Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 16.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Задава се чутовен провал за Шенген  
Автор goga (изследовател)
Публикувано29.12.23 18:44



""Въздушният Шенген ще бъде въведен, когато необходимите условия са изпълнени и твърдо установени. Това означава, че разполагането на военни по външните граници на ЕС ще бъде значително увеличено, особено в България, в Турция, но също в Румъния и Сърбия, а сухопътните граници ще продължат да се контролират, особено между Румъния и България. И тези две държави трябва да приемат бежанци, особено от Афганистан и Сирия - това са ясните условия и позицията, по която се договорихме, включително трите държави. Комисията и председателството трябва да работят въз основа на тази позиция, която е от първостепенна важност за предпоставките за Въздушния Шенген. Искам да поясня още веднъж какво означава въздушен Шенген? Означава влизане през летищата. За нас това не е проблем, защото трафикантите не действат през летищата", заяви Карнер, цитиран от БНР."

Подават ни хуй вместо морков и искат да се надупим максимално.



Това ли беше смисълът от изчистването на Шиши и раждането на сглобката??



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.12.23 19:58



Денков: "Елате, ще се справим". Земята на България може да храни 22 млн. население. Че колко са едни 50 хил. афганистанци допълнително?

У черных ребят Черная пятница каждую пятницу


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.12.23 20:34



Защо да е провал?

Реално, защо да сме в Шенген?

Добре, ясно че ще се намалят опашките по северната и южната граница за тирове, ама минусите са много повече. Ами да влезем “по тирове” в Шенген и другото да ги пратим на майната си.

“Бежанци” в България освен от Русия и Украйна не ни трябват. Ако огромните демонстрации за Хамас не са ви убедили, погледнете петъчната молитва в Москва.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано29.12.23 20:59



Защо??
Защото Шенген оскъпява всичко в иначе бедната спрямо ЕС България, затова. В Бг всичко е внос - храни, дрехи, всичко. От транспортните разходи зависи много каква е цената. Затова се стига до парадокс, примерно, масло и месо в Германия и Испания да е по-евтино от това в България.
Плюс кефът да ходиш из Европа, без да киснеш по опашки.

Редактирано от goga на 29.12.23 21:00.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.12.23 21:38



И каква е връзката на Шенген с това колко мигранти ще влязат и колко да приемаме? Има си Дъблински споразумения (май така се казваше), които съвсем наскоро бяха най-накрая приети. Ние сме част от тези споразумения и без да сме в Шенген. Напротив - аз се надявам да имаме по-добър контрол на границите. Австрийският външен министър са го хванали натясно, щот румънците първи побързаха да се похвалят, а в Австрия ще има избори, и ако управляващите там не дадат някакви успокояващи отговори, яйце им се пече на задниците. Няма как Австрия да ни каже, какви мигранти да си задържаме за нас и какви да им даваме на тях.

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.12.23 21:43



Айде пак Шиши!



***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано29.12.23 22:02



Реално румънците прибързаха да притиснат Австрия, а преговорите си вървят.
Досадно е, баси, но дай Боже някога и ние да изиграваме картите си както трябва. Не че сега е късно да го сторим, но не ми се вярва.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.12.23 23:43



Транспортните разходи са минимален % от цената. Това далеч неможе да е причината за ра ликата в цените.
А аз не си спомням някъде в Европа да съм чакал на опашки. Верно, бил съм само в Париж, Мюлхен и Лондон, но само сканирай личната карта да мина контрола по летищата.

Приемането на имигранти (дали от изток или запад), ще ни съсипе.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано29.12.23 23:46



В момента нямат изгода да се регистрират в България. Защото има пак контрол на границата. Ако сме в Шенген, регистрират се у нас и после няма проблем да ходят по Европа и да ги връщат при нас.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.12.23 04:34



Ако камионът ти чака 3 дни на първата граница и още 3 на втората, никак не е минимален да ти кажа.

Пример, караш телешко от Будапеща. На ден камионът ти струва 300 евро. Вместо да отидеш и да се върнеш за 600 евро, правиш го за 3600-4000 евро. Естествено няма да работиш на загуба. Ще си го избиеш от цената на поръчката. Пък после по веригата всеки си прави сметката. Не е основното като причина, но е добра причина мръвката да поскъпне с левче.

Редактирано от goga на 30.12.23 04:42.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.12.23 08:48



Това разбира се са хипотетични и крайно редки случай. Ако беше масова практика, щяха да се качват на платформи камионите, както правят днес украйнците.

====
В общият случай, забавянето е минимално, а цената на ден върху кило, дори и в твоят краен случай е под 15—17цента на килограм оскъпяване (независимо от стоката, при 20тона товар).

Не знам колко е цената на килограм телешко, ама 30—34ст, но да кажем е 12 лв/кг, то оскъпяването е 2.5—2.7%. Мисля, че ще се съгласиш това не може да е дори вторичен фактор при определяне цената на дребно.

====
И го сравни с цената да издържаш да кажем 100 000 емигранта (оборотни, докато едни идват други ни връщат), ако България стане външна шенгенска граница и каналджийството си продължи на воля. И това хич не е хипотетично, ами си е занижена оценка.
А не дай Боже да се надигнат на бунт, като във Франция или Британия, един погром на Софийска улица ти е смел всичките спестявания от телешкото за година.

Редактирано от nikolayds на 30.12.23 09:01.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.12.23 09:34



Явно не идваш често в Бг и не пътуваш от Бг до околните шенгенски държави.
Колкото пъти да мина, колоната тирове в двете посоки Видин-Калфат е винаги поне 15 км!
Там тировете, ако минат за 36 часа,са късметлии. Между Румъния и Унгария е същото.

