Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 08.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Предизборно мълчание  
Автор goga (изследовател)
Публикувано04.10.23 20:28



Друг път - наближат ли избори, голям форумен вой. Сега - нъцки

Що така, колеги? Явно сте фенове на Фандъкова, Портних и Славчо Атанасов

Майтапът настрана. Такъв цирк скоро не е било.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: goga]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано04.10.23 20:48



Вярно си е, още повече, че тука има хора, които дето се вика - от първа ръка може да се изокат! Мегацирк, и то тепърва се почва. Където и да се огледаш ще е шоу не, а шоа на куб (трета степен)! София ще е уникално с кандидати като телевизионер, ДеСар, синдикалистка и кой знае какви други мишоци, но за мен има един изявен кандидат, който дори няма да иде на балотаж - проф Лилков.
Пловдив ги загледах онзиден по НТВ или БТВ в неделните им блокове - всички са Капо ди тути капи

. Общината е фалирала практически, с кмет на ГЕРБ, който е ясно кой го държи, сега нов такъв пак от същата партия... А с тоя забатачен град ме е страх как да се придвижа в него...
И Варна е подобна, там Портних трябва да стане клиент на европрокуратурата, ама пак го издигат. Несебър хванаха едни 200 К евро, обаче се говори, че сегашния кмет, дето го избраха докато бе в килията, пак ще си го изберат.
Чета по ФБ мегациркове и по другите общини... Явно благинките са супердупер!

Редактирано от NAVYBG на 04.10.23 20:57.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.10.23 21:24



За клубните членове не знам, ама 'неска гледам, че Дани Каназирева кандидатствала за прокурор. Насити ли се на политика...

П.П. Кой го държи нашия кмет?



У Шопско чакам балотаж между синдикалистката Ванчето и Терзиев, ама кой знае...

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 04.10.23 21:24.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.10.23 21:26



Какви страсти? Сглобката печели. Нали не мислиш, че има противопоставяне Терзиев-Хекимян? Тези двоицата сутринта не благоволиха да присъстват на предизборно студио в БНТ. Ваня Григорова напусна студиото... Остана само Диян Николов да си си обясни позицията. Бойко подарява София на клана Терзиеви.
---
А през това време други неща се случват в татковината ни - Сглобката предаде българската енергетика, за да усвои (със своите фирми) някакви си 4 млрд. лв. он някакъв си План за възстоновяване (Ковид отдавна мина). Май ще се наложи да има Втори народен съд за предателите на българските интереси. (задъжително с връщане на смъртното наказание). Така си мисля, когато съм гневен.

Имате право на своето мнение. Но нямате право на собствени факти.


Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: MupaM]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано04.10.23 21:44



Ванчето няма да стигне до двуцифрен резултат. София никога не е била червена, няма и да бъде. Така че балотажа ще е десар-, да видим дали бившето бтв ще се сбори за това място. Все се надявам, че проф Лилков ще го докара, ама...
Вашият кмет го държи в джоба си проксито на Боце - също бивш пловдивски кмет, с хотел Империал. И аз съм бил там - не е зле. Никак не е зле. Но да каже комитата, той го знае по-така отвътре.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.10.23 23:06



Аз се надявам Лилков да спечели… ще видим



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.10.23 02:45



Този, май, изглежда най-нормален. ДС--чадото и мазната тв-муцуна са пълна гавра с избирателите.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.10.23 03:02



Градът ни е тотално забатачен. Факт. Гербаджиите в момента искат да го харижат на деятел от таекуондо средите- районен кмет, за когото не съм сигурен има ли капацитет да управлява цял град. Стане ли той, пак същата група около Хотела ще е на власт, нищо, че уж не било тъй.

Алтернативата, обаче, е като фрийк-шоу: вечният кандидат за кмет Славчо Атанасов - този път, подкрепен от група, дето знаят как се работи в секциите в Столипиново

....та, може и да стигне до балотаж.

Слава Богу, Манол Пейков го прецакаха неговите хора
Както и Дани Каназирева - всеки, който се е подложил на Баце, накрая е използван и захвърлен. Много се надяваше горката тя да е негов кандидат.

Не знам, не знам.

Но си мисля, че този път кандидат на герб трудно ще спечели балотажа.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.10.23 03:04



Изводът за Дани Каназирева какъв е: не си купувай фабрика на 8-ми септември





Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.10.23 07:49



Ама пък има интрига в София. Дори "мазната тв муцуна" може да изскочи напред.

Дето "Цецка в панталон - ето ви Антон".
Лилков може да получи гласовете на разочарованите от "десаря", колкото и да пречи това, че не е подкрепен от "истинска" голяма партия. Терзиев обаче си е фаворит, а Ванчето не може да победи - по причината, посочена от Нейви, - но доста хора я харесват и мисля, че има добри шансове за "двуцифрен резултат".

