪндемията имаше плоскоземни теории по масмедиите.



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.02.24 16:07



Пич, имаше графики на свръхсмъртността 2020-2022 в България... Мой колега, нямаше 50, почина за седмица, защото и той не вярваше, че има такъв вирус...



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.02.24 17:22



Сестрата на най-близкия ми приятел от юношеските ми години - типаж, амазонка по рождение: играеше футбол с нас момчетата, също и на фунийки и на други мъжки игри. Понякога се ступваше с някое момче, ръката и тежеше, не бе добре за опонента и. Завърши ПВМ и стана мед. сестра. Когато дойде пандемията, отдавна бе омъжена и имаше голямо дете. Остави го сираче. Бе на първа линия от самото начало. У нас в началото на март 2020-та, нещата ескалираха. В края на април бе заразена в отделението, където ката ден приемаха и изписваха преждевременно пациенти с Ковид, понякога с краката напред. Спомина се без време, а беше много здрава жена във всеки смисъл на това понятие. Тогава още нищо не бе известно. Наши лекари кореспондираха с колегите си в чужбина поне за някаква минимална информация, но и там същото... Не разбраха, кой и защо умира, а здрав и в същото време други много болни, изведнъж оцеляват от смъртния одър! За нанотехнологиите: ти си мислещо момче - аджеба, толкова ли са евтини тези технологии, че ги пилеят за милиони възрастни хора, които кой знае защо, трябва да ги следят неколцината месеци или години, които Господ още им отредил?



Тема Re: Дайте...нови [re: kuduger965O6]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.02.24 18:42



Виж, тези неща са адски тъпи, но определено си мисля, че дали заради ваксините, изолацията или знам ли и аз какво още маса народ изтрещяват! Преди малко си карам по Южната дъга с 95-100 км/ч в лява лента, и леко ме настига някакъв джип. В смисъл, със скорост не по-голяма от 105-110 км/ч. Ограничението там е 80 км/ч. И ми праска изведнъж дълги! Аз не мога да мина вдясно, щото там има автомобил. Тоя обаче си държи на дългите... Принципно ги обучавам такива, като перкам леко спирачката, да ми светнат стоповете, ама викам - айде няма, газ и минавам вдясно. Тоя друсан ли беше, говори си по тел, и продължи да си кара на дълги. След няма минута една кавалкада от 4-5 коли, водени от едно Порше кабрио... Със поне 120 км/ч... а по това време южната дъга е бъкана с коли...
Това и с оглед на безумните клипове напоследък с по 200 до 260 км/ч...



Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.02.24 18:53



Мой, много добър приятел лекар във Враца. Не е на смяна, но влиза първи в мото КОВИД отделение. 10г не съм го виждал да боледува. След 2 седмици само той и сестра в отлението без да излизат, се разболя. На косъм се отърва. На косъм. С 20% повредени бели дробове. Но ми каза — няма кой да влезе, нищо не се знае, детето пораснало и затова влязъл той.

А иначе не съм минавал КОВИД, но изолацията (не ходенето в офиса и на училище), много навредиха и на мен и на членовете на моето семейство. Едвам сега се оправяме психически и физически.



Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.02.24 19:54



Умрял е човекът, съжалявам за него. Въпросът е, че за да стигнем до вярване, не е пандемия.



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.02.24 20:22



Абе не знам кой какво вярва, ама че и по време на чумните епидемии е имало маса “невярващи” в тях — е исторически факт.

Предвид, че при чумната епидемия в градовете смъртността е много по-голяма, защото няма лекарства и ваксини, там невярващите “лечители”, “не—джеини” и прочие доста бързо са измрели. По селата обаче са си останали. Има даже “пътуващи групи” ходещи от град на град доказващи, че няма да умрат.

Но айде, тогава докторите за тези епидемии, с малки изключения, са правили нещата по—зле. Но в 21 век, когато абсолютно всички сме ваксинирани за едно или друго заболяване и за разлика от прадядовци или прабаби никой в рода не починал от тези заболявания и да си не вярващ е нелепо.

Почети толкова нелепо, колкото да мислиш, че като ти сложат нано—електроника (каквото и да значи това) в тялото, тя ще работи без захранване или ще може да предава блуутууд сигнал (само микро сигналният процесор за блуутууд е доста над микро технология, не говоря за батерия и антена)… е това вече граничи с “вяра”.



Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.02.24 20:38



Мой роднина не вярваше, накрая го пипнаха с жена му, когато беше отслабнал вирусът , почти безсимптомно.
Извънредно спокоен тип и непукист. Освен другото работи като шофьор на катафалка. Това, че през 2020-2022 погребенията са скочили двойно е факт.



