Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 21.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Еваланови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.07.23 19:20



Уви, българите сме царе на разделението и сами да се плюем един други. Както го е казал великия Гоце Делчев, нали?... И за да не бъда голословен, ще припомня кои са били в основата на изграждането на българската войска, и са носили на раменете си бойната слава. Говорим за следните висши офицери:
1. ген. Данаил Николаев - Роден: 30 декември 1852 г., Болград, Украйна, наричан Патриархът на българската армия.
2. ген. Иван Колев - роден на 15 септември 1863 г. в бесарабското село Бановка, създадено от български преселници от Тракия и разположено на 25 км източно от Болград.
3. подп. Андрей Букурещлиев е роден в село Плевня, Драмско (днес Петруса, Гърция).
4. ген. Георги Тодоров е роден на 10 август 1858 г. в Болград, Бесарабия.
5. ген Янко Драганов е роден на 29 март 1859 г. в Тулча, Добруджа.
6. ген Климент Бояджиев е роден на 15 юли 1861 г. в Охрид.
7. ген Кръстю Златарев е роден на 23 февруари 1864 година в Охрид.
8. ген Григор Кюркчиев е роден на 24 октомври 1865 г. в град Прилеп.
9. ген Климент Джеров, роден 1867 в Охрид.
10. Полк Борис Дрангов от Скопие.
ВМОРО/ВМРО е най-старата и мощна паравоенна организация в света, защитила сама България през 1925 г при гръцката инвация в т.нар. "Петрички инцидент".
Толко по отношение "милитаристичността" на българите. Дупе дава, война/бран/бой не дава!!! Преклонената главица сабя не я сече!



Тема Re: Еваланови [re: komitaO3]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано17.07.23 19:20



Аз не виждам причина за толкова голямо спокойствие. При толкова много русолюбци гъзолизци ако руснаците направят десант ще бъдат посрещнати само с хляб, сол и бъклици. Ще паднем без бой като 1944. Ще станем куриоз, единствената страна в света, която предава доброволно своята държавност поради тотално промити мозъци.

Не си мислете, че да бъдем ударени от руснаците е 100% откачен и невъзможен сценарий. Ако войната ескалира извън Украйна, ниe сме първи в списъка по много проста причина - най слабото звено в НАТО сме, не само като военен потенциал, но и като морал тотално разяден от токсична русофилия.

Редактирано от Buyer на 17.07.23 19:24.



Тема Re: Еваланови [re: tormentor]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.07.23 19:39



"Розовите десни" - по-яко няма как да се каже.


Та, с тия идиоти и смешковци не ти трябват русороби. Просто и ясно е.
Ние армия нямаме. Най-малкото, защото за армия се иска поне 60 хил души въоръжени. Ние имаме колко за 1 дивизия. Отделно офицери нямаме, имаме шапкари. Какво да говорим?



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.07.23 19:40



Ако не бяхме член на НАТО, 1000 % да се бе случило досега, не хиляда, 1 милион пъти!!! И то не с войска, а ние сами щяхме да лъснем гъз къмто мацква!
Войната ще ескалира до нас - в Босна.



Тема Re: Еваланови [re: Buyer]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано18.07.23 07:06



Ще паднем без бой като 1944.

Мъдър е българския народ. Каквато мъдрост прояви и през 1940 г. Из спомените на ген. Бойдев:

ЛИСТ: - Сега чувам за първи път това. Вие поддържате, че ако турците настъпват срещу вас, ще ги пропуснете и ще останете по гарнизоните?

БОЙДЕВ: - Искам да кажа, че ще пазим неутралитет, пълен неутралитет, и да минете, и да не минете през България.
............
БОЙДЕВ: - Аз не съм упълномощен да водя преговори по всички тези въпроси, но изразявам едно мое мнение, което съвпада и с мнението на мои колеги и членове на правителството ни. Ще ви кажа само едно - ние не възнамеряваме да употребим оръжието против вас.

ЛИСТ: - Ами ако ние преминем през страната ви без ваше съгласие, което може да стане? Щом няма друг изход...



безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.

Тема Re: Еваланови [re: tormentor]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано18.07.23 08:57



Дребнотемието ни задушава до степен на невъзможност за откриване елементарни, житейски следствени връзки. Така всеки си открива аргументи и им туря тежести до императив без грам те да имат отношение в бруталната реалност.
Нито сме тъпи, нито пък чак толкова продажни, още по-малко неспособни да се браним пък било то и с оръжие.

