Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Евала  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано16.07.23 02:43



Евала на тази жена, изкефи ме какво му е казала на Радев. Точно за същия пример си мислих онези дни - ако Русия ни нападне и окупира Варненска област, президентът ни ще свали ли гащите и ще настоява ли за спиране на военните действия и за преговори? И ще укорява ли външния ни министър, че ходи навсякъде да проси оръжие и Европа ни плаща войната?




Редактирано от Buyer на 16.07.23 04:11.



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.07.23 06:04



И да не е примерът с Путин, а с Ердоган и Юго-източна България - същото е: да искаш мир, за да озакониш агресията.
Не е работа на Радев да дава геополитически наклон по тема, по която е много малък.
Виж, да се защитават българските интереси / които не са украински/ е едно, но да правиш шпалир на Путин е съвсем друго.

Редактирано от goga на 16.07.23 08:13.



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.07.23 06:26



И тая мърша я е срам от българското знаме:



безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.

Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.07.23 08:20



Кажи за изцепката на Радев по-добре.
К**ът на Рожен и мен не ме кефи.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.07.23 09:34



Това не е срам от българското знаме, а неприятен привкус от балканската липса на мяра, комплексарщина и грандомания.
Северна Македония е пълна с мега-пилони с мега-байряци.



Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.07.23 09:42



Куманич, ето ти пилоноугоден отговор, ако не си го видял (ако не върви навсякъде с оня от твоя пост) - да се накефиш.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 16.07.23 09:44.



Тема Re: Еваланови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.07.23 10:37



В книгата за вече заличеното с.Тъмръш пише, че преди 150 години "чевермеджии" значело банди чапкъни и пущраци , които имали хоби да щъкат из горите и да въртят чевермета с крадени агнета и ярета. Шумкарите - също. Славчо Трънски в спомените си се оплаква колко тегаво е да се яде агнешко без хляб.Чевермето не е било ядене на обикновените непроявени криминално хора.
Сега на Рожен чевермето било по 70(седемдесет)лева килограма!



Тема Re: Еваланови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.07.23 10:52



А някои плюскат пица с кристали....

безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.


Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.07.23 10:57



И солта е кристал.



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.07.23 10:57



Евала на тази жена, изкефи ме какво му е казала на Радев.

Сигурен съм че същата жена ще чака с букет цвета братушките на варненския кей и ще инициира подписка за връщане на старото име на Варна. А именно град Сталин.

безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.


Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.07.23 12:04



Братушките на Русия не сме ние, а сърбите и само сърбите.



Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано16.07.23 12:13



Така е. Когато не можеш да достигнеш висините на някого, опитай се да го принизиш до собствената ти кочина.

***
Слава Україні!


Тема Re: Еваланови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.07.23 13:47



И солта е кристал.

Нямам предства какви са били кристалите, но едва ли са обикновена сол. Щото солта не е за оргии, както твърди сегашната част от сглобката:



П. П. Досега си мислех, че наистина са плюскали пица поръсена с някакви кристали. След бърза проверка установих, че "пица на кристали" било вид дизайнерска дрога.

безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.

Редактирано от cumanich126454 на 16.07.23 13:53.



Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор bajganjo1-200904 (ентусиаст)
Публикувано16.07.23 14:12



Защо Сталин? Направо Путин е най-добре.



Тема Re: Еваланови [re: goga]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано16.07.23 20:41



За мен като вероятност (колкото и малка да е) е по-вероятна руска атака от турска. Руснаците имат значим брой прецеденти на бомбардиране на българска територия, в частност Варна - справка Първата и Втората световна война.

За мен е малко смешно как се изпокриха руснаците - путинисти в САЩ. Не се обаждат никакви, но разделенията са ясни. Две приятелски семейства престанаха да ни се обаждат, въпреки, че сме показвали голяма толерантност по въпроса. Гузен негонен бяга. Но има и много руснаци тук, които са анти Путин. Един познат вчера постна снимки от Таджикистан, сигурно използват страната за срещи с родители или братя/сестри. Имам състуденти-руснаци, които се прибраха от САЩ в Русия, колко ли съжаляват сега.