Проблемът е, че не можеш да планираш. Може да минеш за 36 часа, а може и за седмица.
Там, където могат с платформи, вече го правят - между Одрин и Пловдив.

Не сравнявай САЩ с Европа, цените тук на горивата са драстично различни.

Редактирано от goga на 30.12.23 09:49.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано30.12.23 13:02



цените тук на горивата са драстично различни.

Грую и Гошо знаят това!



https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/16719866





Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.12.23 13:26



Не сравнявам цена на горивата, там пък дали седи на опашка или не, разлика в горивото почети няма (освен хладилни камиони, но и там е минимално).

=====
а даже в твоят пример поскъпването е с 15—17 ст на кг полезен товар. И това за продукция в хладилни камиони, които трябва да им работи фризера. За другите, разхода ти е само заплата на шофьора и лизинг.

=====
15 км опашка минава може да ми е относително бързо (часове). Минавал съм Калотина неколкократно [10на пъти в едната посока, през сезона на отпуските 2014—2018], и 5 км опашка на коли и тирове (тировете през сезона на отпуските са с по—малка опашка), минава за около 2+ часа. И ги гледам как минаваха до мен. И на Калотина има жп линия и проверката е в Цариброд.

На Кулата още по—често съм я минавал и обикновено е 1—2 км опашката от камиони от към Гърция и изглежда да върви бързо. От наша страна почети не съм ги виждал опашките. Там признавам не съм се засичал, кой по—бързо минава, както на Калотина.

За Турската и Румънската не знам, признавам си. Нито за Румъния—Унгария как е.

И отново, тези хипотетични 15ст на кг (в най—лошият случай) спестени от Шенген, ще ти излязат през носа като пряко, доказуема цена за имигранти. А за потенциалните вреди, ако стане некое масово изнасилване като в Кьолн или погрома от преди две години в Лондон и Париж … вече едва ли ще мислиш за 15ст оскъпено телешко на кг. И наистина, мислиш ли, че потенциалната вреда си струва 15ст на кг, от които 12 да речем отиват в джоба на шофьора и служителите на фирмата и се харчат обратно в България?

======
А за планирането — ами то е ясно имали опашка и колко бързо минава. Не знам за Европа но тук в камиона има апликация ю, която ти дава до час кога пристигаш със забавянията по пътя. А тук и ги теглят ками9ните на всеки неколко стотин километра за да ги таксуват. И има километрични опашки на кантарите. По радио Фокус, ако не се лъжа докато ходех на работа, преди Ковида, слушах за новини и песни и чат пат влизаше пътната обстановка в България, Румъния и Унгария и забавянията по границите за камиони. Само няколко пъти (при стачката в Гърция) съм чувал в дни да говорят. Иначе тук таме кажат за забавяне от часове допълнително на съответен пункт. Така че, не е толкова зле, поне от моите впечетления, планирането.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.12.23 15:03



Е, баш пък апликацията да изчисли кога ще минеш границата е малко нелепо


Тирът като работи на място също хаби гориво. Шофьорът на студ ли да стои? А през лятото на жега?
Тръгнеш, спреш - този режим е най-неикономичен.
Върти го , сучи го - 300 евро е тирът на ден, пък ти както искаш го върти. Забавиш ли се с два-три дни в едната посока, сметките стават съвсем различни.

Редактирано от goga на 30.12.23 15:13.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: sofijanec]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.12.23 15:18



Народ от луканкаджии сме


В Добрич също имаше подобна история.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.12.23 16:08



Отново, Гога, нещата не са така като изглеждат. Мисля да спра след този пост, пиши на лично, ако искаш подробности, че излиза като заяждане от моя страна :)

====
Дори и тези 300 евро на ден — имаш 300/20000 кг или под 1.5 цента на ден на кг оскъпено телешко. Айде да кажем по 4 часа се бави средно, имаш общо под 1ст на кг на ден оскъпяване. Как мислиш това влияе на цена от 12лв на кг?

И не забравяй, ТИР неможе да кара повече от определеното време на ден и без това. Т.е. така и така ще спре за тези 4 часа. Дали на границата или на паркинга, няма значение за цената на ден, освен ако не са 3 шофьора. Даже при два 4 часа забавя на ден се компенсира. А при сам — ясно ти е.

Чакането на границата, не е като трафик да е тръгни—спри. Спира се. Минават н—тира, след 15—20—30 минути се дърпаш напред. Двигателят ти е спрян. Таймера е на база движение и е спрян също. Мини на Калотина, там са един до друг потоците и виж.

====
А за екстрените случай:
И на място да се включи фризера да изстуди, като не се отваря на хладилен камион e между 1 и 4 литра. На Прицеп говоря. Т.е. ако стой 4 часа имаш средно 8литра по 3 лева - 24лв разход. Същото е за климатика/отоплението вътре в кабината — регулира се от радиатор с маслена течност или от батерия в новите, като си на Стоянка. Камиона не пали през нощта, като спиш. Не е като колата.

====
Апликации (безплатни) са на база прехода по маршрута на камионите преди теб по време. Т.е.колко е отнело на камионите (осреднено) преди теб да минат този маршрут, базирано на пътните датчици, по номерата на камионите (за тол такса системата).

====
Има и апликация (мой колега е работил над нея), която е само за твоята фирма и абонати. Там дава до слот от 15мин, 4 часа преди да пристигнеш, за да се отвори мястото на дока и да те разтоварват. И е точна в 90% от случаите (според него това не е добър показател). Тук времето се взима освен от датчиците по пътя, а и от камионите в които е инсталирана (и работеха по изкуствен интелект, ама той напусна).

