Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 26.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Евреите санови  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано15.10.23 22:39



прокълнат народ. На нищо не вярвайте от пиар кампанията им, ама НИЩО.



Тема Re: Евреите санови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано16.10.23 21:44



От днес само на тебе ще вярваме!

***
Слава Україні!


Тема Re: Евреите санови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано16.10.23 22:19



И Хинки мислеше така. Продължението го знаеш!





Тема Всеки млад комунист така си мислинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано17.10.23 04:38



мајка ми имаше студенти палестинци (университете Кл. Охридски-Битоља) на краја на 70 и началото на 80 (като част от поткрепата на Тито до Јасер Арафат). Като дете от неа често слушах за техната трагична садба и тежкиа живот на техноте фамилии итн. Така малко по малко замразих евреите. По това време можеше да се види по ТВ как Тито и ЈАсер се прегрштат ... вртјаха ја тази снимка много, ништо че тито саштевремено продаваше (т.е. препродаваше или спровеждаше) оружја на Изреал. По едно време даже мама беше уверена че е била преподавателка и на Бин Ладен(когато го видја по телевизиите много години покасно, разбира се) лично..хахахахах. Но, както попораснеш почваш да разбираш че нештата не са савсем така черно бели, както и во всеки един вековен конфликт (а този е един со наимного векове) причините са много далбоки и сложни, така и аз почнах обратно, да не ги мраза чак толкова много изреалците а да ги “позамразјавам“ палестинците.

Можеби наимного сам научил и разбрал за државата Изреал и за модерното еврејско обштество от четене и слушане на ето този човек (иначе осиновен евреин в МКД от 25 години). Между другото, тои е човека които по некакав начин “избра“ Груевски за водач на МАкедонија (покасно и се покаја ..но касно)








Тема Re: Всеки млад комунист така си мислинови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.10.23 08:12



"Но, както попораснеш почваш да разбираш че нештата не са савсем така черно бели..."
За всичко е така, само за България в РСМ не важи - тя е винаги черна.


Иначе абсолютно, обвиненията, които по соца се хвърляха по Израел, не бяха съвсем безпочвени. Тя пропагандата, независимо коя, ако не е съвсем малоумна, по това се познава - не измисля, а подбира факти, винаги има какво да се подбере, малко или много. (Малко е например в случая с България в РСМ, докато в случаите на етнически и религиозни конфликти се предлага в изобилие и от двете страни. ;))

Аз никак не бързам да превъзнасям Израел и да съм же сюи Израел; за палестинците също важи, разбира се, то и за Украйна в някаква по-различна степен важи, макар да е ясно там кой е агресорът.

Израел и тогава, и сега си действа на място, че и по-далеч, често безскрупулно и безжалостно и не по правилата, освен собствените си. Разбира се, не следва да се подценява и насрещната страна, особено тази днес, виждаме как постъпва и тя и какво проповядва. На нас ни остава да стискаме палци убитите невинни да са по-малко и да не е почнала вече Третата световна война.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 17.10.23 08:53.



Тема Re: Всеки млад комунист така си мислинови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.10.23 12:44



Като студент моя колежка взе, че се полакоми и се влюби в палестинец. Щото той мангизлия, кола и подари (това 90е, някъде 1993)... стара, на 15 години... И после, години по-късно ми разказа как я направил робиня насред Студентски град! 2.5 години я държал затворена в стая в общежитие, без да излиза никъде навън без него!
Та, толко по въпроса. Иначе ние си имахме цяло АОНСУ за араби и африканци по комунистическата линия!



Тема Re: Евреите санови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.10.23 12:47



Иван Гарелов дава своя рецепта:



Колкото и да е екзотична, ми се струва че друго решение е невъзможно.

Имате право на своето мнение. Но нямате право на собствени факти.

Тема Re: Евреите санови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.10.23 12:47



Първият министър на Шотландия и лидер на управляващата Шотландска национална партия (ШНП) Хумза Юсаф заяви, че родителите на съпругата му в Газа , а с тях и техните внуци.

Редактирано от NAVYBG на 17.10.23 12:48.



Тема Re: Евреите санови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.10.23 12:49



...Олмерт смята, че политиките на премиера Бенямин Нетаняху са пряко отговори за разрастването и укрепването на Хамас:

"Нетаняху изрично предпочете да се занимава с Хамас, за да не му се налага да се занимава с Палестинската автономия. Защо? Защото не желаеше да преговаря за мир с Палестинската автономия. И затова положи всички усилия да изгради определени отношения с Хамас. Знаем, че Хамас беше финансирана с помощта на Израел. В продължение на години стотици милиони долари, които пристигаха от Катар с помощта на Израел, с пълното знание и подкрепата на израелското правителство, ръководено от Нетаняху. И в определен смисъл разрастването и укрепването на Хамас до голяма степен е и резултат на тази политика на Нетаняху", допълва бившият израелски премиер.



Имате право на своето мнение. Но нямате право на собствени факти.

Тема Офтопикнови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.10.23 12:51



"А знаешь, вчера мне — свидетель Бейрут —
Приснилось: на счастье, едины,
В обнимку по радуге дети идут
Израиля и Палестины."



Авторът е един от "казионните" поети на малките народности на СССР, но каквото бях чела навремето от него преведено на руски, не беше лошо, поне за лапешкия ми и безкултурен вкус. Едното беше това. Някои злословеха, че бил некадърник и преводите на руски от други поети били по-добри от оригиналите на родния му език, ама родния му език не го знам.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.