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.07.23 20:51



За мен като вероятност (колкото и малка да е) е по-вероятна руска атака от турска.

Не бой се, те ще се разБерат... Варненска област ще е руска, а Бургаска - турска. Руско-турската граница ще е по билото на Стара планина.



безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.

Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.07.23 21:22



А китайско-финландската по Урал ли ще бъде?





Тема Re: Еваланови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.07.23 21:45



А китайско-финландската по Урал ли ще бъде?

Мислиш на китайско -френската? Фините никой не ги брои за некакъв фактор

безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.


Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.07.23 21:53



В сравнение с турците поведението на руснаците е педераска и курвенско .
В момента Путин не признава границите с Украйна и договора, подписан от предшественика му Елцин в 1991и напада Украйна след 23 години.
Границата с турците е същата, както сме се уговорили през 1915 , а догово, който си важи подписваме 1925.



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано16.07.23 23:40



не мога да разбера едно нещо - тая мацка вместо да му тресне една звучна и сочна попръжня на бай радев, по повод нездравото му русофилство, защо аджеба задава някакви силно хипотетични въпроси. как точно путлер ще окупира варненска област, след като това ще доведе автоматично до война между русия и нато?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Американците са по-големи комплексаринови [re: tuzlija-179435]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано16.07.23 23:34







Тема Re: Май тая плонжира за грантнови [re: Buyer]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано16.07.23 23:45



Никаквницата можеше да зададе и въпрос какво ще стане ако марсианци ни нападнат. Но задава за Путин, та белким от Козяк 16 или "Америка за България" я забележат, та да й снесат кинти.
И глупачката защо мисли, че Путин ще нападне България ? Кое е толкова ценното, което има България и което няма Русия ?
Аман от довчерашните комунисти и техните деца, които лизаха руски задници, а днес се надат на американските хранилки. Тагарев и Шаламанов са защитили дисертации в СССР, ама те не са заплахата, а Радев, който има две военни специализации в САЩ. По едно време в парламентарната група на ГЕРБ имаше повече бивши членове на БКП, отколкото в групата на БСП. Начело с простака от Банкя.
А Зеленски е един циркаджия, който като панаирджийска мечка обикаля по света и си въобразява, че е нещо. Интересно е защо досега не може да чуем друга украински гледна точка, освен тази на Зеленски и шайката му ?



Тема Re: Май тая плонжира за грантнови [re: el_sofia]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано17.07.23 03:00



Сами си го нахендриха руснаците и сега никой не може да им помогне. Станаха суровинен придатък на Китай, от който зависят напълно технологично. Ще си патят, като са прости!





Тема Re: Май тая плонжира за грантнови [re: Buyer]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.07.23 05:06



Именно. С Украйна сбъркаха и сега ще си носят последствията.



Тема Re: Май тая плонжира за грантнови [re: el_sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.07.23 07:23



Не трябва човек задължитилно да е комунист или от такова семейство, та рецидивите от СССР и соц лагера да му отвратителни. Безплатно.





Тема Re: Американците са по-големи комплексаринови [re: el_sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.07.23 07:30



При тях е традиция. Нашето си е слизане до нивото на Северна Македония.



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.07.23 07:58



Не мисля, че Путин някога сериозно е планирал военна инвазия в България. По-скоро щеше да заложи на нашите петоколонници да му дадат това, от което има нужда. Мисля, че щяха да го направят - и генерали, и олигарси, и политици си има, готови да му служат тук.

Ние в списъка му за нападение ще да сме били /ако сме били/ десети или двайсти по ред

Преди нас са Прибалтика, Полша, Молдова, Казахстан, Румъния...



Тема Re: Еваланови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.07.23 08:00



Имало е руски план за Прибалтика: залагали са на нещо средно между преврат и ядрен блъф. Смятали са че германските педери и бюргери ще се уплашат и няма реално да се намесят, както в Чехословакия западняците през 1938. Но условието за това е било Киев да падне за седмица.

Има един московски блогър - Соловей, близък до фсб. Той веднъж намекна за тези планове.<

Редактирано от goga на 17.07.23 08:02.



