Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 27.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Софийски сленгнови  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.02.24 23:45



Гайс, биг нюз! Джулс стартира образованието си по сайколъджи! Е то не е точно образование и не е точно сайколъджи, но си е биг степ! Онзи ден ми каза, че трябва да говорим..първо си помислих, че пак иска да брейкъпнем, но тенкс ол дъ годс, анаунсна ми, че е записала курс по алтернативна психология - танц, мимика и ароматерапия - и ще ѝ нужна цялата ми подкрепа и разбиране в следващия месец и половина, и че няма да може да се хенгаутва с мен по цял ден по галерии и протести! Междувременно започвала и работа като кешиър в Сабале на 4 часа за да може да събира пари за първия си уъркшоп! Каза също да съм подготвен през този месец и половина да минем през деветте кръга на Ада (не знам откъде е научила този експрешън), но всичко това си струва и го прави за нас! В момента, в който завърши, ще може да взима паричките на Дебе мамите като се опитва да анализира и терапира проблемите им! Гайс, не подценявайте динамичното ежедневие на една Дебе мам! Тези янг инспайъринг уимен всеки ден се борят с неволите на живота като например дали да заведат детето си до Савини или да се разходят до &хляб, после да измислят нови подходи, с които да надградят практиките на Монтесори, а вечерта преди да си легнат хващат мъжа си, който им е казал, че ще работи в другата стая, да гледа хентай на лаптопа! И така, всеки ден намират сили да станат отново и да изпълняват своите дютис! Джийз! Нуждаят се от съпорт, гайс, и точно Джулс ще им хелпне! Каза че се е вдъхновила от новия филм на Йоргос Лантимос с Ема Стоун, която от жена със сменен мозък и затворник в къщата на създателя си, отхвърля всички преджудисис на мъжкия свят, в който живее и поема съдбата си в свои ръце, а накрая записва медицина! Е, в част от филма, Ема Стоун е и проститют, но може би точно това емпауърна най много Джулси! Дали пък да не сменим и нейния мозък, гайс? Джъст джоукинг! Джулс ис май кют литъл уан, а аз като един керинг енд лавинг партнър, ще съм до нея и в това!

Редактирано от komitaO3 на 01.02.24 23:49.



Тема Re: Софийски сленгнови [re: komitaO3]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано02.02.24 00:53



Ако някой го каже на улицата, ще го гледат като изхвърчал от някоя луна на Уран. Това е жаргон на хората, които не могат да говорят английски и тепърва се забавляват с малко на брой думи, на програмисти най-вече или на някакви дечурлига.

В София се говори книжовен език без меки произношения.



Тема Re: Софийски сленгнови [re: komitaO3]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано02.02.24 05:59



Брат, нещо си се объркАл. В Столицата не говоримЕ така. БЕгай!



Тема Re: Софийски сленгнови [re: komitaO3]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано02.02.24 06:33



Това го чувам често, обаче произнесено с тежък мек акцент от нови софиянци. Обикновено говорят на висок глас на обществени места





Тема Re: Софийски сленгнови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.02.24 07:56



Либерала от квартала, и аз така си помислих.
Тоя яз не можем да го четем, на друг език ми е некак. И дедо ми немаше да може.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Софийски сленгнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.02.24 07:58



в София се говори книжовен език, така е - защото там живеят най-амбициозните провинциалисти с вишо и две виши и най-префърцунените гейчета.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Софийски сленгнови [re: MupaM]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано02.02.24 08:22



Да взема отношение като столичанин: адски пъстро и шарено стана тъдява!
Като всеки космополитен град на планетата.
Освен всякакви нашенски говори от де ли не, включително Вардарско, Егейско, Молдовско, английски, френски и немски можеш да чуеш достатъчно често по хипермаркетите и на улицата. Към тях прибавяме и украински и руски, без да броим цигански и турски, а и арабски и картината става пъна...



Тема Re: Софийски сленг [re: kuduger965O6]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано02.02.24 08:48



Така е. Главниот град се е превърнал в една далечна, далечна галактика...





Тема Re: Софийски сленг [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано02.02.24 08:55



Разгледах го профила, доста нелеп опит да се осмеят соуколд жълтопаветниците.

Оригинална идея, но изпълнението е доста фалшиво, личи си че създателя (те) няма нищо общо с тези среди и се действа само по интуиция и клишета.

p.s. Данчо полицая е по-готин.

Редактирано от DannyDeVito на 02.02.24 09:06.



Тема Re: Софийски сленг [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор dilber_tanasovski (минаващ)
Публикувано02.02.24 11:44



Не знам това за програмистите откъде го измисли , но ако не знаеш английски няма как да работиш като такъв.
Няма начин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.