Има(ше) проблеми през зимата и при големи температури. Справи се с блокадата на Колорадо “като пич”, според него. Ще те излъжа за името на фирмата, но ако държиш ще го питам. Имаха 10 хиляди камиони абонати, като почнаха.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.12.23 16:44



Месо, млечни - без фризер, абсурд. Това е храната. Същото важи за голяма част от зеленчуците и плодовете.

Не разбирам какво се опитваш да докажеш - как 15 км колона минава за 2 часа или чакането по границите на Шенген не е проблем за бизнеса?





Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.12.23 17:15



Сигурно не пиша ясно — написах го с числа — оскъпяването е минимално, дори и в екстремните случай, които показваш. Не се заядам, просто числа, може пък да бъркам в сметките, ще се радвам да покажеш.

Предиспозиция:

Включих цена на кг на ден през твоята оценка 300евро на ден на ТИР.
Това идва до 1.5с на Килограм на ден.

300 евро на ден оскъпяване и получаваме:
* 1.5с на кг “телешко” оскъпяване на ден.
* Това е под 1% от цената за 3 дни оскъпяване.

Това оскъпяване определящо ли е за инфлацията (като загатваш в първият пост, че точно това оскъпяване на телешко от Будапеща до България, спомага за по високи цени на продуктите от тези в Испания и други страни спомена)?

За мен — не е. За теб може да е.

===
Лична позиция:
Сигурно е проблем за бизнеса, че не е в Шенген. То всяка “пречка” е проблем. Въпроса е колко струва този проблем и дали отстраняването му, няма да доведе до по скъп проблем за теб и мен.

Пример: ограничаването на часовете на шофирането на ТИР на ден е огромен проблем за бизнеса. Ама една катастрофа с недоспал шофьор (което е един от основните поводи за мярката), би била фатална за теб и мен.

В нашият случай: влизането в Шенген, би махнало някой бюрократични пречки пред превозвачите, които биха ти намалили цената на телешкото да кажем с 1% (тук в най—лошият случай), но биха довели до неограничен брой временно пребиваващи у нас мигранти. За пример посочвам близката Гърция и нейните острови или Сеута или Италиянският остров (Пантанезнамкакво) до Малта. Е това нас ни чака, ако сме в Шенген. И сега струва ли си това?

Ако за теб си струва — ОК, имаме право да сме на различно мнение.

====
Включих, колко гори фризера (на ден на 20 тона прицеп е 48 литра на ден в най—лошият случай или 150 лв или 0.27с на килограм, в общият случай е 25 л/ден, а за охладител е далеч по—малко). Включих, колко имаш право да караш на ден, така че чакане под 4 часа, не би се отразило финансово негативно на курса, според мен, реалното оскъпяване е дори под 0.2%, но да се изчисли, имам нужда от още данни.

====
За мен, превозвачите не пищят за нашите камиони за България, а основно за транзитният трафик и изискването да се връщат на всеки 6 седмици камионите, които работят в ЕС у нас. Това на тях им струва 300 евро, което немогат да ти го сложат на твоята цена на дребно (не прекарват стока за България) и си им е 100% загуба.

И затова изпозлват “примера с Будапеща и инфлацията” да играят техната си “игра”.

Пиши ме Тома Неверни, за техните мотиви.

Редактирано от nikolayds на 30.12.23 17:24.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.12.23 17:22



Чакането по границите носи финансови загуби за транспортните фирми, а не за бизнеса като цяло. Бизнеса има карго и за това наема транспортна фирма, като за това има система, в която транспортната фирма играе за поръчката. Цената е фиксирана. Фирмата с каргото не плаща в повече ако стоката закъснее, напротив получава неустойки от транспортната фирма, в зависимост от стоката. Тъй че не го мисли, не чакането по границите оскъпява стоките.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.12.23 18:02



Виж сега, ако за транспортната фирма не е изгодно да ти извози товара на твоята цена, ще трябва сам да си го транспортираш, просто е. Тук никой не е задължен никому. Всеки си калкулира изгодата и решава.
Няма как само за транспортните компании да е кофти, а за другите да е добре. Всичко е свързано.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.12.23 18:14



Ти за кое спориш - че е все едно колко гориво и време струват 100 км път, ако си в Шенген или извън него?

Аз просто казвам, че очевидно страните са неравнопоставени.

Айде, да сметнем. Трябва да извозиш свински джолани от Будапеща. Пътят ти до там и обратно са е 2000 км, примерно. Без Шенген, можеш, с почивките, да ги вземеш за 2 дни. С Шенген, удължаваш пътя с 3 дни. При тези 3 дни си преминал 90 км в статус "тръгнеш-спреш", 72 часа повече от очакваното си осигурявал гориво за функционирането на хладилната камера, отоплението на камиона и т.н. В тези дни по часове си върви ставката за труд на шофьора и т.н.
За да сметнем точно, трябва да сме наясно колко гори тирът, каквъ е точният разход на гориво, колко извън нормата струива ектра-заплащането за труд, тоест и двамата с теб си чешем езици, нито ти имаш транспортна фирма , нито аз.
Аз просто ползавам сумата 300 евро на ден, тя ми е казана от мой познат, който има такава фирма. Да приемем, че е вярна, Ако е така, вместо за 600 евро, превозът ти струва с 3 дни повече 1500 евро. Но това е оптимистичния вариант.
Хайде, да превозваш 10 тона джолани. Тоест на тон разходът се вдига с 90-100 евро. Ето ти 10-20 стотинки по-скъпо месо, само от този дребен детайл. Естествено по веригата всеки ще си вземе поне още няколко пъти по 10 ст и ще стане левче като нищо.

