Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано20.05.23 09:40



Колкото надупването е контрапродуктивно, толкова и дръвченето за щяло и нещяло, с повод или без повод.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.05.23 09:46



Така е, но в интерес на истината тонът към СМ се втвърди като се видя, че никой от съюзниците ни не реагира.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано20.05.23 09:54



Така де... Нашите действия бяха що-годе адекватни с подписването на декларацията от 1999 г. След това при тях се сменяха правителства, при които нямаше същото желание за поддържане на духа на приятелство с България, а нашите като щрауси... и си я караха по инерция. Това е неадекватна политика за мен. Действията на Боко и Дебелия петтерас по северомакедонския въпрост пък са освен неадекватни и непоследователни и са си автоголове откъдето и да ги погледнеш.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано20.05.23 11:03



посланиците си лаят, кервана си върви.
препоръчвам още по-"агресивен" език.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: tormentor]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано20.05.23 12:12



Аз бих наблегнал на икономическите санкции, без много шум. Току-виж, македонските зеленчуци се оказали с пестициди над нормата, върнати 5-10 камиона, или по-лошото - конфискувани и унищожени; хванати 50 хил бутилки алкохол контрабанда без платен акциз; Цената на ел енергия - на цените за Гърция, данъчни проверки на фирми на антибългари, опериращи в България - не платили ДДС, скрили данъци... списъка е дълъг.
Другата лайсна е промени в Закона за българското гражданство. Изведнъж се оказва, че 30 % от политическия им елит е с българско гражданство; и като такива при нарушения на българското законодателство започва съдебна процедура или отнемане на гражданството.
Нищо повече. Никакви публични и прочие изявления. Единствено може да се привика мъжа на Поповска и да му се даде жълт картон, и при следващо провинение да си заминават с Агнеза където искат. Игнор на всичките им политици, изтегляне на българските членове от ист. комисия и нейното прекратяване.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано20.05.23 14:21



Аз бих го тълкувал по друг начин… ако вярно това е казала, все пак. Аз лично се съмнявам. Но в България, в тая несигурна политическа обстановка, може би в Скопие им е по-лесно. В интерес на истината, аз не знам защо вкарваме вече толкова емоция, ами не ги оставиме да се пържат в собствения си сос.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: NAVYBG]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано20.05.23 14:23



Умно, но трябва организация и координация, каквато ние нямаме.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: goga]  
Автор Protostrator (ентусиаст)
Публикувано21.05.23 16:50



Тоа вето требаше да биде ставено многу порано (пред 15-20 години), или воопшто да го нема, според мене. Изгледате како мршојадци после ескалација на конфликтот после (насилното) решавање 30 годишен спор со Грција.

Или сакате (да се обидете) да го уништите тоа што вие го нарекувате македонизам, а ние македонски идентитет,
или ќе помагате на "младиот брат" каде се може и на тој начин се излечат сите конфликти.
Се стекнува впечаток дека ни самите не знаете што сакате, а пото ве чуди како Македонците не ве разбираат (т.е. ве "мразат"), а за остатокот на светот да не се ни зборува.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: Protostrator]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано21.05.23 16:53



То това вашето не е идентитет, това вашето е осъвременена сърбомания.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: komitaO3]  
Автор Protostrator (ентусиаст)
Публикувано21.05.23 17:49



Да според тебе и мнозиството во Бугарија , за разлика од западно од Осогово.

Јас гледам дека сум се регистрирал во 2005. Сигурно сум го читал овој клуб и пред тоа,значи да заокружам за 20 години. Ти си на овој клуб сигурно повеќе.
Кажи ми ова, дали си го имаш радикално променето мислењето за било што после толку години? Или дали познаваш еден човек кој од Савле станал Павле? Ако ги и има тие се во екстремно малцинство...
Јас не, се разбира имам научено тука и таму по некој факт, како и сигурно и ти. Но трикот е во тоа што сите ние може да се сложиме на сите факти на овој свет, а да имаме многу различни тежински коефициенти за да дојдеме до сосема различни заклучоци. Што пред се доаѓа од разни предубедувања, пред се дека сме во право.

Редактирано от Protostrator на 21.05.23 18:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.