Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 18.10.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Остатоците от Македонската државанови  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано19.10.23 17:20



буквално всичко(ама всичко) објаснено во 30 секунди.





Тема Re: Остатоците от Македонската државанови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано19.10.23 18:18



Много точно попадение Саше! Точно това е РСМ, ама баш! 17 секунди са, не 30. Обаче ясно показва всичко точно. Лъжи, и зад тях в този момент всичко почва да се разпада. И така и ще стане, за съжаление.



Тема Знам какво имаш предвиднови [re: NAVYBG]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано19.10.23 19:08



Искрено, аз до скоро не мислех че македонските проблеми се чак толкова втемелини от балгарската тема. Даже не ми беше ни в првите 5. Ако за нешто ми е много јад, това е че когато се рухнем нацело ште ви чувам как МАКедонија без блгари, оган ја изгорел. Цц ц ц ц ц, еиии, жив се изедов.



Тема Re: Знам какво имаш предвиднови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано19.10.23 19:35



Сега тече процес на затваряне на “Мариците “. Още много неприятни неща предстоят на СМ не само да стане , но и да остане член на ЕУ. Мицковски не е по различен от който и да е арабски нелегален емигрант , опитващ се да мине границата през ноща .



Тема Re: Остатоците от Македонската државанови [re: SashetoBE]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано19.10.23 20:56



ааа много са си убави и Мк и Бг.
По убост си приличаме.





Тема Re: Знам какво имаш предвиднови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано19.10.23 21:14



И аз да съм искрен, го казвах щото да те хване яд. Обаче, оказва се е нещо като библейско проклятие... Знаеш, че нямам вече грам сантимент към територията, която в момента заема РСМ. Но всъщност е жалко, защото след разпада на държавицата всичкото българско в нея тотално ще бъде заличено. Тя, РСМ, няма никакво бъдеще в българския му смисъл. Вчера ми писа един македонски българин, избягал в София преди 4-5 години (35-40), че последните 3-4 месеца поне 10 семейства на около 40 са се изселили в България. С деца и т.н. За да могат да живеят що-годе нормално. Очаквам тенденцията да се засили. Сещаш се, че това не са аутсайдерите, които цицкат партийните ви цицки. И другите избягват също, де с български паспорт, де както дойде. И какво ще остане - ти и нищото.



Тема Сега се сетих че това лјатонови [re: NAVYBG]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано20.10.23 03:06



се срешнах с много драг пријател от студенските години които от 20 години е сос стална адреса в Софијаа а в момента живее в Германија привремено. Синат му е на 17. Жена му е от Охрид а тои е от Кавадарци , дојдоха от Охрид в Битоља да се видим. Заговорихме се за децата, жената през цјалото време говори как мисли на децата штото штели да излизат в Охрид на центара. Зашто и казвам, какв е проблема ? Ами знаеш, малкиа е с двама другари, балгарче и германче. Добро и ? Ами знаеш, притиснјавам се штото за први пат ште излизат сами на вечер а в последно време има напрежение с балгароговорештите в Охрид. Ок де, в Охрид има туристи от целиа свјат , на кого му пука. А не, в некои заведенија сам чувала не се отнјасат добре ако им се обрнеш на балгарски. Арно де, вашиа нека говори на македонски а другите на англијски. Ама не , виж, кака да ти кажа, нашиа син не знае да говори на македонски !?

Молјааааааааааааааааааааааа !?!?!?

в смисал, се познава че не от тук..а меси и кавадаречки

Редактирано от SashetoBE на 20.10.23 03:11.



Тема Re: Сега се сетих че това лјатонови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано20.10.23 11:03



Виж това е от вчера: Goran Blagoev: Точно е "Кукята на мияците" имам спомен от миналата година как не ни обслужиха, щото сме българи... ( Restoran Kukata Na Mijacite е в близост до Бигорския манастир). Предполагам знаеш кой е Горан Благоев.
Т.е., това, дето си го написал не ме изненада, макар да е тъжно.
Но то си бе логично, вследствие на непрестанната вражеска пропаганда в РСМ години наред. Няма начин как да не се случи. Ако се замислиш, и Хитлер така е направил в Германия, Юденфрай, Путин същото го направи за "неонацистите в Украйна" и т.н. Въпрос на време е да се стигне до "Кристалнахт" и при вас. Не че нямаше палежи и пребивания вече, но ще дойде и такъв трагичен инцидент с масови погроми и убийства на етнически признак. Но да знаеш, българите в Македония са подготвени и за това! И няма да стоят със скръстени ръце да чакат да станат ягнета на заколение (имам инфо за подобен инцидент в Скопска механа това лято, сърбомана е ял малце кьотек).
По-миналата неделя гост в Коридор 8 бе Бойко Василев. Ако не си гледал емисията, на всяка цена я изгледай, ако не бъркам, около 2 часа бе. Уникален журналист е набора, жестоки анализи направи.





Тема Re: Сега се сетих че това лјатонови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.10.23 13:14



И Груйо е от вашия набор.



Иначе БВ беше много точен и на място, но за хора като Сашето, които имат представа как се виждат нещата и от тяхната си страна, и от нашата, едва ли ще има нещо ново в казаното.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Сега се сетих че това лјатонови [re: MupaM]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано20.10.23 13:21



Да, знам за бежанеца в Будимпеща...
Със сигурност Сашето не знае нещата, които БВ каза, а именно как България се соочи със себе, и как превъзмогна много неща по пътя на своята евроатлантическа интеграция, което впоследствие доведе до драстично увеличение на БВП и т.н... Обичните люге от РСМ казват как по време оно какви са били те и какви сме били ние, и там онова за двете црвени, дъвките и т.н. Само дето вече е точно обратното. Но за да стане това, то България успя да се справи с много подобни, и много по-сериозни вътрешни проблеми, в т.ч. и политически. А техните политичари правят точно обратното, и го правят от 30 и кусур години, и не се вижда какво ще се промени при тях. В смисъл като поведение и резултат. А самия резултат е тъжен, и Сашето го вижда отлично. На клипче от 17 секунди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.