Тема Re: Дайте...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.02.24 20:52



Аз съм с 3 ваксини, но не образувам антитела, или съвсем малко. И лепнах Омикрона в Скопие, на 2.1.22. 2 дни кашлица, без главоболие и температура, но синузита ме сцепи.
За съжаление, масата се поддаде на яденье по Гергьовден през 20а, и после се появи онзи доцент + допотопната пропаганда на вгъзраждане.



Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.02.24 22:58



Там, там беше, Гергьовден 2020, софрите...



Тема Re: Дайте...нови [re: MupaM]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.02.24 11:09



Ами не искам.

НАТО ще ни брани, ЕС ще ни храни


Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано23.02.24 11:26



Аз съм с 3 ваксини, но не образувам антитела, или съвсем малко.

Явно не помагат ваксините по предназначение, а дали нямат странични ефекти?



Тема Re: Дайте...нови [re: sofijanec]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано23.02.24 11:42



Не съм забелязал никакви до момента. Жена ми я втресе при третата за 24 ч, и толкова. Реалистичната преценка като цяло за нов медикамент си получава мин на 10а година след пускането му на пазара. В смисъл, ако дотогава няма проблемни неща, може да се каже, че е безопасен.
Иначе както казах, изкарах Омикрона съвсем леко, и за това си мисля, че има полза от ваксините.



Тема Re: Дайте...нови [re: nikolayds]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.02.24 16:05



Ама братче, това е новата медицина. Не си ли чувал за drug delivery частици, които се местят в тялото чрез магнити или ЕМ вълни и по този начин ги докарват до раковите клетки където се пуска лекарството вкарано в частиците?

Електрониките са трансхуманизъм, за който явно никой "не е" чувал... в кавички. Електричеството може да се прави с поглъщане на околни електромагнитни вълни. Има старо радио с големи слушалки, което иска само заземяване. Фазата е във ЕМ вълните.

Това във ваксините не е блутуут да прехвърляш песни, а нанорутер или repeater, той е с много нисък апмераж. Жиците са въглеродни, графенови, златни структури. В един от патентите на Модерна за ковид ваксина имаше суперпарамагнетичен железен оксид.



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор dilber_tanasovski (минаващ)
Публикувано23.02.24 16:21



Без да го приемате за заяждане , но Вие с какво образование сте ? Медицина, биохимия, електроника, IT ?



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор nikolayds ()
Публикувано23.02.24 18:51



Брат, едното няма връзка с другото
Прицеленото Дръгнеш деливъри (по принцип и капсулата е целево доставяне на лекарст или таргетит друг деливъри) и прицелените безинтервентните операции, за които говорите ви са експериментални теоретични методи.

Имаше преди години няколко био тех компании (модерна е една от тях, точно за рака , там прави парите не от ваксината), които работеха над тези технологии за борба с рака. Всички техни разработки бяха строго индивидуални и се правят в техните лаборатори. Доколкото си споням (приятелка на познат работеше в една такава) — трябва да си в лабораторията, правили се Ядрено Магнитен Резонас, прави се 3д карта на тялото и се облъчват (черен радиация, с избрани алфа частици) раковите клетки.
Това е стъпка напред от традиционното радиационно много лечение на рака. Персонална Алфа Терапия се казва.



Всичко това е в теоретична фаза и ако стане, ще им целуваме краката на тези, подобно на разработчиците на Ядрено Магнитният Резонас.

Втората част от това прицелено лечение (в етап експериментално лечение) е разработването на персонална химио терапия (това е компонента, който е като ваксина, задава рнк на твоите специфични мутирсни клетки и обучава тялото ти да произведе антитела точно срещу тях). Това обаче е строго индивидуално, базирано на определеният рак и точно твоите мутирали клети*

=====
ЕМ вълниа или електромагнитни вълни, на които си подложен всеки Божи момент от сътворението на света, или по—скоро от разделянето на слабата от ел—магнитната сила - няколко пико секунди след сътворението ;)

В зависимост от интензитета и дължината на тези вълни — ти ги виждаш или като цвят (цвета е ел.вълна) или топлина или те пържат като рентген (също ел.вълна).
Не им се плаши много като ги видиш в изречение

=====
Графита е алотроп на въглерода — той е проводник, но решетката му го прави особено “чуплив”. Няма как да го “вкараш в тялото за проводник”. за другите ти проводници нема да споменавам, ама да знаеш железният оксид (или по народно му ръжда) не е “електро магнитен” — даже и не е и проводник. Щото кислорода (оксид) е един от най—добрите изолатори. Видиш ли ги в едно изречение — бегай от този текст.