В Пловдив кво - ГЕРБ пак. Поне за тоя Димитров - я, и той Димитров като Здравко - се чуват добри неща като районен кмет. Но то в началото, и особено на избори, така се говорят добри неща.

Приемаме, нали, че в големите градове поради наличието на много гласоподаватели и наблюдатели от партиите не може да се правят такива фалшификации или "покупки", които сами да предопределят резултата. Което се чува за малките - ей, преди няколко години в Симитли май имаше някаква драма с независими наблюдатели и кметски син - кандидат за нещо си, дето аха да не го изберат, въпреки известния брой зависими служебно от татко му и реално гласували за него по тая причина. ;)

В училището на дъщерята около 15 септември имаше драма със занималнята - разтуриха групата за занималня на "нашия" клас и я пръснаха по другите класове, та насред всичкия вой и крясък една от мамите предложи да се обадим за съдействие на един от другите кандидати, Старибратов, за съдействие, нали е работил в образованието. Но не се стигна дотам. Имат го за свестен и него явно, но човек никога не знае. И Славчо също има реноме по-скоро на свестен, аз дори го обмислям като вариант за гласуване пак, както когато на балотажа с Тотев не му стигнаха 1500 гласа. Майка ми тогава цял първи мандат на Тотев мърморИ какви били той и майка му, обаче да гласува - не можах да я изкарам.

В Пазарджик също не виждам интрига - Тодор Попов, който отдавна си е една истинска вечна Амбър, пак е кандидат.

В последно време става така, че в Пазарджик познавам повече кандидати в изборите (по работа), отколкото в Пловдив, където цял живот живея.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 05.10.23 07:53.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.10.23 08:02



Старибратов е свестен. Познавам го като беше директор на математическата. Дали би бил добър кмет на Пловдив - не знам. Но е по-добре, че излиза той, вместо Пейков. Манол е въздух под налягане, веднъж лятото го чух да говори какво щял да прави, ако стане кмет - тоя пич не е в час, щял да въвежда електрически коли и т.н...
Герб имат много негативи още от мандатите на Тотев, макар, че тогава държавата изливаше милиони. Здравко Димитров ги закопа. Не мисля, че Костадин ще стане кмет. Но ще видим.

А Славчо...Не е крадец, но с кви айдуци се е хванал....

Редактирано от goga на 05.10.23 08:04.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано05.10.23 08:35



Не знам бе хора, скоро бях за два дни в Пловдив, ми добре изглежда града. София е в пъти по-зле и с хигиена и с пътища, тротоари, изоставени строежи и така нататък. Според мен София в момента е по-зле дори от Варна, а Варна за мен е еталон за корупция, провал и просташко управление.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.10.23 08:49



Аз пък като бях в Бургас, и ми се видя много по-добре от Пловдив откъм градски транспорт и обща улична инфраструктура. Явно чуждата кокошка е гъска.


Аз не се оплаквам, де, не е толкова зле Пловдив въпреки разкопаните в момента улици и незадоволителното като цяло представяне на кмета Здравко. Има население, което е важен фактор, има промишленост някаква... има си ги и другите неща.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 05.10.23 08:52.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано05.10.23 10:11



О, Бургас е на светлинни години от всички, все едно не е в България.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: goga]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано05.10.23 19:25



Такъв цирк скоро не е било.
Какво е това Цирк?





Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: DannyDeVito]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано05.10.23 21:42



И за мен Пловдив стои много по-добре от София.
Към Варна... никога не ми се ходи.
Към Бургас - натааам често залитам.



Тема Re: Мълчанието на Суланови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.10.23 09:28



Цялата надменност, цялото презрение към работническата класа, към унтерменшите, които безцелно пъплят в нозете на неговата грандиозност, си е денонощно там – главата и сърцето му.

И поради това той не е някакъв изолиран урод, не – цялото му съсловие е такова. Презрението към простолюдието е денонощно и в умовете на всички като него, на елита на „градската десница“, винаги, дори и когато извива предизборно хоро с подуенските баби, та да го види народът, да му каже „браво!“ и послушно да гласува за него. Същият този народ на „блатни твари“, „кръвосмесени джуджета“ и „подгизнали и плесенясали блатни диваци“.

Евгени Дайнов не е изключение, а правило. Споменаваме неговото име донякъде случайно, без нищо лично. Можеше да е всеки друг, просто Дайнов даде конкретния повод в първата седмица от кампанията преди местните избори. Той е един от многото, които се чувстват родени господари и са бесни, задето нещо не им се получава. Бесни са, задето го няма член 1 на Димитровската конституция.

