Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.09.23 21:42



За Гущерови младши писаха, че чакат четвърто дете. Злите езици говорят, че Гущеровица младша (кифлата Светлана коя беше от разни риалитита) никога нямаше да се навие на толкова деца, ако не бяха парите на Гущеров дърти.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.09.23 21:36



Тука си требе .ур.

Консуматорството ще ни затрие. Заради него не се раждат деца и жените тичат за кариера, и, докато се обърнат - цикълът го няма.

Друг е въпросът, че и по 5 деца да се раждат, каква полза, ако от ранни години ще им се набива в главата в къв кенеф са родени и как трябва да се махнат на всяка цена.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано16.09.23 21:44



Тя ако не желае много деца и милиарди няма да я накарат. Много милионерски наследници в Плд., в двойка, над 40-ка, стоят без деца. Ама много.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано16.09.23 21:50



Обикновено многодетните български семейства, са добри семейства. Няма набиване на национални комплекси. Просто ролята на жената се измести. Не е само у нас. Цял живот "търсиш себе си". Попадал съм на страница във Фсб., "не искам деца". Жена е администратор. Има хиляди последователи. Мен ме е гнус да чета мотивировката за това в страницата. Наречете ме сексист, консерва и прочие.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.09.23 21:53



Да, ама милионерското синче ако то ги иска, нали ще си потърси друга.

Шегувам се. Като цяло съм почти съгласна с теб. Смятам, че парите са от някакво значение за решението за брой деца (отглеждане, евентуално бавачки), но не най-съществено. Като гледам хората колко много разширяват понятието "не мога да си позволя"...



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.09.23 21:57



Аз само съм против на жените да се струпва отговорността за това и да се очаква от тях за разлика от мъжете да се лишат от работа или само от кариерно развитие. Иначе чайлдфритата и аз ги смятам за безобидно чалнати - безобидно в смисъл, че засегнати са само родителите им, които няма да видят внуци, иначе си е вид бъг. Има и мъже, които не искат деца, и част от тях не го обличат в идеология. Мъжът ми има такъв познат, който се хвалеше последния път, като го видяхме - преди години, че някоя от мимолетните му любовници искала да и направи дете с условие да не го закача за бащинство и отговорности изобщо, ама той на такова нещо не можел да разчита и не се хващал.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 16.09.23 22:03.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано16.09.23 22:04



Според мен е идеология. Десетки хиляди години от съществуването на homo sapiens, жената гледа деца, поддържа домакинството, единици само стават кралици (Савската, Клеопатра, Виктория, Елисавета), военна кариера (Жана Д'Арк), поради необозримо големи качества. И последните 100г.-жената излиза от тази роля, а от тях последните 15-20г., има тотално женска доминация. Не подценявам вината на мъжете в цялата ситуация, но жените контролират процеса. Като цяло по спомен, над 40% от хората във фертилна възраст, въобще не са в двойка (пиша го за 3 път). Ами то технически няма как да се родят деца от самотни хора. Не мисля, че по другите страни е много по-различно. Изкуствено изградени образи, доминират в женското подсъзнание. А в живия живот, те не съществуват. И стоят сами и нещастни, но не отстъпват от "принципите си". Все пак, нали еманципацията е знаме десетилетия наред.



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.09.23 14:57



Състоянието на ЕС в момента ми напомня Римската Империя преди да се раздели на Източна и Западна. Нападната била от диви варварски племена и разграбена до нейното унищожение (Западната) е същото както в момента орди имигранти са се насочили към Зап Европа - тези дни около 10 хил мигранти са акостирали на Лампедуза (при 6 хил местно население)!
В този смисъл може да очакваме постепенното отделянето на СЕЕ като жизнеспособната част от ЕС и да преживее тази напаст.
Съгласен съм с използването на термина идеология, към него може да добавим и религиозността. Дивата либерастия ще очисти Западна Европа, както го и показва клипа за мюсулманската демография там.
Проблемът с раждаемостта не е толкова в жените дори, колкото с нефелното възпитание на немалка част от "силния пол". Слаби, неуки, безволеви, мързеливи и държащи се за полата на мама, пубертет до 40 +, бягащи от отговорност са малка част от неприятните характеристики на мъжете 20-40.



Тема Re: Хајде честитонови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.09.23 15:54



Честито да е!



Тема Re: Пред цифрите, бвп, и боговете мълчатнови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано17.09.23 20:09



В момента, в който получиш някакъв стимул, недоволството стихва. Така са повечето хора: малко повече за харчене, почивка, повишен социален статус или интерес от противоположния пол.

гадно ми е, "Петър Стоев" е разкопан, но ако имам 100 бона в евро на сметка, ще го преглътна някак


Това обяснява доста неща. Само трябваше да добавиш власт към стимулите. Къде го чукаш, то къде се пука...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.