Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 06.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Дайте...нови [re: leyte]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано24.02.24 09:01



Докато играеше във футболния еквивалент на МОЧА - вече несъществуващия есесесероид ЦСКА, се говореше, че Лечков имал въшки. Неслучайно 3/4 от публиката на стадиона на мачовете с ЛЕВСКИ скандираше Лечков има въшки!



Тема Re: Дайте...нови [re: sofijanec]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано24.02.24 09:27



Странно как въшките изчезнаха със соца, та покрай тях и срама. След 10.10.1989 за въшки в училищата и въобще, спря да се говори.
Газът спря, прасета никой не гледа. Дано не ни налазят пак.



Тема Re: Дайте...нови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано24.02.24 09:38



А кое ги затри, та изчезнаха - Чернобил, дири в небето, американските бази или украинските гълъби?

Според мен пенсионерите ги ядяха от глад в 90те. Което оцекя избяга на запад. Особено пичите въшки, дето вирееха по плажовете на Китен и ММЦто. Последните бяха легендарни почти колкото комарите. Стигаха и до ГДРто. Хората печатаха и листовки на тая тема.
Ех, романтика...!



Тема Re: Дайте...нови [re: MupaM]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано24.02.24 09:43



Ясно! Затрила ги е тройната коалиция. Баш си беше газ, мас и оцет от гнили ябълки.
Обаче оная газ не е баш като тая газ. Друг бичим имаше, за лампи или нещо такова.
Няма вече откъде да ни светне.

Другото обяснение е, че преядоха при соца, излязоха на челото на децата главите се изчистиха.



Тема Re: Дайте...нови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.02.24 09:56



И аз ги мислех за изчезнали, докато синът ми не хвана и се оказа, че далеч не е единствен в годините.
По-рядко проверяват също така. Но проверяват - аз въшка не мога да разпозная, в градината го хванаха.
Всъщност бяха гниди, тях не мога да ги разпозная хептен, но баща му откъсна една с целия косъм и я изчака да се излюпи, като я наблюдаваше с микроскоп.

За срама - мен ме беше много срам, но имах съученици, които се радваха, защото няма да ходят на училище. Нали се говореше дори за търговия с въшки в кибритени кутийки.
Аз не можех да го разбера това, да не те е срам, че имаш въшки, ама а очите си го виждах. :D

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 24.02.24 10:04.



Тема Re: Дайте...нови [re: MupaM]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано24.02.24 10:01



Имаше две тези - едната, че като не си чистиш главата и им създаваш хранителна среда. Другата, обратна на първата, че като пък чистиш много и те гадините също обичали на чистичко да се заселват.
Нас ни караха всички да си мажем тиквите ако набарат в класа някое с въшки.



Тема Re: Дайте...нови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.02.24 13:59



Да, и аз ги знам. Ходят по чисто, ама пък мръсните, клошарите, гаврошовците, бедните цигани все имат въшки.

И партизаните в планината - веднъж в някакъв филм се спомена, бях малка и не се бях замисляла.
Предполагам, че не правят разлика въшките. Видят ли нова територия, заселват я.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Дайте...нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.02.24 14:19



Затова на фронта са си "перяли" ризите като ги заравят в пръстта, за да задушат въшките.



Тема Re: Дайте...нови [re: nikolayds]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.02.24 17:07



То и, че политиците крадат е теоретично засега. За ЕМ спектъра е ясно, че говоря за това, което използваме за комуникации, а именно модулиран сигнал, който няма фотони, има и различни канали и пр.

Суперпарамегнатечният железен оксид го наричат SPIONs щом държиш. Не нито е ръжда, нито магнетит от ряката. Защо трябва да има парамагнетичен материал във ваксина, по начина по който ни ги представят? Прост въпрос. Те ни представят нищо, което е засекретено, но това е друг въпрос. Във всеки случай не са опрели до това за стабилизиране на Ph!

В Швеция преди години чиповете бяла сравнително "големи". Сега RFID чип може да го загубиш във вдлъбнатините на отпечатъка ти.





Тема Re: Дайте...нови [re: dilber_tanasovski]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.02.24 17:20



Печатар съм по образование, можете да пропуснете този участък от темата ако желаете. Коментираме по-скоро конспиративна теория.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.