Тема Re: Имаш ли представа какво е Русия ?нови [re: Buyer]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано17.07.23 10:46



Русия превзе около 150 х. кв. км. от Украйна при положение, че не изполва най-мощните си оръжия и срещу нея е цяло НАТО. Путин покани Запада да отиде на терен, т.е. да пратят войски в Украйна. Още никой не е изпратил.
Едно ще ти кажа - като приключи патакламата, Запада ще продължи да си върти бизнеса с Русия, а баламите като България пак ще духат таратора.



Тема Re: Май тая плонжира за грантнови [re: tuzlija-179435]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано17.07.23 10:47



Да, ама не. Най-изявените атлантици са все от такива семейства.





Тема Re: Американците са по-големи комплексаринови [re: tuzlija-179435]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано17.07.23 10:52



Фактът, че грантовите медии и др. оплюха инициативата показва, че издигането на знамето има смисъл. Все пак у нас има българи, които се изплюха в лицето на западните ибрикчии и техните чорбаджии. Не чужденците са тези, които ще ни учат какво да става у нас. Не хора с типичните български имена Джасим, Паси и др. ще ни поучават.



Тема Re: Май тая плонжира за грантнови [re: el_sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.07.23 11:35



Не гледай най-гласовитите, а масата.



Тема Re: Имаш ли представа какво е Русия ?нови [re: el_sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.07.23 11:44



Иска ви се, но няма да стане. Русия сбърка и сега е грехота да бъде оставена току така. Тази работа с бизнеса се отлага за неопределено време. Руснаците били много издръжливи? Чудесна, ще видим(





Тема Re: Имаш ли представа какво е Русия ?нови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано17.07.23 11:57



Абе, ти каква чешка пиеса си написал...



САЩ и Русия са стари съюзници и комуникацията, а и търговията, на най-високо ниво никога не е спирала. И едва ли ще спре.



Тема Re: Имаш ли представа какво е Русия ?нови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.07.23 12:29



Какво неясно има?
На луд не се помага.
Русия ще си плати и тогава може търговийка....
Пък и нали уж си бяха самодостатъчни?



Редактирано от tuzlija-179435 на 17.07.23 12:33.



Тема Re: Имаш ли представа какво е Русия ?нови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано17.07.23 12:26



Мисля, че тая работа с биснеса не се отлага. Нищо повече.



Тема Re: Имаш ли представа какво е Русия ?нови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.07.23 12:33



Може много работи да си мислиш...



Тема Re: Имаш ли представа какво е Русия ?нови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано17.07.23 13:04



Да, така е.





Тема Re: Еваланови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано17.07.23 17:14



то въпроса беше малко принципен - с кухи аргументи излизат хора, които са или тъпи /като въпросната мацка/ или провокират /както македонистите например/. все едно аз да река примерно на колегата куманич - абе, ти ако сега беше жена, дали щеше .... и т.н.
радев може и трябва да го тупат хора с акъл. не разни тъпани да празнодумстват и да става махленска разправия (както нормално вървят нещата при нас).
а за балтите - да, мисля бая бяха напълнили гащите в началото на войната. та дедо байдън трябваше на няколко пъти да ги успокоява с лафове, че нато щяло да пази всеки сантиметър от територията си.
а ние нашата работа сме си я свършили - десетилетия мощно целуване на евроатлантически г*зове /което продължава и в момента/, за да си извоюваме правото да сме под "ядрения чадър". какво са правили през това време украинците /или какво там са целували/, нито знам, нито ме интересува, но разни родни празноглавци да ми правят тъпи сравнения, или пък зеленски да ни идва тука на крака и да ни вкарва в някакви паралелни вселени как нашата армия и пет пъти по-силна да била пак нямало нищо да направи на руската, нещо ама никак не ми минава.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Еваланови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано17.07.23 17:18



О, аз съм много спокоен. Дори руснаците да ни нападнат съм сигурен, че само нашия клуб ще ги измете обратно в морето. Зер, що милитаристична енергия се върти тук.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Еваланови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.07.23 19:20



