Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 24.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.09.23 17:47



Хващам бас, че не си стъпвал в Румъния





Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано13.09.23 23:03



Е нищо, ти ще кaжеш зa мрaчните улици, дупките по пътищaтa и овехтелите сгрaди, и усещaнето зa Румъния нa Чаушеску, което витае във въздуха.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.09.23 23:27



Пич, влизаш в тема, без да си направиш труда да я прочетеш. Къде съм написал глупостите, които си изразил, къде съм казал, че сме като румънците? Напротив, казвам, че видимо сме след тях. Но имам преки впечатления, а не лаладжийство по форумите. Далеч, обаче румънците не са това, което си въобразяваш, че са. Имат си и те много трески за дялане: и по техните магистрали има бабуни, нямат едно свястно Околовръстно около Букурещ, и те масово живеят в стари соц-панелки, и по болниците им умират хора от лекарски грешки и т.н.И те в масата си са комплексирани и прости като нас: за справка виж как шофират.


Редактирано от goga на 13.09.23 23:26.



Тема Хајде честитонови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано14.09.23 16:09



За во 2022 година, за прв пат во историјата Албанија има повисок БДП од нашиот односно Албанија да има 6.802,8 , а Македонија да заостане со БДП по глава на жител (GDP per capita (current US$)) од 6.591,5.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано14.09.23 20:37



Къде съм написал глупостите, които си изразил, къде съм казал, че сме като румънците?

В цитираното. Това, че в други места, особено из едикой си край, има усещане за изостаналост с десетиление-две, е твой чест лайтмотив.

Положението с панелките как да е другояче?! Не може. Нито тук, нито в Румъния, нито в друга, потърпевша от Богоомразния болшевишки режим, държава.

Казвам, че държавата им отдавна не е ОПГ.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.09.23 20:48



Ми, иди и виж. Поживей за седмица, обиколи. Така от прочетено и чуто-недочуто си създаваш погрешна идеализирана представа.
България по нищо не отстъпва на Румъния. По-зле сме в междуселските пътища, но имаме повече магистрали, макар и на бабуни. Пробвай да пътуваш из Румъния да видиш за какво иде реч - бавно,тромаво, с огромни колони и никой не спазва знаци.
Но както казах вече, там не пукнах гума на дупка, а в БГ



Като благосъстояние румънците изглеждат малко по-добре. Но пак зависи.
Показателно е как си взривиха цяло градче от дивотия. По това си приличаме много.
Стига си циврил, стегни се. Няма кой да ти оправи живота,освен теб самия.
Ако не е Б.Б.,някой друг ще е виновен за всичко, нали

Редактирано от goga на 14.09.23 20:47.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.09.23 21:45



Мисля, че прекаляваме със самобичуването и самооплюването. То е видно, че има много кривини, ама, и нашето е вече национален спорт. Тръгнал може би дори от времето на комунизма и през 90-те: "шибана държава", "детето да се маха оттук и да не поглежда назад", "проклет народ" и т.н... Особено обременени са "интелектуалците", родени между 1965 и 1979 г. Мале, такова мразене на всичко българско трудно може да се намери. Каквто стане гадно - инцидент, птп, наводнение - винаго се пустосва със заключението "казах на дъщерята/сина да заминава да учи на Запад и никога да не се връща в тази шибана анти-държава".
Чудя се на олигофренията. Разбирам да е 90-те, да не пътуваме, да няма интернет. Сякаш в Дания не може да те блъсне кола или в Германия да ти сложи рога жената

Или пък в Австрия няма жп-катастрофи.
Навсякъде има, никъде светът не е напълно безопасен. Навсякъде може да си нещастен, преебан, отринат. Да не би всички датчани да са милионери и визионери?! Сякаш там няма бачкатори и не пърдят като шилета след зелена паша

Кьовеши, та Кьовеши. И това е един балон, пиар, както искаш го наречи.
В Бг винаги е имало корупция, социална депривация, бедност и т.н. Но да виждаш само това, трябва да си сляп. Да не би само за гладните деца в Африка да мислиш по цял ден?
Не, ходиш, ядеш, сваляш мадами, правиш си кефа от живота, колкото можеш. Приемаш се както можеш. Това е.
С улични и фейсбук бунтове няма да стане. Има си голяма картина отвъд, която се гради, както керванът си върви, а кучетата го лаят. От време оно е така.

Промяната започва лично от всеки по отделно.

Редактирано от goga на 14.09.23 21:47.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано14.09.23 21:57



Добро утро.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: DannyDeVito]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано14.09.23 23:37



Има нещо друго, един факт, който трябва да се отчита, поне що се отнася до интернет!
Това е умишленото цапане по България от хора, които или това им е работа или просто си мразят по презумпция и си го изкарват по този начин.
Като пример може да бъдат посочени македонисти, руски тролове, сръбски професионалци в бранша и други.
Тези хора съвсем съзнателно рушат съзнанието на нищо неподозиращите българи, представата за родината им. Разбира се както споменах, някои не го правят за пари.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано15.09.23 10:32



Това, за което говориш идва от най-високо ниво. Така им изнася, понеже по друг начин не могат да прокопсат. И не кой, а кои. Иначе, аз съм тук и могат да ме хванат за...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.