Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 16.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано17.08.23 23:08



Това не е по тази графика.

А иначе,
Пусни си твоето лично ДНК в https://mytrueancestry.com/en/

И виж с кои точно исторически личности (гробове) ще ти даде съвпадения.
За мен е ясно — Македония от 3000 насам и Мизи от 4000 и от преди 1000 години.
И много от така наречените сарматски земи (аварски, унгарски, панония, скити),
И централна Европа — Рим, Южна Галия, Германия, Испания.

Един от Анадола, Двама—трима от Боспорско от 1 век, никой от Африка, Азия, Индия, Персия, Туран, Русия, Полша. Това е. Местни сме си. Балканци с централно европейски примеси.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано17.08.23 23:16



От същия сайт на мен ми излиза 1 сарматски гроб в дн.Украйна, 1 хунски в днешна Унгария, 2 римски ок.Ница от 4в., другите имаха по-малко съвпадения, не ги помня. Не им вярвам грам. Ала-бала да събират пари.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано17.08.23 23:29



Натискаш на инфо, там отиваш на публикацията (научна) в която е описан обикновено некропол, гроб, и.н. + халорупите. Т.е. Може и сам да видиш какво що и как се сверява.

Примерно някой линковете (изследванията) за Панония
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0092867422002677

Друг за Македония и Албания некрополи в които имам мачове:
https://www.science.org/doi/10.1126/science.abm4247

За франки (пак за мой матч)
https://www.researchgate.net/publication/338005671_Spatial_analyses_of_three_early_medieval_graveyards_in_southern_Germany_Social_status_or_chronological_signal

За панония пак
https://www.nature.com/articles/s41586-021-04287-4






Има и български некрополи от Търново и на тези на “Калоян”, ама не съм му наследник аз. Има на монаси от Дряновският манастир от 11 век.

https://www.science.org/doi/10.1126/science.abm4247
(Същото като за Албания)


Има страшно много некрополи от Панония през вековете. И много изследвания там и в Скития (пак курбаните). Затова и толкова много съвпадения.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано17.08.23 23:40



Егати монасите, не би ли трябвало те да нямат потомство



В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано18.08.23 00:10



Гробове в манастирите. Може да са ти братовчеди на твоите или да са имали деца преди да станат монаси (най—често) или ктитори погребани в манастира, например Влад Дракула ;)

Майтапа настрана, има доста инфо вече — няма някакви огромни размествания от поне 2000 г. Има прираст от тук от там, но без огромна промяна.

Ние сме си местни (от Панония и Украйна до Олимп—Гърция), динариици—балканци :)



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: T a n y a]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.08.23 05:24



Споменаван е, няма как да бъде премълчан и заобиколен.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: tuzlija-179435]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано18.08.23 15:38



"Българският народ по натура, по традиционно възпитание и по положение, е демократичен. По своя демократичен, конституционен строй се отличава не само между балканските държави, но и по целия свят."

"Образованието всеобщо: по всички села училища с учителки и учители. Работната земя е разпределена най-правилно, само в ръцете на работниците, на земледелците. Офицери, чиновници и министри повечето са селяци."

Из Писмо на на Старозагорския митрополит Методий до американския президент У. Уилсън, Стара Загора, 1919 г.





Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.08.23 22:33



Като имаш вече резултат - македонизма, - можеш да му нагласяш всякакви теории и причини, няма как да се установи дали е вярно. ;)
Дори да има нещо в това за далечния произход на разликите между източните и западните диалекти, същите разлики като големина и произход със сигурност ги има и при други народи (неславянски).
На македонската относителна обособеност и дава тласък оставането на Македония под турско, преди това единственото, което изобщо може да я подхранва/подкрепя малко от малко отвътре, е налагането на източните говори за книжовен език, а то е случайно в голяма степен. Плюс действията на съседи и самото име Македония, налагащо се за обща употреба.
В София, Кюстендил и Видин имало ли е според тебе такова същото тежнеене към сърбите, за което говориш? Или е имало, ама освобождението го потушило?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 18.08.23 22:38.



Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано18.08.23 23:30



Пламен Цветков, лека му пръст е посветил цяла книга да обяснява как западните българи, не са българи, а само славяни, защото прабългарите се заселили до Искър и Струма, а на запад от тези реки преминали само малки групички от тях. Разбира се, той не отрича българския характер на това население, но застъпва тезата, че славяните са едва ли не унтерменш в сравнение с прабългарите. Тези му тези са породени основно от "топлите" му чувства към една източна държава и славянофилията, както и генералния му стремеж да обясни, че българите не са славяни.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Малко встрани, въпрос които ме глождинови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.08.23 09:00



Да, ама според твоя линк българите от всички краища, барабар с голяма част от днешните македонци, сме генетично хомогенни, тоест изследваните маркери са еднакво разпространени. Само при част от македонците имало лека разлика, обясняваща се с контакти с албанците.
Което би трябвало да значи, че прабългарите ако не са стигнали тогава оттатък Струма във вид на прабългари (демек татаро-монголи по една терминология, според която те са унтерменшите

), значи по-късно потомците им са разнесли генетичното им наследство и нататък. Иначе все биха се регистрирали леки разлики, както регистрират в Югозападна Македония. Поне аз така го разбирам написаното.
То зависи и какво изследват и доколко голяма точност може да им даде то, де.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 19.08.23 09:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.