Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 24.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Ќе дадам еден показателен примернови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано10.02.24 17:57



Напълно съм съгласен, но не говоря само за у нас. Ние сме депо за втора ръка автомобили и и не се е намерил тоя смелчага да удари по масовия потребител и да вкара ред. Говоря за Европа, за Америка не съм специалист, но предполагам, че е подобно.



Тема Re: Ќе дадам еден показателен примернови [re: torlakov-93629]  
Автор nikolayds ()
Публикувано10.02.24 17:59



Все ми е тая за мнение публикувано на база изследване на един модел Волво, срещу друг модел Волво през 2021г. Какво да го правя на пух и прах. То самото мнение е редактирано в частта факти. Не от мен, от тези които са го публикували в твоят линк.

===
Ако искаш “да вярваш” в него или в онова по интернет за млн тонове въглерод, ОК.
Но ако искаш да видиш, какви са официалните изследвания и доклади от регулаторите и операторите — ги слагам линковете.

Както и за другите показатели, старая се да слагам горе долу проверени данни.



Тема Re: Ќе дадам еден показателен примернови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано10.02.24 18:08



В смисъл,
Виж долната графика за растежа в Европа


Включва и проекция до 2028

Иначе за личния избор и ограничаването на свободата (дистанционен контрол, все едно не си собственик, невъзможност да я поправиш в сервиз без лиценз и спец оборудване), съм 100% съгласен. Но това не е до ел колите. То е вълна. Същото е с всяка що годе нова кола от среден клас.



Тема Re: Ќе дадам еден показателен примернови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано10.02.24 18:10



Аз лично нямам представа. Имам познати с хибриди, от 15 години.
Радват се, че в града карат само на ток, а иначе пътуват на бензин и на ток (включват се и двата двигателя, като настъпиш на магистрала, според тях).

Но за мен са си две системи за обслужване.



Тема Re: Ќе дадам еден показателен примернови [re: NAVYBG]  
Автор nikolayds ()
Публикувано10.02.24 18:24



Честно казано споделям наблюденията ти, затова и се ядосвам.

Обаче в частният случай: за 35км и 70 да са това са ти 8—10квт/часа ток. На моята кола на магистрала 70 км са ми 11 квт/ч с климатик, в град ще е толкова с парно. В България на една фаза ги вкарваш 17*220 = 3.8 квт на час, за 2.5 часа. В контакта у вас.

За теб специално, си като мен, къща със солар/трифазен май имаше. Пълниш за 45 Мин. И със солара, смятай, караш напълно безплатно малка ел кола, за 10—15хиляди 6,7,8 години. Без да дадеш една стотинка и да идеш до бензиностанция. И не ти дреме, кои коя страна бомбандирал или колко се вдигнал акциза. Аз не знаех цената на бензина, през 8 месеца в годината, и така от 2013 ;)

А за ходенето до морето, ползвай си бензина :)



Тема Re: Ќе дадам еден показателен примернови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано10.02.24 18:29



Така е.

Баща, майка, сестра измряха млади. Бяхме до сметище за гуми в Орландовци. Бащата първо Кремиковци, после пожарникар. С докторат обаче. Рак, сърдечен удар, рак. Няма връзка с въздуха от горящите гуми или в София като цяло. Ама иначе сме супер богати и БВП на небето, и 10 телевизора, и 11 коли, и 4 ваканции…

Баба, дядо, прабаби, пара дядовци, от войната се върнали, военно инвалиди двама от тях и пак по—дълго живяха … Но иначе се повишава средната продължителност. Но не и в моето семейство. Айде да не се ядосвам, спирам да чета за малко.



Тема Re: Ќе дадам еден показателен примернови [re: DannyDeVito]  
Автор nikolayds ()
Публикувано10.02.24 18:38



По лошо. 99% по един в кола, “ваканция” на 300км всяка седмица, Работиш на 100 км от вкъщи (масово при нас), ако си на 50, все едно си до офиса. Влака на рядко и скъп, много по—скъп даже от джип, за ел кола не говоря. Затова и Тесла тук се продава. Не само ел, ами и за пилота. 2/3 часа на ден пътуване до работата и обратно е норма.

Според мен е по—лошо, но Не съм бил отдавна в България, но приеми горното за сравнение.



Тема Re: БВП на глава 2023 в долари по МВФ (предварителни)нови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано10.02.24 19:38



Софийската градска прокуратура (СГП) е прекратила разследването срещу криптокомпанията Нексо (Nexo), защото не е намерила доказателства за извършено престъпление. Това съобщи самата СГП в петък.

Новината идва 11 месеца след мащабната акция на прокуратурата, която влезе в офисите на Нексо в София и съобщи, че разследва "организирана престъпна група, създадена с цел извършване на финансови престъпления".

...

Сега прокуратурата съобщи, че е прекратила досъдебното производство срещу компанията, тъй като "не са налице доказателства за извършени престъпления" по нито едно от обвиненията - престъпно сдружение, пране на пари, данъчни престъпления, компютърни измами и други.


Само да ти припомня, че на тия им правиха райдове на офисите все едно влизат в склад с оръжия и наркотици. Обвинението беше, че някой е пратил 250 долара през Нексо. Двеста и петдесет. Примерите са безкрай, не знам защо живееш в йоносферата.

Това е и причината да няма за кого да гласуваш. Направиш ли се на интересен, те готвят. Как ще има честна опозиция като ще ги погнат "медиите" и въобще цялата репресивна машина.

Ако трябва да кажем нещо положително, то на ниско ниво институциите си вършат работата нормално. Може да си направиш малък бизнес, и с повечко късмет, да имаш приличен начин на живот, но повече не може. В политиката не може да си вреш носа в никакъв случай. Там идеалите за България и българизма са абсолютно забранени.



Тема Re: Ќе дадам еден показателен примернови [re: DannyDeVito]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано10.02.24 22:09



само автомобилната индустрия си остана на технологията от преди 150 години - ДВГ.
тц-тц-тц, сега 1.5 Л двигател ДВГ може да напраска 1000 конски сили, а конвенционалните са по 200, харчат по 5-6 на сто гориво... Имаш всички екстри вътре, почти не ти се налага да шофираш, климатроници, аудио, интернет, безжични зарядни...



Тема Re: Ќе дадам еден показателен примернови [re: nikolayds]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано10.02.24 22:21



Няма шанс, не виждам как ще си сложа фото на покрива... Никой нищо не предлага, няма да се натягам. Ще си карам дизела до като гарга побелее, или докато съм жив.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.