Ние сме бедни. Не, ние сме най-бедни. Така е било, така и продължава да бъде. Остава едно уж предимство - географско разположение, което от възможност за наши ползи се трансформира в наше проклятие. Оставаме си едно прашно, мръсно, мизерно ориенталско кръстовище с един трафопост (разбирай "гордата" ни енергетика изцяло зависима от суровини, затова само с функция на трафопост), една тръба за газ, две бензино-нафто колонки и нищо повече. А, тури му и две кейчета в блатата на гьола.
На всичко отгоре и тях поддържаме зорно, щото просто вече няма кой. Останахме 4-5 души (кажи ги милиона, айде).
Кьорав човек не можеш да хванеш на работа.
Обаче: турихме байряка за 100 години, нищо че църквата порутена и никой не влиза за помен даже; САЩ ни тури знака и НАТО уши байряка да плашим турците; ЕС още чака поне светофари да сложим; руснаците настояват, че наш регулировчик с техни напътствия ще е символ на независимостта, докато кмета, попа и пъдаря гепят к'вот докопат от който мине и замине.
Ката ден някое магаре (разбирай Радев, примерно) се запъне посредата да реве и си показва магарията "гордо", гръмко и пред всички.

Тоя вечен пасторал колкото умилява, толкова и втрещява до погнуса преминаващите или трезвомислещи. Чак очите се насълзяват, кога се заслушаш колко напъват източнЯци и западняци да ни прилапат в съюзите си, щ'от сме злато за тях!? Местните корифеи на мисълта, шаманите да ти припяват световните истини неоткрити другаде, видими само от трънките под Бузлуджа.

"Не ми давай акъл, дай ми пари!"
Що, толкова ли си сакат да поработиш нещо па и да изкараш?!
"Пречи ми!"
Кое?
"Международното положение!"
Вай-вай-вай, всички са/СМЕ маскари!

Само дето сме по-бедни, та сред на се въдят лоши и продажни. Кофти параграф, ама ще го сменим. Ако намерим с кво.
Иии-Ааааа! Ииии-Ааааааа!



Тема Re: Еваланови [re: leyte]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано18.07.23 11:08



Какво е станало с теб? Някаква необяснима трансформация, не мога да те позная..:-) какъв е тоя безумен нихилизъм?



Тема Re: Еваланови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано18.07.23 15:14



Малко разтуха: "Пернишка ръченица" в изпълнение на ...Сандра Милошевич:



Направо като оригинала Ибро Лолов

безпредметно да ми плямпаш за България. Не, такава, каквато ти я виждаш, аз я презирам.

Тема Re: Еваланови [re: leyte]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано18.07.23 20:28



Дребнотемието ни задушава до степен на невъзможност за откриване елементарни, житейски следствени връзки. Така всеки си открива аргументи и им туря тежести до императив без грам те да имат отношение в бруталната реалност.

много дълбоки генерализации, колега лейте. то от дребнотемие лесно се бяга - преставаш да говориш с определени хора /а наблягаш на най-стойностните и начетени такива/, да посещаваш определени форуми, да четеш определени медии, на дистанционното за телевизора има неколко бутона - и за изключване и за смяна на канала и т.н. ако на теб "фона" ти действа "разсейващо", аз например нямам проблеми с това /пък може и ти като се прочетеш отново утре, да си кажеш примерно, абе аз какво точно имах предвид тука/.
а иначе след като дефинираме "дребните" неща и по метода на изключването установим "големите" такива - направо да почваме дебата за тях. нещо филисофско сигурно ще излезе, май само това не сме правили на тоя форум



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Еваланови [re: tormentor]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано19.07.23 06:54



Като в математиката е. Едно уравнение съдържа стойности с различна тежест или величина. Работейки с малките стойности, с малка тежест в решението, ти го променяш... Навярно, но все с малко. Дори незабележимо.
Примерно, в описаното от мен уравнение отсъства работещия човек и дребния-среден бизнес. Викаме му "дребен", но който разбира знае, че цялата система се крепи на дребното уж повече, производител, услужваш, потребител и доставчик.
Те, такива хора вече няма. То е факт, който никой не констатира, там вече седи една нула. Няма не ръст, вече въобще ресурс човешки няма, за сработване или пазарен, с който да добавяш стойности. От там ти губиш стойност. Цената на труда ти расте и спираш да си конкурентен.
Питай който искаш произвеждащ нещо бизнесмен къде му е основната болка.
Обаче, за поп, кмет и пъдар мераклии винаги и все с рев за заплати. Под сянката на трафопоста, по митници и службици - бол.
Факт, въобще изключен от злободневието. Там е пилона.
Ето ти фона.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.