=====
Това за микро рутерите и тем подобни, си го пускам през ушите. Ама следващият път, когато някой ти спомене за подобни — попитай го за разликата между рутер, гейтуйт
За по лесно ти го пиша на английски да го сложиш в Гугъл.

router vs switch vs hub vs bridge vs gateway vs repeater

И питай колко реда е написал в iptables или поне колко вериги е написал за iptables. Ако те пита за какво говориш, направо го си го пусни покрай ушите.

За ниският апераж и батериите — ако някой знаеше как да направи нова генрация солид—флуид (или графична) батерия, икономически изгодна (т.е. не гори не се чупи и не е два пъти по тежка от тази с течност), ще стане Гига—Тера—Милиардер и повелител на галактиката


А ако може да я минимизира до момент в който да се слога в традиционните телефони …. майко мила. Това Нобел (химия и физика), то Маккартър — ще са детски награди за него.

====
* Антиковид ваксината на Модерна е разработена точно по този начин, но за вирус заразените клетки. Затова и е разработена директно на компютър, чрез генериране на модела на белтъка на заразената клетка и от там по същата технология която описах горе правят “подобна фалшива версия” и вкарват в тялото ти да си произведе то антитела срещу тази фалшива, безопасна версия. Един път разработени тези анти тела директно атакуват заразените клети при ковид или мутиралите клети при рака.
Като при рака, става въпрос за мутация и неможе да се направи универсална ваксина и се прави така специално за теб — чети много скъпо лечение в рамките на 100—ци хиляди на човек и то без гаранция.

Редактирано от nikolayds на 23.02.24 19:23.



Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано23.02.24 21:32



Помня, че въшки при КОМА трепеха с газ и мас. Голям срам беше да ти намерят въшки.
В нашия клас намираха все на една, дето живееше на Рогожко шосе. Обаче веднъж ги барна и баш-баш зубъра на класа, ком-секретарката ни, Теменужка. Добро дете
Даскалята се скъсаха да я оправдават. То, детето едва не умря от срам.

Някой помни ли, знае ли какво е съотношението на газта и маста в смеската?



Тема Re: Дайте...нови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.02.24 22:21



Ми според Гугъл 3 супени лъжици газ, 2 супени лъжици мас - ако няма рима, удари ма - и една супена лъжица оцет.

Според мен може и на око. Важното е въшките да се удавят в мазнина, буквално.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Дайте...нови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.02.24 22:47



Не мислиш ли, че чрез мас с газ, нарушаваш биологичното разнообразие и естествената среда за развитие на тези също Божии създания?



Тема Re: Дайте...нови [re: leyte]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано24.02.24 09:01



Докато играеше във футболния еквивалент на МОЧА - вече несъществуващия есесесероид ЦСКА, се говореше, че Лечков имал въшки. Неслучайно 3/4 от публиката на стадиона на мачовете с ЛЕВСКИ скандираше Лечков има въшки!



Тема Re: Дайте...нови [re: sofijanec]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано24.02.24 09:27



Странно как въшките изчезнаха със соца, та покрай тях и срама. След 10.10.1989 за въшки в училищата и въобще, спря да се говори.
Газът спря, прасета никой не гледа. Дано не ни налазят пак.



Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано24.02.24 09:38



А кое ги затри, та изчезнаха - Чернобил, дири в небето, американските бази или украинските гълъби?

Според мен пенсионерите ги ядяха от глад в 90те. Което оцекя избяга на запад. Особено пичите въшки, дето вирееха по плажовете на Китен и ММЦто. Последните бяха легендарни почти колкото комарите. Стигаха и до ГДРто. Хората печатаха и листовки на тая тема.
Ех, романтика...!



Тема Re: Дайте...нови [re: MupaM]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано24.02.24 09:43



Ясно! Затрила ги е тройната коалиция. Баш си беше газ, мас и оцет от гнили ябълки.
Обаче оная газ не е баш като тая газ. Друг бичим имаше, за лампи или нещо такова.
Няма вече откъде да ни светне.

Другото обяснение е, че преядоха при соца, излязоха на челото на децата главите се изчистиха.