Уви, българите сме царе на разделението и сами да се плюем един други. Както го е казал великия Гоце Делчев, нали?... И за да не бъда голословен, ще припомня кои са били в основата на изграждането на българската войска, и са носили на раменете си бойната слава. Говорим за следните висши офицери:
1. ген. Данаил Николаев - Роден: 30 декември 1852 г., Болград, Украйна, наричан Патриархът на българската армия.
2. ген. Иван Колев - роден на 15 септември 1863 г. в бесарабското село Бановка, създадено от български преселници от Тракия и разположено на 25 км източно от Болград.
3. подп. Андрей Букурещлиев е роден в село Плевня, Драмско (днес Петруса, Гърция).
4. ген. Георги Тодоров е роден на 10 август 1858 г. в Болград, Бесарабия.
5. ген Янко Драганов е роден на 29 март 1859 г. в Тулча, Добруджа.
6. ген Климент Бояджиев е роден на 15 юли 1861 г. в Охрид.
7. ген Кръстю Златарев е роден на 23 февруари 1864 година в Охрид.
8. ген Григор Кюркчиев е роден на 24 октомври 1865 г. в град Прилеп.
9. ген Климент Джеров, роден 1867 в Охрид.
10. Полк Борис Дрангов от Скопие.
ВМОРО/ВМРО е най-старата и мощна паравоенна организация в света, защитила сама България през 1925 г при гръцката инвация в т.нар. "Петрички инцидент".
Толко по отношение "милитаристичността" на българите. Дупе дава, война/бран/бой не дава!!! Преклонената главица сабя не я сече!



Тема Re: Еваланови [re: komitaO3]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано17.07.23 19:20



Аз не виждам причина за толкова голямо спокойствие. При толкова много русолюбци гъзолизци ако руснаците направят десант ще бъдат посрещнати само с хляб, сол и бъклици. Ще паднем без бой като 1944. Ще станем куриоз, единствената страна в света, която предава доброволно своята държавност поради тотално промити мозъци.

Не си мислете, че да бъдем ударени от руснаците е 100% откачен и невъзможен сценарий. Ако войната ескалира извън Украйна, ниe сме първи в списъка по много проста причина - най слабото звено в НАТО сме, не само като военен потенциал, но и като морал тотално разяден от токсична русофилия.

Редактирано от Buyer на 17.07.23 19:24.



Тема Re: Еваланови [re: tormentor]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.07.23 19:39



"Розовите десни" - по-яко няма как да се каже.


Та, с тия идиоти и смешковци не ти трябват русороби. Просто и ясно е.
Ние армия нямаме. Най-малкото, защото за армия се иска поне 60 хил души въоръжени. Ние имаме колко за 1 дивизия. Отделно офицери нямаме, имаме шапкари. Какво да говорим?



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.07.23 19:40



Ако не бяхме член на НАТО, 1000 % да се бе случило досега, не хиляда, 1 милион пъти!!! И то не с войска, а ние сами щяхме да лъснем гъз къмто мацква!
Войната ще ескалира до нас - в Босна.



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано18.07.23 07:06



Ще паднем без бой като 1944.

Мъдър е българския народ. Каквато мъдрост прояви и през 1940 г. Из спомените на ген. Бойдев:

ЛИСТ: - Сега чувам за първи път това. Вие поддържате, че ако турците настъпват срещу вас, ще ги пропуснете и ще останете по гарнизоните?

БОЙДЕВ: - Искам да кажа, че ще пазим неутралитет, пълен неутралитет, и да минете, и да не минете през България.
............
БОЙДЕВ: - Аз не съм упълномощен да водя преговори по всички тези въпроси, но изразявам едно мое мнение, което съвпада и с мнението на мои колеги и членове на правителството ни. Ще ви кажа само едно - ние не възнамеряваме да употребим оръжието против вас.

ЛИСТ: - Ами ако ние преминем през страната ви без ваше съгласие, което може да стане? Щом няма друг изход...



безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.

Тема Re: Еваланови [re: tormentor]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано18.07.23 08:57



Дребнотемието ни задушава до степен на невъзможност за откриване елементарни, житейски следствени връзки. Така всеки си открива аргументи и им туря тежести до императив без грам те да имат отношение в бруталната реалност.
Нито сме тъпи, нито пък чак толкова продажни, още по-малко неспособни да се браним пък било то и с оръжие.