Редактирано от goga на 30.12.23 18:11.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгнови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.12.23 20:07



*** написах много дълъг пост ***
Няма смисъл и линкове сложих, ама ти ако искаш и сам ще си намериш колко се чака на Видин и откъде е закъснението и дали Шенген ще помогне. и сам ще говориш с роднини тираджии. ****

Редактирано от nikolayds на 30.12.23 20:54.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.12.23 20:52



Ти за кое спориш

Аз съм за хипотетично 1% по—скъп джолан и да минавам по друг коридор на летището,

И да няма реални Сеута, Лесбос и Лампадиса и “бежанци” регистрирани у нас, и да зависим от волята на Султан Ердоган.


Ако има някакви други предимства Шенген, които пропускам, кажи.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано30.12.23 21:10



Ти всъщност не си против членството в Шенген, а против членството в ЕС.

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.12.23 21:21



Глупости.

ЕС е супер за нас.
НАТО също. Мога до утре да ти изброявам ползите.

Шенген? Кажи какво пропускам? Сериозно.

====
За Еврото имам също резерви, особено след като вече сме в банковият и валутният съюз/механизъм и с нестабилната полит обстановка у нас. Но да не отваряме темата.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано30.12.23 21:36



Абсолютно сериозно, да! Нищо, което си посочил, няма връзка с Шенген. И за цвят си писал нещо за султана Ердоган, което пък няма връзка с нищо.

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.12.23 22:25



Е добре, какъв ни е плюса (практически), ако сме в Шенген? Наистина ми е интересно.

Минуса е виден — граничните страни в Шенген са пълни с мигранти, като входна точка — Сеута, Лесбос, Лампeдуса.

Ние сме точно на границата — виж как Ердоган ги пуска* към Гърция, а не към нас. То и към нас не.ат да се регистрират, защото и да се регистрират има още 2 граници да стигнат Европа.

* ако се съмняваш, че Ердоган има пръст да се спре потока към нас и да не се спира към Гърция — ок, няма да споря. Това е далеч от дискусията за/против Шенген.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано30.12.23 22:38



Наистина няма никаква нужда от дискусия.

"Изпълняването на шенгенските правила означава премахване на граничния контрол с другите страни членки, като едновременно с това се подсилва контролът над гражданите на държавите, които не са от Шенгенското пространство. Правилата включват осигуряване на обща политика за краткосрочно пребиваващите граждани на трети страни (чрез шенгенска виза), съгласуваност на външния граничен контрол, полицейско сътрудничество (с възможност за пресичане на границите при необходимост), съдебно сътрудничество."

Освен това хем казваш, че не искаш да зависиш от волята на султан Ердоган, хем говориш как неговият пръст бил спрял потока към България. Пак никаква връзка.

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.12.23 22:41



Я обясни на публиката, защо не ни пускат пълноправно в Шенген. Управлява ни правоверно евроатлантическо правителство, изгонихме една камара шпиони, бутнахме Моча, даваме помощ на Украйна. Кажи ни, о шамане на евроанлантизма, ти наша Луна, Слънце и Вода, с какво сме грешни, че така ни поебават?



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано30.12.23 22:54



Ти пък кво си се закахърил? Баш па ти! Бутнете първо Альошка, после ще видим.



***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.12.23 23:01



Човек, добре де, каква е нашата практическа изгода от Шенген.
Разбрах за гражданите от трети страни, искащи да посещават България, за тях има изгода. Евентуално изгода от това, че ще се опрости издаването на визи за тези граждани — разбрах. Но за мен, като гражданин на България изгодата?
Разбрах за съдебното сътрудничество, но как ще е по—различно от това в момента? Конкретно.

====
И какво казваш пак за Сеута, Лесбос и Лампедуса?

Добре, Ердоган няма никаква роля. Всичко е ток и жица.

Кажи сега, ако вместо от Измир към Лесбос, лодките тръгнат от Мидия към Резово, какво правим?

Освен, че Гърция е в Шенген, имаш ли някакво поне далечно обяснение,
защо имаме случай Лесбос и нямаме случай Резово?

====

Апропо, това че искам да науча какви ще са ми преимуществата, ако сме част от Шенген, правили ме по—малко европеец и против ЕС? Май нещо пропускам тук.

====

Сигурно, ако бяхме Хърватия, Румъния или Унгария — Шенген би бил положителен. Но ние сме на границата с Турция, която никога няма да влезе в ЕС и е пълна с “бежанци”.

С това какво предлагаш да направим? Дали има топки някой у нас, както Финландия да каже “баста” да вдигне армията? Нещо ме съмнява, а и там беше малък ручей. При нас ще е река, като в Гърция, че и по—зле, защото един път слезли в Резово, няма граница или преграда до Париж. С автобусчето и съвсем необезпокоявано са там, докато не ни ги върнат.

====
То и НАТО за Швейцария сигурно няма смисъл, ама ние сме на границата с Русия и изведнъж придобива смисъл.

