Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:32 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Гърция линови [re: goga]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано05.05.23 16:21



Основното им притеснение е финансово. Споменавал съм и преди семейството на съдружника на дядо ми ; имат жилки от Крушово до Ксанти. Та дъщеря му , която по семейни причини знае и гръцки и френски, е намерила в техните закони възможност да получи компенсация ( и за брат си) и само нейната бизнес находчивост и ровене в гръцките архиви на града , да получи не малка сума. Между другото , в тях за семейството още преди време са правени постъпки , но върху отказа било написано с големи букви “ за нашите врагове - българите ; нищо “. Всеки път , като е разпитам , все нови неща научавам . Майка и’ и братята и’ са от последните бежанци , от 1944.
Като отишли за пръв път в София 1941 , не знаели български добре , но били потресени от нивото на българска уреденост. Тогава решили ; България за винаги. Баща им бил българин, майката - гъркиня . Бащата отровен според нея към 1921. Държал много на България . Построил църквата в Ксанти. Имали и други братя и сестри, но всички останали в Гърция.
Пп Компенсацията е била на равностойност няколко апартамента в София, които са си взели.

Редактирано от torlakov-93629 на 05.05.23 16:46.



Тема Re: Гърция линови [re: torlakov-93629]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано05.05.23 16:26



По принцип и ти ще се притесниш ако в града ги дойдат гърци и носят Венци на местен гръцки герой , а то нали сме били и част от техната цивилизация …



Тема Re: Гърция линови [re: torlakov-93629]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано05.05.23 17:14



Преди 30 години , още в Бг , имах колега . Баща от Западните Покрайнини, майка от мисля Нео Пороя , гръцката страна на Дойранското Езеро. Раждана 1911 там, но бежанци от 1913. След 1989 , още жива , решила да посети родното си място . Гръцкият консул изпаднал в ужас като видял къде е родена. Отказал и’, минали години в разправии по още по високи инстанции. Чак тогава и’ дали виза, но тя съвсем остаряла и се отказала. И тогава чух от него за този закон , с който родените там имат изключителни права да претендират за фин обезщетения .
За баща си разказваше , че сутрин отивал на училище в България , вечер се прибирал в Сърбия.

Редактирано от torlakov-93629 на 05.05.23 17:12.



Тема Re: Гърция линови [re: torlakov-93629]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.05.23 17:20



Звучи ми като анахронизъм днес. Но не бих се учудил, ако Благой Шклифов е бил умишлено убит.
Ние сме безопасна игла. И е прекалено.

Редактирано от goga на 05.05.23 17:16.



Тема Re: Гърция линови [re: goga]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано05.05.23 17:31



Всичко е възможно.обаче Гърците не различават нас от северджаните , за тях сме едни, а скопяни, за разлика от нас имат много агресивна политика . Остави Преспа, за тях това не значи нищо . Онзи ден Ковачевски хвърли камъни не само в наща градина , но и техната. Напълно в разрез със всякакви международни правила .
Не бих се очудих гърците да поемат щафетата по някоя от 39-те глави и сложат отново вето. Изобщо тези и сърбите ги виждам като турците - вечно кандидат членове , но извън. Прекалено са опасни за всички в общността.

Редактирано от torlakov-93629 на 05.05.23 17:39.



Тема Re: Гърция линови [re: torlakov-93629]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.05.23 17:47



Вижда се, че Скопие не е готово и още по-лошото е, че няма искрено желание да върви към ЕС. Там ще се заформи някоя баталия с албанците. Шиптърите вече са изнервени. Търпението им няма да е безкрайно.


А относно Сърбия: болно общество и държава / и нашето не е цвете за мирисане, но тяхното вече е изпусната работа/. И не компютърните игри и оръжията сами по себе си са проблемът, а манталитетът. Да псуваш Господ на майка, да защитаваш масови убийци, да не цениш чуждия живот - това винаги избива на някъде. Милошевич и Вучич са от една гнила балканска порода. Горко им на сърбите.



Тема Re: Гърция линови [re: torlakov-93629]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.05.23 19:53



Въобще не е имало венци и трикольори. Просто са ги арестували наред шосето. Доста наподобява моя скромен опит.


"На 4 май сутринта група от 18 души от Гоце Делчев, потегля към Гърция, за да посети лобното място на революционера. Близо до село Баница, бусът им е спрян.

"Изненада ни, че на отбивката от главния път, където се слиза за село Баница, имаше цивилни коли. Спират ни, съответно се легитимират и казаха "Не може да слезете надолу", разказва Богдан Ципуров.

"Нас ни спряха на асфалтовия път и от там ни закараха на 20 км. Без документи, под конвой - в полицията", твърди Иван Калайджиев.

"Нямаше някакъв вид разпит. Мен ме питаха как се казва майка ми", посочва Ципуров.

В гръцкия полицейски участък се озовава и 90-годишната Павлина Събкова. "Много неприлично, много тъжно и много жалко. Превърнаха ни в някакви престъпници. А ние горките имаме ли вид на престъпници? Нося букет от хризантеми", заяви 90-годишната жена.

Част от хората са успели да се свържат с консулската ни служба в Солун. Прекарали часове в районното, а отговор защо са задържани не получили. "Много унизително. Аз им казах на излизане: "Какви комшии сте?". И когато казах "Не може да сме в ЕС комшии и да се държите така с нас", единият полицай ми каза: "Хайде, хайде. По-бързо навън", споделя Смилянов.

Ципуров допълва: "Повечето беше стресът от страна на групата. Впоследствие изтече някаква информация, не знам от къде дойде, че това е било обявено за военна зона"
."



Тема Re: Гърция линови [re: goga]  
Автор burdzan93344 (ентусиаст)
Публикувано05.05.23 19:47



Гърците и сърбите мразят на етническа основа българите в червата, нищо не се променило от преди 100 години, само разни либерастчета псевдодесни, потомци на пребоядисани червени кхмери си мислят, че всички са като тях безродници и дават мило и драго за пролетарския интернационализъм, маскиран днес като глобализация.



Тема Re: Гърция линови [re: goga]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано05.05.23 20:01



Да, от самото начало гледат на приемането като 1) извор за облаги , което и ние правим 2) средство да се наложат над комшиите в претенциите , които са безкрайни, както знаем . Това второто малко хора го разбират .
Колкото до сръбското възпитание; комшийка на баба ми имаш внуци в Сърбия( дъщеря и мъженА там ). И двете момчета на моя възраст , но не можеш да си представиш какви диваци. Псуваха невероятно , само на 10-12 години , чупеха пейки и какво ли не по улицата, бъркаха по пазвите на момичетата . А съм от район дето хората само малко по грубовати , но това беше културен шок. После след години разбрах и Мисирков и сентенцията му “шумадийски свинари “



Тема Re: Гърция линови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано05.05.23 20:32



Гога, изслушай долното и намери му кусур:



И после си помисли за кого ще гласуваш.

Честит Ни имен ден в аванс.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.