Ние сме бедни. Не, ние сме най-бедни. Така е било, така и продължава да бъде. Остава едно уж предимство - географско разположение, което от възможност за наши ползи се трансформира в наше проклятие. Оставаме си едно прашно, мръсно, мизерно ориенталско кръстовище с един трафопост (разбирай "гордата" ни енергетика изцяло зависима от суровини, затова само с функция на трафопост), една тръба за газ, две бензино-нафто колонки и нищо повече. А, тури му и две кейчета в блатата на гьола.
На всичко отгоре и тях поддържаме зорно, щото просто вече няма кой. Останахме 4-5 души (кажи ги милиона, айде).
Кьорав човек не можеш да хванеш на работа.
Обаче: турихме байряка за 100 години, нищо че църквата порутена и никой не влиза за помен даже; САЩ ни тури знака и НАТО уши байряка да плашим турците; ЕС още чака поне светофари да сложим; руснаците настояват, че наш регулировчик с техни напътствия ще е символ на независимостта, докато кмета, попа и пъдаря гепят к'вот докопат от който мине и замине.
Ката ден някое магаре (разбирай Радев, примерно) се запъне посредата да реве и си показва магарията "гордо", гръмко и пред всички.

Тоя вечен пасторал колкото умилява, толкова и втрещява до погнуса преминаващите или трезвомислещи. Чак очите се насълзяват, кога се заслушаш колко напъват източнЯци и западняци да ни прилапат в съюзите си, щ'от сме злато за тях!? Местните корифеи на мисълта, шаманите да ти припяват световните истини неоткрити другаде, видими само от трънките под Бузлуджа.

"Не ми давай акъл, дай ми пари!"
Що, толкова ли си сакат да поработиш нещо па и да изкараш?!
"Пречи ми!"
Кое?
"Международното положение!"
Вай-вай-вай, всички са/СМЕ маскари!

Само дето сме по-бедни, та сред на се въдят лоши и продажни. Кофти параграф, ама ще го сменим. Ако намерим с кво.
Иии-Ааааа! Ииии-Ааааааа!



Тема Re: Еваланови [re: leyte]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано18.07.23 11:08



Какво е станало с теб? Някаква необяснима трансформация, не мога да те позная..:-) какъв е тоя безумен нихилизъм?



Тема Re: Еваланови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано18.07.23 15:14



Малко разтуха: "Пернишка ръченица" в изпълнение на ...Сандра Милошевич:



Направо като оригинала Ибро Лолов

безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.

Тема Re: Еваланови [re: leyte]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано18.07.23 20:28



Дребнотемието ни задушава до степен на невъзможност за откриване елементарни, житейски следствени връзки. Така всеки си открива аргументи и им туря тежести до императив без грам те да имат отношение в бруталната реалност.

много дълбоки генерализации, колега лейте. то от дребнотемие лесно се бяга - преставаш да говориш с определени хора /а наблягаш на най-стойностните и начетени такива/, да посещаваш определени форуми, да четеш определени медии, на дистанционното за телевизора има неколко бутона - и за изключване и за смяна на канала и т.н. ако на теб "фона" ти действа "разсейващо", аз например нямам проблеми с това /пък може и ти като се прочетеш отново утре, да си кажеш примерно, абе аз какво точно имах предвид тука/.
а иначе след като дефинираме "дребните" неща и по метода на изключването установим "големите" такива - направо да почваме дебата за тях. нещо филисофско сигурно ще излезе, май само това не сме правили на тоя форум



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Еваланови [re: tormentor]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано19.07.23 06:54



Като в математиката е. Едно уравнение съдържа стойности с различна тежест или величина. Работейки с малките стойности, с малка тежест в решението, ти го променяш... Навярно, но все с малко. Дори незабележимо.
Примерно, в описаното от мен уравнение отсъства работещия човек и дребния-среден бизнес. Викаме му "дребен", но който разбира знае, че цялата система се крепи на дребното уж повече, производител, услужваш, потребител и доставчик.
Те, такива хора вече няма. То е факт, който никой не констатира, там вече седи една нула. Няма не ръст, вече въобще ресурс човешки няма, за сработване или пазарен, с който да добавяш стойности. От там ти губиш стойност. Цената на труда ти расте и спираш да си конкурентен.
Питай който искаш произвеждащ нещо бизнесмен къде му е основната болка.
Обаче, за поп, кмет и пъдар мераклии винаги и все с рев за заплати. Под сянката на трафопоста, по митници и службици - бол.
Факт, въобще изключен от злободневието. Там е пилона.
Ето ти фона.



