Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 26.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Дайте...нови [re: kuduger965O6]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.02.24 15:56



Това обвинения ли са? По-скоро очаквах извинение. Не от теб, и не буквално разбира се. Обаче никой не ни е спуснал отгоре либерален режим. Това е защото не се подчинявахме на пишман пазванти.

И каква е тая цена? Онкоболния ми чичо дето го писаха ковид ли? Тия дето умряха от ваксините ли? Това го казвам, защото съм го видял. Плановите операции? Затваряне на онкологията в София, това знаеш ли го? Не мисли, че аз и близките ми не сме минали през такива неща и никой не е видял и не е разбрал.

Може би трябва да отворя някоя сериозна историческа книга и да препиша нещо, за да се сетиш, да ясновиждаш направо, че това НЕ е пандемия.

За сферата на конспирациите щом така смяташ, не го коментирай. Аз си го пиша.



Тема Re: Дайте...нови [re: WlSP]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.02.24 16:07



В природата няма плоски форми и прави линии. По време на пЪндемията имаше плоскоземни теории по масмедиите.



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.02.24 16:07



Пич, имаше графики на свръхсмъртността 2020-2022 в България... Мой колега, нямаше 50, почина за седмица, защото и той не вярваше, че има такъв вирус...



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.02.24 17:22



Сестрата на най-близкия ми приятел от юношеските ми години - типаж, амазонка по рождение: играеше футбол с нас момчетата, също и на фунийки и на други мъжки игри. Понякога се ступваше с някое момче, ръката и тежеше, не бе добре за опонента и. Завърши ПВМ и стана мед. сестра. Когато дойде пандемията, отдавна бе омъжена и имаше голямо дете. Остави го сираче. Бе на първа линия от самото начало. У нас в началото на март 2020-та, нещата ескалираха. В края на април бе заразена в отделението, където ката ден приемаха и изписваха преждевременно пациенти с Ковид, понякога с краката напред. Спомина се без време, а беше много здрава жена във всеки смисъл на това понятие. Тогава още нищо не бе известно. Наши лекари кореспондираха с колегите си в чужбина поне за някаква минимална информация, но и там същото... Не разбраха, кой и защо умира, а здрав и в същото време други много болни, изведнъж оцеляват от смъртния одър! За нанотехнологиите: ти си мислещо момче - аджеба, толкова ли са евтини тези технологии, че ги пилеят за милиони възрастни хора, които кой знае защо, трябва да ги следят неколцината месеци или години, които Господ още им отредил?



Тема Re: Дайте...нови [re: kuduger965O6]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.02.24 18:42



Виж, тези неща са адски тъпи, но определено си мисля, че дали заради ваксините, изолацията или знам ли и аз какво още маса народ изтрещяват! Преди малко си карам по Южната дъга с 95-100 км/ч в лява лента, и леко ме настига някакъв джип. В смисъл, със скорост не по-голяма от 105-110 км/ч. Ограничението там е 80 км/ч. И ми праска изведнъж дълги! Аз не мога да мина вдясно, щото там има автомобил. Тоя обаче си държи на дългите... Принципно ги обучавам такива, като перкам леко спирачката, да ми светнат стоповете, ама викам - айде няма, газ и минавам вдясно. Тоя друсан ли беше, говори си по тел, и продължи да си кара на дълги. След няма минута една кавалкада от 4-5 коли, водени от едно Порше кабрио... Със поне 120 км/ч... а по това време южната дъга е бъкана с коли...
Това и с оглед на безумните клипове напоследък с по 200 до 260 км/ч...



Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.02.24 18:53



Мой, много добър приятел лекар във Враца. Не е на смяна, но влиза първи в мото КОВИД отделение. 10г не съм го виждал да боледува. След 2 седмици само той и сестра в отлението без да излизат, се разболя. На косъм се отърва. На косъм. С 20% повредени бели дробове. Но ми каза — няма кой да влезе, нищо не се знае, детето пораснало и затова влязъл той.

А иначе не съм минавал КОВИД, но изолацията (не ходенето в офиса и на училище), много навредиха и на мен и на членовете на моето семейство. Едвам сега се оправяме психически и физически.



Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.02.24 19:54



Умрял е човекът, съжалявам за него. Въпросът е, че за да стигнем до вярване, не е пандемия.



Тема Re: Дайте...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.02.24 20:22



Абе не знам кой какво вярва, ама че и по време на чумните епидемии е имало маса “невярващи” в тях — е исторически факт.

Предвид, че при чумната епидемия в градовете смъртността е много по-голяма, защото няма лекарства и ваксини, там невярващите “лечители”, “не—джеини” и прочие доста бързо са измрели. По селата обаче са си останали. Има даже “пътуващи групи” ходещи от град на град доказващи, че няма да умрат.

Но айде, тогава докторите за тези епидемии, с малки изключения, са правили нещата по—зле. Но в 21 век, когато абсолютно всички сме ваксинирани за едно или друго заболяване и за разлика от прадядовци или прабаби никой в рода не починал от тези заболявания и да си не вярващ е нелепо.

Почети толкова нелепо, колкото да мислиш, че като ти сложат нано—електроника (каквото и да значи това) в тялото, тя ще работи без захранване или ще може да предава блуутууд сигнал (само микро сигналният процесор за блуутууд е доста над микро технология, не говоря за батерия и антена)… е това вече граничи с “вяра”.



Тема Re: Дайте...нови [re: NAVYBG]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.02.24 20:38



Мой роднина не вярваше, накрая го пипнаха с жена му, когато беше отслабнал вирусът , почти безсимптомно.
Извънредно спокоен тип и непукист. Освен другото работи като шофьор на катафалка. Това, че през 2020-2022 погребенията са скочили двойно е факт.



Тема Re: Дайте...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.02.24 20:52



Аз съм с 3 ваксини, но не образувам антитела, или съвсем малко. И лепнах Омикрона в Скопие, на 2.1.22. 2 дни кашлица, без главоболие и температура, но синузита ме сцепи.
За съжаление, масата се поддаде на яденье по Гергьовден през 20а, и после се появи онзи доцент + допотопната пропаганда на вгъзраждане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.