Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 29.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Целувайте ръка на Заев, Сашенови  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.04.23 18:33



От него ви останаха две конкурентноспособни стоки: кисели краставички и cbd. Редовно си купувам и от двете. Подкрепям икономиката ви.



Редактирано от goga на 21.04.23 18:33.



Тема Re: Целувайте ръка на Заев, Сашенови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.04.23 20:58



Колега, не бъди толкова подигривателен.. Сега ще ти разкажа защо:

Големият ми син е женен за петричанка. А пък баща й (обикновен работник в някаква мебелна фабрика) всеки божи ден след свършване на работната смяна, пали колата и отива в съседната Струмица. От там на пазара товари зеленчуци и други подобни и ги доставя в зеленчуковите магазини в Петрич.
---
Та се питам: Еднакви климатимни условия и в Петрич и в Струмица.. Защо тогава там е по-евтино?

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Целувайте ръка на Заев, Сашенови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.04.23 21:16



Къде видя подигравка? Аз наистина предпочитам северно-македонски кисели краставички пред други: турските не са ми по вкуса, българските на 90% са внос от Виетнам, а германските са ми прекалено сладникави.
А тяхното CBD е поне с 20% по-евтино от останалото на пазара. Изглежда добре пречистено и качествено.
Къде тук видя подигравка?
Това са реални продукти, които редовно купувам, защото са качествени.

Редактирано от goga на 21.04.23 21:17.



Тема Re: Целувайте ръка на Заев, Сашенови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.04.23 21:20



А относно климатичните условия: защо в Италия е по-скъпо от Ливан


Това е несериозно питане.
Запазили са си селската прослойка, работят си земята и имат поминък. Ние унищожихме всичко. Техните заплати са по-ниски и цените им са по-ниски. Къде е тук мистерията?



Тема Re: Целувайте ръка на Заев, Сашенови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.04.23 21:31



Аз наистина предпочитам северно-македонски кисели краставички пред други: турските не са ми по вкуса, българските на 90% са внос от Виетнам

Въпрос на вкус. Консервих миналата есен десетина-двайсет буркана корнишони (доста реколта имах). Отворил съм точно три. Останалите се чудя какво да ги правя... Предпочитам прясното, а не консервираното. Въпрос на вкус.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Целувайте ръка на Заев, Сашенови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.04.23 21:33



А относно климатичните условия: защо в Италия е по-скъпо от Ливан

Защо в България (и не само) е по-скъпо отколкото в Украйна? Че се налага да има масови протести срещу внос на украински селскостопански стоки? Обяснението, че там е имало ГМО и други подобни извинителни обяснения не ми звучат правдоподобно.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Целувайте ръка на Заев, Сашенови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.04.23 22:02



Виж сега, ние сме откърмени с някаква необяснима земеделска грандомания. И си мислим, че сме най-най. А не сме. Къде да сравняваме мащабите на Украйна с нашите, особено в зърнопроизводството. Че ние с Румъния не можем да се сравняваме.
Проблемът при нас е, че си имаме всичко, а не можем сами да си осигурим прехраната, та внасяме отвън. И това не е от сега, а от времето на комунизма, в което си отидоха последните, откърмени със земята работливи българи.



Тема Re: Целувайте ръка на Заев, Сашенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано21.04.23 23:12



Струмица, полето е много по—голямо. И май по—добре отворено на юг, края на Беласица. А иначе Струмица е бая далеч от Петрич. Незнам дали си струва да се ходи всеки Божи ден. Виж складовете и орънжерите са по—близко.

Ако ходиш натам, мини през Делчево—Берово—Струмица. Там при слизането, ще видиш полето, като на длан. И може да се сетиш, защо толкова мразим Фердинанд. Поне в ПСВ да не ни беше тикал.



Тема Re: Целувайте ръка на Заев, Сашенови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано21.04.23 23:17



Точно! И не само в България, а и Полша, Словакия и Унгария. Предполагам, Полша и Украйна поне са сравними.

Айде Украйна, притиснати от войната, ами Турция? Гледам познати пишат — цените там в пъти по—ниски от България.

А има и ЕС субсидии. Да не стане като в Нова Зеландия. Махнали субсидиите и регулациите и чудо — селското стопанство на печалба, цените паднали.



Тема Re: Целувайте ръка на Заев, Сашенови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано21.04.23 23:28



Мога ли да попитам - ти наясно ли си с цени и предпоставки за тях? В РСМ няма ЕС, цената на земята е 5 пъти по-ниска, арендата - също. Трудът 3 пъти по-евтин. Преди 30 години в България първокласната земя бе 150-200 лв/дка, сега под 2 хил няма. Арендата бе 5 лв/дка, сега е 100 лв/дка. Като как искаш цените там да са на нашето ниво? Много си ми странен, наистина!
В Петрич имам доста роднини, заможни хора. Имат заведения, дават 2 хил лв заплати, и хора няма - бягат в Италия... Дивотия, ама си е наша...
Още ли имаш въпроси за 2и клас, да питам? Не мешай Украйна и РУсия, ако обичаш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.