Тема Re: Дайте...нови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.02.24 09:56



И аз ги мислех за изчезнали, докато синът ми не хвана и се оказа, че далеч не е единствен в годините.
По-рядко проверяват също така. Но проверяват - аз въшка не мога да разпозная, в градината го хванаха.
Всъщност бяха гниди, тях не мога да ги разпозная хептен, но баща му откъсна една с целия косъм и я изчака да се излюпи, като я наблюдаваше с микроскоп.

За срама - мен ме беше много срам, но имах съученици, които се радваха, защото няма да ходят на училище. Нали се говореше дори за търговия с въшки в кибритени кутийки.
Аз не можех да го разбера това, да не те е срам, че имаш въшки, ама а очите си го виждах. :D

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 24.02.24 10:04.



Тема Re: Дайте...нови [re: MupaM]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано24.02.24 10:01



Имаше две тези - едната, че като не си чистиш главата и им създаваш хранителна среда. Другата, обратна на първата, че като пък чистиш много и те гадините също обичали на чистичко да се заселват.
Нас ни караха всички да си мажем тиквите ако набарат в класа някое с въшки.



Тема Re: Дайте...нови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.02.24 13:59



Да, и аз ги знам. Ходят по чисто, ама пък мръсните, клошарите, гаврошовците, бедните цигани все имат въшки.

И партизаните в планината - веднъж в някакъв филм се спомена, бях малка и не се бях замисляла.
Предполагам, че не правят разлика въшките. Видят ли нова територия, заселват я.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Дайте...нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.02.24 14:19



Затова на фронта са си "перяли" ризите като ги заравят в пръстта, за да задушат въшките.



Тема Re: Дайте...нови [re: nikolayds]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.02.24 17:07



То и, че политиците крадат е теоретично засега. За ЕМ спектъра е ясно, че говоря за това, което използваме за комуникации, а именно модулиран сигнал, който няма фотони, има и различни канали и пр.

Суперпарамегнатечният железен оксид го наричат SPIONs щом държиш. Не нито е ръжда, нито магнетит от ряката. Защо трябва да има парамагнетичен материал във ваксина, по начина по който ни ги представят? Прост въпрос. Те ни представят нищо, което е засекретено, но това е друг въпрос. Във всеки случай не са опрели до това за стабилизиране на Ph!

В Швеция преди години чиповете бяла сравнително "големи". Сега RFID чип може да го загубиш във вдлъбнатините на отпечатъка ти.





Тема Re: Дайте...нови [re: dilber_tanasovski]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.02.24 17:20



Печатар съм по образование, можете да пропуснете този участък от темата ако желаете. Коментираме по-скоро конспиративна теория.



Тема Re: Дайте...нови [re: leyte]  
Автор dilber_tanasovski (минаващ)
Публикувано24.02.24 18:30



Освен мазането имаше имаше и друго по-радикално лечение за момчетата - 0 номер. То и това беше причината да ни стригат преди казармата.



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор nikolayds ()
Публикувано25.02.24 03:43



Брат,
Всеки един електрически сигнал (електромагнитна сила) е “пренасян”* от фотони.
ЕМ няма различни канали.

Информация пренасяна чрез сигнал, които може да е честотна модулация, и/или разно фазови носещи и няма теоретична връзка с “фотони или ЕМ или модулирана дължина на вълната (честота)”. Практически, ЕМ може да пренася сигнал**

===
SPION и група едно и група две няма заряд. Сега го четох, използва се в MRI като оцветител, защото е всъщност Нано частица облепена от органичен материал и не се докосва до клетката ти и не те трови (както би те тровила обикновената ръжда).
Ако верно твой роднина е бил болен от рак, като са му правили снимки е бил тъпкан с голямо количество СПИОНи. И това е така от ранните 1990 години.***

И отново няма никакви транзистори от SPION ≠> Никакви RF (радио честоти) не могат да излъчват. Те са пасивни, железни и кислородни атоми. Не са свързани (което е точно целта им) помежду си и са изолирани с био материал, за да не те отровят.

RFID е пък съвсем различна технология. Има пасивни и активни, като пасивните се “захранват” от индукция на сигнала зададен от четеца. Т.е. не излъчват нищо, докато не е близо до четящо устройство.

RFID microchip са “интегрални схеми от полупроводникови елементи (транзистори)”. Желязото не е полупроводник. Тези чипове се правят от Силикон (силиции). Това е правило и за CMOS транзисторите (базата е силикон), въпреки че името им е метало—окстидни.

Не се връзвай на приказки, ако искаш не ми вярвай и на мен.

Можеш сам да минеш курсовете за ПП в университета и за сигнали (забравих класа), но и двата се учат за инжинер. Не е особено сложно (ако не плаши математиката).