Тема Re: Еваланови [re: DannyDeVito]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано19.07.23 06:55



Въпрос на настроения, сигурно.



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.07.23 19:16



Откровено казано в ситуацията, която е Русия днес, е трудно да си представим (извън факта, че сме натовци) агресия от нейна страна срещу България.
Путин отново показа, че е загубил напълно връзка с реалността, бръщолевейки разни глупости вчера, относно някакви официални полски войски в западна Украйна, които остават завинаги там, бленувания за някакви агресии от страна на Запада срещу Белорусия и тям подобни!
Чудно изобщо, че руската общественост и елит още търпят изперкал човек да ги управлява...



Тема Re: Еваланови [re: kuduger965O6]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано22.07.23 20:00



Вероятността може да е малка, но за съжаление съществува. Ако Украйна извърши голям пробив и руското управление на изток и юг започне да се сгромолясва, идва ред на отчаяните действия на Путин и кликата му. И от една искрица някъде в региона може да пламне нещо голямо. Не забравяйте, има няколко прецедента на руски и съветски сили бомбардиращи българска територия с кораби. Силите на Русия в Черно море са големи, а след масова мобилизация може да станат експоненциално по-голяма заплаха за нас.

А за бръщолевенето на Путин, за мен това е отчаян опит да колсолидира около себе си на твърдата си база, изваждайки стари плашила от шкафа.



Тема Re: Еваланови [re: kuduger965O6]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.07.23 20:04



Ми, Русия е това на 80%. За нея Путин, дори сега, е най-малкото зло. Това е манталитет.
И нека си избием от главите, че руската армия са само пияни шимпанзета. Ако беше така, защо ВСУ не е вече в Крим? Това е жестока война. Практически не й се вижда края, макар на мен да ми се иска на Путин и руснаците да им се даде урок.



Тема Re: Еваланови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.07.23 21:29



Путин отново показа, че е загубил напълно връзка с реалността, бръщолевейки разни глупости вчера, относно някакви официални полски войски в западна Украйна, които остават завинаги там, бленувания за някакви агресии от страна на Запада срещу Белорусия и тям подобни!

Колега, виждам че не следиш какво става в Полша и Прибалтика. Това си е за твоя сметка и намам намерение да те открехвам. За някаква Уния се говори...

безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.


Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано22.07.23 22:06



За много работи се говори.



Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.07.23 22:56



Да да - Жечпосполита!
Колега, ти още ли не разбра, че в стремежа да оправдаят катастрофалната си и разрушителна политика, от Кремъл разпространяват всякаква шитня!

Апропо, Украйна има право на двустранни и тристранни договори с когото си реши и каквито договори реши: за военна, за икономическа и всякаква друга взаимопомощ.



Тема Re: Еваланови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.07.23 07:03



Украйна има право на двустранни и тристранни договори с когото си реши и каквито договори реши: за военна, за икономическа и всякаква друга взаимопомощ.

"Взаимопомощ" означава освен да получиш, но и да дадеш. Украйна ще получава оръжия и финансиране, но какво ще даде? Не остана много, освен територия...



безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.

Редактирано от cumanich126454 на 24.07.23 07:11.



Тема Re: Еваланови [re: cumanich126454]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано24.07.23 07:35



Украйна има толкова жито и слънчоглед, че за вътрешните й нужди стигат 10 %.
Сега Русия посяга на хляба, което е определено грях.



Тема Re: Еваланови [re: Tyзлиja]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.07.23 10:26



Русия посяга на фуража на италианските и испанските прасета. Нали знаеш, че до гладуващите от Третия свят е достигнало само 5% от украинското жито. Останалото е у Европа.

безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.