Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 23.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Малко встрани, въпрос които ме глождинови  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.08.23 05:42



Наскоро прочетох един пост във Фейсбук на Хр. Иванов, за бомбандировки от СССР на Добрич. Под него дискусия.



Значи мисля си,

Какво би била съдбата на България без Сталин (или събирателният Сталин).
Знаем за гръцките претенции,
Знаем за румънските претенции (с предимство пред нас се прехвърлят на правилната страна и вземат Трансилвания),
Знаем за конференцията в Техеран, където се обсъжда “до Бургас” да е за Турция.
Знаем и за Тито—Димитров.

Като без да давам морална оценка, строго гледна точка на съюзниците:
1. Сме стар съюзник (март 1941) на Хитлер и Мусолини.
2. Окупираме съседите и потушаваме “зверски” (според тях и пропагандата, всичко по 1000 се умножава) всяка съпротива
3. Атакуваме Авиацията която бие по Плоещ (т.е. Едно ядосваме СССР, второ и съюзниците)
4. Доставяме доволствие за Германия
5. Чърчил е премиер министър

И без комунистическият преврат, какво би се получило?

ГКПП Пловдив—Станимаха
ГКПП Каварна—Балчик
ГКПП Санке Димитров

Че и ГКПП Южно от Бургас…

Възможен ли беше подобен сценарии (или някой по—малко зловещ, но все пак подобен)?

И Сталин и преврата и последвалите 40 Хил жертви дали все пак не са ни спасили от нов Ной?

Редактирано от nikolayds на 16.08.23 05:46.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.08.23 06:16



Че Сталин е искал да даде Бургас на Турция. Толкова с братската носталгия....



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.08.23 06:23



Да в Техеран, 1943. Но 1941 още, а 1944 вече е искал Кавала да е в България :)

Важното какво е направил след това.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.08.23 06:42



Според настроението. Харизал Пиринско, после размислил, ама, не съвсем.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.08.23 06:53



А относно Кавала - това, което съм чел като изследвания - никъде няма нещо черно на бяло, че сериозно го е мислил. Това са следвоенни нашенски митове и легенди.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.08.23 06:58



Възможен ли беше подобен сценарии (или някой по—малко зловещ, но все пак подобен)?

Без Сталин този сценарий бе абсолютно реален. Предотвратен с деветосептемврийския преврат и участието ни във войната 44-45 год. А така също и на Парижката мирна конференция. Там гръцките апетити за ГПП Асеновград са били напълно живи.




П.П. Изключвам КПП Балчик. Просто руманците имат повече грехове от нас за да бъдат възнаградени.

Имате право на своето мнение. Но нямате право на собствени факти.

Редактирано от cumanich126454 на 16.08.23 06:59.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.08.23 07:04



А пък бомбардировката на Добрич се дължи на руската халатност. Те все още са работили със старите навигационни карти от преди 1940 г. А тогава Добрич е бил румънски. На 22 юни 1941 г. просто е сработил стария план за удар по румънски възлови точки.

Имате право на своето мнение. Но нямате право на собствени факти.


Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.08.23 07:11



В Соболевата акция го има Кавала.
За девети, е по спомени на не знам кой беше (руснак), че като доложили за изстеглиянето от Беломорието и Македония му станало лошо. факт е, че и ни пращат обратно да откъснем немците в Гръцко. А и че преди това е съгласието Гърция да мине под Британия, но предполагам със задната мисъл като изтеглянето на Полша по Ниса на запад… така че е реално било, поне да си направим устата и се договори Сталин и с Тито. А владението 9/10 от правото.

Въпроса ми обаче не е за това. Както каза за това няма документи.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.08.23 07:11



Дискутирано е дори в История Бг - няма такова нещо, наши митове и легенди. Много ни се ще да е било така. Истината е една - другаря Терпешев. Ти как си представяш наш партиец уставняк да прави нещо на своя глава. Глупости.
Просто след 09.09 трябвало е да се измсили някоя "братска" митология окупаторите да са освободители. След направеното в Пиринско, излизат апологетите и казват: ако не беше 09.09, сега Асеновград шеше да е гръцки.
Дали е щял или не, има много неизвестни...

Редактирано от goga на 16.08.23 07:19.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.08.23 07:24



Не ми се повтаря. Аз там във фейса съм си го написал.

И американците си ни бомбандират с право (аморално, но с право) и СССР би имал право. Плоещ е ключов за Южният фронт а и за група център даже.

По—лошото е, че въобще не се замислят хората (поне във фейса), че и ние имаме вина. И че сме победена страна. Сталин е чудовище за руският народ и другите народи на Изт. Европа. Но за нас, не са толкова еднозначни нещата.

Апропо “народният съд” в Италия е бил баш баят по—безцеремонен. А там няма Сталин. А преди малко гледах снимки от Франция, как стрижат главите на колоборатор(ките) си. Въобще в учебниците доста удобно са пропуснати подробности от следвоенна Европа. Горко на победените.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.