Редактирано от nikolayds на 30.12.23 23:03.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано30.12.23 23:20



Гогата, поне е конкретен:

1. “Джоланите” с 1% надолу в цената (тук в кръга на шегата, хранителните стоки ще са с процент, два по—евтини),
2. Спедиторските фирми ще са на “кяр”, евентуално тур бизнеса ще е на кяр с визите — доста посетители от Русия и бившият съюз искат Шенгенска виза.
3. Аз като минавам на Кулата няма да подавам паспорта на граничар.
4. На летищата, ще минавам без да врътвам личната карта на скенера.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано31.12.23 08:23



Чутовен, чутовен, колко да е чутовен:


А иначе по темата - Шенген само ще направи нашите граници по сигурни. Ние нямаме силици, капацитет, хора и организация да се справим сами.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.12.23 08:54



Дани, рано е за шампанско. Без сухопътните граници, нищо на практика не е станало.



Тема Re: Задава се кризисен пиарнови [re: goga]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано31.12.23 11:21



Тотален провал на сламения Буратино и цялата упраавляващаа банда. Няма дата за сухопътните граници, а освен това дори са клекнали за бежанците, но за да замажат работата вижте текста:

"България поема ангажимент да работи съвместно с Австрия и Румъния за ограничаване на вторичните движения в изпълнение на европейското законодателство. Това включва и стриктно прилагане на Регламента Дъблин и приемане обратно на лица, регистрирани като търсещи международна закрила в България и за които България е отговорна.

Това задължение по Регламента Дъблин се прилага пряко във всяка държава членка от 2013 година насам и е свързано с правилото за отговорността на държавата на първо влизане в ЕС.
Според Регламента Дъблин търсещите убежище не могат да избират страната, в която да им се предостави защита и тяхната молба следва да бъде обработена от единствено отговорната държава членка."

Точно по линия на Регламента Дъблин ще натресат бежанците от Австрия тук. Ето пак част от текста:

"Това включва и стриктно прилагане на Регламента Дъблин и приемане обратно на лица, регистрирани като търсещи международна закрила в България и за които България е отговорна."



Тема Re: Задава се кризисен пиарнови [re: el_sofia]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано31.12.23 11:36



Хайде спрете се, аман вече! Никой насила не можеш държи там, където не иска. Те ще ги връщат, они ке си бегат пак на запад! Тука ни е плюса с бедната държава!
Реално русоробите стискате зъби от злоба и най-накрая ще ви се строшат, както и онзи паметник над Пловдив!



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано31.12.23 12:48



Хайде стига глупости! България е съсед с Турция, а Турция - със Сирия. Никой не ти е обещавал, че с влизането ни в Шенген, ще ни преместят на по-безопасно място. Защо България и Румъния искат да са в Шенген, като е толкова лошо? Корнелия и тя, още малко и ще си пререже вените, ако не получим пълноправно членство. Всичките тези бръщолевения за чутовни провали и как сега всички ще Омрем, бяха напълно очаквани. Същото беше като ни махнаха визите, същото беше като влезнахме в ЕС и в НАТО. Ти гледай какъв рев ще има за еврото! Ама защо сега, ама гордия български лев, ама няма да има никаква практическа изгода.
За Ердоган не знам дали всичко е ток и жица. Той просто не участва в уравнението България - Шенген.

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се кризисен пиарнови [re: NAVYBG]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано31.12.23 13:14



Хубавото е, че все повече хора виждат каква банда управлява България. Надупена към Брюксел и Ваашингтон. И на следващите скорошни избори ще ги размажем. Абурд е свинята Пеевски, идиотът Киро и кретена Борисов да управляват. Видяхме ги. Нула. Като дойдат афганистанците друга песен ще запеете. Грандиозен резил за сламения Буратино.



Тема Re: Задава се кризисен пиарнови [re: el_sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано31.12.23 14:44



Кои сте тези вие, които ще размазвате?
Възраждане+ БСП?



Тема Re: Задава се кризисен пиарнови [re: tuzlija-179435]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано31.12.23 14:48



Предозирал се е нещо, филми вповечки, рикиджос и те така. Като оня, ебателния ;)



Тема Re: Ето кои сменови [re: tuzlija-179435]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано31.12.23 16:15



Ния сме тия 75%, които не гласуваха на Дебелян Пеевски, Киро идиота и лъжеца (излъга за гражданството си и по въпроса има решение на КС) и Бойко палячото. Чат ли си кои сме ние ? Трите помиярски сили дето се правят на атлантици получих 25% от имащите право на глас.



Тема Re: Задава се кризисен пиарнови [re: NAVYBG]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано31.12.23 16:18



Скоро ще разбереш кой какво е предозирал.





Тема Re: Задава се кризисен пиарнови [re: el_sofia]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано31.12.23 16:28



Искаш нещо да ми кажеш ли? Не се плашим от плашипутарници, да знаеш!



Тема Re: Ето кои сменови [re: el_sofia]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано31.12.23 16:52



Виж ся, каквото и да правиш, колкото и да се напъваш на голото парти на Настя Ивлеев няма да стъпиш.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано31.12.23 18:03



И каква е връзката на Шенген с това колко мигранти ще влязат и колко да приемаме? Има си Дъблински споразумения (май така се казваше), които съвсем наскоро бяха най-накрая приети.

Точно обратното. Дъблинските разпоредби отпадат напролет догодина:

Дъблинските разпоредби ще бъдат заменени от качествено нова система, т. нар. Пакт за миграцията и убежището, състоящ се от няколко регламента и директиви. Системата с реадмисии - КАТО ДОКАЗАНО И ПРИЗНАТО НЕФУНКЦИОНИРАЩА - ще бъде заменена с друга система; излиза, съответно, че ние сме отново заставени да прилагаме разпоредби по нефункционираща и поради това изцяло заменена система. Поднасят ни това недоразумение в красива опаковка и с фанфари: както винаги, успяват с малко фантазия да ни докладват един провал като успех.

