Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 28.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Неделя, 21.1, 20 часа, Коридор 8нови  
Автор NAVYBG ()
Публикувано18.01.24 16:15



Не знам дали следите този подкаст, който върви може би повече от 3 години. Водят го д-р по психология Георги Станков от Хасково и журналиста от Трибуна.мк Атанас Величков. Тази неделя гост ще бъде бившия премиер на РСМ Любчо Георгиевски, който се откроява като единствения политик там с някаква що-годе нормална оценка за България.
Миналата неделя гости бяха Елиза Шапкарева, Явор Чучков и Христо Христов, наследници на родовете Шапкареви, Чучкови и Делчеви. Беше много интересно.
Та, тази неделя очаквам и още по-нажежен подкаст. За мен лично най-доброто досега бе с водещия на Панорама набора Бойко Василев.



Тема Re: Неделя, 21.1, 20 часа, Коридор 8нови [re: NAVYBG]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано18.01.24 17:57



Хубаво, че пускаш инфо за събития и предавания.
Полезно за много от нас, вкл. мен-негледащата телевизия като цяло.

Аз се питам защо не се използват механизми за отнемане на гражданство при откровени анти-български прояви?!



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Baldrian на 18.01.24 17:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от Baldrian на 18.01.24 18:02.



Тема Re: Неделя, 21.1, 20 часа, Коридор 8нови [re: Baldrian]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано19.01.24 23:20



Повечето в този клуб знаят за този подкаст, и да не замре съвсем като махнем темите на русоробите и незнайковците на родната история, гледам да обновявам актуално инфо по темата на клуба.
Данела да си гледа работата, няма да повтори кметския мандат на Шкупи както и да си върти гъза. Но няма да е зле да се приеме окончателно закона и да се почне отнемане на Бг-паспорти. Колкото останат - толкова.
Немците са приели закон, при който улесняват немско гражданство, без да изискват да се отказваш от родното.



Тема Re: Неделя, 21.1, 20 часа, Коридор 8нови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.01.24 20:34



засега е доста слабичко участието му - увърта, разтяга локуми, все България му е виновна. А, бе, симпатичен, но македонист. Това е.



Тема Re: Неделя, 21.1, 20 часа, Коридор 8нови [re: goga]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано21.01.24 22:26



Аз спрях да го гледам от момента, в който едва ли не, България била виновна, че макетата не идвали на туризъм у нас, а ходеле в Сърбия. Мога да кажа, че без 20-50 хил туристи от РСМ никак няма да ни навредят, а също няма нужда от туристи, които си плащат 60-100 евро за стая, и си пържат боб и наденица на газов котлон в стаята. Говоря за Австрийския хотел в Сандански. И бедните българи ходят в Сърбия на туризъм, така че това е проблема. Пари немаат. Лично ще кажа, че сърбомани им бе уреден бизнес в Бг, печелеха по 100К евро месечно, но те сами си го трязаха клона, защото бяха арогантни. От първо лице го казвам. И съм помагал на такива, и те сами се преебаха.



Тема Re: Неделя, 21.1, 20 часа, Коридор 8нови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.01.24 06:52



Илюзиите, че това общество може да роди нещо различно от крайъгълните им темели на македонистката, враждебна на България, държавност, са неоправдани и дори опасни. Тези, докато не потънат съвсем, все ще хапят ръката, която им помага от изток.



Тема Re: Неделя, 21.1, 20 часа, Коридор 8нови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.01.24 07:46



Всякакви туристи ни трябват. Празна да стои стаята по-добре ли е? Стаи има.

За Любчо и аз така - увърта и все Бг му крива, но и казва много неща, а на фона на другите там...


Ветото го повтори хиляда и сто пъти като главен фактор - там и на обикновените хора им набиха в тиквите, че то е дошло ей така от нищото, като пореден удар на лошата България, сега звучи като да иска и нас да ни убеди в същото.

Но да, взаимни връзки е добре, но не помагат за решаване на същинския проблем. Бикът - за рогата, иначе не става, очевидно е. Односи-модноси, дрън, дрън - ми не е проблемът односите, те са последица, проблемът е историята точно, лъжите им - къв аргумент е, че много хора не се интересували от история, като точно с лъжите за нея им вкараха омраза към нас? Все едно съседът отгоре всеки ден да ми дъни музика нонстоп и да си тръска цигарата на балкона ми, и да ми вика: ама зарежи го това, какъв проблем ти е, че аз пуша и слушам музика - имам право (да си интерпретирам историята); дай да си разменяме сладки и домашна ракия и да си правим лаф пред блока, да си оправим односите.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 22.01.24 08:24.



Тема Re: Неделя, 21.1, 20 часа, Коридор 8нови [re: MupaM]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.01.24 09:24



Относно историята: Матей, 7, 24-29:
24 И тъй, всеки, който чуе тия Мои думи и ги изпълнява, ще се уприличи на разумен човек, който е построил къщата си на канара;

25 и заваля дъждът, придойдоха реките, духнаха ветровете, и устремиха се върху тая къща; но тя не падна, защото бе основана на канара.

26 И всеки, който чуе тези Мои думи и не ги изпълнява, ще се уприличи на неразумен човек, който построи къщата си на пясък;

27 и заваля дъждът, придойдоха реките и духнаха ветровете, и устремиха се върху тая къща; и тя падна, и падането й бе голямо.



Тема Re: Неделя, 21.1, 20 часа, Коридор 8нови [re: NAVYBG]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано22.01.24 11:19



Това е точно, даже като гледах ми се стори пресилена критиката, но като помисли човек - този как после ще се прибере сред онези!?
Не само на него, доста често критиката към България е мото в изказванията на българи зад граница. Тая е скалата на която разчитат да им стои къщичката извън пределите на страната. Където единственото общо с околните е пречка някаква да са тук, с нас, а не там, с другите.



Тема Re: Неделя, 21.1, 20 часа, Коридор 8нови [re: leyte]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано22.01.24 16:17



Слушах го отгоре-отгоре, но според мен много по-критичен беше към своите отколкото към България. И друг път съм го слушал и съм почти съгласен със всичките му тези. А ние срамежливо забравяме всичките грехове на нашите политици, като например Стамболийски, Цар Борис 3, Георги Димитров, БКП и така нататък. Това е нормално, никой не обича да признава вина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.