====
* не ми се влиза в подробности и затова пиша пренасян, ако искаш подробно, ще те насоча къде е теорията на Стандартният Модел.

==
** пак не ми се влиза в подробности, защото бъркаме сливи и круши
Ако ти е интересно какво е сигнал (много базово тук)



*** не съм даже и дилетант по биохимия, токсикология или био—тех. Не знам защо и дали има СПИОНи в Модерна ваксината (но по—долу се обеснява защо биха помогнали, виж линка). както всеки научна публикация предполага спец. познания, които аз нямам освен в много рудиментна форма, затова само изчетох абстрактната обосновка, която е ок и за лаици.



Обаче Ще намерите поне отговор, защо би било добре да се ползват СПИОНи във ваксини.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от nikolayds на 25.02.24 05:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от nikolayds на 25.02.24 05:22.



Тема Re: Дайте...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.24 14:03







Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано25.02.24 14:35



Ами смятай, щом Мерцедес планира 19-20%* от новите коли тази година ще са ел. коли (при 11% тази година), какво намаление на търсенето предполагат да има.

Между другото в Германия за Декември 2023 регистрираните ел коли и такива с контакт са повече от бензин и дизел взети заедно (40/40). Пишат заради данъците и края на отстъпките, но и Януари числата за целият съюз показват устойчив спад на
Дизела, и донякъде на бензина спрямо януари миналата година, с намалени субсидии.



35% бензин, 13.5% Дизел, 29% Хибриди и 19% Ел Коли. Така че, втората ръка след 3-4-5 години и у нас ще е с подобна репрезентация. А през 2030, дори и в ЕС изглежда чисто бензин/дизел, ще са под 20%. Така че, за бензинджите ще настанат интересни времена.

* лично аз не смятам, че ще стигнат 20% за 2024, 22/23 ръста им е 74%, няма как 23/24 да го повторят.


Редактирано от nikolayds на 25.02.24 14:40.



Тема Re: Дайте...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.24 18:47



Мисля, че тепърва прогнозите за ел.авт. ще се променят. Скъпи са, няма изградена мрежа.
А у нас положението е трагично:





Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано25.02.24 19:12



В момента, дори и без субсидии, в аналогичен клас ел. автомобилите в САЩ са или на същата цена или малко по скъпи. За втора ръка не говоря, там в момента излизат първите след лизингови договори и е евтинджос. Да не говрим, поне в САЩ реклама на ел коли почети няма. И здраво анти—реклама се лее…

Но където си прав, прав си — обществената инфраструктура е мизерна. Поне в САЩ.
Разбирам, че е не е супер изгодно да слагаш станции за бързо зареждане (те по същество са огромни батерии набиращи електричество от мрежата и отдаващи го под засилена мощност). Но все пак, като продават толкова ел коли, да бъдат така добри производителите да се организират.

Или държавата така и така ми взима екстра данък на година, да дадат някой лев от него освен “за път” и за довеждаща инфраструктура (пишат нямало трансформатори).

Даже и тук в Калифорния, ел компанията ни отчита свръх печалби и вдига тока (но лицемерно ти дава пари да си купиш ел кола;) ) — но да построели довеждаща инфраструктура по магистралите — йок.

=> бензиностанците и веригите твърдят, че не слагат бързи зареждачки, защото им трябвало по—вече енергия от трансформаторите, а по магистралите в средата на нищото искали ел разпределители майка си и баща си.

Все пак света не е САЩ или България :) и явно с тези бройки продадени коли, има къде и как да ги зареждат и на дълъг път и в градовете. Особено за Китай, числата са умопомрачаващи (в САЩ миналата година показваха полета от “продадени, но неизползвани ел коли”, в Китай. Оказа се фейк — стар модел от фалирала лизингова компания, за споделяне на автомобили).



Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано25.02.24 19:13



Апропо статистиката която са дали за България не ми се коментира, защото ми е тъжно. Но и аз съм (бях) в тези показатели в България. Не знам защо, нови или относително нови коли у нас в България са или по—скъпи или относително много по—скъпи.

Гледам на фейбуук едни клипове от “бричка.бг” и подобни — ами те всяка втора кола която проверяват с пренавит километраж и от по—скъпите с подправени сервизни документи.

Не ми се сърди, ама разбирам и ти си политик и адвокат, та лично към теб, неможе ли това да стане незаконно у нас, поне при продажба от автокъщи?



Тема Re: Дайте...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.24 19:34



Много работи може, ама няма воля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.