Кои са тези хора?

Те са продукт на времената, когато техните бащи и дядовци се ползваха с официални, държавно санкционирани привилегии. Тези бащи и дядовци раждаха своите деца с усещането, че полагат основите на династии. Децата и внуците по силата на въпросните привилегии бяха обезпечени със съответното образование и възпитание. И най-вече със съответното самочувствие и себеусещане, което включва на първо място хищния апетит към властта и доминацията и веднага след това – презрението към простия народ, който не представлява нищо повече от инертен материал, чакъл за запълване на коловозите по пътя към осъществяването на Свръхчовека.



Да, хората от породата на Евгени Дайнов – наследници в династичния смисъл на отговорни фактори от Комунистическата партия и Държавна сигурност – имат себе си ни повече, ни по-малко за Свръхчовеци в ницшеанския смисъл на думата. Свръхчовеци, които са над закона. Свръхчовеци, които сами по себе си са законът, защото законът произтича от тях. Все още не са достатъчно силни да говорят това открито, но от време на време го изпускат, когато са пийнали или напушени. И тогава са най-искрени, тогава ги виждаме такива, каквито са в действителност, а не скрити зад нескопосани сиромахомилски маски.

И действително те са господарите на този свят. Затова толкова лесно им се получава всичко. Но ние не бива да им завиждаме, нито да се отчайваме. И то не само защото завистта и отчаянието са грях, но и защото този свят и всичко, което му принадлежи е само временно. Временно означава във времето и с времето.

А времето ще свърши внезапно, може да свърши дори преди да съм сложил точка на това изречение. И тогава ще дойде вечността.

Тогава ще видим ново небе и нова земя и на тази нова земя Картаген със сигурност ще бъде разрушен, разоран и посипан със сол.




Уж визира Дайнов, но стреля по Терзиев. Впрочем - все едно.

Имате право на своето мнение. Но нямате право на собствени факти.

Тема Re: Мълчанието на Суланови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.10.23 19:33



Много точен текст.
Само да те поправя в извода (дано не ми се ядосаш вече, че ставам досаден)

В САЩ по време на кампанията на Клинтънката (пак династ), тя нарече народа “кошница от окаяните/безчестните/гадните”. После се опита да измени значението на прилагателното… ама. А онези от ФБР—то като им извадиха личните текст съобщения: “миризливи хора”, “уалмарт (т.е. пазаруващи в магазин тип Кауфланд) хора” и т.н.

Не е само в България и само нашите династи — навсякъде, където хора се има5 за елит и не се сблъскват с “челния влак” — е така.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.10.23 21:07



Ако бях софиянец - щях да гласувам за Вили Лилков (не само защото е преподавател в "моя" университет). Заради последователността му. Е, колебая се и за Ваня, но и тя няма шанс. Статуквото ще победи. Честит ви Терзиев...

Имате право на своето мнение. Но нямате право на собствени факти.


Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: goga]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано07.10.23 07:53



Много пъти съм писал, че ние сме малък, но много прозд народ. От простия пуста ще се самозатрием като нация и държава. Относно изборите, както твърди Данте, на портите на ада пишело: Надежда всяка тука оставете! Иначе казано, на българския казан дявол му не требе...

Северняк=Югоговняк!

Редактирано от jingiby на 07.10.23 12:49.



Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: jingiby]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано07.10.23 13:05



... всеки който се кандидатира, не афишира наляво и надясно какви лични облаги очаква да има, ако бъде избран.

Дали щото не се сеща, или щото му е забранено?






Тема Re: Предизборно мълчаниенови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано07.10.23 16:39



За Ваня, какво да правиш. Вили Лилков няма шанс.



Тема Какво става с Д. Пеевски?нови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано08.10.23 21:42



Не знам за предизборно мълчане, ама изглежда вече е уважаван от всички политик. Че даже организира и външно политически акции и политики.
Той не беше ли Кой в списъка “Магнитски”?
И не вадеше ли той на Борисов зъбките?

За няколко месеца метаморфоза.



Тема Re: Какво става с Д. Пеевски?нови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.10.23 23:51



Мдам. Совите не са това, което са. Масово е пребоядисването. Политика, кво да правиш





Тема Re: Какво става с Д. Пеевски?нови [re: nikolayds]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано09.10.23 08:56



Пеевски се е втурнал да се размагнетизира, така както и Божков. Да видим перилния процес при Боце дали ще задълбае. Според мен не са го погнали само, за да не се качи копейкин.
Но е миловидно да видиш какъв усилен ремонт трепти в милата ни татковина тези дни... Даже един кмет се е похвалил, че наредил дватрийсе плочки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.