Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.09.23 15:18



Комита, истината е, че в масата си сме много зле възпитани. Няма как лелката на гишето да е ангел, а ти да пререждаш, псуваш и обиждаш при най-малкия повод. Виж какви сме като пошофираш малко из града. Какво да се оправдаваме с държава, политици и т.н. като ние сме си такива. Това е. Социално-битовата среда е такава.
Затова и този път Пловдив няма да случи на кмет



Редактирано от goga на 15.09.23 15:26.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.09.23 15:43



Истината е, че не сме безсмъртни. Но и системата има много недъзи.
Тези, дето бият лекарите, утре кой ще ги лекува, ако лекарите решат да си бият камшика?
Много е сложно да се каже кое е "грешка" и "божия промисъл". Всъщност ние сме смъртни. Всеки ден ни е подарен.
Трудно е да се съди. А го правим лесно във фейсбук...



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.09.23 16:26



Тя и лелката на гишето е българка, и тя самата в други случаи е "българинът". Същият "българин" е и лелка на гише, и кмет, и общински чиновник, и лекар, и полицай, и работник по пътищата. Какъвто е на едното място, горе-долу същият би трябвало да се очаква да е на другото.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 15.09.23 16:34.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.09.23 17:22



Не сме особено възпитани като народ, но пак е според зависи, кое поколение, какъв произход. Като цяло сме селска нация. Сега най-дивата селящина сякаш е избила най-отгоре и доминира като ракурс на обществото, но пак не мисля, че е характерно за целия народ. Малко от малко справедливост би укротила страстите.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано15.09.23 17:35



Сега най-дивата селящина сякаш е избила най-отгоре и доминира като ракурс на обществото, но пак не мисля, че е характерно за целия народ.
И аз смятам така, даже си мисля, дали няма пост-ковид простащина? Прави ми впечатление силно увеличените избивания за няма нищо напоследък.
Онзиден си говоря с една полякиня, тя вика - тия нашите управници за чеп за зеле не стават. Ръсят пари навсякъде. Жена с 4 и повече деца практически се пенсионира и няма нужда да работи. И я питам - а това лошо ли е? При нас толкова раждат само мангасарите... и сме на път до 50 години да изчезнем като нация! И тя млъкна!



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.09.23 17:36



Дневния ред в обществото и държавата. То мултиплицира и върху обикновения човек. Кое е ценност и кое не. В момента нямаме ценностна система и затова всеки гледа себе си. Затова и общото не върви. От психологическа гледна точка, поведението на известните лица в държавата, най-показваните предавания и новини, рефлектират надолу. Социалните мрежи да не говорим, че то нормалните хора, вече не публикуват нищо, само агресивните и хейтърите останаха. И това моделира поколения. Преди е било ваоно семейството, гените. Сега заобикалящата среда доминира и измества семейното възпитание и гените дори. Не знам социален инжинеринг ли е целен, но резултата не е добър. А тук не трябва много да се настроят нещата.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: NAVYBG]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.09.23 17:38



Е няма да изчезнем, но ще е някаква изкривена матрица.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.09.23 19:12



Това, което описваш, не е Български феномен. Световен (изглежда) е. На всички с достъп до социалните мрежи. 1:1. Не ми харесва какво си написал, но не мога да намериш противоречие.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано15.09.23 19:35



Представи си 2-3 млн мангасари и 2-3 млн българи, 30-40 % от видиотените! Ебем ти и држава!



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.09.23 20:26



Е, като пенсионираш майките на 4 деца, какво точно освен разходи предимно за цигани ще постигнеш?

При нас по соца, мисля, имаше подобно нещо за майки с по пет деца, не съм сигурна, де, трябва да се провери. Файда йок.

Хората рядко се мотивират само от такива неща - помощи, пенсии. Може да послужат като допълнителен стимул, но не и като главен.

Мен например би ме стимулирало - и пак, натъртвам, като допълнителен, а не като основен стимул - по-скоро гъвкаво работно време, детски заведения и такива неща, отколкото помощи и пенсии.

Но във всички случаи никое от тези не е главен мотив. Който иска деца, ама няма пари, в обичайния случай пак намира начин да има деца. Който не иска, мрънка за пари или декларира: "едно ми стига", "искам да му дам всичко" или "нямам капацитет".
Има и такива, които са отлагали, да речем, второ дете, докато "си стъпят на краката" и после не се е получило, не е имало време. Но те надали са много. Пък и в момента няма някакви катаклизми, налагащи масово отлагане - война няма, да чукам на дърво, резки промени няма...

Не казвам, че мерките за насърчаване не могат да имат някакъв неголям ефект, но да не е изсипване на пари на калпак. Да не е и пенсиониране безусловно според мен. Освен дето ако имах 4 деца, щеше да ми е обидно да ме засилват да си стоя вкъщи, било то и с пенсия, всяка циганка може да докара 1-2-5 години стаж, ако трябва, и във фирма на приятел формално ще и внасят осигуровки. Нищо против нямам наистина работещите циганки.

Нещо за работещи хора трябва да има, и то - НЕ непременно за стоене вкъщи на майките. Аз не бих родила деца, ако след това ще бъда принудена заради това да не работя, а да си стоя вкъщи (не една година в отпуск по майчинство), макар и с пенсия.

Може и за неработещи, те също, разбира се, следва да бъдат подпомагани в рамките на добросъвестното, но ако се прекали, за разходите според мен полякинята е права.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 15.09.23 20:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.