У черных ребят Черная пятница каждую пятницу


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано31.12.23 19:57



Ами аз затова и питам, какво му е хубавото на Шенген, за нас обикновените хора?
Как на нас ще се промени положително живота?

И в нашето положение, как ще избегнем ОГРОМНИТЕ рискове?

И защо даже ти неможеш да дадеш, някакви смислени (не общи приказки), конкретни ползи? Не че си длъжен, но все пак подкрепяш влизането, защо?



Тема Re: Задава се кризисен пиарнови [re: el_sofia]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано31.12.23 20:44



На една софра не могат да седнат Корни и Копейчо, ти на политическата табла почти ги виде!!
Тея, де не гласуваха, на практика също са отговорни за днешните управляващи.
И биди малко по-реалист. У тоя форум колец с домат никой не яде.





Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано31.12.23 21:50



Да! ОГРОМНИТЕ рискове, които ти си онагледил с огромни букви, сигурно за да е по-конкретно, са си рисковете от миграционни потоци, каквито рискове не зависят от това, дали сме в Шенген или не сме. Ха сега да те питам - ако не дай си Боже избухне гражданска война в Турция, какво правим? С Шенген или без Шенген рисковете са по-ОГРОМНИ?
За ползите е толкова очевадно, щото направо ме е срам да го обяснявам. Повече туризъм, повече инвестиции, по-лесен и евтин бизнес (и не само за превозвачите). По-голяма сигурност - пари за подобрен граничен контрол, помощ от Фронтекс, по-добро взаимодействие със службите на другите държави от Шенгенското пространство -полиция, съдебна система, достъп до общите бази от данни. Няма да ни третират, а и което е още по-важно, самите ние няма да се чувстваме като втора ръка европейци. Бях преди 3 години в Сърбия за по-дълго време. Ами тези хора, за които си мислихме, че са много отворени, веселяци и не цепят басма на никого, ми те са смирени и със смачкано самочувствие. Само като им кажеш, че си българин и те почват да си гледат обувките. И при макетата се забелязва, не ги слушай като си говорят за "две червени".
А ти ме питаш, колко чисто ще получим. Сега и веднага.

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.01.24 03:25



Честита Нова Година!

Рисковете със Шенген са, че ставаме привлекателна мишена за тези потоци от мигранти. В момента, нямат никаква сметка да се регистрират в България и затова я избягват. Със Шенген става вече както с Гърция.

===
Шенген, може и да има полза за туризма, но не се сърди, държава от туризъм не е забогатяла. Може да е съплиментарен и имиджов продукт, но не и основен. Не сме нито Гърция, нито Италия, нито дори Хърватия или Австрия. С 250км морска ивица и планини под 3000м и с сезон под 3 месеца, нестава.

====
Бизнес среда, инвестиции, тука разбира се имаш някакво право:
Има някой, предимства, евентуални, за бизнес производства базирани тук с клонове в Шенген, но това не може да се коунтитизира (оцени като стойност). И ще е по—скоро негативно относно българските организации и работници (лично менения)

===
И в момента има достъп до Шенгенските бази данни, не ни пречи да приемем закон задължаващ издаването на визи да минава през проверка в тях.

===
И в момента сме част от Фронтекс.
А като се вижда резултата от наплива на “бежанци” и на такива свързани с ислямистки движения, не виждам да работи Шенген по—добре от нас.

===
И в момента със Шенгенска виза се влиза у нас, така че първоначалната стъпка за инвестиционните проучвания от трети страни, няма да се промени особенно.
За бизнес, въобще не виждам как Шенген ще е различен, след като и в момента сме основно в бизнес с държави от ЕС и такива с безвизов режим.

===
За чуствата, ще го оставя, там всеки си преценява за себе си. Лично мен ми неясно, защо трябва да се гледам през очите на друг и от това да ми зависи самочувствието.

Общо—взето, обобщавам
За:
1. Самочуствие
2. Подобряване (неясно колко) на климата за бизнеси желаещи да привличат не българи за работници/местни клиенти и ползващи България за база (евентуално). Кой са тези отрасли извън транспорта и туризма — не е ясно.
3. Много спорно (без конкретни анализи, освен ако такива правени не са ми известни) подобряване на инвестиционната привлекателност на България
4. По добър контрол от Брюксел на тукащното МВР (това е и единственият реален плюс за мен), ако се изпълни де.*

====
Срещу това имаш опасността от кризата Лесбос. И за това не знам, някой правил ли е анализ и как може да се предотврати.

И падане на мониторинга (май).

===
* Гогата това не го беше споменал и съответно не съм търсил имали анализи по темата. Ново е за мен, стрували да се разтърся за някой анализ и евентулно пример от Хърватия, нали те бяха последни. Лошото е, че ско сме в @Шенген, пада май мониторинга по съдебната власт, което за мен е голям минус, ама какво разбирам аз.

Редактирано от nikolayds на 01.01.24 03:26.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.01.24 12:17



ЧНГ!
Ти сега искаш изведнъж да потече рога на изобилието. Кризата в Лезбос си е криза в Лезбос. Веднъж и ние да имаме изгода от малката морска ивица. Мигрантите се прекарват по най-евтините и с най-малко съпротивление маршрути. А крайната цел е винаги Западна Европа. Ами представи си, ако в България доходите се вдигнат двойно и тройно. Направо не ми се мисли тогава, как ще се спасим.

