Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:21 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Дечевцинови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано19.05.23 22:07






бой по тъпата красен-станчева македонистка кратуна.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Дечевцинови [re: tormentor]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.05.23 23:14



Все още не съм чула Станчев изцяло, но от цитатите мисля, че си представих какви ги е дрънкал, не е първият. Язък му за реномето на умен човек; всъщност това говорене не изключва да е умен, напротив, достатъчно е просто да е недобросъвестен или искрено необективен в наша вреда - нещо типично за у нас, да си посипваме главите с пепел без нужда, да се самообвиняваме и самозасрамваме. Не знам защо се въдят тук толкова много хора с такова мислене и говорене, кое ги мотивира. Не е само корист, за съжаление или не.

Няма, няма и няма да се получи нищо свястно без недвусмислено признаване на истината за миналото. Бикът за рогата. Нямам предвид като условие от наша страна, а като обективна невъзможност за изчистване на лицемерието и номерата от отношенията ни с РСМ. Как ще стане, не знам. Всичко друго е увъртане и обикаляне отстрани. И от наша страна също е смешно и безполезно да се обясняваме с увъртания: ма конституцията ни е такава, ма не знам кво - смешки са тва.

И още веднъж: всичко, и хора като КС, и дърварското, скандално интервю на американската посланичка в Скопие, всичко още веднъж според мен ясно показва, че не бива и не можем да си позволим радикален тон, тропане по масата. Разясняване, разясняване, напоително, навсякъде, кротко, възпитано, по възможност - интелигентно, с подчертаване и наблягане, че не отричаме днешните реалности, и пак повтаряне, разясняване, информиране... по същество. И за нарушените права на българите там също, но най-вече - миналото, историята, ВСВ, омразата, лъжите... Няма друг начин. С тоя начин дали можем да се справим, също съм скептична, но дано.

Статията на тоя Методий като цяло ми хареса. Не сто процента, но аз не мога по-добре. Трябва по мек начин, но упорито и по възможност кадърно да опитваме да покажем истината, че "омразата не е реакция срещу политиката на България, а е основна функция на македонизма".

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 19.05.23 23:18.



Тема Re: Дечевцинови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.05.23 23:39



С оглед на пуснатото от комитата, става ясно, че нещата не са току-така. Има си вдъхновител и възложител на цялата тази гнус, включително и северджанския ербалък. За съжаление, нашите псевдосъюзници за пореден път ни третират като колония.





Тема Re: Дечевцинови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.05.23 07:24



Един посланик би следвало да изразява политиката на държавата си, да. Обаче не мога да прозра каква цел би стояла зад това, САЩ или Западна Европа да ни натискат да се съобразяваме с нещо от тоя сорт, за което знаят, че е лъжа. Кого да облагодетелстват, Сърбия ли?

Ако е да ни направят разединени и слаби, ние и така сме такива и не ги застрашаваме с нищо. Затова си мисля, че и недоразбирането може да играе роля. А и да е нарочно, широкото разясняване на собствената позиция само помага.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 20.05.23 07:19.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано20.05.23 07:36



Добре де, какво толкова лошо е казала? Все пак е посланик там, какво да каже?



Тема Re: Дечевцинови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.05.23 08:06



Европа не, САЩ - да. Не им дреме. За тях ние сме просто територия. Не го вярвах, но очевидно е така.
И СМ за тях е просто територия. Налагат им промяна в Конституцията, но им галят главицата с анти-българска реторика.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.05.23 08:08



"Да, абсолютно вярно е, че чухме много агресивен език от София, който, честно казано, не се основава на факти за ситуацията тук""

Ни дума за побой, палежи, забранителни списъци. София си го е изпросила.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.05.23 08:27



Много агресивен - МНОГО агресивен - език, неоснован на факти; щастлива съм, че съм посланик в Скопие, а не в (агресивната и неосноваваща позицията си на факти) София...
Това звучи като нещо повече от дипломатична любезност към домакина.

Това за създаването на наративи и аз не го разбрах.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 20.05.23 08:30.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано20.05.23 08:31



То затова е добре нашата политика по "македонския въпрос" да е адекватна и последователна, а не както беше до и - вече по неизбежност, със самото налагане на "ветото"...

Като пример за адакватност мога да дам Декларацията от 1999 година.

Като пример за последователност... рано е да се каже, но все още не е късно...

Редактирано от sofijanec на 20.05.23 08:40.



Тема Re: Грешка ли беше падането на ветото?нови [re: sofijanec]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.05.23 08:58



Не е причината в нашата политика. Да не би палежите, побоищата, показните съдебни преследвания и ограничителните списъци да не са видни за посланиците, чийто държави отстояват човешките права и принципите на западната демокрация?
Всичко знаят и виждат. Но е по-удобно нас да държат в партер, защото досега 30 години не е имало наш влиятелен политик да не се наведе и надупи, без да го подканят.

При американците логиката е такава: щом едните ще вписват другите в конституцията, редно е България да признае македонско малцинство.Тях не ги интересуват подробности каква е нашата констутуционна уредба, кой е прав и кой крив. Режат наред, като квартален бияч, изпратен да разтърве дребни побойници в хоремага. Не го интересува кой е крив и прав. На всеки по един шут и да се оправя. Иначе лобут.

Редактирано от goga на 20.05.23 09:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.