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано01.01.24 16:29



Тези кризи са 100 % политически, и като такива, се решават по политически начин.
Въпросът е, че богатата Европа е станала така богата заради експлоатацията на тези земи и хора, и сега ояла се и лоясала се нуждае от черноработници. Либералната демокрация е причината за неспособността тази богата част от континента да се справи с проблема, който сама е създала.
За да се справим с проблема на нашите граници е нужно елементарно политическо решение - войска и наблюдение. Гранични войски! Не гранична полиция, а войска. Като гръмнат 5-10 миндила на мрежата, надали ще има повече желаещи да се пробват.
Бежанците трябва незабавно да се връщат откъдето са. Който иска да идва, има легални начини.
През Средиземно море - бараж, спират лодките и наобратно.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: nikolayds]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.01.24 21:23



Апропо, очаквам след няколко месеца да възникне чутовен спор тук за ползите и минусите от еврото. Подготви се до тогава!

Не го пиша, за да се заям, просто току що прочетох, че (новоизбраният) чешки президент заявил, че Чехия започва подготовка за въвеждане на еврото. Един от малкото доводи против еврото беше, че като било толкова хубаво, защо Чехия и Унгария не го искат.

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: NAVYBG]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано01.01.24 21:23



Не знам дали някой следи какво става в САЩ ? Сети ни стоварват със самолети емигранти , които либералните щати така горещо подкрепяхме да минат границата и да им бутнем омразната Тръмпова стена . Мислеха, че Тексас ще клекне . Той просто ни ги товари в каквото може и доставя заслужено . Гьобелсовите медии ги обявяват за вече “тексаски “ емигранти .
Отделно новогодишната програма на масовите телевизии е в Ню Йорк, ЛА . Това е Америка за тях.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано02.01.24 02:49



Подготвил съм аз. За Еврото аз съм против :) защото лева ме прави горд.

Майтапа настрана, разбирам че не е рационално но ме притеснява:

ако въведем еврото, доколкото разбирам ще освободят парите в управление “Емисионно” и ще има раздаване на калпак (като от фискалният резерв). Но реално не знам, дали ще е верно това или ще ни накарат да ги преведем в резерва в БНБ.

Другото вече няма разлика след като сме в банковият и валутният съюз и ерм2 механизма.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано02.01.24 02:54



Пепел ти на устата.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: torlakov-93629]  
Автор nikolayds ()
Публикувано02.01.24 03:02



Виж как кмета на Чикаго, а преди месец и този на Ню Йорк, станаха расисти* :)
И на нюйоркчанина се опитват да му стоят шапката нашите медии. Той в момета май е по—черен и от Тръмп. Как ще обвинява мирните мигрантите, че потрошили хотелите и вдигнали престъпността и съсипали бюджета на Ню Йорк. Отделно и бизнеса бягал.

Тексас за първи път от 1840 има повече латиноси от не—латино бели. Така че, и там не се справят с имиграцията.

* и двамата са черни американци и бивши любимци на либералите,



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано02.01.24 18:06



Новогодишният концерт на Виенската филхармония на 1 януари...
се гледа вече от българите в самолет или на кораб.





Тема Re: Ето кои сменови [re: el_sofia]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано04.01.24 22:50



Какво си се панирал бе. Ердоган не успя да ги пробута, та Австрия. Боже. Малко бой в Бусманци и ще се ориентират.



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано06.01.24 14:12



Огнян Минчев:

"Рупорите на кремълската пропаганда в България с готовност поеха новата парола на хибридната война срещу националния ни интерес - влизането в Шенген "по въздушно-капков" път е постижение с "пренебрежима стойност", което обаче застрашава България да се напълни с мигранти, които "чужденците" ще ни задължат да приемем.

Тази лъжа не е трудно да се освети и разобличи - стига някой да се ангажира с това. Дъблинският регламент - по който всяка страна в ЕС, която първа е приела и регистрирала мигранти е длъжна да ги приеме обратно, ако са се оказали в друга страна - ще бъде заменен с по-ефективна и по-справедлива система на разпределение на бежанци с право на убежище в Европа. По-справедлива, защото Дъблин натоварва граничните европейски страни с отговорности, които те не са длъжни да поемат.

Но дори и да приемем, че Дъблин продължи да действа, процедурата на връщане на подобни бежанци в България е изключително трудна и тромава и тя става почти невъзможна с обжалването на самите мигранти в съда на решението да напуснат богата Австрия или Германия и да бъдат върнати в непривлекателната за тях България. Затова каквото и да е пожелателно споразумяване за репатриране на бежанци има действие, отложено почти безкрайно в бъдещето.

Но хайде да приемем, че Австрия успее да репатрира в България 6000 мигранти от своя територия, които са първоначално регистрирани в България. Настаняваме ги в бежанските центрове във Военна рампа, Овча купел и Харманли. Там режимът на придвижване е свободен. Според вас колко време ще вземе тези бежанци да се завърнат в Инсбрук или Линц? Казват, че това се случва за по-малко от седмица. Няма как да задържиш един човек в България, ако социалната подкрепа, която той получава с бежанския си статус тук е нищожна част от това, което той получава в Австрия или Германия.

Огромната разлика в стандарта на живот и в социалните фондове между България и богатите страни на Европа прави невъзможно да ни "натресат" ефективно каквито и да е мигранти, освен ако не се изгради строг затвор за бежанци у нас - което е невъзможно. Решението на миграционния проблем в Европа е невъзможно чрез "извиване на ръце" между Австрия и България, между Франция и Италия или между които и да са групи страни.

За да се реши миграционния проблем в Европа са необходими няколко неща. Първо, ясен консенсус на ЕС, че нелегалната миграция в Европа е недопустима - тя е нарушение на закона и не се допуска. Второ, максимално ефективна защита на границите на съюза - включително и в България и на Балканите, но преди всичко в Средиземно море, през което преминава огромният брой мигранти в Европа. Европейската агенция за опазване на границите - ФРОНТЕКС - досега функционира по-скоро като агенция за защита на човешките права на мигрантите, отколкото като гранична полиция.

Трето, делегитимирране на всякаква идеологическа и политическа доктрина на европейска земя, която разглежда имиграцията като "прогресивен процес". Левичарски политически и неправителствени групи активно и безнаказано нарушават закона, контабандирайки големи групи мигранти в Европа - качват ги на специално наети кораби в Средиземно море с претенцията, че ги "спасяват". Това, че ги спасяват от смърт във водите на морето е хубаво, но веднъж спасили ги трябва да ги връщат там, откъдето са тръгнали, а не да ги водят до най-близкото европейско пристанище.

Основните богати европейски страни са системно изправени пред демографска дилема - намаляващо население в трудоспособна възраст и нарастваща нужда от работна ръка за да има икономически растеж. Имиграцията е единствения отговор на тази дилема. Но приемането на мигранти трябва да се реализира, първо, по законен начин и, второ, на базата на национални решения и институционални механизми. България - както и цяла източна Европа - няма да се съгласят да носят миграционната тежест на големи групи пришълци, които западните европейци са решили да допуснат в ЕС - независимо дали поради идеологически приоритети или поради икономически интерес.

Българското правителство постигна частичен резултат в реализацията на правото на България да има достъп до свободно придвижване по територията на ЕС - право, предоставено от договора за присъединяване на нашата страна. Арогантният отказ на Хага допреди няколко седмици и на Виена - до ден днешен - да допуснат България да реализира своето право и интерес е недопустим. За съжаление, България трудно защитава своите интереси - включително и поради претенции към София, че не спазава други свои поети ангажименти (например по отношение на корупция и институционална ефективност). Тези претенции сами по себе си могат да бъдат обосновани в своята собствена сфера, но не могат да предотвратят правото на свободно движение, коието България има като страна-членка на ЕС.

Шенген е право на България, което предстои да се реализира напълно. Пропагандните циркови номера на кремълските политически и пропагандни рупори в България могат да "минат" само ако бъдат допуснати да доминират с лъжа публичния обществен дебат. В България мнозина печелят и забогатяват в следствие на европейската ни принадлежност. Редное те да спрат да мълчат - и да защитят публично мястото на България в ЕС.

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор dilber_tanasovski (минаващ)
Публикувано08.01.24 11:52



нашите май се опитват да покажат топки :



Как мислите - ако координираме с румънците някакво по-специално отношение към тировете със стоки за Австрия (все пак нали те държат за затягане на контрола) каква ли ще е реакцията на Виена?



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: dilber_tanasovski]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано08.01.24 13:49



"Проверките са в изпълнение на ангажимента за засилен контрол по сухопътните граници, поет от България и Румъния към Австрия в подписания Анекс към решението за присъединяване на двете страни към Шенген, съобщиха днес от Министерството на финансите."



***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: dilber_tanasovski]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.01.24 16:16



"...с това споразумение "ние сега дадохме дадохме възможност Австрия да бъде изведена като самостоятелен фактор, извън органите на ЕС". Международният анализатор припомня, че досега всички тези въпроси бяха разглеждани от Европейската комисия и Европейския парламент. "Цената е ясна, ползата е абсолютно неясна", обобщава Димитър Гърдев, който подробно се спира на всеки от детайлите в документа и обяснява рисковете. Вижте и неговата прогноза за европейските избори."



https://dnes.dir.bg/na-fokus/dimitar-gardev-pred-dir-bg-napravihme-avstriya-samostoyatelen-faktor-za-shengen-izvan-organite-na-es



Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано08.01.24 22:09



"Цената е ясна, ползата е абсолютно неясна"...

Абсолютно неадекватно е да даваш акъл, какво е трябвало да се постигне, след като и ти не знаеш, какво е трябвало да се направи. Опитах се да изчета интервюто на този кадър на партията на Слави и бивш дипломат, но беше дълго, нулева конкретика, изобщо дипломатически разтегателства и политически нечистотии. "Ясната цена" не стана ясна, а "абсолютно неясната полза" (дори и без сухопътен Шенген засега) си е доста ясна. Ама щом ти е харесало...

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано08.01.24 22:14



Някой път трябва да пробваш да се autotrollbuster-неш





Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано08.01.24 22:25



Ха ха, за разлика от тебе аз прочетох излиянията на неосъществилия се министър на външните работи. А ти само тролиш, без някой да те е поканил дори в този разговор на по-високо ниво. Гледай си там Альошката!

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано08.01.24 22:47



Альоша forever and ever





Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано08.01.24 23:02



Навсегда, демек.



***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано08.01.24 23:01



Е не навсегда, само до момента в който Зеленски си върне Крим





Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано08.01.24 23:03



Значи една година. Максимум.

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано08.01.24 23:09



Значи на 8 януари 2025 бутаме Альоша





Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано08.01.24 23:08



Най-късно!

***
Слава Україні!


Тема Re: Задава се чутовен провал за Шенгеннови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.01.24 03:40



Корем ли щеше да те заболи, ако вместо "Зеленски" беше написал "Украйна"?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.